کد خبر : 22545
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 301 بازدید

آیت الله هاشمی شاهرودی از زحمات پیریایی در قم قدردانی کرد

  به گزارش میرملاس به نقل از مهر ؛ آيت الله سید محمود هاشمي شاهرودي در جلسه شوراي اداري استان قم ضمن تسليت ايام حزن و اندوه فاطميه اظهار داشت: بسيار جاي خرسندي است كه مجموعه مديريت استان و جمع مديران دستگاه ها اين گونه با همت و عشق و علاقه دنبال خدمت به اين مردم […]

IMG15424335

 

به گزارش میرملاس به نقل از مهر ؛ آيت الله سید محمود هاشمي شاهرودي در جلسه شوراي اداري استان قم ضمن تسليت ايام حزن و اندوه فاطميه اظهار داشت: بسيار جاي خرسندي است كه مجموعه مديريت استان و جمع مديران دستگاه ها اين گونه با همت و عشق و علاقه دنبال خدمت به اين مردم و نظام و تحقق آرمان هاي انقلاب و فرمايشات مقام معظم رهبري هستيد.

وي افزود: جاي افتخار دارد كه مديران و مسئولان نظام در اين حد از خدمتگزاري و آمادگي براي انجام وظايف ديني و اسلامي خود حضور دارند.

استاد عالي حوزه هاي علميه با اشاره به برگزاري همايش دو روزه معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري استان قم، از تلاش و برنامه ريزي هاي جدي استان به ويژه پيريايي استاندار قم در اين زمينه قدرداني كرد و گفت: برگزاري همايشي در اين سطح و با هماهنگي بالا همراه با برنامه و تعيين جزييات يكي از امتيازات بزرگ استان مي‌باشد.

وي با اشاره به اين كه با تعريف 100 پروژه قابل سرمايه گذاري در اين همايش، برنامه از حالت كلي گويي و شعارگونه خارج شده است، آن را اقدامي مهم و ارزنده دانست و افزود: برنامه ريزي و هماهنگي مطلوب بين دستگاه ها و سهيم و مشاركت دادن تمامي دستگاه ها در چنين همايشي كار بزرگ بوده و به آن ارزش مي دهد.

آيت الله هاشمي شاهرودي با بيان اين كه فرصت هاي سرمايه گذاري در كشور و استان قم نبايد به راحتي از دست بروند، لزوم تلاش موثر در جهت معرفي اين فرصت ها و برنامه ريزي براي تبديل آن به امكان اجرايي و ايجاد ارزش افزوده را خواستار شد.

رسيدن به اهداف بلند نظام اسلامي در گرو توجه به حماسه سياسي و اقتصادي است

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به سال حماسه سياسي و اقتصادي، اين دو بخش را از بخش هاي مهم و اصلي هر نظام خصوصاً نظام اسلامي برشمرد و گفت: رسيدن به اهداف و مقاصد بلند نظام اسلامي در گرو اين دو بخشي است كه مقام معظم رهبري به خوبي انگشت روي آن گذاشته اند.

عضو جامعه مدرسین حوزه با تاكيد بر ضرروت تبيين ابعاد دقيق حماسه سياسي و اقتصادي، افزود: انتخابات فقط يكي از مصاديق حماسه سياسي محسوب شده و مسائل و تحولات جهان اسلام ديگرموضوعات مهم اين حوزه را تشكيل مي‌دهند.

آيت الله هاشمي شاهرودي با بيان اين كه امروز دشمنان اسلام اهميت بخش سياسي و اقتصادي را حس كرده و براي مقابله با موج بيداري اسلامي و تاثيرات معنوي انقلاب اسلامي اين دو بخش را نشانه گرفته اند گفت: بايد جامعه اسلامي را از ترفندها و فتنه گري هاي دشمنان در اين دو بخش آگاه و هوشيار ساخت.

 

قم را به عنوان استان پيشتاز در عملياتي كردن شعار سال معرفي می‌کنیم

استاندار قم نیز در این جلسه در اين جلسه با تسليت ايام سوگواري شهادت حضرت زهرا(س) گفت: اين نشست با دو موضوع همايش فرصت‌هاي سرمايه گذاري و مباحث كلان استان برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به اين كه رهبر معظم انقلاب اسلامي امسال را بنام سال حماسه سياسي و اقتصادي نامگذاري كرده اند، اقتصاد را محور مشترك شعار سال‌هاي اخير دانست و افزود: اين مسئله بيانگر تأكيد ويژه ايشان بر موضوع اقتصاد و نقش بارز آن بر توسعه و پيشرفت است.

استاندار قم افزود: در سال حماسه سياسي و اقتصادي مسئولان اجرايي استان با قوت در زمينه اين دو موضوع كار خواهند كرد.

پيريايي با اشاره به اقدامات انجام گرفته براي سرعت دهي به روند رشد و توسعه استان قم، انضباط اداري را از نقاط قوت عملكرد سال گذشته استان عنوان و خاطرنشان كرد: براي تامين امنيت سرمايه گذاري در استان ناگزير به توجه جدي به اين مهم هستيم.

رئيس شوراي اداري استان قم با اشاره به قالب هاي طراحي شده براي تحقق شعار حماسه اقتصادي، برنامه ريزي براي برپايي سه همايش بزرگ اقتصادي با هدف معرفي قابليت ها و فرصت هاي سرمايه گذاري در قم را محور اين برنامه ها اعلام و تصريح كرد: اولين همايش از روز گذشته در حال برگزاري است و خوشبختانه تاكنون از 100 پروژه معرفي شده، 52 مورد آن منجر به عقد تفاهم نامه شده است.

وي با بيان اين كه در سال حماسه اقتصادي برانيم تا قم را به عنوان استان پيشتاز در عملياتي كردن شعار سال معرفي نماييم، از فعال سازي 10 گروه تخصصي متشكل از بخش هاي دولتي و خصوصي براي احصاء مسائل حوزه توليد و سرمايه گذاري در قم خبر داد و افزود: با راه اندازي دبيرخانه دائمي ستاد سرمايه گذاري در استان و برگزاري اين گونه همايش ها به دنبال ايجاد شاكله توانمندي در بحث هاي اقتصادي و تسهيل فرايندهاي سرمايه گذاري هستيم.

استاندار قم افزود: به فضل الهي و از همه ظرفيت هاي در اختيار دستگاه هاي استان براي تحقق اهداف اين دو بخش استفاده خواهيم كرد.

در اين جلسه معاونين عمراني و برنامه ريزي استاندار، فرماندار، شهردار، روساي جهاد كشاورزي و صنعت و معدن و تجارت گزارشي از عملكرد استان در بخش هاي مختلف عمراني، كشاورزي، صنعتي و اقتصادي به محضر آيت الله هاشمي شاهرودي ارائه كردند.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

در لرستان هم نیاز جدی ما به همایش سر مایه گزاران است نرخ بیکاری دلیل این نیاز است

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :