کد خبر : 22585
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 107 بازدید

حداقل حقوق دریافتی ماهیانه مستمری بگیران تعیین شد

با تصویب هیئت وزیران، میزان حداقل حقوق دریافتی ماهیانه مستمری بگیران اعم از بازنشسته، از کار افتاده و بازمانده هفت میلیون ریال تعیین شد. به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت؛ هیئت وزیران بنا به پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی و ماده (۹۶) قانون تأمین اجتماعی […]

thCAJWWKAV

با تصویب هیئت وزیران، میزان حداقل حقوق دریافتی ماهیانه مستمری بگیران اعم از بازنشسته، از کار افتاده و بازمانده هفت میلیون ریال تعیین شد.
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت؛ هیئت وزیران بنا به پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی و ماده (۹۶) قانون تأمین اجتماعی –مصوب ۱۳۵۴- تصویب کرد؛ مستمریِ مستمری‌بگیران اعم از بازنشسته، از کار افتاده و بازمانده به میزان بیست و پنج درصد افزایش می‌یابد.

بر این اساس، پس از اعمال افزایش یاد شده، حداقل حقوق دریافتی ماهیانه افرادی که میزان سابقه پرداخت حق بیمه آن‌ها ۳۰ سال و بیشتر باشد، (اعم از سابقه پرداخت حق بیمه واقعی و نیز سنوات ارفاقی که به موجب قوانین مختلف نظیر اشتغال در مشاغل سخت و زیان‌آور ایجاد شده است) مبلغ هفت میلیون ریال تعیین می‌شود.

همچنین اجرای تصویب نامه ۱۳۸۸/۲/۹ در خصوص مستمری‌بگیران بهره‌مند از حمایت یارانه ای دولت، منوط به پیش بینی ردیفی جداگانه در لوایح بودجه سنواتی و پرداخت اعتبار مربوط به سازمان تأمین اجتماعی است.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

کارمند یارانه در گفته :

نورمه نوم شامه مه………….!

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :