کد خبر : 22602
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 173 بازدید

آقا محمدی: اعتبار برخی پروژه های لرستان خجالت آور است / فریاد خودمان را برای حق استان می زنیم

  به گزارش میرملاس ؛ ابراهیم آقامحمدی  با اشاره به کم توجهی به استان های محروم در لایحه بودجه اظهار داشت: متاسفانه در لایحه بودجه، استان ها و به ویژه استان های محروم دیده نشده است. وی با اشاره به این که حتی همان مقدارهایی که در بودجه 91 برای پروژه های لرستان گذاشتند در […]

IMG20203141

 

به گزارش میرملاس ؛ ابراهیم آقامحمدی  با اشاره به کم توجهی به استان های محروم در لایحه بودجه اظهار داشت: متاسفانه در لایحه بودجه، استان ها و به ویژه استان های محروم دیده نشده است.

وی با اشاره به این که حتی همان مقدارهایی که در بودجه 91 برای پروژه های لرستان گذاشتند در حد بسیار ضعیف تری در بودجه امسال دیده شده است، ادامه داد: البته این موضوع تنها مختص به استان لرستان نیست چرا که در لایحه ی بودجه سال 92 سطح بودجه عمرانی را پایین آورده اند که این امر در استان ها و به خصوص استان های محرومی مانند لرستان مضاعف است.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی همچنین با انتقاد از مسئولان استان در تدوین بودجه پیشنهادی اظهار داشت: مسئولان متاسفانه در استان خوب برخورد نکرده اند به طوریکه وقتی مابه عنوان نمایندگان مردم با استانداری تماس گرفتیم که جمع بندی نهایی را به ما بدهند تا از طریق کمیسیون های تخصصی تغییرات مورد نظر را پیشنهاد کنیم متاسفانه به خواسته ما پاسخی داده نشد.

آقامحمدی با بیان اینکه کمترین اعتنایی به خواسته ما در این زمینه نشد، عنوان کرد: مجموعه مدیریتی استان به راحتی از کنار این موضوع گذشت ولی ما هنوز ناامید نیستیم و فریاد خودمان را برای تحقق سهم و حق استان می زنیم.

وی با بیان اینکه دولت بسیار نامهربانانه در بودجه با لرستان برخورد کرده است، یادآور شد: علاوه بر این خود مجموعه مدیریتی استان نیز به وظیفه ای که در این زمینه داشته اند خوب عمل نکرده اند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برخی ارقام برای پروژه های استان آنقدر کوچک است که خجالت می کشیم عنوان کنیم، افزود: رقم 200 میلیون تومانی برای یک سد جای تاسف دارد.

آقامحمدی با بیان اینکه کارشناسان خبره در استان برای تدوین بودجه وجود دارد، عنوان کرد: حتی اگر بخواهیم نظر کارشناسی بگیریم می توانیم از کارشناسان و تجربیات دیگر استانها استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه در کمیسیون تلفیق این ایراد را به لایحه بودجه وارد دانستیم، یادآور شد: حتی در لایحه پیشنهادی دولت سهم ذکر شده در قانون برنامه پنجم توسعه برای استانهای محروم آن طور که باید دیده نشده است.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: انتظار می رود مسئولان استان با مسئولیت در این زمینه اقدام کنند و هر جا که احساس می شود کوتاهی صورت می گیرد به نمایندگان اطلاع داده تا به موقع عکس العمل نشان دهند.

آقامحمدی با اشاره به پیگیری های مجمع نمایندگان استان برای تغییر برخی ارقام پروژه های استان بیان داشت: در این راستا نشستی با رئیس مجلس خواهیم داشت تا ضمن طرح نیازهای واقعی استان از ظرفیت رئیس مجلس برای تقویت ارقام بودجه استان در صورت امکان استفاده کنیم.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

از ماست كه برماست !!

[پاسخ]

درود بر دکتر با شهامت

[پاسخ]

افزايش اعتبارات يك استان در مجلس نيازمند داشتن نمايندگاني قوي و بانفوذ است كه در كميسونهاي مهمي مثل صنايع و عمران عضو هيئت رئيسه باشند . حضور سه نماينده استان( بروجردي ، سوري ، آقامحمدي ) در كميسيون امنيت ملي هيچ گره اي از مشكلات استان باز نمي كند . در مجلس هشتم اعتبارات استان لرستان در رده پنجم كشور بود .افسوس براي نمايندگان مجلس نهم

[پاسخ]

اقا محمدی یادت قول کارخانه ها میدادی منم پشت سرت میگفتم میتونه.توام نتونستی!؟ ماروهم پیش دوستامون شرمنده کردی!!!

[پاسخ]

باورکنید شرم اوراست وضع این استان. مقصر خودمردم عزیزلرستانیم که انتخاب کردیم .

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :