کد خبر : 22857
تاریخ انتشار : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۱:۰۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 165 بازدید

راهيابي مستند «مادرم بلوط» به جشنواره‌ بين‌المللي فيلم «ميلينيوم» بلژيک

مستند مادرم بلوط در بخش رقابتی پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم میلینیوم بلژیک پذیرفته شد.فیلم مادرم بلوط به کارگردانی فیلمساز جوان ایرانی محمود رحمانی در بخش مسابقه اصلی پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم میلینیوم در سالن انستیتو گوته شهر بروکسل کشور بلژیک به روی پرده می‌رود. این فیلم برای به‌دست آوردن جایزه این بخش از […]

مستند مادرم بلوط در بخش رقابتی پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم میلینیوم بلژیک پذیرفته شد.
فیلم مادرم بلوط به کارگردانی فیلمساز جوان ایرانی محمود رحمانی در بخش مسابقه اصلی پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم میلینیوم در سالن انستیتو گوته شهر بروکسل کشور بلژیک به روی پرده می‌رود.
این فیلم برای به‌دست آوردن جایزه این بخش از جشنواره، با مستندهایی از کشورهای مختلف جهان به رقابت می‌پردازد.

رئیس حوزه هنری خوزستان  گفت: جشنواره مستند میلینیوم مهمترین رویداد سینمایی بلژیک است که با حمایت اتحایه اروپا و با شرکت فیلم‌هایی از مستندسازان جهان در روزهای 11 تا 19 خرداد ماه جاری (1 تا 9 ژوئن) در شهر بروکسل برگزار می‌شود.
صادق عوض زاده گفت: فیلم مستند مادرم بلوط در مدت 52 دقیقه به موضوعات زیست محیطی در جریان آبگیری سد کارون در شمال شرقی خوزستان می پردازد که پنج هزار هکتار از جنگل‌های سرسبز بلوط به زیر آب می رود .
فیلم مستند مادرم بلوط  سال 2011 در بخش رقابتی بیست و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند مونیخ آلمان به نمایش درآمد و به ‌خاطر تلفیق فضا و ارائه تصویر متفاوت از یک پرتره‌ انسانی، ارتباط ساختاری فیلم با محیط زیست انسانی و همچنین ارائه تصویر بدیع و خلاقانه در روایت فیلم، جایزه ویژه هیئت داوران را از آن خود کرد.
رحمانی دو سال گذشته با فیلم مستند «مُلفِ گَند» (بلندترین پلان تاریخ سینمای ایران) و با موضوع تاریخ شفاهی جنگ تحمیلی، توانست جایزه ویژه هیئت داوران بخش مسابقه اصلی جشنواره «میلینیوم» بلژیک را به‌دست آورد.
این مستند در آخرین نمایش بین‌المللی خود و با حضور کارگردان آن در بخش مسابقه آثار مستند در پنجاه و چهارمین دوره جشنواره فیلم تسالونیکی در کشور یونان به روی پرده رفت.
این جشنواره در چندین بخش رقابتی و غیررقابتی از جمله؛ مسابقه بین‌الملل، مسابقه فیلم مستند، بخش مستندهای زیست محیطی، بخش مستندهای اجتماعی، نمایشگاه و کارگاه‌های تخصصی سینما در روزهای 25 اسفند‌ماه 1391 تا 4 فروردین ماه امسال در شهر آتن کشور یونان برگزار شد.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

سلام بر داریوش خان داداش ببین اگه نمی تونی فعال باشی از همین الان تو هم محترمانه برو کنار جون داداش

[پاسخ]

وروجک پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹:

تم وتوزخان
خوب شدتذکرتودادی…
آیکیواگه میخواست بره پس چرااومدهاهاها….

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :