کد خبر : 22887
تاریخ انتشار : ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 40 بازدید

ثبت‌نام بیش از 3 هزار داوطلب برای انتخابات شوراهای شهر و روستا در لرستان

  مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری لرستان گفت: تاکنون سه هزار و 916 داوطلب در استان لرستان برای کاندیداتوری در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت‌نام کرده‌اند. محمدامین رضوانی اظهار داشت: از تعداد سه هزار و 916 نفر ثبت‌نام شده تاکنون، سه هزار و 88 نفر روستایی و 828 نفر شهری هستند که برای این دوره از انتخابات […]

IMG11493171

 

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری لرستان گفت: تاکنون سه هزار و 916 داوطلب در استان لرستان برای کاندیداتوری در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت‌نام کرده‌اند.

محمدامین رضوانی اظهار داشت: از تعداد سه هزار و 916 نفر ثبت‌نام شده تاکنون، سه هزار و 88 نفر روستایی و 828 نفر شهری هستند که برای این دوره از انتخابات به عنوان اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا تعدادی از آنان انتخاب می‌شوند.

وی یادآور شد: از سه هزار و 88 نفر روستایی تعداد 101 نفر زن و دو هزار و 987 نفر مرد هستند.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری لرستان با بیان اینکه انتخابات شوراهای لرستان در 25 نقطه شهری و یک‌هزار و 565 نقطعه روستایی برگزار می‎شود، افزود: این افراد در شهرها و روستاهای خرم‌آباد، بروجرد، الیگودرز، ازنا، دلفان، دوره چگنی، دورود، سلسله، کوهدشت و پلدختر برای کاندیداتوری در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت‌نام کردند.

رضوانی با بیان اینکه این افراد از طریق سامانه جامع انتخابات به صورت آنلاین و همه روزه ثبت‌نام کردند، افزود: این روند تا پایان امروز ادامه دارد.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری لرستان با اشاره به اینکه ثبت‌نام شوراهای شهر و روستا در لرستان با استقبال خوبی در حال انجام است، گفت: در این دوره از انتخابات در شهرهای خرم‌آباد و بروجرد 13 نفر به عنوان عضو اصلی و شش نفر عضو علی البدل، در شهرهای کوهدشت، نورآباد، الیگودرز و دورود 9 نفر عضو اصلی و چهار نفر عضو علی البدل، شهرهای ازنا، پلدختر و الشتر هفت نفر عضو اصلی و سه نفر عضو علی البدل و شهرهای زیر 20 هزار نفر مانند چگنی پنج نفر عضو اصلی و دو نفر عضو علی البدل انتخاب می‌شوند.

رضوانی یادآور شد: در مناطق روستایی، داوطلبان در روستاهای زیر 200 خانوار باید سواد خواندن و نوشتن، بالای 200 خانوار دیپلم، در شهرهای زیر 20 هزار نفر مدرک کاردانی و بالای 20 هزار نفر مدرک لیسانس و معادل نیاز است.

وی اظهار داشت: این ثبت‌نام تا پایان امروز ادامه دارد و داوطلبانی که می‌خواهند ثبت‌نام کنند، از این فرصت باقیمانده استفاده کنند.

رضوانی یادآور شد: براساس نقاط شهری و روستایی چهار هزار و 980 نفر به عنوان منتخب مردم انتخاب می‎شوند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :