کد خبر : 23071
تاریخ انتشار : ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۱۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 345 بازدید

كنگره نكوداشت آيت‌الله آدينه‌وند در كوهدشت برگزار می‌شود

   به گزارش میرملاس ؛ كنگره نكوداشت آيت‌الله آدينه‌وند به منظور تجليل از تلاش‌ها و مجاهدت‌های علمی اين استاد پيشكسوت حوزه، روز 12 ارديبهشت‌ماه امسال در شهرستان كوهدشت برگزار می‌شود. اين كنگره به‌منظور تجليل از تلاش‌ها و مجاهدت‌های علمی اين استاد حوزه به‌همت شورای فرهنگ عمومی اداه فرهنگ و ارشاد اسلامی كوهدشت و با حمايت‌های […]

1_146686

 

 به گزارش میرملاس ؛ كنگره نكوداشت آيت‌الله آدينه‌وند به منظور تجليل از تلاش‌ها و مجاهدت‌های علمی اين استاد پيشكسوت حوزه، روز 12 ارديبهشت‌ماه امسال در شهرستان كوهدشت برگزار می‌شود.

اين كنگره به‌منظور تجليل از تلاش‌ها و مجاهدت‌های علمی اين استاد حوزه به‌همت شورای فرهنگ عمومی اداه فرهنگ و ارشاد اسلامی كوهدشت و با حمايت‌های اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، روز پنج‌شنبه، 12 اردیبهشت‌ماه جاری همزمان با روز معلم با نام «اديب اعظم در شهرستان كوهدشت برگزار می‌شود.

يادآور می‌شود، آيت‌الله محمدرضا آدينه‌وند قبادی‌طرهانی، از بزرگ‌ترين مفسران قرآن كريم استان لرستان فرزند علی در سال 1306 در شهرستان كوهدشت متولد شد.

وی در سال 1325 وارد حوزه علميه قم شد و دروس مقدمات تا سطوح عاليه خارج و اصول فقه را نزد اساتيد تلمذ كرد.

وی بيش از 60 سال است كه در حوزه علميه قم مشغول تدريس علوم دينی است و از وی كتب زيادی به چاپ رسيده كه از جمله آن‌ها می‌توان به سيمای توحيد، كلمة‌الله العليا همراه با تجزيه و تركيب كلام‌الله مجيد و كتابی در فروع دين اشاره كرد.

اين روحانی و مفسر قرآن كريم در زمينه ساخت مسجد در كوهدشت تلاش‌های زيادی داشت كه از جمله مساجدی كه به همت وی ساخته شده می‌توان به مسجد جامع كوهدشت، مسجد قاطرچين رومشگان، 2 مسجد در روستای آدينه‌وند، روستای كوشكی و 4 مسجد در روستای پشت تنگ اشاره كرد.

وی از بزرگ‌ترين مفسران قرآن كريم است و در نظر اهل علم به «نحوی» مشهور است و كتاب كلمة‌الله العليا را در شش جلد به دستور و هزينه مقام معظم رهبری به چاپ رسانده كه اين كتاب در بحث تجزيه و تركيب كل قرآن كريم است.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

كوهدشتي در گفته :

چه كار ارزنده و مناسبي
ايشان يكي از مظاهر ورع و تقوا در روزگار ما هستند و بايد در قالب اين برنامه ها به نسل جديد شناسانده بشوند .
چند باري خدمت ايشان شرفياب شده ام جز پرهيزكاري نديده ام
به عنوان يك لك به وجودشان افتخار و سلامتي و بهروزي برايشان آرزو مي كنم .
^^^
ضمناً لازم مي دانم از مرحوم زنده ياد كيومرث قبادي آدينه وند ( برادرزاده حضرت آيت الله ) ياد كنم كه يكي از فرهنگيان باسواد كوهدشت و مجسمه وقار بود و او ما را با عموي بزرگوارش آشنا كرد و چه زود دنيا و مافيها را در بهمن سرد ٧٨ وداع گفت .
روح رفتگان شاد
سر زندگان به سلامت باد

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۴ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۰:۱۶:

چَت وِت !
مِني اِ كامنتمه خُوون كَتمِه وير مرحوم كيومرث … روژ قيامتمه خدا . تِفَري اي دنيا چُوارده سال گذشت. ياديَه خير .
دس كوهدشتي ژ درد نهه هونه ايمه آيشتِه وير كيومرث فقيد

[پاسخ]

تقدیر و تشکر از بزرگان این سرزمین کار شایسته و تحصین برانگیز است .

ولی ریاست محترم اداره ارشاد شهرستان کوهدشت ؟آیا احساس نمی کنید فقط در یک خط فکری و یک سری آدمهایی که با نگرش شما همسو بوده و مورد توجه حضرت عالی هستند در این تقدیر و تشکر ها جای دارند. من قصد توهین به این اشخاص را ندارم و برای بنده قابل احترام هستند. ولی چرا در عرصه های دیگر این کار را نمی کنید آیا ما در فرهنگ وهنر در این شهر کسی را نداریم که لطف جنابعالی شامل حالش شود و مراسمی در حد ناچیز حتی بعنوان دلگرمی و تقدیر و تشکر برایشان بگیرید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اینهمه اچحاف می کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۰۱:۵۳:

تحصين = تحسين
اچحاف = اجحاف
***
ببينيد منتقد عزيز ! بنده سخنگوي ارشاد نيستم و راستش را بخواهي رغبتي براي دفاع و توجيه بيخود ندارم . ولي با عرض معذرت معتقدم انتقاد شما دوست گرامي وارد نيست . در متن خبر آمده آيت الله آدينه وند متولد ١٣٠٦ هستند يعني برگزاري مراسم بزرگداشت يك عالم در سن ٨٦ سالگي او و معرفي اين آدم فروتن كه تمايلي به شهرت نداشته و جوانان او را كمتر مي شناسند جاي اعتراض دارد؟
بقيه در هر خط فكري كه باشند جوان ترند و اتفاقا از آنها هم تجليل شده است . شاعران و نويسندگان و هنرمندان و تئاتري ها و … كوهدشتي و لرستاني كم روي سن رفته اند و جايزه گرفته اند.؟ مظلوم نمايي نكنيم اتفاقاً تيپ هاي روشنفكري در جمهوري اسلامي خيلي هم مهجور نيستند. تا جايي كه يادمان مي آيد اينها را روي سن و در حال تقدير شدن ديده ايم . مي توانم اسم بياورم ولي اخلاق نمي گذارد

[پاسخ]

ادينه وند در گفته :

كار بسيار خوبيه
حتما شركت خواهم كرد اما زمان و مكان دقيقش را هم بگيد
در ضمن پشت تنگ همش 3مسجد داره كه يكيشون نيمه كاره است
ولي حضرت ايه الله ادينه وند كه كمك فراواني كردن

[پاسخ]

بزی کویشت و فرهنگ روژ به روژ نووا چی ای (پیشرفته اش)

[پاسخ]

تجلیل از این شخصیت بزرگ فرهنگی و دینی، اقدام شایسته و بلکه دیرهنگامی است. موفق باشید.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :