کد خبر : 23092
تاریخ انتشار : ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۹:۲۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 722 بازدید

عملیات احداث پتروشیمی کوهدشت بزودی آغاز می شود

    کلنگ احداث پتروشیمی کوهدشت لرستان به زودی برای تولید سالانه 45 هزار تن اتیلن و پروپیلن بر زمین زده خواهد شد.   به گزارش میرملاس به نقل از ماد ، احداث مجتمع پتروشیمی کوهدشت که تامین خوراک ان نیز طی مصوبه شماره ۴۲۳۷۴۵ در اسفندماه ۸۹ با پیگیری های نماینده وقت این شهرستان،توسط دولت […]

 images (3)

 

کلنگ احداث پتروشیمی کوهدشت لرستان به زودی برای تولید سالانه 45 هزار تن اتیلن و پروپیلن بر زمین زده خواهد شد.

  به گزارش میرملاس به نقل از ماد ، احداث مجتمع پتروشیمی کوهدشت که تامین خوراک ان نیز طی مصوبه شماره ۴۲۳۷۴۵ در اسفندماه ۸۹ با پیگیری های نماینده وقت این شهرستان،توسط دولت به وزارت نفت ابلاغ شد و باید تا کنون بخشی از کارهای ان به انجام می رسید.

پس از تاخیرهای صورت گرفته در شروع به کار پروژه،برخی از سرمایه های اجتماعی شهرستان کوهدشت با آگاهی از مصوبات هیات دولت در خصوص مجتمع پتروشیمی این شهرستان و سایر صنایع مطرح،پیگیر کار شده و با رایزنی با مقامات ارشد اجرایی ، نیز برخی سرمایه گذاران و شرکت های هولدینگ موفق شدند تا یکی از شرکت های تخصصی در حوزه پتروشیمی را برای انجام کار مجاب نمایند.

بنا بر گزارش های رسیده به ماد،اسناد پروژه به امضای سرمایه گذار رسیده و هفته اینده عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

در حالی که برخی از مسوولان کوهدشتی ،مصوبات دولت در خصوص پتروشیمی،کارخانه خودروسازی و … را کاغذ پاره دانسته بودند و در باورشان این پروژه ها را فراتر از قواره کوهدشت می دانستند،اینک همت نخبگان و سرمایه های اجتماعی این شهر نشان داد که علی رغم بهره مندی از قدرت رسمی،تنها با اتکاء به توان خود می توانند گامی مهم برای توسعه کوهدشت بردارند.

با بهره برداری از مجتمع پتروشیمی کوهدشت،اشتغالزایی قابل توجهی برای مردم این شهر صورت گرفته و منجر به ایجاد صنایع وابسته در این منطقه و استان لرستان که رتبه اول بیکاری در ایران را دارد،خواهد شد.

عبور خط لوله اتیلن غرب از این شهرستان ایجاد مجتمع پتروشیمی را کاملا اقتصادی کرده به گونه ای که وزارت نفت نیز با یک براورد علمی و اقتصادی اجرای این طرح را به منظور تولید سالانه ۴۵ هزار تن اتیلن و پروپیلن با IRR (نرخ بازگشت داخلی)قابل قبول ۵/۱۵ درصد اجرایی دانست.

بی شک با آغاز به کار سایر پروژه ها  در کوهدشت، این شهر در مسیر توسعه قرار خواهد گرفت و موجب تحول در استان لرستان خواهد شد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

چه عجب! بالاخره
سر کویشت ییژ که ته سر انجام

[پاسخ]

سرمايه هاي اجتماعي كوهدشت كه كار نماينده سابق را ادامه دادند اقايان فرشاد حيدري مدير عامل بانك ملي وحسن شاهر خي. هيات مديره پتروشيمي أراك وهمچنين رسانه ها وبرخي جوانان پيگير كوهدشت هستند جا دارد از همه انها به خصوص شيخ توسعه كوهدشت علي شاهر خي تشكر كتيم وان را هميشه در ياد وقلب هود ستايش كنيم

[پاسخ]

m.n@yahoo.com پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۰:۴۳:

راستش تا جایی که ماها در تهران شاهد بوده ایم تلاشها ومساعدتهای دوستان دیگری از جمله آقای مهندس فیضی (از همشهری های ظاهرا اهل کوهنانی مان)که هم اکنون مشاور مدیرعامل ومدیر کل نظارت بر پروژه های نفت وگاز وپتروشیمی و عضو هیات مدیره شرکت های معظمی همچون پرسی ایران گاز کشور وپتروشیمی مرجان نیز هستند و همچنین دوستان دیگری که شاید ماها کم وبیش از ادای دینشان به زادگاه ومردم خوب شهرمان باخبریم اگر بیشتر از آقایان نامبرده نبوده باشه مطمئنا کمتر هم نبوده ،پس انصاف حکم می کند که یا نام برده نشود ویا از کلیه این عزیزان به خیر یاد نماییم ./.به امید اجرای پروژه توام با موفقیت روز افزون این عزیزان .

[پاسخ]

تورج پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۴:۱۸:

سلام منم همين و شنيدم كه كار آقاى دكتر حيدرى و شاهرخى بوده چون بانك ملى ٦٠/ سهام شركت پتروشيمى. بهر حال خدا خيرشون بده هر كسى دستى توى اين پروژه داشته. اين پروژه اگه اجرايى بشه نشون ميده كه ميشه براى نجات اين شهر كار كرد فقط همت ميخواد و يه كم دلسوزى! ممنونيم از آقاى دكتر حيدرى، شاهرخى ، مهندس فيضى و..
خدا كنه حسودها كار شكنى نكنن

[پاسخ]

رضا پاسخ در تاريخ شنبه ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۰۸:۳۶:

آره واقعا همين دست همشون (آقاي دكتر حيدري ،مهندس فيضي ، آقاي شاهرخي و…)درد نكنه وخدا توفيقشون بده كه بتونند با پيگيري هاي مستمر بعدي كار را به مرحله اجرا و بهره برداري كامل برسانند.

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ شنبه ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۵:۴۳:

یه ا راسیت وت

[پاسخ]

تا کور شود هر انکس که چشم دیدن کوهدشتی اباد و آزاد ندارد

[پاسخ]

ضمن عرض تبریک،باید به عرض برسانم که:
بنده به عنوان یک کوهدشتی اصلاح طلب نه به آقای قبادی رای داده ام ونه به آقای ملکشاهی واساسا در انتخابات شرکت نکردم وحرف حق را باید گفت.بزرگش نخوانند اهل خرد = که نام بزرگان به زشتی برد.
اگر ما از زحمات گذشتگان مخصوصا آقای قبادی که در به ثمر رساندن این طرح ودیگر طرح ها تلاش فراوان نمودند قدردانی نکنیم از خالق خود نیز تشکر نکرده ایم. یادمان باشد که ما از زحمات دیگران به عنوان کاغذ پاره نام نبریم که این حرف ها فقط وفقط باعث سبکی خودمان می شود.
خداوند همه خدمتگزاران به ایران عزیز را حفظ نماید.

[پاسخ]

غزیزان خوب همشهری شما دیگه چرا اقایان نزدیک به انتخاباته قول و وعده میدن برای شرکت در انتخابات پتروشیمی که هیچ بهمون نمیدن قول میدم یه کارخونه کوچیک رو هم راه اندازی نمیکنن اگه راست میگن سد معشوره رو پیگیری کنن که بیشتر میتونه به درد شهر ما بخوره این کلکا دیگه قدیمی شده

[پاسخ]

درجواب كامنت آقا حيدر عرض مي كنم كه تا جايي كه ماها در تهران شاهد بوده ايم تلاشها ومساعدتهاي دوستان ديگري از جمله آقاي مهندس فيضي (از همشهري هاي ظاهرا اهل كوهناني مان)كه هم اكنون مشاور مديرعامل ومدير كل نظارت بر پروژه هاي نفت وگاز وپتروشيمي و عضو هيات مديره شركت هاي معظمي همچون پرسي ايران گاز كشور وپتروشيمي مرجان نيز هستند و همچنين دوستان ديگري كه شايد ماها كم وبيش از اداي دينشان به زادگاه ومردم خوب شهرمان باخبريم اگر بيشتر از آقايان نامبرده نبوده باشه مطمئنا كمتر هم نبوده ،پس انصاف حكم مي كند كه يا نام برده نشود ويا از كليه اين عزيزان به خير ياد نماييم ./.به اميد اجراي پروژه توام با موفقيت روز افزون اين عزيزان .

[پاسخ]

كوهدشتي در گفته :

نكنه ميخوان پتروشمي قديم مون كه( اراك ) هست بيارن كوهدشت////؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

[پاسخ]

مریم پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۱:۵۰:

نه این جدیده اگه این دفعه هم نمایندمونو گول نزنن

[پاسخ]

حالا بزار كلنگش بزنن وجوانهاي ما از بيكاري در بيان چكار داريم كي آورده كي حرفش زده كي .كدوم نماينده بوده …… متاسف

[پاسخ]

مریم پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۱:۵۱:

هنوز سر مکانش به توافق نرسیدند تا اینا به توافق برسن یکی دیگه امتیازشو واسه شهر خودش میگیره

[پاسخ]

دوستان تلاشهای نماینده قبل را فراموش نکنید

[پاسخ]

گراوند در گفته :

متاسفانه طوری که دوستان میگن نظراتی که از جناب آقای ملکشاهی تشکر کرده باشند رو حذف میکنید،امیدوارم که اینگونه باشید
همیشه با دید باز به مسائل بنگریم

[پاسخ]

ناصری در گفته :

مرسی آقای ملکشاهی.

[پاسخ]

خداوند پدر نماینده وقت رو بیامرزد.

[پاسخ]

آریان در گفته :

دوستان دست از این جانبداری بیهوده بردارید ،به خدا تا زمانی که ما این روال را ادامه میدهیم وضع بهتر که نمی شه بدتر می شه . توی نرخ بیکاری سیستان و باوچستان از ما جلو زد . جزئ بی کارترین استان های کشور هستیم جزء اولین استانهای هستیم که بیشترین معتاد را داریم واقعا مثل اینکه لرستان کویر لوته ،هیچ گونه استعداد پیشرفت نداره .چرا ؟به خاطر اینکه ما دنبال همین جانبداری های مزخرفانه هستم به دنبال منافع جمعی نیستیم هر کسی به دنبال منفعت شخصی خود است و بد تر اینکه ما نمی خواهیم باید قاطعانه از مسئولین بخواهیم بخواهیم بحواهیم

[پاسخ]

فرهاد در گفته :

با سلام ……………….ای کاش کارخانه یعنی میشه کوهدشت کارخانه بزنند ………….چه خوب شما بزارید کلنگش زده شده بد بگید این و اون به هر حال هر کس کاری برای جوانان بیکار کنه خدا خیرش بده …………….به نظر من تا قبل از امدن کارخانه به کوهدشت سه چند شرکت کوچکی هم که دارن کار میکنن روبه تعطیلیه دارن اون دو سه نفری که دارن اخراجشون میکنن…………………….اشتغال فدای سرتان نزارید تعطیل شوند

[پاسخ]

رومشگانی در گفته :

می بریمش رومشگان پتروشیمی شهرستان رومشگان کوهدشتی های بی سواد پتروشیمی میخوان چه کار؟

[پاسخ]

تورج پاسخ در تاريخ یکشنبه ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۰۸:۳۸:

شک ندارم خودت بی سوادی.
میشه یه کم ادب داشته باشین؟ میخوای یه جمله برات بنویسم که تا آخر عمرت وارد هیچ سایتی نشی؟
بی شخصیت؛ کوهدشتی ها بی سوادن؟ رومشگان هم یک پنجم کوهدشته! اگه کوهدشتی ها بی سواد خودت هم جزء همون یک پنجمی.
این همه عالم و استاد و ادیب و روحانیون فرزانه از طوایف مختلف همین کوهدشت به ایران و دنیا معرفی شده, خودباخته ی بی ادب دفعه ی دیگه خواستی شخصیت خودت و معرفی کنی . سایت پر مخاطب میرملاس و با الفاظ درخور شان خودت . آلوده نکن. چون مهمان ها و کسانی که از استان های دیگه این سایت و می بینن خدای نا کرده فکر میکنن مردم شریف شهرستان کوهدشتی ها مثل شما بی ادب ن.

[پاسخ]

محمد پاسخ در تاريخ یکشنبه ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۵:۰۵:

تورج جان مطمئن باش اين آقا يا خانم رومشگاني نيست بلكه فقط خواسته اسم رومشگان رو خراب كنه مردم رومشگان خودشونو رو از كوهدشت جدا نمي دونن.

[پاسخ]

امامی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۸:۳۸:

من هم با شما موافقم ما فکر می کنیم تخم فتنه بین کوهدشت ورومشکان را ایلامی انداختند برای اینکه بر ………………..

[پاسخ]

تورج پاسخ در تاريخ یکشنبه ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۰:۰۴:

من از مديريت محترم سايت خواهش ميكنم. خواهش ميكنم. خواهش ميكنم. IP اين شخص و أعلام كنه كه همه بفهمن اين به قول شما فتنه كى هست! من جداً تقاضا ميكنم به حرمت تمام مردمى كه لقب بى سواد بهشون داده اين شخص و معرفى يا حداقل بگين از چه IP استفاده كرده كه اين كامنت و گذاشته.

[پاسخ]

امین آزادبخت (مدیر سایت ) پاسخ در تاريخ یکشنبه ۸ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۰:۲۳:

علارغم میل باطنی ؛ آی پی و ایمیل کسی که به اسم رومشکانی کامنت گذاشته :
roza265@yahoo.com
178.252.188.139
اطلاعات دیگه ای هم داریم ولی اگه کامنت های توهین آمیزشون تکرار بشه معرفی خواهیم کرد…

[پاسخ]

مردم كوهدشت قدر شاهرخي را ندانستند و مردم خرم آباد قدر ملكشاهي راد را

[پاسخ]

صمد هاشمی در گفته :

تا وقتی ما کوهدشتی ها اشخاص برامون از پیشرفت مهمترن و سنگشون رو به پا میزنیم و سر نماینده سابق و فعلی که هیچ کاری تا حالا برامون انجام ندادن ٍدعوا داریم مطمئن باشین صاحب هیچی نمیشیم.

[پاسخ]

گراوند در گفته :

رومشکانی عزیز حق کوهدشت ورومشکان راکسانی میخورند که ازمانیستند نعمتهای خدادادی کوهدشت ورومشکان وارزشهایشان بیش از اینست که ماخودمان بر سروکله همدیگر بکوبیم که این حق را عدم اتحاد ونبود همدلی وتشخیصهای نادرستمان برباد داده است این کلام تفرقه برانگیز شما چیزی رادرست نمیکند

[پاسخ]

گراوند در گفته :

راستی از شرکتهای مشغول درجاده کوهدشت -خرم آباد خبری نیست!!!!!!!!!!!!!!!!کجارفته اند؟

[پاسخ]

کوهدشت در گفته :

آقای رومشگانی لطفا یک ادب داشته باش …

[پاسخ]

بازوند در گفته :

باقیات صالحات شیخ قبادی باد!

[پاسخ]

شهروند در گفته :

از اقدام شایسته جناب اقای دکتر حیدری در جهت حمایت مالی از این پروژه قدردانی میکنم هچنین از انتخاب جناب مهندس شهریار حسنی به عنوان مدیر پروژه بسیار شاکریم .جوانان کوهدشتی واقعا لیاقت دارند واقای حیدری نشان داد که میتوان هم خود را حفط کرد وهم به همشهریانش خدمت کرد نه مثل بعضی ها که فقط کلاه خود را محکم نگه داشته اند .

[پاسخ]

چرا برخی از سپاسگذاری مردم ناراحت می شوند از نام اوردن کسانی احساس ناراحتی می کنیم که باید نام انهارا به نیکی ببریم ما مردم قدردان کوهدشت ورومشگان و…. از کوشش هر فردی در راستای پیشرفت وابادانی کوهدشت تقدیر می کنیم واگر از نامی از شاهرخی قبادی برده می شود به معنای توهین به نماینده فعلی نیست انشاا… با مصوبات جدیدی که اقای ملکشاهی در این دوره می گیرند از ایشان هم در اینده نام می بریم

[پاسخ]

تورج پاسخ در تاريخ دوشنبه ۹ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۴:۲۷:

موافقم

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

ما هم متاسفیم که بعضیا حتا نمیتونن بفهمن این شرکتهای پتروشیمی خصوصی هستن و ربطی به نماینده های خوشگذران قبلی نداره و فقط از روی تعصب بیجا حرف میزنن بهر حال از آقای ملکشاهی ممنونیم که تو این اوضاع مملکت تونسته قدم خیری برا شهرستان مظلوم کوهدشت برداره واقع بینی از خیال پردازی بهتره آقایونی که تا بهتون میگن بیسواد داغ میکنین چون حرف حساب درد داره.آقایی که میخای بین کوهدشت و رومشگان تفرقه بندازی شهرستان کوهدشت و رومشگان مکمل همن نه مقابل هم

[پاسخ]

عباس پاسخ در تاريخ دوشنبه ۹ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۵:۰۷:

پروفسور گرامی این شرکت دررستای مصوبه دوره قبل درحال اجراست ضمنا دانشمند بزرگوار اگاه هستند در بحث پتروشیمی خوراک مهمترین گلوگاه هست که در مصوبه هیات دولت برای احداث پتروشیمی در زمان اقای شاهرخی وجوددارد از طرف دیگر سرمایه گذار ان شرکت پتروشیمی اراک وابسته به بانک ملی .شستا وصندوق بازنشستگی است باعرض پوزش مجدد

[پاسخ]

رومشگانی در گفته :

با تشکر از نمایندگان و مدیر بانک ملی که چند روز پیش هم تمامی زندانیان لرستانی غیر عمد رو آزاد کردند. اگر نظر آقای شهروند درست باشه و آقای حسنی مدیر پروژه باشن امیدوار میشیم. ایشون در پارس جنوبی(عسلویه) قائم مقام بزرگترین پروژه نفت و گاز کشور هستند که 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته.

[پاسخ]

اهورا در گفته :

سلام بر همشهریان دورم؛ دوستان کامنتهای شما یکسریشان نزدیک به واقعیت یکسری هم عامیانه ؛اما واقعیت بدون اینکه بخواهم اسم بزرگواری را اورده باشم ویا بگویم کار را که تمام کرد انکه تمام کرد باید بگویم واقعا شهرمان بی کس بوده وهست ، یکی را پرسیدند بوقلمون میخوری ؟گفت بله بله! گفتند نه نیست؟ حال تا پولی و سرمایه گزاری نباشد دیواری هم بنا نمیشود ماقول وقرار زیاد شنیدیم انشاالله قرار همه ما۲۶ خرداد در مراسم کلنک زنی شرکت خواهیم کرد. لازم به یاداوریست انان که هشت سال بیشتر یا کمتر در راس بودند کاری نکردند حال در شرایشط کنونی دولت وعدم بودجه موجود. از محل سپرده های تمام ملت ایران عزیز این سرمایه گزاری بامشارکت مستقیم پتروشیمی امام خمینی (ره)وبانک ملی ایران شکل گرفته مطمن باشید حس خاک و زادگاه وهم ولایتی های سلحشور انقلاب وهشت سال دفاع مقدس که بعداز۳۴ سال محرومیت مطلق انگیزه ایجاد پتروشیمی کوهدشت راایجاد نمود.فرستی پیش امد به نحو احسن انجام شد

[پاسخ]

رشیدی در گفته :

ازبرادر بسیاربزرگوارم جناب اقای دکتر فرشادحیدری مدیرعامل موفق ودانشمند بانک ملی ایران ودیگر افرادی که باعث اجرای این پروزه عظیم درشهرستان می شوند تشکر مکنم دوستان ازحرفهای تفرقه انگیز اجتناب کنید ودعا کنید به حق این ماه مبارک کلنک این طرح هرچه زودتر زده شود

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :