کد خبر : 23125
تاریخ انتشار : ۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 113 بازدید

باهنر: خاتمی جزو سران فتنه نیست

    خاتمی وظیفه خودش را در قبال نظام و مردم در فتنه88 انجام نداد البته یک جاهایی تلاش کرد جبران کند اما کفایت نکرده و باید سکوت معنی دارش را جبران کند اما نباید او را جزو سران فتنه بدانیم دبير كل جامعه اسلامي مهندسين شب چهارشنبه در جمع دانشجويان دانشگاه شيراز در خصوص […]

 

Dana_ir-21880-asli

 

خاتمی وظیفه خودش را در قبال نظام و مردم در فتنه88 انجام نداد البته یک جاهایی تلاش کرد جبران کند اما کفایت نکرده و باید سکوت معنی دارش را جبران کند اما نباید او را جزو سران فتنه بدانیم

دبير كل جامعه اسلامي مهندسين شب چهارشنبه در جمع دانشجويان دانشگاه شيراز در خصوص استفاده از وزراي احمدي نژاد در دولت آينده تاكيد كرد: اكثر وزراي احمدي نژاد كارايي ندارند كه اگر من به عنوان رئيس جمهور انتخاب شوم از آنها استفاده كنم.

مجلس نتوانست نرم افزار عزل و نصب وزرا را در دولت کشف کند!

محمد رضا باهنر اظهار داشت: ریس جمهور در خصوص انتخاب وزرا با مجلس هیچ مشورتی نمی کرد و مجلس نتوانست نرم افزار عزل و نصب وزرا را در دولت کشف کند، مشكل ما با احمدي نژاد بر سر معرفي وزرا و استفاده از آنها بود زيرا او فكر مي كند كه هر كسي را به عنوان وزير پسند كرد مجلس هم بايد قبول كند.

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: از اول انقلاب رسم بر اين بود كه رئيس جمهور با مشورت مجلس اشخاصي را به عنوان وزير به مجلس معرفي مي كرد و پس از جلسات مختلف مشورتي يك وزير انتخاب مي شد و اين كار نيز توسط “هاشمي رفسنجاني” و “خاتمي” نيز انجام مي شد.زماني كه ما نتوانستيم دلايل بركناري وزرا توسط احمدي نژاد را درك كنيم تصميم گرفتيم كسي را به عنوان وزير به او معرفي نكنيم.

دبير كل جامعه اسلامي مهندسين خاطر نشان کرد: احمدي نژاد بيش از تمامي دولت هاي قبلی جمهوري اسلامي ايران وزير بركنار كرد و این جز نقاط ضعف احمدی نژاد بود.

با عملکرد درستمان از زندانی شدن حداق 5 نماینده مجلس جلوگیری کردیم

باهنر در خصوص نقشش در روشنفکری بعد از فتنه 88 بیان داشت: ما با تدبیر طوری رفتار کردیم که حتی اصلاح طلبان مجلس هم بیانیه های تند مجلس شورای اسلامی بر علیه فتنه 88 و سران آن را امضا کردند. بنابراین با عملکرد درستمان توانستیم حداقل از زندانی شدن 5 نماینده مجلس که می توانست برای نظام هزینه های فراوانی داشته باشد و قطعنامه ای روی قطعنامه های فعلی صادر شود جلوگیری کنیم. البته در آن دوران نيز كساني بودند كه سكوت همراه با رضايت داشند كه بايد جبران كنند و اگر هم كاري عملياتي انجام داده اند بايد از مردم معذرت خواهي كنند.

نماینده مردم تهران یادآور شد: کسانی که سران فتنه بودند حالا حالا باید جواب هزینه های را که وارد کردند بدهند البته نباید همه اصلاح طلب را با چوب فتنه گران زد،ما در مجلس هشتم 50 نماينده رسمي اصلاح طلب حضور داشت كه خوشبختانه هيچ كدام از آنها در دوران فتنه حركتي انجام ندادند كه خلاف قانون باشد.

سران فتنه را تكثير نكنيم

دبير كل جامعه اسلامي مهندسين در پاسخ به سئوال دانشجويي ديگر در خصوص برخورد با سران فتنه مثل “خاتمي” و “هاشمي”، گفت: بايد توجه كنيم كه سران فتنه را تكثير نكنيم. اگر قرار باشد اول “موسوي” و “كروبي” و سپس “خاتمي” و “هاشمي” را به عنوان سران فتنه خطاب كنيم، ادامه داشته باشد سران فتنه به 13 ميليون نفر مي رسند.كساني كه به موسوي راي دادند گناهي ندارد اين مردم به كسي راي دادند كه تاييد صلاحيت شده بودند.

عملکرد ما در فتنه 88 مدبرانه بود

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: عملکرد ما در مجلس در فتنه 88 مدبرانه بوده است و بازخوردهای خوبی هم از سوی مقام معظم رهبری داشته ایم.

اگر مجبور باشیم، گدایی می کنیم اما محتاج خلق نمی شویم!

محمد رضا باهنر در پاسخ به سئوالي در خصوص مکان هزینه های تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری گفت: وضعیت تشکیلاتی ما در 30 استان خوب است و تقریبا در همه استانها دفتر داریم البته باید هزینه ها را براساس استان های مختلف توزیع کنیم و حتی اگر مجبور باشیم، گدایی می کنیم اما محتاج خلق نمی شویم.

اگر من 3 میلیارد تومان پول داشتم، اکنون نماینده نبودم!

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در پاسخ به این سئوال که آیا در انتخابات سال 84 به ستاد انتخاباتی «لاریجانی» 3 میلیارد تومان کمک کرده است یا خیر، بیان داشت: اگر من 3 میلیارد تومان پول داشتم، اکنون نماینده نبودم و درست و حسابی زندگی می‌کردم، همچنین اگر من بخواهم این مقدار پول را نشمارم باید از دستگاه پول‌شمار استفاده کنم و به نظرم اشتباهی صورت گرفته و این مبلغ شاید 3 میلیون تومان بوده است.

اینکه نظام بداند ریس جمهور چه کسی است با دخالت فرق دارد

كانديداي دور آينده انتخابات رياست جمهوري در پاسخ به سئوال ديگري مبني بر اينكه معني سخنان شما كه گفته ايد “نظام بايد بداند چه كسي انتخاب مي شود، چيست”، گفت: مملكت امروز مثل گذشته نيست كه پس از مردن شاه همه را در ميدان اصلي شهر جمع كنند و شاهيني را به هوا بفرستند و سپس اين شاهين بر دوش هر كس نشست مسئوليت را قبول كند. بايد پيش بيني هايي از جانب مراكز نظر سنجي انجام شود البته بايد نظر سنجي شود زيرا نظر سازي مناسب و درست نيست، و اینکه نظام بداند ریس جمهور چه کسی است با دخالت فرق دارد.

اگر شخص بهتری از خودم را کشف کنم به او رای می دهم

محمدرضا باهنر در پاسخ سئوالی مبنی بر این که آیا فردی برتر از وی در انتخابات ریاست جمهوری آینده وجود دارد، اظهار داشت: اگر شخص بهتری از خودم را کشف کنم، تکلیف شرعی من است به او رای دهم و عرصه انتخابات، میدان رقابتی ا‌ست برای هر کسی که کاندیدا شود.

وي در پاسخ به سئوال دانشجويي در خصوص استفاده از اصلاح طلبان در دولت خود، گفت: بايد به اين نكته توجه داشت كه برخي در ذهن خودشان رابطه هايي را درست كرده اند كه اين رابطه ها صحيح نيست، دليل ندارد كه هر كس در دولت اصلاحات وزير بوده اصلاح طلب باشد، همان طور كه “حسين مظفر” وزير آموزش و پرورش خاتمي، اصولگرا بود هر چند كارهاي نادرستي هم انجام داد.

اگر رئیس جمهور شوم وزرای ارشاد، کشور و خارجه را اصولگرا انتخاب می کنم

باهنر ادامه داد: “سعيدي كيا” نيز که اصولگرا بود در دولت خاتمي حضور داشت و رقیب من است اما بايد به اين نكته توجه داشت كه اگر من به عنوان رئيس جمهور انتخاب شوم وزير كشور ، وزير فرهنگ و ارشاد و وزیر خارجه را به طور حتم از افراد اصولگرا انتخاب مي كنم.اما در انتخاب سایر وزرا نباید نبض را گرفت که کدام جریان است.

وی اظهار داشت: وجود ائتلاف در جریان انتخابات اشکال ندارد و هر اصولگرایی که ادعای کاندیداتوری دارد می تواند در اتلاف حضور پیدا کند، ممنوعیتی برای حضور کاندیدا نداریم و بعد از نظر سنجی کاندیدهای اتلاف فرد ی که بیشترین مقبولیت را دارد، ثبت نام و تبلیغات خود را شروع خواهد کرد.

سال گذشته تورم در كشور ما ركورد زد

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به وضعيت اقتصادي و روند تورم در كشور نيز، گفت: ركورد تورم در كشور ما در سال گذشته شكست كه البته نبايد تمامي اين مشكلات اقتصادي را به گردن تحريم ها انداخت بلكه عدم مديريت نيز بوده است.

وي افزود: بحث گراني و اشتغال از جمله چالش هاي خانواده ها است كه در دولت آينده بايد به رفع اين مشكلات توجه اي خاص داشت. دولت احمدی نژاد رکورد تورم را در کشور شکست که در این مورد اگر آمار را در نظر بگیریم 40درصد تورم در خصوص 140 کالای اصلی خانوار بوده است، اما براساس حس مردم 90 تا 100 درصد افزایش تورم داشته ایم.

مرحله دوم هدفمندی یعنی، به یک جیب مردم 250 هزار تومان وارد و از جیب دیگرشان 500 هزار تومان خارج شود!

در ادامه این نشست دانشجویی با هنر با تقدیر از اجرای قانون هدفند سازی یارانه ها توسط احمدی نژاد گفت: اگر احمدی نژاد می گوید 250 هزار تومان می خواهم یارانه بدهم و نمی گذارند درست است، می شود 250 هزار تومان یارانه داد اما یک شرط کوچک هم دارد و آن گران شدن کالاهای یارانه ای است یعنی به یک جیب مردم 250 هزار تومان وارد شود و از جیب دیگرشان 500 هزار تومان خارج شود یعنی بنزین 700 تومان بشود 7000 تومان آیا مردم راضی هستند.

دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به ادبیات اخیر رئیس جمهور گفت: منظور احمدی نژاد از کسانی که نمی گذارند کار کند ما هستیم.

کاندیدای ائتلاف 5 نفره اصولگرایان تصریح کرد: احمدی نژاد بسیار ساده زیست بود و بار و بنه ای برای خودش در طول این مدت جمع نکرد و می توانم در مورد شخص رئیس جمهور و اعضای کابینه به صورت اعم این شهادت را بدهم که همه آنها ساده زیست بودند.البته نقاط قوت دیگری هم می شود برای احمدی نژاد برشمرد، مانند خیلی از پروژه هایی که اقدام به اجرای آنها کرد مانند مسکن مهر، هدفمند سازی یارانه ها و بنگاه های زودبازده که این پروژه ها با نیت خیر شروع شد اما به دلیل اینکه با جامع نگری همراه بود به ضد خودش تبدیل شد.

دورنگری در راهبردهای احمدی نژاد وجود نداشت

نایب رئیس مجلس ساختار شکنی را از دیگر نقاط ضعف احمدی نژاد برشمرد و گفت: در حالیکه یکی از مبرم ترین نیازهای مدیریت در سطح کلان این است که دور را نگاه کند اما دورنگری در راهبردهای احمدی نژاد وجود نداشت. و هر گاه به بن بست می خورد راه دیگری می رفت.

آثار تحریم ها در وضعیت اقتصادی کشور 40 درصد است

وی ادامه داد: احمدی نژاد ابتدا می گفت تحریم ها ورق پاره هستند اما بعد از اینکه مشکلات اقتصادی افزایش پیدا کرد گفت: تحریم ها فلج کننده هستند، ما باور داریم که تحریم ها نه کاغذ پاره هستند و نه فلج کننده باید یک حد وسطی برای آنان در نظر گرفت و وزنی را برایش در مشکلات اقتصادی قائل شد. اکنون آثار تحریم ها در وضعیت اقتصادی کشور 40 درصد است و 60 درصد از مشکلات اقتصادی ناشی از ناهماهنگی ها، بی برنامگی ها، دوباره کاری ها و خودمحوری هاست.

نباید دیپلماسی ما همراه با اخم باشد

باهنر با بیان اینکه احمدی نژاد در سیاست خارجی سیاست اخم را در پیش گرفت، اظهار داشت: می توانیم سیاست همراه با لبخند داشته باشیم چرا که یکی از سیاست های راهبردی چشم انداز 20 ساله که توسط مقام معظم رهبری نیز ابلاغ شده است تعامل سازنده با دیگر کشورها بجز رژیم صهیونیستی است بنابراین نباید دیپلماسی ما همراه با اخم باشد.

باهنر ریشه مشکلات اقتصادی را نقدینگی، عدم هدایت نقدینگی به تولید و گردش سریع پول دانست و تاکید کرد: تورم نقطه به نقطه در سال 91 از مرز 40 درصد گذشته است و تورم در این سال رکورد زد.البته به نظر من 20 درصد از تورم کشور ساختاری است که این تورم ساختاری را می شود با یک مدیریت صحیح و برنامه مناسب در عرض 4 سال حل کرد. اما 40 درصد دیگر تورم را می شود در عرض یک سال با سیاست های درست حل کرد.

قرار نیست سران فتنه را زیاد کنیم

باهنر در پاسخ به این سوال خبرنگار شیرازه که شما اواخر سال 89 گفته بودید سیاست ما در خصوص آقای خاتمی با کروبی و موسوی فرق دارد و وی جزو سران فتنه نیست، توضیح داد: بعضی ها می خواهند فتنه را تسری دهند تا جایی که 13 میلیون رایی هم که به موسوی داده شده است را جزو فتنه گران می دانند ما با این موضوع مخالف هستیم.

کاندیدای ریاست جمهوری گفت: خاتمی وظیفه خودش را در قبال نظام و مردم در فتنه88 انجام نداد البته یک جاهایی تلاش کرد جبران کند اما کفایت نکرده و باید سکوت معنی دارش را جبران کند اما نباید او را جزو سران فتنه بدانیم.

گشت ارشاد باید حداقل ها را کنترل کند

کاندیدای ریاست جمهوری همچنین در پاسخ به یکی از دانشجویان که پرسید رویکرد شما در خصوص وضعیت حجاب در جامعه چیست بیان داشت: وزیر ارشاد در خصوص فیلم گشت ارشاد گفته بود که شما به موی خانم ها چکار دارید حالا چند تار موی شان بیرون باشد و نیاز به گشت ارشاد نیست، سوال از رئیس جمهور این است که اگر چند تار شد هزار تا چکار باید کرد. ما با موی خانم ها کار نداریم اما هنجاری های اجتماعی نباید شکسته شود و گشت ارشاد باید حداقل ها را کنترل کند طوری که نباید اینقدر وضعیت حجاب در جامعه بهم بریزد.

اگر آمریکا قصد ارتباط دارد باید دیوار بدبینی را کوتاه کند

باهنر در خصوص رابطه با آمریکا بیان داشت: سیاست خارجی ما باید دپلماسی باشد و محور آن منافع ملی باشد و قطع رابطه با یک کشور واجب شرعی و برقرای با آن حرام نیست و باید با همه کشورهای دنیا تعامل داشته باشیم جز رژیم صهیونستی، اگر آمریکا قصد ارتباط دارد باید دیوار بدبینی را کوتاه کند.

وی خاطر نشان کرد:دیپلماسی رسمی در دولت 9 و 10 فعال نبود در حالی که ما می توانیم با تمام کشورهای جهان منافع مشارک داشته باشیم.

باهنر در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان که دلیل ورود شما احساس قدرت است گفت: قرار نیست گوشه گیر باشیم البته بعد از مجلس 7 قصد کناره گیری داشتم ولی شخصی به من زنگ زد که باید ثبت نام کنم و من دیگر نتوانستم چیزی جز چشم بگویم.

 منبع: شیرازه

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

اگه نبود چرا آبروشو بردید؟
ما که دیگه نمی دونیم حرف کی رو باور کنیم دچار سرگیجهی حاد شدیم……………..

[پاسخ]

حرف هاش دوپهلون و بسيار محافظه كارانه است . بعد از بردن در انتخابات ميگن دست هاى پشت پرده نزاشتن اين كار و أون كار رو بكنيم. خدايا اگر اين لفظ ” دست هاى پشت پرده ” نبود چه جمله اى بايد جايگزينش مى شد؟

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

آفرین آقای باهنر

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

در فصل برداشت قدرت بايد محافظه كار بود. او هست. ديگه چي؟

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :