کد خبر : 23236
تاریخ انتشار : ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 79 بازدید

رانندگانی که خسارت نزنند تا ۷۰ درصد حق بیمه تخفیف می‌گیرند

    مدیرکل نظارت فنی بیمه مرکزی گفت: وسایل نقلیه‌ای که در طول دوره بیمه‌ شخص ثالث خود خسارتی وارد ‌نکنند، در سال دوم ۱۰ درصد و در سالهای بعد تا 70 درصد تخفیف داده می‌شود. به گزارش میرملاس ؛ به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل نظارت فنی بیمه مرکزی […]

2013-04-16-11.59.08

 

 

مدیرکل نظارت فنی بیمه مرکزی گفت: وسایل نقلیه‌ای که در طول دوره بیمه‌ شخص ثالث خود خسارتی وارد ‌نکنند، در سال دوم ۱۰ درصد و در سالهای بعد تا 70 درصد تخفیف داده می‌شود.

به گزارش میرملاس ؛ به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مدیرکل نظارت فنی بیمه مرکزی اعلام کرد: به منظور تشویق دارندگان وسیله نقلیه به رعایت اصول ایمنی در رانندگی، برای وسایل نقلیه‌ای که در طول دوره بیمه‌نامه خود خسارتی وارد نمی‌کنند، در سال دوم 10 درصد و در سال‌های بعد متناسب با تعداد سال‌هایی که خسارت نداشته‌اند تا 70 درصد تخفیف در حق بیمه محاسبه می شود.

مفید امینی افزود: از دارندگان وسایل نقلیه‌ای که در طول دوره بیمه‌نامه خود خسارت مالی و یا صدمه بدنی وارد کنند، بر اساس نوع و تعداد خسارت برای بیمه‌نامه بعدی از 10 درصد تا 100 درصد بیشتر از کسانی که خسارتی نداشته‌اند، حق بیمه دریافت خواهد شد.

وی ادامه داد: درصد تخفیف حق بیمه بابت عدم خسارت و یا افزایش حق بیمه بابت خسارت‌های دارندگان وسایل نقلیه، در آیین‌نامه اجرایی قانون بیمه شخص ثالث پیش‌بینی شده و شرکت‌های بیمه موظف به اعمال آن هستند.

مدیرکل نظارت فنی بیمه مرکزی با تأکید بر اهمیت رعایت اصول ایمنی و مقررات راهنمایی و رانندگی یادآور شد: شرکت‌های بیمه موظف شده‌اند که هنگام صدور بیمه‌نامه، متناسب با تعداد تخلفات حادثه‌ساز وسیله نقلیه که پلیس اعلام می کند، دو تا 16 درصد به حق بیمه شخص ثالث اضافه کنند.

بر اساس این گزارش، مراکز صدور بیمه‌نامه شخص ثالث باید جدول حق بیمه سالانه بیمه قانونی شخص ثالث انواع وسایل نقلیه را برای تعهدات بدنی دیه یکصد و پنجاه و دو میلیون تومان و تعهدات مالی سه میلیون و هشتصد هزار تومان و توضیحات مربوط به آن را در محل صدور بیمه نامه در دید متقاضیان قرار دهند.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ما كه ٥٢٢ هزار پرداخت كرديم. حالا اين مصوبه از كى اجرايى ميشه مهمه؟ البته اگه پس فردا دو تا تبصره و ماده نزنن روش و بگن سن راننده مهمه و نوع ماشين فرق ميكنه و طرفدار كدوم جريان بودن و نامه از فلان ارگان و… نياز داره.

[پاسخ]

م مهدی پور در گفته :

این ماشین خودتون نیست آقای آزادبخت؟

[پاسخ]

امین آزادبخت (مدیر سایت ) پاسخ در تاريخ شنبه ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۱:۱۵:

بله خودشه…

[پاسخ]

تورج پاسخ در تاريخ شنبه ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۸:۲۴:

بيخيال امين جان.

[پاسخ]

امین آزادبخت (مدیر سایت ) پاسخ در تاريخ شنبه ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۸:۵۵:

این ماشین خودمه چند روز پیش رفتم تو پارکینگ دوره چگنی دیدمش…

[پاسخ]

تورج پاسخ در تاريخ شنبه ۷ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۳:۳۶:

ديدمش جا خوردم. ولى خدا رو شكر كه از اين ماشين زنده بيرون اومديد.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :