کد خبر : 23321
تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 204 بازدید

خاتمی: اگر نگذارند کاندیدا شوم، آیا کینه ها و دلخوری ها بیشتر نمی شود؟/ من می ترسم! می ترسم از اینکه کدورت ها بیشتر شود/ ابداً نمی خواهم این اتفاق بیفتد

  حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه سوزاندن سرمایه هنر نیست، گفت: من خودم را کسی یا سرمایه ای نمی دانم ولی از نظر اجتماعی و بین المللی وجهه و پتانسیل هایی ایجاد شده است. انتخاب : رییس جمهور سابق کشورمان در دیدار اعضای ستاد جوانان اصلاح طلب، در پاسخ به درخواست های متعدد برای […]

30817_926

 

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه سوزاندن سرمایه هنر نیست، گفت: من خودم را کسی یا سرمایه ای نمی دانم ولی از نظر اجتماعی و بین المللی وجهه و پتانسیل هایی ایجاد شده است.

انتخاب : رییس جمهور سابق کشورمان در دیدار اعضای ستاد جوانان اصلاح طلب، در پاسخ به درخواست های متعدد برای کاندیداتوری گفت: من می ترسم! می ترسم از اینکه کدورت ها بیشتر شود. خاتمی همچنین گفت: آیا می توان این انتخابات را تبدیل به فضایی کرد که دشمنی ها بیشتر نشود و زمینه ایجاد دیالوگ فراهم آید و گفت که این راهی که تاکنون انتخاب شده به ناکجا آباد منتهی می شود. باید رویه ها عوض شود تا فساد ایجاد شده ریشه کن گردد و فضای امنیتی و حصر ها و حبس ها برچیده شود.

گزیده ای از سخنان رییس جمهور سابق کشورمان در پی می آید:

*کانت فیلسوف نام آور قرن هجدهم میلادی مطلب مهمی دارد که به مطلب امیرالمؤمنین علیه السلام نزدیک است. ضابطه اخلاق چیست؟ آن چیزی که می خواهی و انجام می دهی، باید به گونه ای باشد که بپذیری به صورت قانون عام در آید. اگر می خواهی دروغ بگویی برو به وجدانت رجوع کن؛ آیا حاضری که دروغ گویی قانون عام باشد؟ اگر می خواهی خیانت و نقض عهد کنی، حاضری همه نیز این کار را بکنند؟ قطعاً حاضر نیستی؟

* اگر قانونی را نمی پسندیم تلاش کنیم به صورت مسالمت آمیز و در مسیر رسمی آن قانون به قانون بهتری تبدیل شود. اگر نابسامانی و ناهنجاری است بکوشیم به ساز و کاری برسیم که به صورت مدنی قابل اصلاح باشد. این را محور کار قرار دهیم چشم انداز بهتری پیش رو خواهیم داشت. مهم این است که کاری کنیم که زمینه چنین کار و مسؤولیتی فراهم شود.

* الان قصد ندارم در باب نامزدی خود برای ریاست جمهوری اعلام نظر کنیم ولی فقط سؤال می کنم که اگر به هر دلیل فردی مانند من را نخواهند و به هر قیمتی نگذارند که علی رغم خواست شما بیاید، آن روز آنان که امیدوار بودند چه حالی پیدا می کند؟ آیا کینه ها و دلخوری ها بیشتر نمی شود؟ طرف مقابل هم که هزینه ای پرداخته، آیا فضا را تنگ تر نخواهد کرد؟ من به فکر اصلاحات و به فکر جماعتی هستم که به هر حال به من لطف دارند هم هستم. اگر چنین وضعی ییش آید اوضاع از این هم بدتر می شود.

* موقعیت حساسی است و کار دشوار و در عین حال مردم می خواهند از این وضع خارج شوند و طبعاً مطالباتی دارند. اگر تمام ارکان نظام، همه همراهی کنند سال ها طول می کشد که به نقطه صفر برنامه چهارم برگردیم، یعنی شرایط سال ۸۴.

* مردم می خواهند تورم وحشتناک، بی کاری گسترده، رواج نابسامانی و فساد و بی حرمتی و انزوا و فشارها و تحریم ها که روز به روز بیشتر شده خیلی زود رفع شود، ولی چه کسی می تواند قول بدهد که اگر کارشکنی ها و موانع باشد می تواند چنین کاری را بکند. اگر همراهی کنند ، می توان کاری کرد، اما اگر همه در مقابل هم قرار بگیرند، همه مطالبات به سوی شما اصلاح طلبان خواهد آمد. اشتیاق و شوق هم از بین می رود و حکومت هم سخت تر خواهد گرفت و به اصلاح طلبان و کشور لطمه جدی وارد می شود.

* من می ترسم! می ترسم از این که کدورت ها بیشتر شود و رویارویی ها افزون گردد و امیدها بار دیگر به یأس مبدل شود و حتی دشمن هم از این وضع سوء استفاده کند و باز هم مردم بیشتر تحت فشار قرار بگیرند. آیا می توان این انتخابات را تبدیل به فضایی کرد که دشمنی ها بیشتر نشود و زمینه ایجاد دیالوگ فراهم آید و گفت که این راهی که تاکنون انتخاب شده به ناکجا آباد منتهی می شود. باید رویه ها عوض شود تا فساد ایجاد شده ریشه کن گردد.

* من خودم را کسی یا سرمایه ای نمی دانم، ولی از نظر اجتماعی و بین المللی وجهه و پتانسیل هایی ایجاد شده است. سوزاندن سرمایه هنر نیست، اگر سرمایه ای هست باید آن را به نحوی به کار برد که مشکلاتمان را اندک اندک حل کند و این امر نه راحت طلبی است، نه شانه از زیر بار مسؤولیت خالی کردن، ولی در هر حال باز هم می اندیشم و امیدوارم همه ما درست بیاندیشیم.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

درود بر خاتمی عزیز

احسن به این بزرگوار جانم فدای فرزند زهرا رای ما فقط ســـیـــد مـــحـــمـــد خـــاتـــمـــی

کاش ی سری افراد این مطالب با ارزش رو بخونن و به وجدان خودشون رجوع کنن تا شاید فرق خوب یا بد تشخیص بدن به امید سر بلندی ایران عزیز رای ما سید محمد خاتمی

انشاا…

علی از شیراز در گفته :

تریبون سران فتنه میرملاس .مرک بر خاتمی و میرملاس دروغگو

شخصیت شما و رئیس جمهورتان از نوع گفتمانتان کاملا واضح وقابل تشخیص است

مرگ بر تو که اینطور توهین کردی به فرزند زهرا ان شاا… نفرین جدش پشت سرت باشه …آقای خاتمی ان شاا… به کوری دشمنانت پیروز میدانی هر چند میدونم دلت نمیاد حتی تو دست دشمناتم خاری بره همیشه ی اصلی ثابت شده است آدمای خوب با خدا و مومن دشمناشون زیاده …امیدوارم مسولان سایت میرملاس در سایه ی پروردگار و ائمه همیشه سلامت باشن ان شاا… این ها همه خدا نشناسن به دل نگیرید

خاتمی کبیر خداوند حفظت کند

خاتمی عشق است چرا بعضیها بی مورد حرف میزنند

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :