کد خبر : 23349
تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 128 بازدید

پایه حقوق 700 هزار تومانی کارگران از آخر اردیبهشت

  سعید مرتضوی از افزایش حداقل حقوق کارگران به 700 هزار تومان از آخر اردیبهشت ماه جاری خبر داد. به گزارش میرملاس به نقل از فارس ؛ محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور در مراسم تجلیل از کارگران نمونه کشور که بعد از ظهر امروز در مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد، در واکنش به گلایه برخی کارگران از سعید مرتضوی خواست […]

Dana_ir-22419-asli

 

سعید مرتضوی از افزایش حداقل حقوق کارگران به 700 هزار تومان از آخر اردیبهشت ماه جاری خبر داد.

به گزارش میرملاس به نقل از فارس ؛ محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور در مراسم تجلیل از کارگران نمونه کشور که بعد از ظهر امروز در مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد، در واکنش به گلایه برخی کارگران از سعید مرتضوی خواست که درباره حقوق کارگران و بازنشستگان توضیح دهد.

سعید مرتضوی در پاسخ اعلام کرد: افزایش 25 درصدی حقوق کارگران متناسب با نرخ تورم سالانه لحاظ شده و از آخر اردیبهشت ماه نیز بر اساس مصوبه دولت حداقل حقوق کارگران 700 هزار تومان خواهد بود.

در این جلسه همچنین وعده داده شد پس از افزایش حقوق‌ و طی مراحل قانونی بحث همسان‌سازی حقوق کارگران و کارمندان و بازنشستگان کشوری و لشکری با جدیت پیگیری شود.

در مراسم تجلیل از 37 کارگر و واحد نمونه کارگری اسدالله عباسی سرپرست وزارت کار و رفاه اجتماعی گزارشی از عملکرد و برنامه‌های این وزارتخانه در سال 91 ارائه کرد.

وی از تاسیس مجمع نمایندگان کارگری، افزایش شوراهای سازش و کاهش زمان رسیدگی به دعاوی کارگری، ایجاد خانه‌های بهداشت در مراکز صنعتی و تولیدی، تهیه مسکن برای کارگران در غالب مسکن مهر کارگری، تاسیس فدراسیون ملی ورزش کارگری و اصلاح قانون کار که در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است به عنوان مهمترین اقدامات این وزارتخانه یاد کرد.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

محمود سعید مرتضوی را ول کن مشایی را بچسب بدبخت

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :