کد خبر : 23389
تاریخ انتشار : ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 262 بازدید

تغییر در تصمیم خاتمی؛ درخواست خاتمی از هاشمی؛ نمی‌خواهدمسئله‌ساز باشد

      معاون اسبق وزیر کشور با تاکید بر اینکه خاتمی برای ورود به انتخابات، انتظارات عمومی و ملاحظات حکومتی را مد نظر خواهد داشت: اگر خاتمی و هاشمی هیچ کدام در انتخابات شرکت نکنند جریان اصلاحات دچار بی‌عملی نخواهد شد و با سازو کارهایی مشخص به سمت اجماع بر روی کاندیدای واحد حرکت […]

48
 
 
 
معاون اسبق وزیر کشور با تاکید بر اینکه خاتمی برای ورود به انتخابات، انتظارات عمومی و ملاحظات حکومتی را مد نظر خواهد داشت: اگر خاتمی و هاشمی هیچ کدام در انتخابات شرکت نکنند جریان اصلاحات دچار بی‌عملی نخواهد شد و با سازو کارهایی مشخص به سمت اجماع بر روی کاندیدای واحد حرکت خواهد کرد.

حسن رسولی با تاکید بر اینکه تقاضا برای آمدن خاتمی برای ورود به صحنه انتخابات ریاست جمهوری در حال افزایش است، اظهار کرد: تقاضا برای آمدن ایشان نه تنها در بین جامعه سیاسی و نخبگان کشور بلکه در لایه‌های درونی جامعه و حتی بخشی از چهره‌ها و نیروهای اصولگرای منتقد وضع موجود جدی است.

وی ادامه داد: اینکه خاتمی نسبت به این انتظار وسیع و گسترده عمومی چه تصمیمی اتخاذ خواهد کرد و تا چه زمانی آن را اعلام کرد هنوز مشخص نیست.

رسولی با بیان اینکه این روزها تمرکز خاتمی متوجه تحلیل وضعیت موجود کشور است، گفت: وی برای ورود به انتخابات در حال بررسی عوامل مختلف موثر در سطح اجتماعی و حکومتی است.

مهمترین اظهارات رسولی را به نقل از مهر در زیر بخوانید:

 • به گواهی نظرسنجی‌هایی که توسط جریان رقیب اصلاحات توسط مجموعه اصولگرایان انجام شده است محبوبیت و پایگاه‌های رای خاتمی نسبت به کاندیداهای مطرح در سطح کشور بسیار بالاتر است. این فاصله در نظرسنجی‌ها معنادار است. این مطالبات مسئولیتی جدی را متوجه آقای خاتمی کرده است.
 • خاتمی از سوی دیگر به عنوان کسی که پیگیر جریان اصلاحات به صورتی معتدل است نیم نگاهی به شرایط کشور و مصالح نظام جمهوری اسلامی ایران دارد.
 • خاتمی با درکی روشن از اوضاع کنونی ایران و تهدیدات شگرفی که در سطح سیاسی، اجتنماعی و اقتصادی وجود دارد تصمیم‌گیری خواهد کرد.
 • ایشان در تصمیم خود به هجمه‌هایی که متاسفانه به صورت یکپارچه در سطح بین المللی علیه ایران وارد می‌شود توجه خواهد کرد.
 • موضع خاتمی در برابر مسائل کشور موضعی از جانب جریان اصلاح طلبی در درون نظام است. ایشان معتقد است ورودش به عرصه سیاسی نباید برای ساختار نظام مشکل ایجاد کند.
 • خاتمی قائل به این است که مواضع ایشان نباید برای نظام در سطح راهبردی و اداره کنندگان کشورمسئله ساز باشد.
 • خاتمی برای تصمیم گیری خود انتظار عمومی و نیز اوضاع نابسامان کشور ناشی از عملکرد دولت را هم در حوزه نظری و هم در حوزه عملی مدنظر قرار خواهد داشت.
 • خاتمی برای تصمیم گیری در این زمینه مشورت با شخصیت‌های برجسته کشور را مدنظر دارد. 
 • تصمیم ایشان نسبت به تصمیم قبلی در روزهای پایانی اسفند تغییر کرده است.
 • پیش از این پاسخ قطعی خاتمی نیامدن به عرصه انتخابات بود. پاسخ کنونی ایشان به دلایلی که عرض شد این است که برای آمدن “نه” نمی‌گویم.
 • دیدگاه کنونی خاتمی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اینگونه است: اگر آمدن من باعث ایجاد آرامش در کشور و نیز شکل گیری امید به آینده به ویژه در بین جوانان شود به آمدن “نه” نمی‌گویم.
 • این اظهارات خاتمی وجهی سلبی دارد. حضور خاتمی باعث تقویت زمینه‌های ملی و انقلابی کشور و نیز برون رفت از شرایط موجود خواهد شد.
 • خاتمی در وجه اثباتی برای حضور در انتخابات به نتیجه نرسیده است. جریان اصلاحاتِ خاتمی محور که در درون نظام فعالیت می‌کند در صورت عدم حضور خاتمی نیز در انتخابات شرکت خواهد کرد.
 • اصلاح طلبی در درون نظام به هیچ عنوان در مواجهه با پدیده انتخابات دچار بی عملی و عافیت طلبی نخواهد شد.
 • در نهایت در برابر اصلاح طلبان دو گزینه برای حضور در انتخابات با خاتمی و یا بدون خاتمی وجود دارد.
 • در صورت حضور خاتمی در فضای انتخاباتی کشور شور و هیجان ایجاد خواهد شد و حماسه سیاسی مورد نظر رهبر انقلاب ایجاد و زمینه جهت تغییر فضا و بهبود مدیریت کشور فراهم خواهد شد.
 • خاتمی پیش از این در دیدار با هاشمی رفسنجانی از وی تقاضا کرده است که در انتخابات شرکت کند. اگر هیچ کدام از این دو بزرگوار در انتخابات شرکت نکنند جریان اصلاحات دچار بی عملی نخواهد شد و با سازو کارهایی مشخص به سمت اجماع بر روی کاندیدایی واحد حرکت خواهد کرد.
 • چنانچه جریان اصلاحات با کاندیدای حداکثری وارد عرصه انتخابات نشود، با توجه به تنگی وقت، فقدان رسانه و سایر محدودیت‌ها بویژه محدویت‌هایی که متوجه بدنه رنج دیده اصلاح طلبان است، با شرایط دشواری مواجه خواهد بود.
 • دشواری شرایط برای حضور اصلاح طلبان در انتخابات آنان را دچار عافیت طلبی در مواجهه با شرایط کشور نخواهد کرد.
 • اصلاح طلبان در صورت نیامدن خاتمی و هاشمی، بر روی یک کاندیدا اجماع خواهند کرد.
 • در حال حاضر چهار نفر در این زمینه مطرح هستند. محمد رضا عارف، محسن مهرعلیزاده، اسحاق جهانگیری و نیز محمد شریعتمداری برای این منظور مورد توجه اصلاح طلبان هستند. الیته عارف تاکید داشته است که در هر زمانی که خاتمی و هاشمی وارد عرصه انتخابات شوند وی به نفع آنان از جریان انتخابات خارج خواهد شد. دلیل این اقدام عارف مرتبط با فلسفه وجودی کاندیداتوری ایشان است و احتمالا سایر کاندیداهای یادشده به همین صورت عمل خواهند کرد.
 • در صورت نیامدن خاتمی و هاشمی، اصلاح طلبان به سمت اجماع بر روی یکی از این افراد و یا افرادی که به این لیست اضافه شوند حرکت خواهند کرد. اصلاح طلبان خطای فاحش سال‌های 84 و 88 را که در آن مواجهه با تکثر کاندیداها بودند، تکرار نخواهند کرد. با توجه به اینکه جریان اصلاح طلبی یک جریان خردگرا و محاسبه گر است بعید است که یک اشتباه را برای سومین بار تکرار کند. در این شرایط اقدام اصلاح طلبان برای اجماع بر روی یک فرد نه یک اقدام انتخابی بلکه عملی اجتناب پذیر خواهد بود.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

خاتمی همون بهتر که نیای جامعه به ی نیروی جوان و شاداب نیاز داره مثل مشایی نه ی پیرمرد که ابروش ریخته شده بمونی خونه سنگین تری چون اب ریخته شده جمع نمیشه تو بگو پنجاه میلیونم رای بیاری ارزشی نداره هر چند با حضور مشایی هیچ وقت نمیتونی برنده شی و اندک آبروییم که داری اونم میریزه بخدا دلم برات میسوزه وگرنه از سر لجاجت این حرفا رو نزدم انسان عاقل از ی سوراخ دو بار گزیده نمیشه این چهار سال کم به سرت آوردن حالا که میبینن مشایی خیلی واسشون خطر داره ازت حمایت میکنن و گرنه دلشون واسه تو تنگ نشده میدونن تو این برهه تو واسشون بهتری ولی خام این سیاست بازان نشو نیا بزار تو ی انتخابات ی طرفه مشایی پیروز بشه تا حساب تک تکشونو برسه تا بفهمن ی من کره چقد روغن داره آی خدا کی این روز میرسه

ناشناس در گفته :

محمد ، علي ، آزادبخت ، كوشكي ، لك و…
وجداناً خدا وكيلي چند سالته ؟ و چقدر مطالعه و فهم سياسي داري ؟
يه بار ديگه اين جمله رو بخون ” مشايي به حساب تك تك شون برسه ”
ما را سر كار گذاشتي يا اينقدر ساده اي ؟
بنده ساده خدا !
عوام عزيز ! اينا پول مفت بيت المال دستشونه اينطور جولان ميدن و نظام هم چون سه ماه بيشتر نمونده داره مماشات ميكنه وگرنه اين نظامي كه ما ميشناسيم به گنده تر از مشايي و احمدي باج نداده . تو چقدر ساده اي
براي اينا كاري نداره كافيه خاوري رو بگيرن بيارن ازش بازجويي كنن سير تا پياز مشايي و احمدي رو براي آدم هاي هالويي مثل تو ميريزه بيرون
ضمناً جامعه داره چوب آدم هاي شاداب رو ميخوره .آدم شاداب تا بياد مديريت ياد بكيره دم خر ميرسه به زمين و كلي بودجه و انرژي مملكت هدر ميره من به عنوان يه ايراني طرفدار پيرمردم طرفدار باتجربه ها

ناشناس در گفته :

دلت براي خودت بسوزه كه اينقدر پخمه اي

اون یه من ماسته که میگن چقدر کره داره! نه «ی من کره چقد روغن داره» استاد!

برای خودم متاسفم که با تو و امثال تو جز این 75 میلیون میشم واقعا متاسفم برات با این طرز تفکرت من بهت قول میدم تو زندگی به هیچ جایگاهی نمیرسی

اين سريال مي آيم -نمي آيم صيدمحمدخاتمي وشيخ رفسنجاني تمامي ندارد اندازه سريال حريم سلطان طول كشيد. به قول كرمانشاهي ها ( بگر ولكه ) راه انداخته اند…

واقعا گل گفتی برادر یا خواهر لک برای پیروزی مشایی صلوات برای ظهور آقا و برپایی عدالت سه صلوات

ناشناس در گفته :

خودت ميگي خودتم تاييد ميكني؟
بابا تو ديگه چه موجود با نمكي هستي
براي شفاي خودت صلوات بفرست

جر و بحث با امثال تو اب در هاون کوبیدن است

ناشناس در گفته :

یه خوه تونین تو دی ا کل مردم نادان ترین

چه تون شده ها اوناسرماکلاه گذاشتن وازاعتمادملت سرافرازایران سوءاستفاده میکنن ووجدان ندارن
حالاشماسراین حرفای الکی میپریدبه هم وباهم دعوامی کنید
براتون مطئصفم براحال وروزخودتون گریه کنید

واقعا واسه من جای سوال داره که این وضیعت درس عبرت نشد آخه چرا اینقدر از احمدی نژاد و رحیم مشایی حمایت میکنید مگه نمیبیند چه بلای سر مملکت آوردن مگه نمیبیند کشور رو تو دنیا چطور خوار کردن مگه این همه فساد و بی بند و باری رو نمیبینید تا حالا از رئیس جمهور های سابق کدومشونو دیدید که اینقدر بی ادب باشه و دست به تهدید داشته باشه من چند روز پیش توی یکی از روزنامه ها مطلبی جالب خوندم که نوشته بود آقای احمدی نژاد شورای محترم نگهبان رو تهدید کرده که اگر نامزدهای رو که من معرفی میکنم رد صلاحیت بشن انتخابات رو برگزار نمیکنم آخه یکی بگه مرد مومن این در حد تصمیمات تو نیست فقط کافیه رهبر عزیزمون ی اشاره کنه شما که هیچ بزرگتر از شما رو هم در نطفه خفه میکنیم

آقا امیز ذست دزدا رو واسمون رو کرده به این میگی بی ادبی اگهخ این بی ادبیه ما این بی ادبیو دوس داریم تو این شهر بگرد ببین چقد از مردم طرفدار احمدی نژادن مردم به خاطر همین رفتاراش دوسش دارن شما قبلا اگه روستاها میرفتی نون خشکم نبود بخورن الان برو همه دعا به جون احمدی نژاد میکنن بعدش راجب مشایی واسه این ازش حمایت میکنیم که اولا بنده خدا کوچکترین خلافی ازش ندارن آنچنان بدنامش میکنن که انگار معاویه یه یزید هر چند دودشون تو چشم خودشون میره بعد ناشناس جان گفتی که نظام به گنده تر از احمدی نژاد و مشایی باج نداده چ برسه به اینا حتما منظورت موسوی و کروبیه باور کن گرد پای احمدی نژاد نیستن دوتاشون بعدم اگه میتونستن کاری با احمدی نژاد بکنن تا حالا صد بار کرده بودن نمیکنن چون نمیتونن چون از همشون آتو داره چون همه دزد و خیانتکار به این ملت بودن ولی احمدی نژاد و مشایی چون پاکن هیچ پرونده ای ندارن ازشون نمیترسن پس احمدی نژاد زنده باد مشایی پاینده باد

ناشناس در گفته :

دیگر نمی خواستم این بحث مسخره رو ادامه بدم چون آدمی که خودش را به خواب زده نمی شود بیدار کرد. آدمی که میگه اگه قبل از احمدی نژاد به روستاها می رفتی نون خشک گیرشون نمی اومد همون بهتر که جوابش را ندی
آدمی که میگه احمدی نژاد دست دزدا رو واسمون رو کرده همون بهتر که بهش بخندی
بهتره از خودت بپرسی اختلاس 3 هزار میلیاردی توی دولت کی بود و خاوری رو کی فراری داد
بیشتر از این نمی توانم وقت صرف روشن کردن امثال تو کنم … شیرین عقل بمانی عزیزم

فکر کنم باید ماجرای خاوری رو ی بار دیگه تعریف کنم یا ماجرای اختلاسی رو که در زمانی که آقای احمدی نژاد در دوران شهردار بودنشون تعریف کنم یا ماجرای تحصیل آقا زاده آقای احمدی نژاد در دانشگاه واحد کیش یا جریان انحرافی آقای مشایی و خیلی خیلی چیزای دیگه به قول خودتون پاک ترین دولت رو دارید ولی بزرگترین اختلاس رو تو همین دولت پاک دیدیم همون روستاهای که مگی نون خشگ نداشتن فکر میکنی الان ثروتمند شدن به قول آقای توکلی مردم حتی نمی تونند ی اشکنه هم بخورن

علی دمت گرم انصافا گل گفتی مشایی محبوب قلبهاست خرداد 92 بهار در بهار مردم ایران است.

چرا شماها دوست دارید اینقدر مردم رو احمق فرض کنید خیلی کاراتون خنده داره خودتون ی حرفی رو میزنید بعدش با ی اسم دیگه میاید تایید میکنید حرف خودتونو نکنید از این کارا مردم خیلی بیشتر از این چیزا آگاه هستن

به همه دوستان توصیه میکتم که نگاهشون یه طرفه نباشه سایت ها و وبلاگ های حامی دولتم هم بد نیست ببینید شمیم عدالت یکیشونه حتما ی شر بزنید. شمیم عدالت

آزادبخت در گفته :

ناشناس تو با همه لجی ی کامیت واست گذاشتم حتما بخون بجای اینکه الافی پای اینترنت دنبال کار باش طفلی پدرت بچه بزرگ کرده به امید چی حتما تو این علمی کاربردی کوهدشتم ی کاردانی گرفتی فکر میکنی نخبه جامعه ای دنبال نان باش که خربزه آب است تا کی بابات میده تو بخوری پیش خودت فکر کردی اگه احمدی نژاد بره و عشقت خاتمی بیاد با سلام و صلوات میان در خونتون میگن بیا بفرما سر کار نه داداش این خبرا نیست کار جوهره مرده که خیلیا ندارن حالا هی بگو احمدی نژاد اله مشایی بله من دیگه حوصیه بحث با تو را ندارم یا علی

علي يارت

ما همه تا پای جان پشتیبان مشایی هستیم شورای نگهبان نمیتواند از روی خصومت شخصی مشایی رو رد کنه مشایی تا حامیانت نفس در سینه دارند پشتیبانیت میکنند.زنده باد بهار زنده باد بهار و زنده باد بهار

آخه پسرم هنوز بزرگ نشدی که بخوای از کسی حمایت کنی اونم کسی مثل مشایی هر وقت بزرگ شدی بیا نظر بده رای ما سید محمد خاتمی

یادم باشه دفعه بعد برات ی رو رواک بخرم برو باهاش بازی که آخه بچه مگه فکر میکنی شورای نگهبان خونه ی خالست الکی کسی رو رد صلاحیت کنه اونم آقای مشایی که اصلا نیازی به شورای نگهبان نداره همین طوریش رد صلاحیت شده اگه ریگی به کفش نداشت آقای احمدی نژاد خیلی ها رو تهدید نمیکردد که باید باید باید آقای مشایی تایید بشه دروان احمدی نژاد تمام شد رفت آقای احمدی نژاد رسماً تهدید کرده که اگر ایشان رد صلاحیت بشه انتخابات را برگزار نمیکنم آخه یکی نیست که بگه آخه داری کی رو تهدید میکنی این تو بمیری ها از اون تو بمیری ها نیست

دمت گرم برادر لک هام د رکاوت

24خرداد92 در گفته :

هردو آزمایش شده اید انگشت خورده اید به درد نظام و مردم نمی خورید

سلام عشق فقط سید محمد خاتمی

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :