کد خبر : 23594
تاریخ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 369 بازدید

خاتمی: اگر شرط حضور من دست برداشتن از جمهوریت باشد عطایش را به لقایش می‌بخشم

خاتمی: اگر شرط حضور من دست برداشتن از جمهوریت باشد عطایش را به لقایش می‌بخشم محمد خاتمی در واکنش به گمانه زنی‌های مطرح شده درباره کاندیداتوری یا عدم کاندیداتوری وی در انتخابات پیش رو گفت: باز هم تأکید می کنم اگر فردی را مردم بخواهند که بیاید، ولی نگذارند و به هر قیمتی جلو او […]

Filme-Mani Lotfizadeh_28

خاتمی: اگر شرط حضور من دست برداشتن از جمهوریت باشد عطایش را به لقایش می‌بخشم

محمد خاتمی در واکنش به گمانه زنی‌های مطرح شده درباره کاندیداتوری یا عدم کاندیداتوری وی در انتخابات پیش رو گفت: باز هم تأکید می کنم اگر فردی را مردم بخواهند که بیاید، ولی نگذارند و به هر قیمتی جلو او را بگیرند آیا امیدها به یأس تبدیل نمی شود؟

سید محمد خاتمی در دیدار با جمعی از وکلا و حقوقدانان با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله و روز زن با یادآوری این‌که در سال دوم ریاست جمهوری دور اول در دانشگاه تهران گفتم که دو دسته هستند که می گویند آزادی و دین باهم سازگار نیست، گفت: در دو طیف مختلف یکی می گوید برای این‌که دین باشد آزادی برود و دیگری می گوید تا آزادی بماند دین را کنار بگذاریم و من گفتم دین و آزادی را با هم می خواهیم و اصلاً دین به آزادی فرا می خواند.

وی ادامه داد: کسانی می گویند اسلام با جمهوریت سازگار نیست و قدرت مبتنی بر رأی و آرا و خواست مردم نیست و عملاً آن را نفی می کنند و دیگری می گوید جمهوریت با دین و اسلام سازگار نیست. پس دین را کنار بگذاریم و من می گویم جمهوری اسلامی و اسلامی که من می شناسم با جمهوریت سازگار است و الان می گویم حداقلی که نمی توان از آن دست برداشت همین است.

اهم سخنان رئیس بنیاد باران در ادامه می آید:
•جمهوریت مقتضای روزگار ما است و اسلامی که من می شناسم سازگار با جمهوریت است. فرمایشات امام و قانون اساسی هم بر این مطلب تأکید می کند و در این رابطه است که ارکان نظام هم باید با این دید معنی شود. در دوران ما تفکری درست مقابل این قرار گرفته که بسیاری از مشکلات جامعه ما ناشی از این است. نمی خواهم بگویم کسانیکه مسوولیت اصلی را دارند چنین می اندیشند، ولی این فکر در جامعه غالب است و امکانات را به دست می گیرد یا می خواهد بگیرد و از مصونیت آهنین برخوردار است اما طرف مقابل با تمام محدودیت ها روبرو است. اگر شرط حضور دست برداشتن از این باشد عطای حضور را به لقایش می بخشم.
•ما در جمهوری اسلامی بسر می بریم . جمهوری اسلامی مبنایی دارد؛ قانون اساسی. هرکس که می آید در چارچوب قانون اساسی باید عمل کند. هدف ما اجرای همه جانبه قانون اساسی است. کسی نمی تواند پایبند به قانون اساسی نباشد و به صحنه بیاید.
•بزرگ ترین فشار تحریم ها متوجه مردم است. اگر امروز مردم به خاطر دارو و معیشت در تنگنا قرار گرفته‌اند از جمله به خاطر این تحریم ها است و مطمئناً مردم ما از تحریم کنندگان خشمگین می شوند. من هشدار می دهم هرچه زودتر این تحریم ها برداشته شود به نفع مردم ما است و در صورت ادامه، دود آن به چشم مردم می رود و البته همبستگی مردم در برابر تحریم کنندگان بیشتر می شود. فارغ از هر امری این تحریم های ظالمانه و مغرضانه باید برداشته شود.
•به هر حال برای برون رفت از مشکل باید هم رویکردها و هم کارکردها عوض شود. نشانه اش هم می تواند جلوگیری از یکه تازی خشونتگران دورغ پرداز باشد.
•امروز کسانی به نام انقلاب تهمت می زند و دروغ می گوید از مصونیت کامل برخوردار است. حتی علیه دروغ ها و تهمت ها شکایت هم شده، اما کسی برخورد نمی کند. و نیز این جریان می کوشد تا در همه جا نفوذ کند و دستگاه های مختلف را نیز تحت تأثیر قرار دهد. باید نظام با سعه صدر برخورد کند.
•ما باید روی مسأله برد برد فکر کنیم، نه باخت باخت. امروز همه در معرض تهدید هستیم. ما حکومت مقتدر می خواهیم و اقتدار واقعی هنگامی است که اعتماد متقابل دولت و ملت باشد و رضایت واقعی در مردم ایجاد شود و اگر این نباشد قدرت نظامی و امنیتی اقتدار واقعی نمی آورد.
•امیدوارم کینه ها کمتر و دل ها بهم نزدیک تر شود. امکان دیالوگ و بحث وجود داشته باشد نه این‌که انتقاد هزینه داشته باشد، امیدوارم انتخابات به گونه ای باشد که سبب رسیدن مردم به خواسته های اساسی شان باشد. در این صورت هم نظام حفظ می شود و تقویت می گردد و هم به یاری خداوند مشکلات به تدریج حل خواهد شد.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

یارمحمدی در گفته :

منظورت رو فهمیدیم سید..
تفکر جدید جمهوریت را نمی خواهد ولی ما و شما و همه جمهوریت را با اسلامیت میخواهیم

یارمحمدی در گفته :

دقیقا همینطوره اقای یارمحمدی….اسلامیت و جمهوریت باهم .حرف همه همین است البته طیف تازه به دوران رسیده میگن فقط اسلامیت……
خاتمی روی حرفت واسا مثل نلسون ماندلا .رفیقت .
حتی اگر هزینه زیادی هم داشت

آخه بابا به چه زبونی بگیم از این وضعیت خسته شدیم حرف بزنیم میگید وطن فروشید حرف نزنیم باید از گرسنگی بدبختی بیچارگی و هزار تا بدبختی دیگه باید بمیریم

اي ديندارِ انسان دوست!
سخنِ تو همه بيت الغزلِ معرفت است.
به قول اخوان؛ من رند عياري ديدم كه خلق و خوي آدميت داشت(نقل به مضمون).

رومشکان92 در گفته :

دوستان عزیز! خاتمی خودش در 88 از خودش عبور کرد آنگاه که پشت به نظام کرد و با مشتی اوباش و اراذل و اربابان آمریکایی دست به دست هم دادند تا در مقابل نظام بایستند. اینها عمده کردن اختلافات گذشته نیست بلکه به واقع مشکلاتی است که خاتمی باید در مورد آن پاسخ قانع کننده ای ارائه بدهد.

خاتمی اگر جایگاه خودش را می دانست هیچگاه ننگ دروغ بزرگ تقلب را به پیشانی نظامی که خون شهیدان بر پای آن ریخته شده است نمی زد خاتمی خود متقلب، دروغگو و منافقی بزرگ است که باید به جرم اهانت به نظام اسلامی محاکمه شود.

خدا شاهده این حرف تو نیست

درست مي فرمايي اين حرف ملت ايرانه

مطمئنین یا ا ور وژت درین گپه مین

دورود بر رومشگانو دورودبر انسان های فهیم و انقلابی مرگ بر منافق مرگ بر ضد ولایت فقیه

میرملاس جازدی ترسو

جناب رومشکان :حیف برای تو واقعا این حرفها وانگهارا به سیدی مظلوم میزنی( از گناه کبیره هم سختره.) چرا چشم تون را باز نمیکنید . من خودم سال 88 به احمدی نژاد رای دادم ولی قضیه چیزی دیگه است . افشاگری سایت بازتاب را دیدید و خوندید . در اصل جناب احمدی نژاد چیزای بلده که اینجوری رو در آورده و کسی جلودارش نیست . در کدامین انتخابات در طول نظام 12 میلیون شرکت کننده در تهران داشت که به موسوی رای دادند. به جنابعالی پیشنهاد میکنم که تهمت و افترا الکی به کسی نزن .که در ان جهان همه باید جواب این همه … رابدیم به امید ایرانی اسلامی و قانونمند.موفق باشی

رومشکان92 در گفته :

جناب آقای میر بنده هم از طرفداران ایشان بوده ام و در 2 خرداد76 هم به آقای خاتمی رای دادم اما الان هیچ کدام رو قبول ندارم همچنان که رهبری دل خوش از ان ها ندارد.
بعدش هم شما به این آقا می گویید سید مظلوم کدام مظلومیت…

رومشگان 93 باز بعد از این همه بیچارگی سرتان به سنگ نخورده یا سر زیر برف نموده ای

رومشکان92 در گفته :

دوست عزیز کدام بیچاره گی نکند به برنج و روغن و…در ذهن شما همان بدبختی و فلاکت است اما هیچ چیزی بدتر از این نیست یه نگاه به دور و بر خودت بنداز و سر در میان دو گوش ات فرو ببر تا ببینی که از چه کسانی طرفداری می کنی.

رومشكاني عزيز بگو ببينيم بعدازاين مديران شايسته ازفلان طايفه كه خيلي هم خوشنام هستند ديگه كي مونده كه رييس بشه؟

رومشگان2400 در گفته :

برو رومشگان سلحشور برو اسوده بخاب خوب گلی برویمان زدی

رومشگان00 در گفته :

رومشگان بیا وسرنوشت رئیس جمهور را نیز تعیین کن

رومشکان92 در گفته :

حتما من و امثال من اقیانوس را به پاستور خواهیم برد

گراوند در گفته :

رومشکان 2خاتمی وهمه اصلاح طلبان که امروز انگهای شما نثارشان شده <>معرفی شدند چرا بعداز4سال حالا که معلو.م شده بابصیرت اونهایی بودند که نسبت به خطر احمدی نژاد هشدار میدادندشهامت نداند اعتراف کنند که حق با این بزرگ مردان بود چرا الآن که مشخصه احمدی نژاد ومشایی این همه مشکل آفرینی کردند حق را نمی پذیرند.ماهم حالاکه نمی گذارند همه نجات پیدا کنیم مگوییم: (گا هویله به س بینم کی اجا قرته مورن)

رومشکان92 در گفته :

شما که خاتمی را سلاله رسول الله خوانده اید نیز خودش جای بسی حکایت دارد ظاهرا آقایان سادات بودن و انتساب به خواندن وحی بودن را کافی و مبری از خطا و گناه می دانند ولی برای اطلاع دوستان عرض می نماییم در آیات و روایات و تاریخ ما بسیاری از فرزندان اولیاء بوده اند که در راه خطا پای گذاشتند و خاندان نبوت و امامت خود را گم کردند. و خاتمی هم جزء همین دسته از افراد می باشد.
پسر نوح با بدان بنشست خاندان نبوتش گم شد
سگ اصحاب کهف روزی چند پیِ نیکان گرفت و مردم شد

ولی باز دوستان این فرمایش حضرت امام (ره) را فراموش کرده اند که میزان حال فعلی افراد می باشد و خاتمی سال 92 با خاتمی سال 88فرق دارد وی در این سالها اگر قرار بود به فرمان ولی فقیه گوش بدهد باید در فتنه 88 به فرمان ایشان گوش فرا می داد و راه براندازی نظام را از طریق آشوب پی نمی گرفت و راه قانون را در پیش می گرفت.
آرزوی مردم ایران همانطور که در 9 دی 88 ابراز داشتند یک چیز است و آن هم محاکمه خاتمی ،موسوی ،کروبی و سایر فتنه گران.

ناشناس در گفته :

یه کم فکر کن بعد نظر بده

تو و امثال تو دست کمی از مردم کوفه ندارید واقعا نفرین بر شما …

رومشکان در گفته :

همیشه گفتن که حقیقت تلخ است اما انسانی باید پیدا شود و درس بگیرد اما انسانم آرزوست ناشناس جان

حقيقت تلخ نيست دروغي كه در لباس حقيقت و با رانت قدرت در گوش مردم تپانده شود تلخ است

خاتمی بهترین وشریف ترین انسان است درودبرسیدبزرگوار

اقای رومشکان ول کن بابا ولایت بدبختی برو برس به داد بدبختی خودتو شهرت دیگه بسه خجالت بکشید

درود بر خاتمی

درود بر خمینی

مسلم کرمی در گفته :

رومشگان 92 :
تا کی میخواهید با تهمت و افترا و با صحبتهای خلاف واقع ، از طرفداران خشونت و فساد و استبداد دفاع کنید !؟
رومشگان 92 !:
امروزه دیگر هیچ ملّت متمدنی اجازه نمیدهد یکنفر برای او تصمیم بگیرد ، مردم محجور و مجنون نیستند که کسانی دیگر برای آنان تعیین تکلیف کنند ، مردم ما افرادی صلح جو و پاک سیرت مثل سید خوشنام ، خاتمی را میخواهند نه تئوریسینهای خشونت و وحشت و فساد !

آقای کرمی منظورت ازیک نفر خاتمی که نیست؟ شایدمنظورت جورج سوروس باشد؟

اين دوستاني كه دم از سوروس مي زنند يك چيزي شنيده اند و همينطور تكرار مي كنن
به خدا فرق سوروس با سيروس را نمي دانن

رومشکان92 در گفته :

ما در مقام طرفداری از گروه خاصی نیستیم و نخواهیم بود بنده در سال 76 به ایشان رای دادم و اما حال نه جریان انحرافی و نه حلقه ی اصلاحات خاتمی را قبول ندارم
ما با ولایت زنده شدم ایم و با ولایت خواهیم بود

باور کنید همین امشب آقای کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان ایراد داشتند که ((کسانی که در جریان فتنه از فتنه گران حمایت کردند جایی در این نظام ندارند))
خاتمی همین حرف ها رو شنیده که جرأت ثبت نام کردن رو هم نداره.

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :