کد خبر : 23849
تاریخ انتشار : ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 318 بازدید

هاشمی : بدون موافقت رهبری وارد عرصه نخواهم شد

    هاشمی رفسنجانی با بیان اینكه اگر بخواهد شرایطی بوجود بیاید كه بین من و رهبری حالت نزاع و اختلاف بوجود بیاید همه ما ضرر خواهیم كرد، گفت: برای آمدن به صحنه انتخابات ریاست جمهوری در حال ارزیابی شرایط هستم من بدون موافقت ایشان وارد عرصه نخواهم شد چون اگر ایشان موافق نباشند نتیجه […]

635028565890457878

 

 

هاشمی رفسنجانی با بیان اینكه اگر بخواهد شرایطی بوجود بیاید كه بین من و رهبری حالت نزاع و اختلاف بوجود بیاید همه ما ضرر خواهیم كرد، گفت: برای آمدن به صحنه انتخابات ریاست جمهوری در حال ارزیابی شرایط هستم من بدون موافقت ایشان وارد عرصه نخواهم شد چون اگر ایشان موافق نباشند نتیجه ای كه به بار می آید معكوس خواهد بود.

آیت الله اكبر هاشمی رفسنجانی در دیدار جمعی از دانشجویان دانشگاه های تهران در محل مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سخنان دانشجویانی كه پیش از وی در سخنانی ضمن اعتراض به وضعیت كشور درخواست كردند تا وی در انتخابات حضور پیدا كند، گفت: سخنانی كه از شما شنیدم همان سخنانی است كه انسان توقع دارد از جوانان شجاع و آگاه بشنود.

وی با اظهار اینكه سخنان شما با ادبیاتی آهنگین و جوان پسند بیان شد، گفت: من نمی توانم بدین صورت صحبت كنم و با همان ادبیات قدیمی كه بزرگ شده‌ایم سخن می گویم.

هاشمی رفسنجانی با اظهار این كه شما از نسل سوم انقلاب هستید و باید امید در شما خیلی بیشتر از نسل ما باشد، تأكید كرد من انتظار ندارم كلمات مأیوس كننده و افسرده كننده از شما بشنوم.

وی با اظهار اینكه همین جلسه نشان می دهد در دانشگاه مأیوس شدن نباید معنا داشته باشد، گفت: هیچ دلیلی ندارد كه مأیوس و ناامید باشیم زمانی كه ما میلیون ها دانشجوی جوان و پرانرژی داریم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: وقتی در دنیا صفحات مجازی وجود دارد كه از طریق آن انسان می تواند همه اخبار را بفهمد و تحلیل كند اینها نوید دهنده امید و آگاهی است.

با همین حرارت كه شما از آزادی گفتید عده‌ای از دعوت به بردگی گفتند

وی با تأكید بر اینكه انسان های آگاه هیچ وقت شكست نمی خورند، بیان كرد: هجمه همواره از سوی باطل و ظالم وجود داشته است و طبیعت ستمگری آوردن هجمه و ضایع كردن حقوق است.

هاشمی رفسنجانی با اظهار اینكه در همین شرایط است كه انسان ها آگاه می شوند تأكید كرد: شاید همین شرایط نگران كننده است كه باعث می شود شما حرف هایی كه هشت سال پیش نمی گفتید،الان بیان كنید.

وی با تأكید بر اینكه آن زمان این حرف ها را بیان نمی كردید چون نسبت به اوضاع نگرانی نداشتید گفت: از دل همین نگرانی هاست كه امید به وجود می آید و به خاطر همین است كه انسان نامتناهی است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اظهار این كه مشكلات مأیوس كننده حتی برای پیامبران نیز پیش آمده است، گفت: در زمانی كه انسان ها گمان می كنند هیچ منجی ای ندارند اما رحمت الهی از آستین خود انسان های خداجو بیرون می آید.

وی افزود: در برخی از جلساتی كه من با افراد دیگری داشتم با همین حرارتی كه شما از ضرورت آزادی سخن می گفتید آنها از دعوت به بردگی سخن می گفتند.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینكه من آمار روشنی ندارم تا درباره تحصیلكردگان جامعه سخن بگویم، گفت: اما از راه تحلیل می توانم بگویم اكثر كسانی كه در فضای تحصیلات از دبستان تا دانشگاه بوده اند نیروهای اصلاحگر هستند كه انسان را آزاد در مسیر اعتلا و نه بندگی و اطاعت كوركورانه می خواهند.

اگر صدایتان شنیده نمی شود بدین معنی نیست كه حرفتان گم می شود

وی با اظهار اینكه شما نباید از شرایط ناامید باشید گفت: شرایط شما اكنون بهتر از وضع قبل از انقلاب ما بود، زیرا قبل از انقلاب اگر پای ما به دانشگاه برای سخنرانی می رسید دستگیر می‌شدیم.

رئیس مجمع تشخیص افزود: همه پیروزی ما در آن زمان در این بود كه توانستیم علاوه بر مساجد در كلاس های مدرسه و دانشگاه و حتی سربازخانه ها سخنان خود را بیان كنیم.

هاشمی رفسنجانی با بیان اینكه متأسفانه دوباره خطر پیش روی ماست و ممكن است حتی بدتر از گذشته هم باشد، گفت: البته آن موقع مثل حالا آن قدر جوان و انسان آگاه وجود نداشت كه ما الان بخواهیم از افسردگی سخن بگوییم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: شما چیزی غیراسلامی و غیرملی نمی خواهید بلكه شما همان چیزی را می خواهید كه ما برایش انقلاب كردیم و برایش شهید، جانباز و مفقودالاثر دادیم.

وی با تأكید بر اینكه، اگر نمی گذارند صدایتان بلند شود اینطور نیست كه حرفتان گم شود، گفت: حرف شما در دل خیلی ها است و اكنون كافی است تا جرقه ای برای بیان آن بخورد.

مسئولان اصلی نظام از شرایط فعلی نگران هستند

هاشمی رفسنجانی با بیان اینكه مسئولان اصلی نظام نیز از ایجاد وضعیت خفقان و برگشت به اوضاع سابق ناراضی هستند، اظهار كرد: این وضعیت را تنها جریان های متحجر می خواهد اما نه قانون اساسی و نه اهداف انقلاب و نه مسئولان اصلی نظام چنین وضعیتی را نمی خواهند، شاید پیدا كردن راهكار دشوار باشد ولی مردم خود راهكار را پیدا می كنند.

این سخن بدین معنی نیست كه نخواهم آمد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دعوت دانشجویان حاضر در جلسه برای كاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری گفت: شما همه چیز را حواله به یك نفر می كنید، حال اگر یك نفر فوت كرد چه باید كرد؟

هاشمی رفسنجانی با تأكید بر اینكه این سخن بدین معنا نیست كه وارد عرصه نخواهم شد،افزود: خیلی از افراد دیگر هستند كه اگر وارد میدان شوند می توانند خیلی بهتر از ما نیز كار بكنند. بخصوص همین جوانها و خانم ها كه در مسابقات علمی آقایان را پشت سر گذاشته‌اند.

وی با تأكید بر اینكه نه اراده اسلام و نه اراده مردم نمی خواهد انسان را به بردگی بكشد گفت: پیامبر اسلام و امامان هیچ وقت در برابر مشكلات عصبانی نمی شدند و صبور بودند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اظهار اینكه اسلام نمی خواهد دین تحمیلی باشد خدا انسان را آزاد آفریده است گفت: در قانون اساسی ما نیز 40 بند درباره حقوق مردم است و تأكید زیادی بر روی حقوق عامه دارد.

وی با بیان اینكه این طور نیست كه یك عده متحجر بخواهند هر طور كه تمایل دارند با مردم رفتار كنند اظهار كرد: شرایط خود به خود رو به اصلاح می رود البته ما نیز نباید خاموش باشیم بلكه باید با منطق و تفكر شجاعانه مباحثه كنیم و حرف بزنیم.

در حال ارزیابی هستم

هاشمی رفسنجانی با بیان اینكه برای آمدن به صحنه انتخابات ریاست جمهوری در حال ارزیابی شرایط هستم گفت: من پیش از این نیز در حال ارزیابی شرایط بودم و باید ببینم اصلاً نیازی هست كه وارد عرصه شوم یا نه.

وی با تأكید بر اینكه پیش از اینكه بیایم باید در این مورد با رهبری صحبت كنم گفت: من بدون موافقت ایشان وارد عرصه نخواهم شد چون اگر ایشان موافق نباشند نتیجه‌ای كه به بار می آید معكوس خواهد بود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأكید بر اینكه ما نمی خواهیم دعوا كنیم خاطرنشان كرد: اگر بخواهد شرایطی بوجود بیاید كه بین من و رهبری حالت نزاع و اختلاف بوجود آید همه ما ضرر خواهیم كرد.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به سخن پیشین خود درباره اینكه اگر من بخواهم وارد عرصه شوم به این معنا است كه ما در این 30 سال نیرویی را برای انقلاب تربیت نكرده‌ایم گفت: این طور نیست كه ما نیرویی را تربیت نكرده باشیم بلكه آنها را خانه نشین و بیكار كرده‌اند.

اكنون شرایطی بوجود آمده كه ما خود به طرف انحطاط می رویم

وی با تاكید بر اینكه این 8 سال به انقلاب، كشور، مردم و تاریخ كشور ظلم شده است، گفت: همه سخنرانان این جلسه زوایای خلاف های این دوره را گفتند من نیز با آن موافقم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اظهار اینكه باز هم رأی مردم حرف آخر را خواهد زد افزود: شرایط برای ما بد است ولی نباید باعث ایجاد یأس شود بلكه می تواند موجب ایجاد هوشیاری شود.

هاشمی رفسنجانی با اظهار اینكه دشمنان ما توانستند به خاطر سوءمدیریت در كشور با تحریم ها ما را تحت فشار قرار بدهند گفت: آنها همه راه‌های توسعه و زندگی خود و تولید و استفاده از تكنولوژی های برتر دنیا را برای ما بسته‌اند و چنانچه ما بخواهیم برای غلبه بر این شرایط رخنه‌ای نیز پیدا كنیم فورا آن را می بندند.

وی با با تأكید بر اینكه دشمنان ما نیاز به جنگ با ما ندارند گفت: متأسفانه اكنون شرایطی بوجود آمده است كه ما خود به طرف انحطاط می رویم.

هر كار اساسی انجام شده شروعش از زمان دولت من بوده است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این كه كسانی كه می گویند ما به سمت استقلال می‌رویم دروغ می گویند تصریح كرد: هر كار اساسی كه انجام شده است افتتاح و شروع آن در زمان دولت من انجام شده و در چند سال اخیر تنها كارهای كوچكی شده است كه ظرف یكی دو سال قابل انجام است.

دانشگاه آزاد غصب شده است

هاشمی رفسنجانی با تأكید بر اینكه كارهای اساسی در این دوره خیلی كم بوده است گفت: اقدامات دولت فعلی پایه ها را سست می كند همچنان كه برخی قصد دارند مانع از این شوند كه كشور به سمت علم برود و به عنوان نمونه دانشگاه‌های بخش خصوصی را تضعیف می كنند.

وی با تاكید بر اینكه غصب دانشگاه آزاد یكی از این موارد است گفت: این اقدام با تصویب نهادی صورت گرفت كه حق نداشت در اساسنامه آن ورود كند.

خواست اكثریت جوانان نتیجه خواهد داد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آنچه پایه امید شماست آگاهی و خواست شما و خواست اكثر جوانان است و این نتیجه خواهد داد.

هاشمی رفسنجانی در پایان سخنان خود خطاب به حاضران كه برای دعوت از وی برای اعلام كاندیداتوری در این برنامه حاضر شده بودند شعر زیر را خواند؛

گفت پیغمبر كه گر كوبی دری / عاقبت زان در برون آید سری

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

یارمحمدی در گفته :

گفت پیغمبر که گر کوبی دری / عاقبت زان در برون آید سری

[پاسخ]

تقی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۰:۱۷:

خدا کند که فقط سر و کله ی شما نباشد.

[پاسخ]

کوهدشتی در گفته :

شیطنت را دقت کنید توپ را به زمین رهبری می اندازد که اگر به هر دلیلی نتوانست حضور پیدا کند به طور غیر مستقیم اذهان را به سمت دخالت و عدم رضایت رهبری سوق دهد و خود را مظلوم و موجه جلوه دهد. البته برای صاحبان عقل و شعور این ترفندهای نخ نما راه به جایی نمی برد.

[پاسخ]

حامی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۶:۱۹:

24 خرداد فقط /تونه مینویسم/

[پاسخ]

هوموسو پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۸:۵۳:

من بدون موافقت ایشان وارد عرصه نخواهم شد چون اگر ایشان موافق نباشند نتیجه‌ای که به بار می آید معکوس خواهد بود.
باور کنید همینه شما از این سخنان چی برداشت می کنید؟

[پاسخ]

علی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۸:۵۸:

من بدون موافقت ایشان وارد عرصه نخواهم شد چون اگر ایشان موافق نباشند نتیجه‌ای که به بار می آید معکوس خواهد بود.
نتیجه ی عکس یعنی چی؟به خدا این شیطان رو درس میده!

[پاسخ]

من پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۰۹:۲۹:

هاشمي : بدون موافقت رهبري واردعرصه نخواهم شد. —–من : بابسم الله يا بي بسم الله ؟

[پاسخ]

برالیوه در گفته :

درود بر سردار بزرگ مر هر وژت

[پاسخ]

علی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۹:۳۵:

منظورت سردار اشرافی گری حتما

[پاسخ]

جناب اقای کوهدشتی عزیز بنده از طیف اصولگرایانم اگر اسم هم ببرم قطعا خواهید شناخت ودر انتسابم به این جریان شکی نیست اما اگر در نظام ما به اندازه انگشتان دست افرادی هستند که برای این انقلاب از جان ومال مایه گذاشتن هاشمی یکی از انهاست روا نیست تبعیت ایشان را ازرهبری و ولایت امر شیطنت بنامیم قطعا این خواسته دشمنان قسم خورده نظام است که در میان دلسوزان نظام تفرقه ایجاد کند .موفق باشید وهوشیار

[پاسخ]

علی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۹:۳۰:

برادر منظورت ملا بیت المال حتما یعنی شما خبر ندارین که بچه هاش اوین تشریف دارن آب خنک نوش جان میکنن واقعا خیلی زحمت کشیدن اختلاس کار دشواریه مردم ایران دیگه مسئولین اشرافی نمیخان زنده باشی کوهدشتی

[پاسخ]

درودبرهاشمی مهربان

[پاسخ]

علی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۹:۴۰:

حتما میخای بهشم رای بدی.واقعا حیف رای نیست که به هاشمی بدین فکر کنم خودکارم خجالت بکشه باهاش اسم هاشمی رو بنویسی

[پاسخ]

امیر پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۳:۰۸:

درود بر تو و انتخابت

[پاسخ]

به قول یکی از بزرگان 80 سالگی زمان توبه است شما هنوز بف قکر ریاست هستین حتما میخای بیای تا بچه هاتو از اوین در بیاری پیش خودش چی فکر کرده که سودای ریاست داره هنوز بس کن دیگه باور کن هیچی رای نداری

[پاسخ]

طرفدار احمدی نژاد در گفته :

درود بر هاشمی وخاتمی

[پاسخ]

حسین پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۹:۵۰:

احمدی زنده باد مشایی پاینده باد

[پاسخ]

اصولگرای پشیمان در گفته :

فقط خاتمی یا هاشمی می تواند کشور بحران زده ایران را نجات دهد .

[پاسخ]

علی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۹:۳۳:

دست بردار اصول گرا خاتمی اره ولی خاهشا اسم هاشمی نیارید که ….

[پاسخ]

رضا پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۰:۱۵:

همان بهتر که از جمع ما رفتی؟پشیمانی سودی ندارد.

[پاسخ]

آزادبخت در گفته :

شما که اینقدر ولایت مدارید چرا نامه بدون سلام به رهبری نوشتینامثال شماها دیگه جایی واسه برگشت نزاشتین تشتتون از بام افتاده اگه باور نداری کاندید شو تا ببینی معلومه دوس داری هتریک کنی بعد از انتخابات مجلس و انتخابات سال 84 نوبت انتخابات 92 حیفه اگه هت ریک نکنی ناکامیاتو حتما بیا

[پاسخ]

ماه پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۰:۳۱:

انشاءا…میاد و هتریک که هیچی ضربه فنی هم می کنه بزرگوار

[پاسخ]

وروجک پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۰:۲۶:

انشالله

[پاسخ]

شما اگه نظر رهبری براتون مهم بود نامه ی بدون سلام رو خدمت آقا عرضه نمی کردید.

[پاسخ]

امیر پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۳:۰۴:

تو نامه رو دیدی

[پاسخ]

دلی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۱۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۳:۴۵:

جانا یه کم برو جلو

[پاسخ]

امیر پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۷ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۲:۱۳:

تا همین جا بسه من وقت مو با امثال این آدما هدر نمیدم زنده باد هاشمی پیروز باد خاتمی

[پاسخ]

دو رسش کردی ه ه ه ه ه هـه

[پاسخ]

من طرفدارخاتمي وهاشمي نيستم .اما معتقدم بهترين گزينه دراين زمان براي رياست جمهوري هاشمي مي باشد.

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱۷ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۰:۰۷:

باسلام وعرض خسته نباشید لطفاشما حرف نزن

[پاسخ]

قطعا با آمدن هاشمی اوضاع نابسامان اقتصادی عوض میشه . چون خود ایشون و اطرافیان قدرتمندشون این اوضاع رو بوجود اوردن و اقتصاد رو آشفته کردن و خودشون هم جمعش میکنن . چطور شده که ایشون دم از آزادی میزنن . فراموش کردن که هر روزنامه ای که کمترین انتقادی از ایشون میکرد فوری توقیف میشد . الان هم داره از رهبری مایه میذاره و قصدش هم اینه که بگه اگر من نیومدم علتش مخالفت رهبره . رهبر معظم بعنوان پدر دلسوز انقلاب هیچوقت خودشان را وارد این بازیهای سیاسیون نمی کنن ولی این افراد از ملاطفت و مناعت طیع ایشان سوء استفاده میکنن .

[پاسخ]

خدا کند که فقط سر و کله ی شما نباشد. در گفته :

برالیوه

[پاسخ]

دامادلرستان در گفته :

من كه دامادلرستان بوده وهستم تازه لرستاني ها بهم راي نداند جناب هاشمي تو كه دامادلرستان نيزنيستي.

[پاسخ]

علي پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۳:۱۱:

داماد سرخونه

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :