کد خبر : 24406
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 206 بازدید

ركورد ریزگردهای عربی در لرستان

  در دهه سوم اردیبهشت ماه در حالی لرستان روزهای بارانی خوبی را پشت سر گذاشت كه با آمدن ریزگردها باز هم هوای استان در شرایط ناسالم قرار گرفت. مدیركل محیط زیست استان لرستان با اشاره به ورود موج جدید ریزگردهای عربی به لرستان، گفت: در حال حاضر میزان آلودگی هوای استان لرستان حدود 12.38 […]

05

 

در دهه سوم اردیبهشت ماه در حالی لرستان روزهای بارانی خوبی را پشت سر گذاشت كه با آمدن ریزگردها باز هم هوای استان در شرایط ناسالم قرار گرفت.

مدیركل محیط زیست استان لرستان با اشاره به ورود موج جدید ریزگردهای عربی به لرستان، گفت: در حال حاضر میزان آلودگی هوای استان لرستان حدود 12.38 برابر حد استاندارد است.

وی میزان استاندارد ذرات معلق در هوا را 150 میكروگرم در مترمكعب عنوان كرد و افزود: این در حالی است كه هم اكنون میزان ذرات معلق در هوای این استان به طور متوسط نزدیك به یك هزار و 857 میكروگرم بر مترمكعب است.

محمدحسین بازگیر یادآور شد: در حال حاضر علاوه بر خرم آباد ریزگردهای عربی در آسمان برخی از شهرستانهای استان هم مشاهده می شود.

مدیركل محیط زیست استان لرستان با اشاره به وضعیت آلودگی هوای لرستان، از شهروندان لرستانی خواست در صورت عدم ضرورت از خروج از منزل و تردد كودكان و سالمندان در این هوای آلوده خودداری كنند.

وی تصریح كرد: امروز یازدهمین روز آلوده استان در سالجاری است.

«بازگیر» با بیان اینكه موج جدید آلودگی هوا در استان از روز گذشته آغاز شده است، افزود: روز یكشنبه هفته جاری میزان ذرات معلق در هوای استان به حدود 350 میكروگرم بر مترمكعب رسید.

مدیركل محیط زیست استان لرستان یادآور شد: مطابق پیش بینی هواشناسی استان میزان گرد و غبار در ساعات آینده روند افزایشی خواهد داشت و این پدیده تا فردا مهمان آسمان لرستان خواهد بود.

بازگیر اظهارداشت: پیك آلودگی هوا طی سالجاری مربوط به بیست و یكم فروردین ماه الجاری  با 784 میكروگرم بر مترمكعب آلودگی یعنی 5.2 برابر حد استاندارد بوده است.

وی با بیان اینكه اولین روز آلودگی هوا در لرستان طی سالجاری مربوط به چهارم فروردین ماه با325 میكروگرم بر مترمكعب آلودگی بوده است، افزود: همچنین دومین روز آلوده استان لرستان هفتم فروردین با 241 میكروگرم بر متر مكعب آلودگی بوده است.

مدیر كل حفاظت از محیط زیست استان لرستان با بیان اینكه استان لرستان طی سال گذشته شاهد 59 روز آلوده بوده است، تصریح كرد: بیشترین میزان آلودگی هوا در سال گذشته در لرستان مربوط به دوم خرداد ماه با دو هزار و 900 میكروگرم بر مترمكعب آلودگی بوده است به طوریكه میزان آلودگی هوا در این روز به 19.5 برابر حد استاندارد رسید.

بنا بر این گزارش، امروز كه هوای استان لرستان یازدهمین روز آلوده خود را در سال 92 تجربه می كند باید به این نكته اشاره كنیم كه یك دهه از تولد پدیده شومی به نام ریزگردها می گذرد ولی به راستی بعد از گذشت یك دهه از زندگی در كنار ذرات ریزی كه در مقابل هجوم گسترده آنها هستیم، چه باید كرد.(مهر)

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

يا بيماري هاشون مياد يا ريزگرد هاشون.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :