کد خبر : 24441
تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 495 بازدید

دومین بیانیه انتخاباتی هاشمی رفسنجانی

    ” میرملاس نیوز ”  آیت الله هاشمی رفسنجانی در دومین بیانیه انتخاباتی خود با بیان اینکه نبايد هدف، هر وسيله اي را توجيه نمايد تاکید کرده است: بايد متوجه باشيم كه مبادا با راه انداختن كارناوال‌هاي انتخاباتي نامناسب با مقررات و شرع و با ايجاد آلودگي‌هاي صوتي و تصويري مغاير با شئونات اسلامي، […]

11340_557

 

 

” میرملاس نیوز ”  آیت الله هاشمی رفسنجانی در دومین بیانیه انتخاباتی خود با بیان اینکه نبايد هدف، هر وسيله اي را توجيه نمايد تاکید کرده است: بايد متوجه باشيم كه مبادا با راه انداختن كارناوال‌هاي انتخاباتي نامناسب با مقررات و شرع و با ايجاد آلودگي‌هاي صوتي و تصويري مغاير با شئونات اسلامي، مزاحمتي براي آسايش و آرامش مردم ايجاد نماييم و اگر غير از اين باشد، مطمئناً از ما نيست.

متن کامل بیانیه شماره 2 آيت‌الله هاشمي رفسنجاني به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

براساس اطلاعات موثقي كه از نقاط كشور مي‌رسد، پس از اعلام حضورم در انتخابات، اقشار مختلف مردم و بسياري از شخصيت‌هاي حقيقي و حقوقي با درك شرايط داخلي و خارجي، درصدد تشكيل ستادهاي خودجوش براي تنظيم برنامه‌ها هستند كه با سپاس و قدرداني از حُسن‌نيت‌ها و به منظور اتخاذ شيوه‌اي واحد و مبتني بر خردجمعي تبليغاتي و براي جلوگيري از افراط و تفريط‌ها و سوءاستفاده معاندان و مغرضان، لازم است بر مواردي تأكيد نمايم:

1- همه كساني كه دل در گروي نظام اسلامي ،ميراث گرانبهاي امام راحل (ره)،  و تلاش در جهت حاكميت عقل و تدبير بر مسند اجرايي كشور دارند، مي‌دانند اعتقاد قلبي من در تمام سالهاي مبارزه، پيروزي، تثبيت و تداوم انقلاب اسلامي و مشي مسئوليت‌پذيري‌ام، پرهيز از تخريب رقبا و احترام به همه سلايق است و توهين و تهمت را حركتي ضدانساني، غيراسلامي و به دور از فرهنگ و تمدن ايران و مغاير با باورهاي ديني و اخلاقي و انديشه‌هاي اعتدال علوي مي‌دانم و از اهداف مهم اينجانب از عرضه خود، ايجاد همدلي و همكاري قاطبه ملت حول محور نظام اسلامي و سند چشم انداز 20 ساله و مقابله با خطرهاي در كمين خارجي و داخلي و اولويت سامان بخشي به معيشت مردم از رهگذر تحقق حماسه سياسي و اقتصادي موردنظر مقام معظم رهبري است.

تاكيدم بر اعتدال ديني و علوي برگرفته از آيات فراوان قرآن كريم، از جمله آيات 128 و 129 سوره مباركه توبه و دستور حضرت‌ علي(ع) به مالك اشتر در توجه به نيازهاي مردم است و انشاء‌الله برادران و خواهران اقوام ايراني، شيعه و اهل سنت و پيروان ديگر اديان و مذاهب در جغرافياي ايران براي اظهارنظرها و تبليغات انتخاباتي به آن توجه مي‌نمايند.

2- همه فعاليت‌هاي تبليغاتي، بايد براساس برنامه‌هاي مدوّن و ستادي و پرهيز كامل از تك‌روي‌ها باشد كه انشاءالله در اولين فرصت، راهكارها و آيين‌نامه‌ي اجرايي آن صادر و براساس آن تصميم‌گيري و عمل خواهد شد.

3- توجه داشته باشيم كه مسندها و مسئوليت‌ها در ايران اسلامي، بستري مناسب به مكتب اهل بيت(ع) و جانفشاني بهترين فرزندان اسلام و اين آب و خاك را دارد كه رعايت بايدها و نبايدهاي اسلامي، از بديهيات تلاش‌هاي تبليغاتي است و نكند خداي نخواسته خواسته‌هاي زودگذر و مسندهاي دنيوي، ما را گرفتار تلخي‌هاي پايدار اخروي نمايد.

4- نبايد هدف، هر وسيله اي را توجيه نمايد و بايد متوجه باشيم كه مبادا در راستاي كارهاي تبليغاتي و با توجيه زمان اندك تا انتخابات، با راه انداختن كارناوال‌هاي انتخاباتي نامناسب با مقررات و شرع و با ايجاد آلودگي‌هاي صوتي و تصويري مغاير با شئونات اسلامي، مزاحمتي براي آسايش و آرامش مردم ايجاد نماييم و اگر غير از اين باشد، مطمئناً از ما نيست.

5- تأكيد بر سلامت كامل هزينه هاي انتخاباتي دارم و لازم است از اسراف در هزينه‌ها پرهيز شود و همه ستادها بايد منابع و مصارف هزينه ها را با دقت و امانت و مراعات طبقه بندي قانوني جّدي بگيرند، به طوري كه در مراكز مسوول كشور جوابگو باشند و سوءظن ها و شائبه هاي معمول در اين زمينه پيش نيايد.

در پايان يك بار ديگر مراتب تقدير خويش را از مردم به خصوص جوانان پرشور و شعور در سراسر كشور عزيزمان در شهرها و روستاها اعلام و تصريح مي‌نمايم كه حركت بر مدار قانون، حتي اگر برخلاف سلايق باشد، عقلاني و منطقي است و انتخابات و تبليغات آن مهمترين زمان براي عرضه فرهنگ مردم‌سالاري ديني در عرصه داخلي و بين‌المللي خواهد بود.

«والعاقبه للمتقين»

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ابوالفضل در گفته :

درودخدابريارديرين امام راحل (ره) حضرت آيه الله هاشمي رفسنجاني سردارسازندگي مردباوقارومظلوم مديرداناوتوانا بزرگ سياستمدارجهان به اميد پيروزي ايشان درانتخابات رياست جمهوري

[پاسخ]

تيمسار پاسخ در تاريخ جمعه ۲۷ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۳:۴۷:

رئیس جمهور در برخی اوقات باید روزانه ۱۸ ساعت کار سنگین انجام دهد؛عقل سلیم حکم می کند که این اقا جدای از نامه ی بدون سلام و والسلام و حمایت از سران فتنه شرایط و توانایی لازم رو برای پست ریاست جمهوری ندارد

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ شنبه ۲۸ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۳:۳۹:

آقای تیمسار شما لیاقت شخصیتهایی مثل آقای هاشمی رو ندارید..
البته ناگفته نمونه شما ها شکمتون پره وگرنه..
درود بر هاشمی

[پاسخ]

افرین بر شما اقای رفسنجانی مثل بعضی کاندیداها توهین به رقیبهات نکردی یادبگیر جناب سردارنیروی انتظامی

[پاسخ]

هاشمی هاشمی حمایتت میکنیم…

[پاسخ]

با توجه به اینکه در دوران دوم خرداد، اصلاح‎طلبان بدترین حملات را به هاشمی رفسنجانی داشتند و مانع از ورود ایشان به مجلس ششم شدند و وی را «عالیجناب سرخ‎پوش» نامیدند حمایت آنها را هم‌اکنون چگونه ارزیابی می‎کنید؟ به نظر شما این حمایت چقدر با صداقت همراه خواهد بود؟

[پاسخ]

تورج پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۹ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۰۰:۳۶:

اين انتخابات ديگه اصولگرايى و اصلاح طلبى وجود نداره ! بقول آقاى مطهرى اينبار جنگ سياسى بين اعتدالگرايان و افراطيون ست.
احمدى نژاد كارى كرده كه هيچكس پايبند اصولگرايى و إصلاح طلبى نيست.

[پاسخ]

هاشمی قطعا توان اداره کشور و به سرانجام رساندن وظایف عالی ترین مقام اجرایی کشور را ندارد و این موضوع امری بدیهی است، چرا که هاشمی در مرز هشتاد سالگی قرار دارد. سن بسیار بالای هاشمی هرگز به او اجازه نخواهد داد تا در قامت یک مدیر پرتحرک و پرانرژی، به بدیهی ترین وظایف یک مدیر اجرایی بپردازد. برای این که بتوانید چنین موضوعی را به خوبی تصور کنید، کافی است پدر بزرگ هشتاد ساله ای را به یاد آورید که قرار است دخل و خرج یک خانواده ده نفره را تأمین کند! قطعا توقع چنین وظیفه ای از کسی در چنین سن و سالی، توقعی بیجاست. جایگاه این فرد مشورتی است، کاری که در حال حاضر با تدبیر رهبر انقلاب درباره هاشمی و وجودش در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال تحقق است.
اما این فقط یک بُعد از ناتوانی مدیریتی هاشمی رفسنجانی است. او سال ها پیش وقتی میان سال بود با اعتماد مردم در رأس مدیریت اجرایی کشور قرار گرفت. هر چند در آن ایام، دولت تحت مدیریت او زحمات زیادی کشید اما کیست که تورم ۴۹ درصدی آن ایام که کمر مردم را شکست، به یاد نیاورد! و این در حالی است که این تورم به هیچ وجه محصول یک جراحی بزرگ اقتصادی نبود. سیاست های هاشمی در حوزه اقتصادی و مدیریتی، چنان شکاف طبقاتی ای ایجاد کرد که برای اولین و آخرین بار (تاکنون) در چند شهر کشور اعتراضات و آشوب های خیابانی نسبت به وضعیت معیشتی صورت گرفت که البته هیچ یک ریشه سیاسی نداشت. شاید همین یک دلیل کافی باشد برای عدم احراز صلاحیت کاندیدای مورد نظر در انتخابات یازدهم.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :