کد خبر : 24441
تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 493 بازدید

دومین بیانیه انتخاباتی هاشمی رفسنجانی

    ” میرملاس نیوز ”  آیت الله هاشمی رفسنجانی در دومین بیانیه انتخاباتی خود با بیان اینکه نباید هدف، هر وسیله ای را توجیه نماید تاکید کرده است: باید متوجه باشیم که مبادا با راه انداختن کارناوال‌های انتخاباتی نامناسب با مقررات و شرع و با ایجاد آلودگی‌های صوتی و تصویری مغایر با شئونات اسلامی، […]

11340_557

 

 

” میرملاس نیوز ”  آیت الله هاشمی رفسنجانی در دومین بیانیه انتخاباتی خود با بیان اینکه نباید هدف، هر وسیله ای را توجیه نماید تاکید کرده است: باید متوجه باشیم که مبادا با راه انداختن کارناوال‌های انتخاباتی نامناسب با مقررات و شرع و با ایجاد آلودگی‌های صوتی و تصویری مغایر با شئونات اسلامی، مزاحمتی برای آسایش و آرامش مردم ایجاد نماییم و اگر غیر از این باشد، مطمئناً از ما نیست.

متن کامل بیانیه شماره ۲ آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

براساس اطلاعات موثقی که از نقاط کشور می‌رسد، پس از اعلام حضورم در انتخابات، اقشار مختلف مردم و بسیاری از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی با درک شرایط داخلی و خارجی، درصدد تشکیل ستادهای خودجوش برای تنظیم برنامه‌ها هستند که با سپاس و قدردانی از حُسن‌نیت‌ها و به منظور اتخاذ شیوه‌ای واحد و مبتنی بر خردجمعی تبلیغاتی و برای جلوگیری از افراط و تفریط‌ها و سوءاستفاده معاندان و مغرضان، لازم است بر مواردی تأکید نمایم:

۱- همه کسانی که دل در گروی نظام اسلامی ،میراث گرانبهای امام راحل (ره)،  و تلاش در جهت حاکمیت عقل و تدبیر بر مسند اجرایی کشور دارند، می‌دانند اعتقاد قلبی من در تمام سالهای مبارزه، پیروزی، تثبیت و تداوم انقلاب اسلامی و مشی مسئولیت‌پذیری‌ام، پرهیز از تخریب رقبا و احترام به همه سلایق است و توهین و تهمت را حرکتی ضدانسانی، غیراسلامی و به دور از فرهنگ و تمدن ایران و مغایر با باورهای دینی و اخلاقی و اندیشه‌های اعتدال علوی می‌دانم و از اهداف مهم اینجانب از عرضه خود، ایجاد همدلی و همکاری قاطبه ملت حول محور نظام اسلامی و سند چشم انداز ۲۰ ساله و مقابله با خطرهای در کمین خارجی و داخلی و اولویت سامان بخشی به معیشت مردم از رهگذر تحقق حماسه سیاسی و اقتصادی موردنظر مقام معظم رهبری است.

تاکیدم بر اعتدال دینی و علوی برگرفته از آیات فراوان قرآن کریم، از جمله آیات ۱۲۸ و ۱۲۹ سوره مبارکه توبه و دستور حضرت‌ علی(ع) به مالک اشتر در توجه به نیازهای مردم است و انشاء‌الله برادران و خواهران اقوام ایرانی، شیعه و اهل سنت و پیروان دیگر ادیان و مذاهب در جغرافیای ایران برای اظهارنظرها و تبلیغات انتخاباتی به آن توجه می‌نمایند.

۲- همه فعالیت‌های تبلیغاتی، باید براساس برنامه‌های مدوّن و ستادی و پرهیز کامل از تک‌روی‌ها باشد که انشاءالله در اولین فرصت، راهکارها و آیین‌نامه‌ی اجرایی آن صادر و براساس آن تصمیم‌گیری و عمل خواهد شد.

۳- توجه داشته باشیم که مسندها و مسئولیت‌ها در ایران اسلامی، بستری مناسب به مکتب اهل بیت(ع) و جانفشانی بهترین فرزندان اسلام و این آب و خاک را دارد که رعایت بایدها و نبایدهای اسلامی، از بدیهیات تلاش‌های تبلیغاتی است و نکند خدای نخواسته خواسته‌های زودگذر و مسندهای دنیوی، ما را گرفتار تلخی‌های پایدار اخروی نماید.

۴- نباید هدف، هر وسیله ای را توجیه نماید و باید متوجه باشیم که مبادا در راستای کارهای تبلیغاتی و با توجیه زمان اندک تا انتخابات، با راه انداختن کارناوال‌های انتخاباتی نامناسب با مقررات و شرع و با ایجاد آلودگی‌های صوتی و تصویری مغایر با شئونات اسلامی، مزاحمتی برای آسایش و آرامش مردم ایجاد نماییم و اگر غیر از این باشد، مطمئناً از ما نیست.

۵- تأکید بر سلامت کامل هزینه های انتخاباتی دارم و لازم است از اسراف در هزینه‌ها پرهیز شود و همه ستادها باید منابع و مصارف هزینه ها را با دقت و امانت و مراعات طبقه بندی قانونی جّدی بگیرند، به طوری که در مراکز مسوول کشور جوابگو باشند و سوءظن ها و شائبه های معمول در این زمینه پیش نیاید.

در پایان یک بار دیگر مراتب تقدیر خویش را از مردم به خصوص جوانان پرشور و شعور در سراسر کشور عزیزمان در شهرها و روستاها اعلام و تصریح می‌نمایم که حرکت بر مدار قانون، حتی اگر برخلاف سلایق باشد، عقلانی و منطقی است و انتخابات و تبلیغات آن مهمترین زمان برای عرضه فرهنگ مردم‌سالاری دینی در عرصه داخلی و بین‌المللی خواهد بود.

«والعاقبه للمتقین»

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ابوالفضل در گفته :

درودخدابریاردیرین امام راحل (ره) حضرت آیه الله هاشمی رفسنجانی سردارسازندگی مردباوقارومظلوم مدیرداناوتوانا بزرگ سیاستمدارجهان به امید پیروزی ایشان درانتخابات ریاست جمهوری

تيمسار در گفته :

رئیس جمهور در برخی اوقات باید روزانه ۱۸ ساعت کار سنگین انجام دهد؛عقل سلیم حکم می کند که این اقا جدای از نامه ی بدون سلام و والسلام و حمایت از سران فتنه شرایط و توانایی لازم رو برای پست ریاست جمهوری ندارد

ناشناس در گفته :

آقای تیمسار شما لیاقت شخصیتهایی مثل آقای هاشمی رو ندارید..
البته ناگفته نمونه شما ها شکمتون پره وگرنه..
درود بر هاشمی

افرین بر شما اقای رفسنجانی مثل بعضی کاندیداها توهین به رقیبهات نکردی یادبگیر جناب سردارنیروی انتظامی

هاشمی هاشمی حمایتت میکنیم…

با توجه به اینکه در دوران دوم خرداد، اصلاح‎طلبان بدترین حملات را به هاشمی رفسنجانی داشتند و مانع از ورود ایشان به مجلس ششم شدند و وی را «عالیجناب سرخ‎پوش» نامیدند حمایت آنها را هم‌اکنون چگونه ارزیابی می‎کنید؟ به نظر شما این حمایت چقدر با صداقت همراه خواهد بود؟

این انتخابات دیگه اصولگرایى و اصلاح طلبى وجود نداره ! بقول آقاى مطهرى اینبار جنگ سیاسى بین اعتدالگرایان و افراطیون ست.
احمدى نژاد کارى کرده که هیچکس پایبند اصولگرایى و إصلاح طلبى نیست.

هاشمی قطعا توان اداره کشور و به سرانجام رساندن وظایف عالی ترین مقام اجرایی کشور را ندارد و این موضوع امری بدیهی است، چرا که هاشمی در مرز هشتاد سالگی قرار دارد. سن بسیار بالای هاشمی هرگز به او اجازه نخواهد داد تا در قامت یک مدیر پرتحرک و پرانرژی، به بدیهی ترین وظایف یک مدیر اجرایی بپردازد. برای این که بتوانید چنین موضوعی را به خوبی تصور کنید، کافی است پدر بزرگ هشتاد ساله ای را به یاد آورید که قرار است دخل و خرج یک خانواده ده نفره را تأمین کند! قطعا توقع چنین وظیفه ای از کسی در چنین سن و سالی، توقعی بیجاست. جایگاه این فرد مشورتی است، کاری که در حال حاضر با تدبیر رهبر انقلاب درباره هاشمی و وجودش در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال تحقق است.
اما این فقط یک بُعد از ناتوانی مدیریتی هاشمی رفسنجانی است. او سال ها پیش وقتی میان سال بود با اعتماد مردم در رأس مدیریت اجرایی کشور قرار گرفت. هر چند در آن ایام، دولت تحت مدیریت او زحمات زیادی کشید اما کیست که تورم ۴۹ درصدی آن ایام که کمر مردم را شکست، به یاد نیاورد! و این در حالی است که این تورم به هیچ وجه محصول یک جراحی بزرگ اقتصادی نبود. سیاست های هاشمی در حوزه اقتصادی و مدیریتی، چنان شکاف طبقاتی ای ایجاد کرد که برای اولین و آخرین بار (تاکنون) در چند شهر کشور اعتراضات و آشوب های خیابانی نسبت به وضعیت معیشتی صورت گرفت که البته هیچ یک ریشه سیاسی نداشت. شاید همین یک دلیل کافی باشد برای عدم احراز صلاحیت کاندیدای مورد نظر در انتخابات یازدهم.

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :