کد خبر : 24516
تاریخ انتشار : ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 787 بازدید

صادق زیبا کلام : هاشمی با اختلاف آرای بسیار زیاد برنده انتخابات خواهد شد

    استاد دانشگاه تهران گفت: اصول‌گرایان قصد دارند جلیلی را در هیبت احمدی‌نژاد در بیاورند اما من معتقدم این تاکتیک دیگر در انتخابات جواب نمی‌دهد. صادق زیباکلام در گفتگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که چرا برخی جریان‌ها بعد از اعلام حضور هاشمی در انتخابات دست به تخریب وی زدند گفتند: […]

1292230766_zibaa

 

 

استاد دانشگاه تهران گفت: اصول‌گرایان قصد دارند جلیلی را در هیبت احمدی‌نژاد در بیاورند اما من معتقدم این تاکتیک دیگر در انتخابات جواب نمی‌دهد.

صادق زیباکلام در گفتگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این سوال که چرا برخی جریان‌ها بعد از اعلام حضور هاشمی در انتخابات دست به تخریب وی زدند گفتند: جناح راست از روز ثبت نام هاشمی تا 24 خرداد از هر شیوه‌ای استفاده خواهد کرد که علیه هاشمی کار کند، اما من فکر نمی کنم این تاکتیک‌ها موفقیت آمیز باشد چون عملکرد اصول‌گرایان در 8 سال گذشته عملکرد قابل قبولی از نظر بسیاری از مردم نبوده است که باعث ارتقای جایگاه ایران در منطقه شده باشد.

وی افزود:‌اصول‌گرایان نه در حوزه اقتصادی؛ نه در حوزه سیاست خارجی و نه در عرصه‌های دیگر مانند توسعه سیاسی و اجتماعی موفق عمل نکرده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: ادامه حضور اصول‌گرایان در میان مردم وضعیت ناامیدی، سرخوردگی و عدم امید به تحول اجتماعی ایجاد کرده بود.

این استاد دانشگاه یکی از دلایل عدم موفقیت اصول‌گرایان در تخریب چهره هاشمی را محبوبیت گسترده او و پیش آمدن وضعیت هیجانی در بین اقشار مختلف خصوصاً قشر تحصیل کرده با حضور او در انتخابات دانست.

زیباکلام با بیان اینکه جناح راست از هر حربه‌ای استفاده می‌کند که موج به وجود آمده از حضور هاشمی را خنثی کند تصریح کرد: اصول‌گرایان نمی‌توانند موفق شوند چون به وجود آمدن شور و نشاط بعد از اعلام کاندیداتوری هاشمی در حقیقت در نتیجه سوء مدیریت و سوء سیاست های آنهاست. این به معنای این است که اصول گرایان علیه او دست به حرکت‌هایی نظیر طرح سن ایشان می زنند و سعی خواهند کرد سن بالای هاشمی را در برابر سن پایین جلیلی و لنکرانی بگذارند.

وی در ادامه گفت: آنها تلاش می‌کنند فضای تخریبی که سال 84 به راه انداخته بودند را دوباره ایجاد کنند. در آن سال هاشمی را به شکل نماد تجمل و احمدی‌نژاد را نماد پاکی و صداقت نشان دادند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: در حالی که جلیلی به زعم آنها اینطور نیست. جلیلی‌فرد ساده زیست، متعهد و وفادار به ارزش هاست و اصول‌گرایان قصد دارند او را در هیبت احمدی نژاد در بیاورند اما من معتقدم این تاکتیک دیگر در این انتخابات جواب نمی‌دهد چون نظر مردم به نظری که در سال 84 نسبت به هاشمی داشتند باز نخواهد گشت. بخشی از 17 میلیون نفری که به احمدی نژاد در سال 84 رای دادند ادبیات اصول‌گرایان را باور کرده بودند اما مسائلی که در این سال‌ها پیش آمد باعث شد نگاه مردم نسبت به هاشمی تغییر کند. البته همچنان 10 درصد از رای دهندگان ممکن است تحت تاثیر ادبیات اصول‌گرایان قرار بگیرند.

زیباکلام با اشاره به اینکه عملکرد ضعیف اصول‌گرایان در 8 سال گذشته به نفع هاشمی تمام شده خاطرنشان ساخت: البته اصول‌گرایان دو ماه است که همه تقصیرها را به گردن احمدی نژاد می‌اندازند اما همه می‌دانند که این دو جریان یکی بوده است و در اداره مملکت قصور فقط به قوه مجریه بازنمی‌گردد قوای دیگر نیز مقصر هستند. همه اصول‌گرایان مقصرند. کمترین تقصیر پشتیبانی از سیاست غلط احمدی نژاد بوده است.

این استاد علوم سیاسی با بیان اینکه هاشمی رای بالایی خواهد داشت ادامه داد: ما باید صبر کنیم و واکنش احمدی نژاد را به تایید و یا رد صلاحیت مشایی ببینیم. اگر مشایی تایید صلاحیت شود به سود اصول‌گرایان است رای ثابت اصول گرایان 5 تا 7 میلیون بیشتر نخواهد بود اما با حضور مشایی اوضاع متفاوت خواهد شد. برخی ممکن است در اثر سرخوردگی سیاسی به او رای دهند.

وی در پایان افزود: اگر مشایی تایید صلاحیت نشود انتخابات دو سویه خواهد بود. ولایتی و هاشمی یا جلیلی و هاشمی در مقابل هم قرار خواهند گرفت و با اختلاف بسیار زیاد هاشمی برنده میدان خواهد شد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

مگر تو خواب

[پاسخ]

حق گو پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۷:۳۲:

فکر کنم شما تو خواب هستی وباید بیداربشی.مردم این بار فریب نمی خورند ومملکت را به دست افراد ناشی نمی سپارند.

[پاسخ]

سیاب پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۹:۴۲:

آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است . در این هشت سال جزء حقارت چیز دیگری دیدی ؟پس واقعا خوابی دوست عزیز!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

الف ب پاسخ در تاريخ شنبه ۲۸ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۰۰:۲۵:

هاشمی همان هاشمی سال 68 تا 76 است که تورم 50 درصدی را برای ما به ارمغان آور – اختلاف طبقاتی شدیدی در جامعه بوجود آورد به خاطر تورم بالا- فقرا را بیچاره شدند – ایران را در جزو کشورهای بدهکار دنیا قرار داد – همانهایی که به ایشان می گفتند عالیجناب سرخ پوش الآن چون دستشان به جای دیگری نمی رسد ایشان را حمایت می کنند. – ایشان هرچه داشته قبلا رو کرده است و الان چیز جدیدی برای گفتن ندارد . در ابتدای ریاست جمهوری ایشان در سال 68 دلار 75 تومان بود در پایان ریاست جمهوری ایشان 1200 دلار یعنی حدود 13 برابر یا به عبارتی 13 برابر شدن قیمتها – با طرحهای خصوصی سازی اختصاصی سازی کرد و و ثروت و امکانات ملی به افراد خاص واگذار شد – مافیاها بوجود آمد که هنوز هم در چامعه اثر گذار هستند -بدین جهت اشرافیت در ایران پدیدار شد- ثروت در اختیار قدرت و قدرت ثروت رادر دست گرفت . . . آقایان از سر ناچاری دست به دامان هاشمی شده اند والا همانهایی هستند که در مجلس ششم آن بلاها بر سر ایشان آوردند. مردم مابصیرت دارند و خدای ناکرده دچار آزایمر سیاسی نشده اند که گذشته افراد را بویژه جریانات بعد از انتخابات 88 فراموش کنند . و به امید خدا یک رئیس جمهور اصولگرای تمام عیار را انتخاب خواهند کرد.

[پاسخ]

لرسو پاسخ در تاريخ شنبه ۲۸ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۲:۱۵:

ببین آقای الف،من طرفدار هاشمی نیستم و خودم انتقادات بسیاری از دولت هاشمی دارم اما نکته ای که برایم جالب است اینست که شما با چه رویی از اصولگرایان حمایت میکنید
-مگر نه اینکه بزرگترین فساد اقتصادی تاریخ ایران در زمان این دولت اتفاق افتاد؟
-مگر نه اینکه این دولت قوانین زیادی را زیر پا گذاشت و سازمان برنامه بودجه را برداشت که بودجه را به دلخواه تقسیم کند و هر زمان که عشقش کشید لایحه بودجه را تقدیم مجلس کند؟
-کدام یک از دولتهای گذشته به خود اجازه دادند که تا این حد از یک کاندیدای انتخابات حمایت کنند و حتی در کسوت یک رئیس جمهور با او به وزارت کشور قدم بگذارند؟
.
.
.

[پاسخ]

جوان کوهدشتی در گفته :

مطمئنم هاشمی ریئس جمهور بعدی نیست حالا ببین من کی گفتم

[پاسخ]

بی نام پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۷:۵۶:

شاید شما نیز با رمال هایی که اخیرا وارد کشور شدند وبعضی از انها استفاده می کردند ارتباط داشته باشی.وگرنه ببین که در همان دور اول با اکثریت آرا هاشمی پیروز انتخابات است.

[پاسخ]

اصولگرایان مرام دارند و پشت سر بزرگانشان هستند، در عوض اصلاح طلبها الان حامی دشمن خود شده اند! بنابراین نه احمدی نژاد خیلی مشکلی است برای اصولگرایان و نه دفاع اصلاح طلبها از هاشمی فایده ای دارد. وضعیت همان وضعیت پیشین است.

اما به نظر می رسد بٌرد هاشمی باخت سنگین و مرگ پایانی اصلاحات خواهد بود، کمتر از چند ماه شاهد درگیری بین کارگزاران و اصلاحات خواهیم بود. اصلاح طلبان شطرنج بلد نیستند، به جای اینکه در این فرصت 8 ساله به نقاط ضعف خود بپردازند، از اساس تغییر جهت دادن، آنهم نه از روی فکر از روی احساس، به قول معروف:

این حرکت از بغض معاویه است نه از حب علی.

بعید می دونم، اصلاحات با این حرکتشان(دفاع از هاشمی)، کار درستی انجام بدن.

[پاسخ]

یک اصلاح طلب پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۷:۵۱:

دوست عزیز در این موقعیت انتخاب آقای هاشمی یک انتخاب استراتژیک است.بعبارتی چون جریان اصلاحات کاندید ندارد نباید شاهد خراب تر شدن اوضاع کشور باشد.پس عقل حکم می کند که با شرایط امروز فقط این هاشمی که می تواند کشور را از این وضع مصیبت بار نجات دهد.جریان اصلاحات بیشتر غصه کشور را می خورد نه جیب خودش.مملکت وپست ریاست جمهوری که موش ازمایشگاهی نیست .که عده ای بخواهند با آزمایش وخطا کشورداری بکنند وتازه ادعای مدیریت جهان را نیز داشته باشند.با شعار که نمی شود کشورداری کرد.ما در این 8سال شاهد عقب گردی 80ساله بودیم.دوست عزیز اگر یه سری به عراق بوی متوجه می شوی که ارزش پول کشورت چقدر است .وبرخورد عرب ها را می بینی که چگونه پولت را دور می اندازند .تازه این عراق است که در حالت جنگ داخلی به سر می برد.به افغانستان برو . از این بدتر می بینی.تورم را نگاه کن.دوست عزیز حرف زیاد است.اگر ما می گوییم گزینه ای که الان مناسب باشد آقای هاشمی است نه بخاطر علاقه شدی به اوست بلکه بخاطر گندی است که دیگران در این کشور زده اند.
هر بچه شیر خوار نیز این وضع را تشخیصی دهد.دیگر نیازی به بازی شطرنج جنابعالی نیست.ما خواهان اصلاح وضع موجود هستیم.حال می خواهد از روی حب علی باشد یا بغض معاویه.

[پاسخ]

امرایی پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۸:۳۶:

دوست عزیز مثل اینکه متوجه نیستی در زمان اقای هاشمی تورم از این یکسال پایانی احمدی نژاد بیشتر بوده یادت رفته در یک زمان گوشت قرمز از دویست تومان به هشتصد تومان رسید

[پاسخ]

سیاب پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۹:۴۴:

نفت هفت دلار کجا و نفت 124 دلار کجا ؟

[پاسخ]

من پاسخ در تاريخ شنبه ۲۸ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۱:۲۵:

يك اصلاح طلب عزيزگرامي ! من ميگم اين اين يك انتخاب تاكتيكي است نه استراتژيك .

[پاسخ]

پرویز گراوند پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۹ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۰۹:۳۸:

انتخابات نهم ریاست جمهوری در سال ۸۴ را هیچ کس از یاد نبرده. در آن انتخابات همه شاهد بودند که چطور جبهه ای از حامیان هاشمی رفسنجانی شکل گرفت. جبهه ای که یک سر آن در داخل و حتی از محترمین شهر مقدس قم قرار داشت و سر دیگرش در آن سوی مرزها و در حلقه های ضد انقلاب و بیگانه. حامیان آن روز هاشمی در داخل کشور، هر چند دلیل حمایتشان را سابقه و نزدیکی هاشمی با ارکان انقلاب می دانستند اما وقتی حمایت بیگانگان از هاشمی را دیدند و ستادهای غیرمتعارف او را در داخل کشور مشاهده کردند، تا خواستند بجنبد و پای خود را از خط حمایت از هاشمی عقب بکشند، صندوق های رأی را در برابر خود دیدند و آنجا بود که دیگر نمی توانستند کاری کنند. ای کاش حمایت و امید بیگانگان و ضد انقلاب به هاشمی، همان روزها در اذهان دفن می شد و به روزها و سال های بعد کشیده نمی شد، اما چه می شود کرد وقتی هاشمی با نقشی که در فتنه سال ۸۸ بر عهده گرفت، نسبت بین خود و جریان بیگانه و ضد انقلاب را نه تنها از بین نبرد که آن را از قبل هم کمتر کرد. این روزها که بماند جای خود، وقتی رسانه های بیگانه را ورق می زنید، مهمترین خبر، اجماع عناصر ضد انقلاب و بیگانه در حمایت از هاشمی است و فایده ای که حضورش برای آنها دارد. جای امام راحل خالی وقتی پیش از این به صراحت بارها و بارها فرموده بودند: هرگاه دیدید دشمن و رسانه های او از شما تعریف و تمجید می کنند، در خودتان شک کنید و سوگمندانه هاشمی در راهی که برگزیده بود، شک نکرد با این که قرآن کریم هم به صراحت فرموده است: لن ترضی عنک الیهود و لن النصاری حتی تتبع ملتهم.
واقعا اگر کاندیدای دیگری تا این اندازه، حمایت بیگانگان از خود را به دنبال داشت، از سد شورای نگهبان می گذشت!؟

[پاسخ]

اول مشایی دوم مشایی سوم مشایی فقط و فقط اسفندیار مشایی

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۹:۴۴:

اول عقل
دوم شعور
سوم عل

[پاسخ]

تورج پاسخ در تاريخ شنبه ۲۸ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۰۰:۲۹:

بزارين بخوابه بنده ى خدا، چكارش دارين شب ها زياد حرف ميزنه توى خواب. به دل نگيرين!

[پاسخ]

سیاب پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۹:۴۵:

اول مستر بین دوم مستر بین و سوم هم مستر بین . از خواب بیدار شو دوست عزیز

[پاسخ]

امیر پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۱:۱۷:

میخوری

[پاسخ]

آقای هاشمی چطور؟

آقای هاشمی علیرغم انجام خدماتی در گذشته، نشان داده که مرد اشتباهات بزرگ است. ما علاقه مند نبودیم که ایشان در این سن و سال اشتباه بزرگ دیگری را انجام دهد، اما بالاخره ایشان تحت تاثیر اطرافیان و خانواده خود تصمیم خود را گرفته اند و بنده معتقدم بعد از انتخابات از این تصمیم شدیدا پشیمان خواهند شد.

آیا در صورت شکست آقای هاشمی معتقدید وی این نتیجه را می پذیرد یا دوباره اطرافیانشان نظام را به تقلب در انتخابات متهم می کنند؟

ایجاد شبهه در سلامت انتخابات و مظلوم نمایی استراتژی تبلیغی جریان آقای هاشمی در چند دوره اخیر انتخابات بوده است. به خاطر داریم که آقای هاشمی اولین کسی بود که ایجاد شبهه تقلب در انتخابات را رقم زد. ایشان در سال ۷۶ در حالی که دولت وی مجری برگزاری انتخابات بود با سخنرانی معروفشان از تریبون نماز جمعه ، ذهنها را به احتمال تقلب در انتخابات توجه داد و عملا با این استراتژی تبلیغی زمینه رای آوری آقای خاتمی را که در آن زمان کاندیدای مخالف وضع موجود بود، فراهم آورد. بعدها نیز در انتخابات سال ۸۴ در زمان مسئولیت دولت آقای خاتمی، بار دیگر این ادعا به طرق دیگر از سوی ایشان و نزدیکانشان مطرح شد اما چون مجری این دوره، خود این افراد و نزدیکانشان بودند کسی این ادعاها را قبول نکرد.

با این حال در سال ۸۸ جریان به ظاهر رقیب آقای هاشمی، مجری انتخابات بود و همین امر باعث شد در ابتدا برای عده ای موضوع تقلب در انتخابات باور پذیر شود اما در ادامه با مشخص شدن ادعاهای سطحی این افراد، بسیاری از مردمی که موضوع تقلب را باور کرده بودند، متوجه شدند که فریب خورده اند و در روز ۹ دی فریاد اعتراضشان را بر سر فتنه گران فرود آوردند.

البته نقد ما به ایشان فراتر از عملکردها و ناظر به روش اداره کشور با الگوی توسعه غربی است که پیرامون آن مفصلا و به طور مستند صحبت خواهم نمود.

[پاسخ]

فتنه وانحراف هر دو در یک پیکرند……فقط قالیباف ..چون در عمل ثابت کرده

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ جمعه ۲۷ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۰۸:۵۸:

دی دی

[پاسخ]

دوست گرامی «یک اصلاح طلب عزیر»

گرانی ها و تورم ها غیره و غیره همه درست است، اصلاح طلب و اصولگرا و غیره همه آن را درک و لمس می کنند، بخشی به مدیریت ضعیف و بخش مهمی هم ناشی از تحریم ها، بخشی هم ناشی از خیانتهاست که شاید بعداً معلوم بشه از کدووم گروه بوده، …

اصلاحات باید خودش کاندیدای قوی می داشت، در مدت 8 سال نتوانست کاندیدایی بسازد که هیچ تمام مهره هایش را هم سوزاند، حالا رفته سراغ هاشمی.

حتماً قبول دارید آقای هاشمی به دنبال افکار و اهداف خودش است، به دنبال جریان اصلاحات که نیست؟!

آقای هاشمی همانی است که از مواضع خود دست نکشید و اصلاحات را که مخالف اصلیش بود(دوران آخر هاشمی که یادتان است) به مدافع خود تبدیل کرده است، که البته این ذکاوت ایشون رو می رسونه و می تواند نقطه قوتی باشد.

دوباره می گم به نظر نمی رسد که آقای هاشمی اصلاحات مدنظر شما را پیاده سازی کند.

[پاسخ]

یک اصلاح طلب پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۲۲:۱۹:

مجید جان سلام:
عزیزم اصلاح طلب واصولگرا همه با دارند در زیر بار این گرانی کمر خم می کنند.ما می گیم کسی بیاید که بتواند این وضع را اصلاح کند.خودت بگو حضرت عباسی در بین کاندیداهای موجود در زمان فعلی وبا این شرایط که دیگران نیستند بهتر از هاشمی هم سراغ دارید.ما نمی خواهیم دوباره یک شهردار بیاید وسکان اداره کشور را در دست بگیرد.ایران که تهران نیست .ما پیش ار هر چیز نیاز به یک دیپلماسی قوی داریم که بتواند مقداری از این تحریم ها را کم کند.هرچند بنده در دوره های گذشته به آقای هاشمی رای نداده ام اما این بار به نظر می رسد که فقط او می تواند تاحدودی این مشکلات را حل کند.البته اگر برادر حسین با روزنامه اش کیهان بگذارد.

[پاسخ]

اما در مورد اصولگرایان،
ما معتقدیم نفر بعدی باید نقاط قوت رئیس جمهور پیشین را داشته باشد
و نقاط ضعف او را نداشته باشد.

شرایط کشور ما بسیار متفاوت است از کشورهای دیگر، تئوریهای اونها بدرد ما نمی خورد، ملتی که می خواهد از خودش حرفی داشته باشد باید درصدی هم ریسک پذیر باشد.

[پاسخ]

ولا آدم بااین نظرا میمونه چی بگه به عنوان یک ایرانی میتونم بگم نه به هاشمی رای مدم نه به مشایی با اون سوابق درخشانشون؟!
تصمیم دارم ایشااله بعد از مشخص شدن نهاییه کاندیداها وبعد از مناظره های کاندیدا که همه حرفارو شنیدم و با مشورت بیشتر بعدا تصمیم بگیرم که به یه آدم با لیاقت البته از هر لحاظ رای بدم وفکر میکنم نگاه به دور از تعصب یعنی همین خودتون بهتر میدونید موفق باشید:)

[پاسخ]

من پاسخ در تاريخ شنبه ۲۸ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۱:۲۷:

من ميگم نظر ابراني درست است . ديگران ازروي احساسات نظر داده اند.

[پاسخ]

ایران بزرگ مرد بزرگ میخواهد,فقط هاشمی

[پاسخ]

قابل توجه دوستانيك ه ميگن زمان اقاي هاشمي تورم بيشتر بود
اون زمان جنگ بود! مفهمين يعني چي؟
فكر ميكنين اقاقاليباف ميتونه اين اوضاع رو جمع كنه؟ اصلا سياستش رو داره؟
اگه هاشمي امسال نباشه كليه راي ها زير 15 ميليون هست!
مطمئن باشيد هاشمي به تنهاي بالاي 20 ميليون راي خواهد اورد!
چرا كه مردم به دنبال نجات از اين فلاكت هستند

[پاسخ]

حاتم زاده در گفته :

کسانی که در شرایط کنونی به فکر بازی های جناحی هستند، یا هنوز نمی دانند چه بر سر مملکت آمده، یا خیلی خودخواه و منفعت طلب هستند، و یا “راه حل” را نمی دانند. کسی باید بیاید که توانایی این را داشته باشد که همه مهره های زبده اصولگرا و اصلاح طلب را دور خود جمع کند. کسی که بتواند وجهه بین المللی ایران را ترمیم کند. کسی که اقتصاد اشقته را ترمیم کند. کسی که مدیران و نخبگان رانده شده را به عرصه مدیریت برگرداند. کسی که “تعادل” را به کشور برگرداند. رضایی که مال این حرفا نیست. قالیباف مدیر خوبیه ولی در حد یه رئیس جمهور نیست. مخصوصا به دلیل ضعف در سیاست خارجی. ولایتی و حداد که رای و توان این کار را ندارند. جلیلی هم تداوم وضع فعلی است به نظر من با این تفاوت که او بر خلاف احمدی نژاد نه سابقه اجرایی داشته و نه حتی تا چند ماه قبل قصد نامزد شدن. چطور بعضیا می تونن از کسی مث جلیلی حمایت کنن؟ چقدر می شناسنش؟ چه برنامه هایی داره؟ سابقه اش چیه؟ نخبه ها و مدیران چقد قبولش دارن؟
اکنون زمان لج بازی و جناح بازی نیست. زمان اعتدال، میانه روی و عقلانیت است و بدون تعصب می گم که همه اینها با اومدن هاشمی تحقق پیدا می کنه.

[پاسخ]

ایران بزرگ مرد بزرگ میخواهد,فقط هاشمی

[پاسخ]

عرتهعا در گفته :

صادق زیبا کلام در صحت عقلش شک و تردید وجود دارد
تمام تهان مسخرش میکنن
از کی تا حالا شده تحلیلگر
خواهش میکنم خبرگزاریتون را زیر سئوال نبرید

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

دوستان از برنامه ها گفتن یه چیزی یادم آمد، بیشتر کاندیداها برنامه را با هدف اشتباه گرفتند می گید نه برید رو وبشون بخونین!
.
یه مقایسه ای بین کاندیداهای اصولگرا و اصلاج طلب و گفتمان سازش بکنین، ببینید کدوم یک برنامه دادن، کدوم یک دارن اهداف رو به جای برنامه قالب می کنن!
.
خداوکیلی وجهه بین المللی ایران خراب است؟
یعنی اگر ایران در مقابل 20-30 کشور در دنیا بایستد یعنی وجهه اش خراب است؟
وجهه بین المللی ایران خراب است که آمریکا باید با ایران مذاکره کند؟
حتماً بازگشت «کاپیتولاسیون» وجهه ایران را ترمیم می کند؟
ما مخالف هاشمی نیستیم، اما هاشمی گردابی است که بیشتر از آن که به اصولگرایان ضربه بزند، اصلاح طلبها را در کام خود فرو می برد.
اصولگراها همیشه به فکر رفع نقاط ضعف هستند، بر فرض پیروزی هاشمی حیات خودشان را ترمیم و تقویت می کنن، اما اصلاح طلبها …
.
.
قابل توجه دوستانی که می گویند گفتمان سازش با غرب اوضاع را روبرو می کند، فشار ناشی از تحریم ها کم نخواهد شد، در سیاست یک گام عقب نشینی کنی، گام های بعدی رو با سٌرسٌره عقب نشینی می کنی، این خیال خام است که فکر کنیم با آمدن کسی که اهل سازش باشد اوضاع ما خوب می شود.
.
هیچ ملتی در دنیا عزت را با عقب نشینی به دست نیاورده است،

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ جمعه ۲۷ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۰:۵۴:

بزرگوار مثل اینکه سیاست خارجی رو با قبیله گرایی محلی خودمون اشتباه گرفتی!

[پاسخ]

حاتم زاده پاسخ در تاريخ جمعه ۲۷ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۳:۵۸:

ناشناس عزیز. با سلام.
1- وجهه ایران خراب است چون 6 قطعنامه شورای امنیت علیه آن تصویب شده است. چون بسیاری از مقامات و نهادهای ایران توسط سازمان ملل (نه آمریکا یا 20 و 30 کشور) تحریم شده اند. چون همه جای دنیا پاسپورت و روادید مسافران ایرانی را با یک نگاه خاص و در یک صف جدا بررسی می کنند. چون با شعار “اسرائیل باید محو شود” به رسانه های گسترده صهیونیستی این فرصت را دادیم که ایران را به عنوان جنگ طلب ترین مردم جهان معرفی کنن.
2- نمی دانم سطح سواد و مطالعات شما چقدر است اما بدانید که نه راه گرفتن حق این است که شعار نابودی اسرائیل سر بدهی و نه اگر بگویی با اسرائیل سر جنگ داری به معنای این است که قصد برگرداندن “کاپیتولاسیون” را داری. این یعنی درایت. هاشمی با همان حرفش یک موج اعتراضی علیه ناتانیاهو در اسرائیل ایجاد کرد (مراجعه کنید و کمی مطالعه کنید). عزت خوب است و لی حمافت نه. فراموش نکنید اصل “عزت” را هاشمی در سیاست خارجی حکمفرما کرد. شما بهتر از من می دانید که هاشمی نه اهل امتیاز دادن به بیگانگان است و نه خواستار خوار شدن ایران.
3- کمی در حرفهایتان تامل کنیم. کمی با مطالعه حرف بزنیم. کمی انصاف به خرج دهیم. کمی عقلانیت. کمی استدلال.
موید باشید

[پاسخ]

من پاسخ در تاريخ شنبه ۲۸ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۱:۴۸:

تاجاييكه من ميدانم وهمه مردم نيز ميدانند و شخصيتهاي سيا سي بي غرض دنيا نيز ميدانند. تحريمها به خاطر پافشاري ايران دربرخورداري ازحق قانوني وبين المللي خودش جهت دستيابي به انرژي صلح آميز هسته اي مي باشد و نه چيز ديگر. موضوع خيلي ساده است به قول گفتني هم خدا وهم خرما را به ما نميدهند . يا بايد ما از برنامه انرژي دست بكشيم تا تحريما هم برداشته شود يا بايد مقداري سختي بكشيم وبرنامه خود راپيش ببريم. اونهايي كه سنشان اقتضاء ميكند واونايي كه تاريخ معاصر خوانده اند وباقضيه ملي شدن صنعت نفت آشنا هستند ميدانند همين جامعه جهاني !! در آن زمان هم مخالف ملي شدن نفت ايران بود وآن را براي صلح جهاني خطرناك !! مي دانستند.اما پايداري رهبران ومطالبه مردم درآن زمان باعث شد كه استعمارگران به سركردگي انگليس و آمريكا حق ملت ايران پذيرفتند.

[پاسخ]

پرويز گراوند در گفته :

من فقط تاسف مي خورم كه اين همه خودسانسوريِ بي جهت براي چيست!؟
چرا هيچكس اسم كامل يا واقعي خود را نمي نويسد؟
آيا ملتي كه قشر تحصيلكرده و و پرمدعايش حاضر نيست هزينه ي ناچيز اجتماعي و سياسيِ (كه براي يك اظهار نظر وجود ندارد) اظهارِ نظر و ديدگاهِ خود را بپذيرد، سزايش همين وضع موجود نيست!؟
اينكه ميگويند لرها(لرها+لكها) شجاعند، آيا منظور همين است!؟
شجاعت چيست؟ ايستادگي بر حق، يا خشونتِ كور!؟
همين مستعارنويسيِ بي جهت زمينه را براي مرگ كلام فاخر مهيا مي كند.

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

راست می گی سیاست خارجی قبیله گرایی نیست! کشتار سرخ پوستها توسط آمریکایی ها، کشتار مسلمانان میانمار و … و …. قبیله گرایی نیست، حیف و میل هزار ساله آسیای ها و آفریقایی ها توسط اروپا و آمریکا، قبیله گرایی نیست. … قبیله گرایی نیست که یک کشور حق هسته ای دارد کشور تو ندارد، قبیله گرایی نیست که کشورت تحریم شده به خاطر چی؟ چون از خودش تئوری دارد. … چپاول هندوستان توسط انگلیس قبیله گرایی نبود ، قبیله گرایی نیست وقتی متخصص شما به یک پکیج علمی نیاز دارد به او نمی فروشند چون ایرانی است! … اصلاً فکر نکنید اینها قبیله گرایی است، اینها سیاست خارجی است.
.
فقط بازی با کلمات، فقط جعل اصطلاحات قلمبه سٌلمبه … در عمل هیچ.
.
.
سیاست خارجی شده اینکه، شکم من و تو سیر باشه و در مقابل اونها کوتاه بیایم و بادی هم به غب غب بندازیم، سیاست خارجی یعنی این! بنده خدا این یعنی دست برداشتن از همه چیز.
.
تونستید یک دلیل بیاورید که هاشمی به نفع اصلاحات عمل خواهد کرد؟!

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

دوست گرامی «پرویز گراوند» وقتی Ip و شماره تلفن همه ثبت می شه دیگه نیازی به نوشتن نام نیست.

[پاسخ]

پرويز گراوند پاسخ در تاريخ شنبه ۲۸ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۴:۱۵:

خوب وقتي ثبت ميشه، ديگه اين قايم موشك بازي واسه چيه!؟

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ شنبه ۲۸ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۹:۵۱:

دنبال مطلب باشید نه اسم و … فعلاً نیازی به این کارها نیست.

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

خدا به ملت ایران رحم کنه که ما رو داره، یه نگاهی به نقشه های جغرافیای 50 سال پیش بندازین با الان مقایسه کنین، یکسان سازی پول اروپا رو بذارید کنارش، می فهمید که تجزیه آسیا و آفریقا در مقابل اتحاد اروپا و آمریکا یعنی قبیله گرایی.

[پاسخ]

بــــــــــــــــــــــــــــــــــــــگـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــو ان شـــــــــــــــــــــــــــــاا…
رای مــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا هـــــــــــــــــــــــــــــــــاشـــــــــــــــــــــــــــمــــــــــــــــــــــــــــی

[پاسخ]

هاشمی پاک پاکه بیخود تلاش نکنید تخریب کنید آقای هاشمی از همه بیشتر واسه این انقلاب زحمت کشیدن آخه کجا بودید شمای که هاشمی رو فتنه گر میخوانید ببنید کیا بودن که میخواستند چندین بار ایشان را ترور کنن و یاد چندین سال زندان باشند به خاطر چی باید این کارا رو میکرد آقای هاشمی هم می توانستند مثل خیلی کسایی دیگه هم آن زمان پشت انقلاب را مثل خیلی کسا خالی کنن و از کشور خارج شوند و بهترین زندگی رو داشته باشند ولی ایستادند و عاملی شدن برای پیروزی این انقلاب بزرگ حالا ی سری افراد خدا نشناس بی دین میخوان هاشمی رو تخریب کنن یکی از سخنان با ارزش امام راحل (ره) : هاشمی زنده است تا انقلاب زنده است

[پاسخ]

هاشمی زنده باد. رهبر پاینده باد

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

حاجی، یه نظر ارسال کردیم، نکنه رفته تو سطل آشغالی؟
.

[پاسخ]

پرویز گراوند در گفته :

هاشمی قطعا توان اداره کشور و به سرانجام رساندن وظایف عالی ترین مقام اجرایی کشور را ندارد و این موضوع امری بدیهی است، چرا که هاشمی در مرز هشتاد سالگی قرار دارد. سن بسیار بالای هاشمی هرگز به او اجازه نخواهد داد تا در قامت یک مدیر پرتحرک و پرانرژی، به بدیهی ترین وظایف یک مدیر اجرایی بپردازد. برای این که بتوانید چنین موضوعی را به خوبی تصور کنید، کافی است پدر بزرگ هشتاد ساله ای را به یاد آورید که قرار است دخل و خرج یک خانواده ده نفره را تأمین کند! قطعا توقع چنین وظیفه ای از کسی در چنین سن و سالی، توقعی بیجاست. جایگاه این فرد مشورتی است، کاری که در حال حاضر با تدبیر رهبر انقلاب درباره هاشمی و وجودش در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال تحقق است.
اما این فقط یک بُعد از ناتوانی مدیریتی هاشمی رفسنجانی است. او سال ها پیش وقتی میان سال بود با اعتماد مردم در رأس مدیریت اجرایی کشور قرار گرفت. هر چند در آن ایام، دولت تحت مدیریت او زحمات زیادی کشید اما کیست که تورم ۴۹ درصدی آن ایام که کمر مردم را شکست، به یاد نیاورد! و این در حالی است که این تورم به هیچ وجه محصول یک جراحی بزرگ اقتصادی نبود. سیاست های هاشمی در حوزه اقتصادی و مدیریتی، چنان شکاف طبقاتی ای ایجاد کرد که برای اولین و آخرین بار (تاکنون) در چند شهر کشور اعتراضات و آشوب های خیابانی نسبت به وضعیت معیشتی صورت گرفت که البته هیچ یک ریشه سیاسی نداشت. شاید همین یک دلیل کافی باشد برای عدم احراز صلاحیت کاندیدای مورد نظر در انتخابات یازدهم.

[پاسخ]

امرایی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۹ اردیبهشت , ۱۳۹۲ ۱۰:۲۷:

درود بر شما کاملا موافقم

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :