کد خبر : 24992
تاریخ انتشار : ۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۱:۳۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 510 بازدید

نامه سید حسن خمینی به هاشمی/من چندان هم مکدر نیستم

  در پی اعلام اسامی نامزدهای احرازصلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان قانون اساسی حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام خمینی(س) نامه‌ای خطاب به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی نوشتند. به گزارش نیک نیوز، متن کامل این نامه بدین شرح است: بسمه تعالی سرور معظّم حضرت آیت الله […]

13995_739

 

در پی اعلام اسامی نامزدهای احرازصلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان قانون اساسی حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام خمینی(س) نامه‌ای خطاب به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی نوشتند.

به گزارش نیک نیوز، متن کامل این نامه بدین شرح است:

بسمه تعالی

سرور معظّم حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی دامت برکاته

 خبر غیر قابل باور عدم احراز صلاحیت جنابعالی در نامزدی انتخابات ریاست جمهوری دل همه علاقمندان به شما و بخشی عظیم از دلبستگان به امام عظیم الشأن. دوستداران رهبری معظم انقلاب را بدرد آورد. بی شک سابقه شما از عوامل ارادت پیروان امام به جنابعالی است ولی برای من که توفیق آشنایی نزدیکتری را – از روزهای دهه شصت تا سالهای حاضر – داشته ام، این ارادت تنها به سبب نقش های بزرگ گذشته شما و علاقه زائد الوصف امام به جنابعالی و فداکاری های بیاد ماندنی شما در سالهای مبارزه و انقلاب، جهاد و سازندگی، نیست، بلکه علاوه بر همه آنچه گفته شد و همگان می دانند، جنابعالی را از توانمندی هایی برخوردار یافتم که در کمتر کسی مشابه آن را می توان یافت. صبر و حوصله تا آنجا که گاه آدمی از این همه تحمل خسته می شود؛ دور اندیشی و زکاوت، تا آن حد که در بسیاری از مواقع موجب شگفتی می شود، تجربه و شناخت زوایای پیدا و پنهان جامعه ایران و دنیای خارج از کشور تا به آن وسعت که همگان حتی مخالفین شما و نظام نیز بدان معترفند، همه و همه در کنار دل بی کینه شما، ارزش مضاعف می یابد. بخوبی بیاد دارم که چه زیبا درباره آنهایی سخن می گفتید که با شما بدیها کرده اند.

من امروز چندان هم مکدّر نیستم: تلک الایّام نداولها بین الناس؛ بلکه تا حدودی هم – به عللی که بعدها معلوم خواهد شد – خوشبینم و در حقیقت به آینده مانند همیشه امیدوارم و اکنون امیدی بیشتر یافته ام. ولی آنچه مرا از صمیم قلب خوشحال می کند – بگونه ای که گاه دلم می خواهد امام و دیگر یارانش نیز بودند و این لحظات را  می دیدند – اقبال عمومی خارج از توصیفی است که زن و مرد، پیر و جوان، روستایی شهری، و در یک کلام اکثریتی قاطع از یکایک مردم این سرزمین پاک نسبت به شما پیدا کرده اند. این اقبال – که باید قدر آن را بدانید- اقبال به امام و ارزشهای امام است. اقبال به مردی است که از سالهای دهه سی تا به امروز  جزنام مبارک خمینی بر زبان نیاورده است؛ اقبال به روحانیت متعهد و مشکل گشای شیعه است؛ اقبال به مفسری است که از حجاب تنگ الفاظ بیرون امده و اماده است اسلام را کارآمد و مذهب علی و فاطمه را جهان شمول معرفی کند. روزهای گذشته در میان زایران حرم امام، وقتی با اقبال بیش از90 درصد مردم نسبت به شما مواجه شدیم، برخود لرزیدم و خدمت جنابعالی هم عرض کردم که ملجأ آمال یک ملت بودن و نقطه کانونی امید ایشان شدن هم یک نعمت الهی است و هم یک وظیفه سخت را بر دوش شما قرار می دهد.

از این پس نام هاشمی رفسنجانی تنها با مبارزه و انقلاب، دفاع مقدس و سازندگی گره نخورده است، بلکه علاوه بر آن، نام شما توأم با امید به فردا، در حافظه مردم ایران نقشی برجسته خواهد یافت. و همین است که نام شما را جاودانه می سازد. امید سرمایه اصلی یک ملت است.

سید حسن خمینی

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

درود بر یادگاران امام راحل

[پاسخ]

ع.احمد.زال پور در گفته :

پسر کو ندارد نشان از پدر. . .

[پاسخ]

فرهاد در گفته :

جهت شادی روح امام صلوات

[پاسخ]

دایی سوسانو در گفته :

سلام خدمت مخاطبان عزیز و مدیریت محترم سایت
اقا حسن سلام بر پد و پدر بزرگت که از لذات خوشی زندگی گذشتند و مثل شمع سوختند تا راه ایران و ایرانی نه تنها بلکه تمام مسلمین جهان منور گردد.
اما شما چی ماشا الله هر روز مثل سا ایران بهتر از دیروز هر روز فربه تر از روز قبل و این نشان از دل بی درد شما دارد
انقلاب اسلامی یادگار خمینی و یاران با وفایش است که غریبانه جان خود را فدای ارزشها کردند . شما که یه روز در دامن موسوی یه روز در دامن خاتمی و روز دیگر در بغل سران فتنه هستید حق اظهار نظر نداری
چرا در ان ایام که سران فتنه و ایادیشان میرفتند تا طومار انقلاب اسلامی را برای همیشه در هم بپیچند و در روز قتل اشرف اولاد ادم (حضرت ابا عبدالله الحسین )عاشورای 88 مساجد را به اتش کشیدند اقای هاشمی در گوشه ای خزید و فاحشه خانم مثل عایشه اتش بیار معرکه جمل بود . هاشمی مهر سکوت بر دهان زدند.
ایشان که مصداق خواص بی بصیرت است چرا به هتاکان به اقا امام حسین حتی یک تشر نزدند. پس سکوت ایشان نشان از رضایتشان بود
در ضمن اقای هاشمی علیرغم زحمات زیادی هم که بخاطر انقلاب کشیدند 8 سال دوران حکومت ایشان را هم تجربه کرده ایم.
تورم ایشان و رشوه خواری پارتی بازی و اشرافی گریهای ایادی ایشان زبان زد عام و خاص است.چه جوری بود درانتخابات مجلس تهران حتی نفر سی ام هم نشد حالا عزیز در دانه شده ….

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :