کد خبر : 25039
تاریخ انتشار : ۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۴:۰۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 278 بازدید

ملکشاهي: قانون هتک حرمت به شوراي نگهبان را برنمي‌تابد

  رئيس کميسيون قضايي و حقوقي مجلس٬ با تأکيد بر لزوم تبعيت نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري از رأي شوراي نگهبان، افزود: قانون هتک حرمت به شوراي نگهبان را برنمي‌تابد. به گزارش میرملاس ، الهيارملکشاهي افزود: پايبندي به قانون بويژه قانون اساسي که ميثاق ملي محسوب مي شود٬ براي همه افرادي که معتقدند توانايي قرارگرفتن در رأس […]

ImageThumb21-399x300

 

رئيس کميسيون قضايي و حقوقي مجلس٬ با تأکيد بر لزوم تبعيت نامزدهاي انتخابات رياست جمهوري از رأي شوراي نگهبان، افزود: قانون هتک حرمت به شوراي نگهبان را برنمي‌تابد. 
به گزارش میرملاس ، الهيارملکشاهي افزود: پايبندي به قانون بويژه قانون اساسي که ميثاق ملي محسوب مي شود٬ براي همه افرادي که معتقدند توانايي قرارگرفتن در رأس امور اجرايي کشور را دارند، امري واجب است.
نماينده مردم  کوهدشت در مجلس شوراي اسلامي٬ تصريح کرد: طبق نص صريح قانون اساسي، شوراي نگهبان مسئول احراز صلاحيت کانديداهاي رياست جمهوري است و در اين ميان هر کس به نظر اين مرجع حکومتي احترام نگذارد در مقابل خون شهدا ايستاده است.
ملکشاهي با تأکيد بر فرمايش امام خميني(ره) درباره مفسد بودن افرادي که در مقابل رأي شوراي نگهبان ايستادگي مي‌کنند٬ ادامه داد: همه آناني که خود را ملزم به رعايت قانون اساسي٬ تبعيت از فرمايشات معمار کبير جمهوري اسلامي و رهبر معظم انقلاب مي‌دانند٬ بايد نظر شوراي نگهبان را پذيرفته و از چارچوب‌هاي قانوني عبور نکنند.
وي در مقايسه تطبيقي ميان تأييد صلاحيت‌ها در نظام جمهوري اسلامي و ساير نظام‌هاي حکومتداري جهان٬ افزود: درهمه دنيا نهاد‌هاي ناظر همچون شوراي نگهبان وجود دارد.
اين نماينده مردم در مجلس نهم٬ افزود: اگر کسي به نظر شوراي نگهبان احترام نگذارد٬ با امري عقلايي مبارزه کرده و به طور طبيعي در ميان مردم و عقلاي قوم هيچ‌گونه جايگاهي نخواهند داشت.
رئيس کميسيون قضايي و حقوقي مجلس يادآور شد: اگر درمقابله با نظر شوراي نگهبان افرادي بخواهند به‌صورت غير قانوني و خارج ازعرف اقدامي انجام دهند٬ قانون تمام قد در برابر آن‌ها خواهد ايستاد.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

پردیس در گفته :

آفرین بر حاجی عزیز

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

اگه رای خلاف قانون واز روی کینه وساختگی وغیر قانونی داد چی ؟

[پاسخ]

اشکان در گفته :

اقای ملکشاهی جهت اطلاع جنابعالی این نکته را یاد اورم میشوم که:
حضرت امام خمینی فرموده اند نظامیان حق دخالت در سیاست را ندارند.
رهبر معظم نیز فرموده اند که شورای نگهبان بر اساس قانون تصمیم بگیرد حال سوال از شما که مدعی قانونگرایی هستید اینست که شورای نگهبان چگونه به این نتیجه رسیده که اقای سعید جلیلی رجل سیاسی و مدیر و مدبر است به توجه به سوابق ایشان که همگی اطلاع دارند؟؟؟؟؟؟؟
ایا جلیلی که چند بار با خانم کاتریت اشتون در باره موضوع هسته ای ایران مذاکره کرده و در این مدت 7 قطعنامه کمر شکن علیه ایران صادر شده، جزء رجل سیاسی و فردی مدیر و مدبر است؟؟؟؟ اگر یه ادم معمولی هم به جای اقای جلیلی میرفت مذاکره میکرد مطمئنم نتیجه ای بهتر از اقای جلیلی میگرفت. در دوران مذاکرات جلیلی با خانم اشتون همه مردم ایران منتظر بودند خبری خوش از اقای جلیلی بشنوند که متاسفانه در تمام این مذاکرات اقای جلیلی گفته اند مذاکرات خوبی داشتیم و قرار شده مذاکره بعدی در تاریخ دیگری انجام شود!!!! حال چگونه شورای محترم نگهبان این فرد را جزء رجل سیاسی و فردی مدیر و مدبر شناخته خدا میداند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

کوهدشت در گفته :

آقا اشکان به رای من و تو نیست که. اگه به رای ما باشه که هاشمی برندست و باید تایید صلاحیت میشد. افسوس که جلیلی این دور میشه رییس جمهور

[پاسخ]

اقای ملکشاهی شما منتظر بودید که ببینم تکلیف هاشمی چی میشه ..شما زرنگ بودید و زودتر فهمیدید که هاشمی رد میشه وسریعا نامه حمایت از جنتی رو امضا کردید….

[پاسخ]

سزمینم کت کت انو نشینم در گفته :

راستش ما که نفهمیدیم آخرش این آقای ملکشاهی چی کارست اونجا می شینه شده بلندگو البته بردش مرز های کوهدشت رو رد نمی کنه
ما تو کوهدشت مشکل نداریم ایشون افتادن تو مسیر رستگاری ایران

[پاسخ]

دانشجو در گفته :

ما خیلی بدبختیم که فکر میکردیم ملکشاهی ناجی ماست -از ماست که بر ماست

[پاسخ]

جعفری در گفته :

علاوه بر بدبختی خیلی هم ساده بودیم ……………….

[پاسخ]

آرش در گفته :

حالا خوبه آقای ملکشاهی اقلا حرفی میزنه مگه بقیه چه گلی بسرمون زدن که همه برا اقای ملکشاهی زبون درآوردیم آقای جعفری شما که با قبادی بودی چرا جو میدی دانشجو تو هم مثلا روشنفکری باس شرایطو درک کنی بعدم جلیلی یا هرکس دیگه باشه به مردم کمک کنه چه فرقی برا شما میکنه

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :