کد خبر : 25094
تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 329 بازدید

مشایی: اگر آن مناظره معروف احمدی‌نژاد با آن سه نفر برگزار نمی‌شد جبهه مخالف احمدی‌نژاد با ۳۰ میلیون رای پیروز بود

  اسفندیار رحیم مشایی رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد روز گذشته با حضور در جمع وبلاگ نویسان و فعالان حوزه رسانه به سخنرانی پرداخت که مشروح آن را در ذیل می‌آید. مشایی گفت : امروز در جامعه اندیشه‌های مختلفی وجود دارد ولی خیلی‌ها فرصت بیان آن را ندارند چرا که با کسی مرتبط نیستند. اما […]

518f747e35205

 

اسفندیار رحیم مشایی رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد روز گذشته با حضور در جمع وبلاگ نویسان و فعالان حوزه رسانه به سخنرانی پرداخت که مشروح آن را در ذیل می‌آید.

مشایی گفت : امروز در جامعه اندیشه‌های مختلفی وجود دارد ولی خیلی‌ها فرصت بیان آن را ندارند چرا که با کسی مرتبط نیستند. اما آرمان‌ها و احساس‌ها واقعیت دارند و این آرمان‌ها و اهداف در جامعه ساری و جاری است تحول اساسی در فضای کشور رخ داده است.

مشایی تاکید کرد: نگاه افراد تغییر کرده است و این تغییرات به سرعت در حال وقوع است البته این دیدگاه و نقطه‌نظر با یکدیگر متمایز است برای هر تغییری مقاومت‌هایی از داخل و بیرون وجود دارد. هرکس که اثرگذار است و دارای برند و پرچم است دربرابر او مقاومت ایجاد می‌شود اما چیزی که مهم است این است که همه ما مسوول هستیم در برابر حقیقت تواضع کنیم نباید در بیان مواضع خود ملاحظه‌ای را در نظر بگیریم، در پذیرش حقیقت ملاحظه و مصلحت‌اندیشی غلط است.

وی با اشاره به مقوله تبعیت گفت: تبعیت یعنی من یک فهم دارم اما در نقطه مقابل فهم دیگری وجود دارد ولی این درک و فهم‌ها با یکدیگر همسو، هم‌جهت و هم‌مبنا نیست در این جا من نسبت به فهم طرف مقابل تبعیت می‌کنم این ادبیات که هرچه ما می‌گوییم تو باید تبعیت کنی و بفهمی برای کشور خطرناک است مخصوص شرایطی باشد که کسی جرات نفی آن را نداشته باشد و آن را نقد کند.

وی با اشاره به دیدار خود با یک عالم گفت: با عالمی صحبت می‌کردم و به من می‌گفت تو منحرف هستی بعد متوجه شدم که چقدر خودش منحرف است.

وی ادامه داد: ایشان روند حرکت هستی را رو به انحطاط و اضمحلال و سقوط می‌دانست و می‌خواست نشان دهد که بشر رو به تباهی است به او گفتم اگر این ادعای شما صحت دارد اگر روزی امام زمان(عج) بیاید ظهور کنند اگر انسان رو به انحطاط است پس چه کسی چگونه می‌تواند امام زمان(عج)‌ را بپذیرد.

وی درباره اشاره به استوره‌ای به نام احمدی‌نژاد گفت: احمدی‌نژاد یک مرد پاک است که هشت سال خود را وقف ملت کرد، او جیب ندارد، او فامیل‌گرا نیست، دارای حزب و دسته و گروه نیست، او عاشق ملت است، دلش روشن است و برای ملت کار می‌کند.

رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد افزود: اما عده‌ای با نام دین به نام گروه جریان احمدی‌نژاد را مورد حمله قرار دادند این باید برای ملت روشن شود.

وی درمورد اصولگرایی گفت: اصولگرایی این نیست که خود یک اصولی داشته باشیم و آن را عرضه کنیم اصول عین عدالت است.

مشایی گفت:‌ مبنای اصلی حکومت جمهوری اسلامی ایران در زمان غیبت امام ولی فقیه و نایب امام است. بدون نایب امام نمی‌توان دولت اسلامی تشکیل داد منبای موجودیت اسلام ولی فقیه است این یک مدل حکومت جدید است و در جهان نیز نظیر آن وجود ندارد.

وی با اشاره به مدل‌های مختلف مدیریتی در ۳۰ سال گذشته گفت: در این ۳۰ سال گذشته مدیریت‌های اجرایی مختلفی بروز و ظهور کرد جمهوری اسلامی ایران اگربتواند جامعه تحت پوشش خود را منسجم پای کار بیاورد کار بسیار بزرگ و تاریخی ای انجام داده است و گرده افشانی آن تمام دنیا را خواهد گرفت.

وی درمورد جایگاه ولی فقیه گفت: ولی فقیه جنس آسمانی، آرمانی دارد جمهوری اسلامی باید صد در صد جامعه را جذب کند چون حکومت الهی است نسبت ولی فقیه با کل ملت یکسان است.

وی تصریح کرد: آن عده‌ای که امروز به نام دین و دفاع از ارز‌ش‌ها به عده‌ای حمله می‌کنند هیچ محبوبیتی نزد ملت ندارند. نظام اسلامی دوام و قوامش به مقبولیت و مشروعیت است.

وی با اشاره به اصلی‌ترین برنامه خود برای دولت بعدی در صورت حضور در عرصه و کسب آرای لازم گفت: در دولت یازدهم دسته‌بندی نخواهیم داشت و اجازه نمی‌دهیم در سایه جمهوری اسلامی و چتر وسیع ولی فقیه که بهترین چتر حکومت جهان است چون بالاسرش انسانی است که افتخارش این است که در رتبه الهی قرار دارد به کسی ظلم شود.

وی با اشاره به انتخابات سال ۸۸ گفت: اگر عملکرد دولت در شهرستان‌ها و روستاها نبود و اگر آن مناظره معروف احمدی‌نژاد با آن سه نفر برگزار نمی‌شد جبهه مخالف احمدی‌نژاد با ۳۰ میلیون رای پیروز بود.

وی با اشاره به مقوله مهمی چون اعتماد و حمایت مردمی تاکید کرد: اگر ملت پشت‌سرمان نباشد و از ما حمایت نکنند کشورهای متخاصم و غربی ما را موظف می کنند که بر سر میز مذاکره آن هم از موضع ذلت بنشینیم.

وی با اشاره به تلاش‌های مذبوحانه عده‌ای برای جدایی رییس جمهور از رهبری ادامه داد: نباید تفکیکی بین رییس جمهور و رهبری ایجاد شود یک گروه در کشور هستند که دنبال جدایی رییس جمهور و رهبری هستند و این موضوع را در سطح رسانه‌ها و جامعه تبلیغ می‌کنند و قصد دارند به گونه‌ای القا کنند که رییس جمهور از رهبری جدا شده است.

وی در واکاوی این موضوع و اهداف پشت پرده این اقدام افزود: علت این است که آنها تعلق خاطری به ولایت فقیه و انقلاب ندارند این‌ها خودشان می‌خواهند حاکم باشند چون تعلیق حزبی و جریانی دارند. بنده اگر از ولایت دفاع کنم برای این عده مشمئز کننده می‌شود.

وی ادامه می‌دهد: این عده قصد دارند وانمود کنند که یک جمعیت اندک طرفدار ولایت فقیه هست و همه را از دایره چتر ولایت فقیه به بیرون پرتاب کنند.

مشایی تاکید می‌کند: مردم، رهبری، ولایت و نظام را دوست دارند چرا که باورها و باورهایشان بر این اصل استوار شده است ولی این عده به غیر از خود کسی را نمی‌بینند.

مشایی با طرح یک سوال اظهار داشت: طرف در جامعه رای ندارد، مقبول نیست بعد تبلیغ ولایت فقیه می‌کند چه کسی به تو گفته بلندگوی ولایت فقیه شوی؟

رییس دبیرخانه جنبش عدم تعهد گفت: ما باید همه انسان‌ها را پای کار ولایت فقیه بیاوریم ولی این عده فقط خودشان را می‌بینند تداوم خط ولایت و انقلاب اینطور نیست که پرچم فقط در دست عده خاص باشد. ما می‌گوییم همه مردم باید پرچم‌دار باشند.

او در پایان با اشاره به وضعیت حضورش در جمع کاندیدا‌های ریاست جمهوری گفت: من خوشبین هستم و ان‌شاالله این مشکل حل می‌شود و یقین دارم در نظام ولایت فقیه ظلم جای ندارد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

زنده باد بهار در گفته :

سلام
عزيزان اين درست است ازهردولت گذشته يک کانديد معرفي کنند اماازاين دولت خدمتگذار هيچ نامزدي؟اگر اين ناجوانمردي نيست پس چيه .اقاي هاشمي حسابش جداست ازلحاظ سني واقعا براش اين پست گذشته درضمن اقاي روحاني نماينده اقاي رفسنجاني حضور دارد اقاي خاتمي هم عارف رو دارد اقايون به اصطلاح اصولگرا هم ۴نماينده دارند اما اقاي احمدي نژاد هيچ اين ظلم نيست!حق انسان است؟انسان جايز الخطاست .اگرجدا اين اقا راي نداره ومردم ازش متنفرند ميگذاشتن بياد واستا راي نياره واقعا اقاي غرضي رجل سياسي اما نماينده اقاي احمدي نژاد اين ويژگي روناره؟عزيز واقعيت چيز ديگري است

[پاسخ]

وروجک در گفته :

آخه مشایی خداییش خنده ات نمیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چه با صراحت میگی با اختلاف 30میلیوننی؟؟؟
هاهاها؟؟

[پاسخ]

کردی در گفته :

زنده باد مشایی دلاور مرد ایران زمین

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :