کد خبر : 25277
تاریخ انتشار : ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 601 بازدید

آغاز عملیات ساخت سد معشوره کوهدشت با حضور احمدی نژاد

    به گزارش میرملاس ؛ دکتر محمود احمدی نژاد دقایقی قبل در مراسم آغاز عملیات اجرایی سد معشوره در لرستان در سخنانی کوتاه اظهار داشت: برای من یک افتخار است که در بین مردم سلحشور لرستان حضور پیدا کرده ام و باز هم خدا را شاکرم که این حضور مقارن با شروع یک سد […]

IMAGE635051494969017500

 

 

به گزارش میرملاس ؛ دکتر محمود احمدی نژاد دقایقی قبل در مراسم آغاز عملیات اجرایی سد معشوره در لرستان در سخنانی کوتاه اظهار داشت: برای من یک افتخار است که در بین مردم سلحشور لرستان حضور پیدا کرده ام و باز هم خدا را شاکرم که این حضور مقارن با شروع یک سد بسیار بزرگ بوده است.

وی ادامه داد: سد معشوره از جمله پروژه هایی است که آثار عمرانی و اقتصادی فراوانی برای مردم این استان به دنبال خواهد داشت.

رئیس جمهوری همچنین با اشاره به قرارگیری در ایام ماه مبارک رجب بیان داشت: رجب ماه ولایت است، ماه خداست و امام ما یعنی امام عصر(عج) حاضر و ناظر برتمام اعمال ما بوده و واسطه فیض خدا برای هدایت همه بشریت است.

احمدی نژاد یادآور شد: همه کارهای ما به نام امام عصر، به یاد او، برای او و در راستای حاکمیت ایشان است.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به آغاز عملیات اجرایی سد معشوره عنوان کرد: امیدواریم آغاز عملیات اجرایی این سد جلوه ای باشد برای ملت ایران برای رسیدن به عدالت و سرافرازی و انشاء الله همه با هم با ذکر نام امام عصر(عج) آغاز عملیات اجرایی سد را داریم.

بنابراین گزارش عملیات اجرایی سد معشوره به عنوان سدی با قابلیت ذخیره یک میلیارد و 600 میلیون مترمکعب امروز با حضور رئیس جمهوری در شهرستان دلفان و حل تنگه گاوشمار آغاز شد.

سد بتنی دو قوسی تنگ معشوره بر روی رودخانه کشکان در استان لرستان واقع شده و موقعیت ساختگاه این سد در حدود یک کیلومتر پایین تر از محل تلاقی دو شاخه تشکیل دهنده کشکان یعنی کاکارضا و چم زکریا است.

موقعیت جغرافیایی این محل برابر 47 درجه و 50 دقیقه طول شرقی و 33 درجه و 48 دقیقه عرض شمالی است. این ساختگاه در 90 کیلومتری غرب شهر خرم آباد، 40 کیلومتری جنوب شهر نورآباد و در 45 کیلومتری شمال شهر کوهدشت واقع شده است.

سد و نیروگاه تنگ معشوره با هدف تولید انرژی برق آبی، کنترل و جمع آوری سیلابها و روان آبهای سطحی رودخانه و تامین آب کشاورزی مورد نیاز دشت های اراضی منطقه احداث خواهد شد.

این سد به ارتفاع 114 متر از پی و با طول تاج 350 متر در لرستان احداث خواهد شد. تراز تاج سد یک هزار و 384 متر از سطح دریا و تراز نرمال آب مخزن یک هزار و 376 متر از سطح دریا است.

مطابق پیش بینی های انجام شده در دوران اوج کاری بیش از 500 نفر در سایت سد و بیش از 800 نفر در نیروگاه مشغول بکار خواهند شد. تکمیل این پروژه ضمن آبی کردن 36 هزار هکتار از اراضی منطقه زمینه ایجاد 12 هزار شغل را فراهم خواهد کرد.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

یاعلی در گفته :

این سد که خیلی وقت است شروع شده ؟!!!؟ حدود 3 سال است !!!! همه مردم استان و بویژه مردم کوهدشت از اخبار آن آگاه هستند این که برای ما تازگی نداره واقعا …. !؟

[پاسخ]

فهمیده در گفته :

اقای ریس جمهور بیشتر تحقیق کن سدگاوشمار متعلق به نوراباد است ولی متاسفانه نوراباد صاحب نداشت که به اسم نورابادثبت شود

[پاسخ]

نادر پاسخ در تاريخ یکشنبه ۵ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۹:۴۵:

نه عزیزم سد از اول مال کوهدشت بود

[پاسخ]

عباس در گفته :

بازهم بگویید مصوبات کاغذی درور بر شاهرخی قبادی

[پاسخ]

رضا در گفته :

ذنده باد کوهدشت وقبادی و احمدی نژاد

[پاسخ]

اصلاح طلب در گفته :

درود بر قبادی

[پاسخ]

رضایی در گفته :

زنده بادقبادی مرد بی ریا وخدا ترس،،،،،

[پاسخ]

مراد پاسخ در تاريخ یکشنبه ۵ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸:

رضایی عزیز به نظرم محسن راست می گه شما هم بیا بیرون فکر نمی کنم کسی کاری بات داشته باشه نترس عزیزم

[پاسخ]

محمدی در گفته :

زنده باد شاهرخی قبادی قاضی عادل وخدا ترس

[پاسخ]

حامد در گفته :

شاهرخی وباند شاهرخی اهل بلوف نبودند این نتیجه کار است دوستان درست بین

[پاسخ]

حيدر در گفته :

قبادي براي ابد جاود انه شد

[پاسخ]

نادر در گفته :

یادم میاد اقای ملکشایی در زمان تبلیغات انتخاباتی یه خانم رو از تهران اورده بود تا واسش سخنرانی کنه دقیقا یادمه اون خانم می گفت اصلا سدی به نام معشوره تو دولت وجود نداره اینا دارن دروغ میگن حالا معلوم شد با رفتن شاهرخی مردم این شهر چه کسی رو از دست دادن واقعا درود بر شرف شاهرخی از بعد از انقلاب تا کنون چنین کاری نشده بود اقای ملکشایی دروغهاتون دیگه خریدار ندارن

[پاسخ]

همشهري در گفته :

زنده باد شاهرخي قبادي

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

برنامه مطالعه این سد زمان پهلوی بوده،اماسالها طول کشید تا امامی آن را برسر زبانها انداخت و قبادی پیگیری وملکشاهی رسما شروع وخدامیداند در زمان کی به بهره برداری برسد وبه نام چه کسی تمام شود ،به هر حال به فال نیک میگیریم ودست همه درد نکنه وامیدواریم هر چه زودتر مردم فهیم این منطقه بیشتر از آن سود وفایده ببرند،شما را به خدا دعا کنید این سد زودتر ساخته شود ومنطقه آباد بشه وکاری به شخص وحساب کشی های سیاسی نداشته باشیم،به هر حال نماینده ها وظیفه دارند که مطالبات به حق مردم را پیگیری نمایند.

[پاسخ]

وروجک پاسخ در تاريخ یکشنبه ۵ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۳:۲۹:

ای بابا ما هر کاری هم که بکنیم باز هم عقب مونده ایم
ملت ایران باید ازسران اصلاح بشه تا برسه به اصلاح امثا ما…
خودتونو خسته نکنید
به قول معروف که میگه”کل لکیم برا یکیم”

[پاسخ]

ع.احمد.زال پور در گفته :

بسم الله
اساس و بنیان این سد در دوره ی آیت لله هاشمی رفسنجانی بود.
حالا اینا میان مانور میدن و کباب بره ایی هم روش

[پاسخ]

اصلاح طلب در گفته :

تولدی دوباره واقعا حرف نداره

[پاسخ]

دورود بقر شرف امامی راد

[پاسخ]

گراب2013 در گفته :

آفرین بر قبادی دستاوردهای آن شیخ با صداقت آینده وقتی که خودرو سازی ؛ پتروشیمی کوهدشت ؛ راه آهن کوهدشت ؛ جاده های که 2 سال است زیرسازی آنها تمام شده و اسفالت نشده اند ….. به بهر برداری رسیدند برمردم روشن می شود . آن وقت مردم می فهمند که چه کسی با آنه صداقت داشته و توان انجام کارهای کلان داشته است و کار های زیر بنایی برای آنها انجام داده است . امیدواریم همین دستاوردهای قبادی را بتوانیم حفظ کنیم و از دستمان نپرد . از قرار معلوم خودرو سازی کوهدشت پریده و از دست رفته .

[پاسخ]

سد معشوره در راه است در گفته :

درود بر سد معشوره در راه است (حاج علی امامی راد )

[پاسخ]

سد معشوره در راه است پاسخ در تاريخ یکشنبه ۵ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۹:۰۲:

خرداد1386

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :