کد خبر : 25941
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 159 بازدید

اعتراض به سبک مناظره تلویزیونی:عارف:پاسخ نمی دهم/رضایی:در شان نیست/روحانی:توهین آمیز است

  به گزارش میرملاس ؛  در بخش دوم این مناظره تلویزیونی، مرتضی حیدری مجری مناظره اقتصادی با اشاره به اینکه در این بخش سئوالاتی چند گزینه ای مطرح می شود گفت: سوالات کوتاه از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری پرسیده می شود و نامزدها باید به صورت بلی و خیر پاسخ دهند. محمدرضا عارف پس از این […]

13-5-31-19393213-5-31-1922429

 

به گزارش میرملاس ؛  در بخش دوم این مناظره تلویزیونی، مرتضی حیدری مجری مناظره اقتصادی با اشاره به اینکه در این بخش سئوالاتی چند گزینه ای مطرح می شود گفت: سوالات کوتاه از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری پرسیده می شود و نامزدها باید به صورت بلی و خیر پاسخ دهند.

محمدرضا عارف پس از این توضیح مجری مناظره اقتصادی به این بخش مناظره اعتراض کرد و گفت به هیچ کدام از تست های شما پاسخ نمی دهم.
رضایی نیز به این نحوه مناظرات اعتراض کرد و گفت من از اول صبر کردم؛ اگر شئونات رئیس جمهور را رعایت نکنیم چگونه یک دولت قوی تشکیل بدهیم. باید با هم مناظره کنیم،  من هم آماده ام.
محمدرضا عارف هم گقت اگر می خواهید مدرک گرانی بدهید و تست بگیرید نه اینکه مناظره ریاست جمهوری بگیرید.
حسن روحانی هم گفت باید نمایندگان نامزدها را می آوردید و بحث می کردید . مردم به این سبک اعتراض خواهند کرد. سبک شما توهین آمیز است.

پس از این نظرات مرتضی حیدری مجری مناظره ها گفت این سبک بر اساس نظرات کارشناسی اساتید دانشگاه و بر اساس 20 الگو انتخاب شده است.
عارف در واکنش به مجری مناظره گفت: باید از ما 8 نفر می پرسیدید نه از استاد و کارشناس. شما بدون مجوز چگونه این کار را کردید. ما باید بگوییم که می خواهیم رقابت کنیم.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

حاتم زاده در گفته :

صدا و سیما یک بار دیگر نشان داد که مردم ایران و مخاطبان خود را چه چیزی فرض می کند. از فردا تو کل دنیا مسخره میشیم. حالا ببینید رسانه های “بیگانه” چطوری سطح فکر، شخصیت و شعور مردم و کاندیدها را به سخره بگیرن.

[پاسخ]

براخاص در گفته :

هی جناب اقا یا خانوم یا … حاتم زاده فرزند حاتم طایی نمیدانم این مملکت با کدام ساز برقصد شما زحمت بکش برنامه را بده تا طبق فرررررررررمایش شما عمل کنند. مگر سری قبل بگ بگم و چیز چیز نبود حالا که حالا است هنوز مردم از اون شیوه منظره بیزارند عرض و ابروی هم و مملکت را بردند …. لطفا بس کنید

[پاسخ]

حاتم زاده پاسخ در تاريخ شنبه ۱۱ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۶:۱۳:

براخاص جان نمیدانم شما چرا از صدا و سیما دفاع می کنید و به کجایتان برخورده است که من این حرف را زدم. فقط به شما توصیه می کنم که نظر بقیه دوستان در این باره ، نظر نمایندگان مجلس و کاندیدها، نظر کارشناسان سیاسی و همچنین کامنت هایی که در سایت های مختلف درباره مناظره ها گذاشته شده و به خوبی بیانگر دیدگاه مردمه مراجعه کنید.
شما تنها کسی هستید که از روند مناظره ها حمایت کرده اید تا کنون. دو حالت دارد: یا همه نمی فهمند و فقط شما می فهمید و یا ….

[پاسخ]

متولد خیابان تختی در گفته :

اولین مناظره!!!!!!!!!!!!!!! شما بخوانید: مسابقه هفته، بخوانید از کی بپرسم.
واقعا برای خودم و باز برای خودم متاسفم. پر از درد و رنجم. و برای انسان های شریفی که وقتشان به بازی گرفته شده است.

در مورد این به اصطلاح مناظره ها به چند نکته اشاره می کنم. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

1- از عکس نمایش داده شده در مناظره شروع می کنم همان عکس ساعت که دقیقا 7:15 را نشانه رفته بود. خود صدا و سیمای بی رقیب چقدر برای وقت ملت ارزش قایل است؟؟؟؟ 4 ساعت حدود 50 میلیون رو سر کار گذاشت. این ارزش دادن به وقت ملت است؟؟؟؟

2- صدا و سیما با بی برنامه گی 4 سال پیش(88) از آن طرف دیوار افتاد که نتوانست مناظره ایی تخصصی با ارائه برنامه نامزد ها برگزار کند و این بار از ترس تکرار بی اخلاقی های سال 88 با برنامه و ظرافت از این طرف دیوار.

3- محصول انحصار رسانه ای، نتیجه جامعه ی تک صدایی همین می شود که هست. برگزار کنندگان مناظره دو طرف بودند. رسانه و نامزدها. در این میان از تنها کسانی که مشورت گرفته نشد نامزدها بوده است. (فوق العاده جالب به نظر می رسه). و جالب تر آنکه آقای حیدری اشاره کردند که از بین 20 سناریو پیشنهاد شده این مدل مناظره مورد اتفاق و تصویب قرار گرفت. دو نکته:

الف) اگه این بهترین مدل بوده وای به حال اون 19 مدل رد شده
ب)ممکنم هست سلیقه آقایون بدون رقیب(انحصار رسانه) این مدل رو تصویب کرده باشن و 19 تای رد شده بهترین مدل ها بوده باشن.

4- به نظرم اگر حتی یک رسانه(شبکه ی خصوصی تلوزیون) به عنوان رقیب در صحنه بود صدا و سیمای کنونی هیچ گاه به خودش اجازه نمی داد که با ارائه چنین برنامه ای ملت را به تمسخر بگیرید و وقت(عکس ساعت که دقیقا 7:15 را نشانه رفته بود) مردم را تلف کند .

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ شنبه ۱۱ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۲:۴۵:

احسنت هنوز جای امید هست که چنین سطح فکری تو استان پیدا میشه

[پاسخ]

بي طرف در گفته :

بااين پرسش وپاسخها جايگاه رئيس جمهورخيلي پايين آمد.

[پاسخ]

پرويز گراوند در گفته :

اتفاقا مناظره ي بسيار بسيار بسيار جالبي بود. خاطرات مرا زنده كرد و به ياد مسابقه ي «نام ها و نشانه ها» از شبكه يك يا دو در سالهاي پيش با اجراي مرحوم منوچهر نوذري (ملون) افتادم. البته ناگفته نماند، اين مسابقه هرگز به پاي آن مسابقه نرسيد چون آن مسابقه خيلي جذاب تر بود. حداقل سوالاتش كارشناسي تر بود.
منتهي در اين مسابقه، آقاي غرضي بهتر از همه جوك گفت. راستش اگر يك عكس از «بهروز وثوقيِ لرستان» پخش ميكرد و از كانديداها ميخواست تا احساسشان را نسبت به سبيلهاي او بيان كنند، ديگر كامل كامل مي شد.

[پاسخ]

اصولگرای پشیمان در گفته :

درود بر آقای عارف

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :