کد خبر : 26497
تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۹
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 1,352 بازدید

ما زنیم ، ما زنده ایم

  فریبا مرادپور / میرملاس نیوز : ما زنیم،مازنده ایم به رغم همه ی حقوق از دست رفته ای که طی قرن ها در اکثریت قریب به اتفاق جوامع انسانی از زنان و دختران به یغما رفته و به فراموشی سپرده شده است اما سال هاست صدای زنان از پستوی خانه ها بر آمده و […]

فریبا مرادپور

 

فریبا مرادپور / میرملاس نیوز :

ما زنیم،مازنده ایم

به رغم همه ی حقوق از دست رفته ای که طی قرن ها در اکثریت قریب به اتفاق جوامع انسانی از زنان و دختران به یغما رفته و به فراموشی سپرده شده است اما سال هاست صدای زنان از پستوی خانه ها بر آمده و به مطالبه ی خواست های به حق و انسانی خود با شهامت و شجاعت برخاسته اند.
با همه ی صراحت متون دینی و آموزه های مبتنی بر وحی و نیز میثاق جهانی حقوق بشر دریغا که هنوز هم بسا کسانی خود را حتی افضل تر از دین و اجماع جهانی می دانند و از سیره ی پیامبر (ص) و ائمه اطهار تنها مواردی خاص را الگو گرفته اند.
سوالی که این روزها برخی کسان از من می پرسند این است:زن ها از شورای شهر چه می خواهند؟
پاسخ این است:علیرغم همه ی بی مهری ها و رنج ها و آسیب هایی که زنان در طول تاریخ دیده و کشیده اندو در همه ی جنگ و نزاع های بین مردان ،مظلومانه و معصومانه از دم تیغ گذشته اند و در پایان ،نام و افتخار نبرد، برای مردان و رنج و داغ و نعش و گریه برای زنان مانده است ،اما ما امروز به تاوان گذشته به جدال نیامده ایم. ما برای ساختن و آراستن و زیبا ساختن محیط زندگی خود برخاسته ایم ،ما برای بهره مندی از حق زنده بودن و زیبا زیستن دست گشوده ایم.
اگر شهر خانه ی ماست چرا ما در آراستن و پیراستن آن دست نداشته باشیم؟اگر قرار است شهر به شور بنشیند و از شهروندان مشورت بگیرد و کاستی و کژی ها را ببیند و به ساختن بنشیند چرا ما نیمی از ساکنان آن نباید به این شور بیاییم و صدایی برای بیان نظر و نماینده ای برای پذیرش و تایید سرنوشتی که شورا برایمان رقم زده است داشته باشیم؟
آیا اکنون زمان آن نرسیده است تا زنان ودختران در شهری که سال ها خود و فرزندانشان در آن زندگی می کنند و هر روز با تمام وجود همه ی مشکلات و رنج هایش را به جان می خرند ،به حساب بیایند و دیده شوند و از از سلیقه وعلاقه و نظرشان پرسیده شود؟
چرا باید اندک زنان شاغل در شهرداری و سایر ادارات اغلب، شایسته ی گوشه ی پرت دبیر خانه باشند و ودر میان انبوه پرسنل مدیریتی،فنی ،کارشناسی و…عرصه از حضورشان خالی گردد؟
چرا اندک فضاهای حقیر تفریحی،سرگرمی،آموزشی ،فرهنگی و…شهر نمی توانند به زنان و فرزندان ما آرامش ببخشندو در آن ها احساس امنیت و احترام نمایند؟
چرا با وجود حضور زنان در مشاغل و صنف های گوناگون هیچگونه تشکیلات صنفی قوی و قادر به دفاع از حقوقشان را ندارند؟….
ما زنان همان گونه که از بسیاری خواسته های زندگی خود کوتاه می آییم و می گذریم تا خانه و خانواده را به آرامش و آسایش برسانیم ،شورای نامتعادل و آشفته را از مسیر دستور دادن و ریاست کردن و فخرفروختن به دامنه ی خدمت به شهروندان برمی گردانیم.
خواسته ی ما،بدون آلوده شدن به اغراض سیاسی، به حق ،روشن و ساده است:اگر شهر خانه ی ماست ،ما نیمی از ساکنان این خانه ،حق داریم در مدیریتش نقش داشته باشیم.

ما زنیم،ما زنده ایم

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

درود بر زنان شجاع سلام بر فريباي روشن فردا.مازنيم ما زنده ايم ما راي مي دهيم

[پاسخ]

ن.قاسمی پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۶ خرداد , ۱۳۹۲ ۲۰:۵۶:

درود برتمام زنان بله ما زنیم وافتخار میکنیم آیا همش باید آقایان همه جا باشن نمیدانم چرا بیشترآقایان مخالف زنانند یه جورایی حسودیشون میشه زن پشت میز بشینه ( البته نه فقط میز ) درصورتیکه اگه زن نباشه آقایی هم وجود نداره پس ما زنان باید دست دردست هم بدیم ویکی ازهمنوع خودمونو بالا ببریم وبه تمام آقایان بفهمونیم که فقط اونا نیستند که میتونن کاری انجام بدن وباید این فرصت را به خانمها هم داد.

[پاسخ]

ن.قاسمی پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۶ خرداد , ۱۳۹۲ ۲۱:۰۰:

درضمن خدارو شکرمیکنم که خانم مرادپور تایید شدن وبرای ایشان آرزوی موفقیت دارم

[پاسخ]

گراون پاسخ در تاريخ شنبه ۱۸ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۰:۳۲:

متاسفم كه ديدگاه جنابعالي اينه كه مرد ها حسودن اتفاقا من موافق حضور زن درجامعه ميباشم چون اين همه زن در كشور ما صاحب نظرن

[پاسخ]

میرزایی پاسخ در تاريخ شنبه ۱۸ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۰:۲۹:

ببخشید سر کار خانم حالا شما برید خیابانها را به جای مردها جارو بزنید مگر همیشه باید در ریاست و پشت میز نشینی رقابت باشد ……….با ارزوی موفقیت برای خانم مرادپور

[پاسخ]

قاسمی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۶ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۲:۲۲:

ببخشید آقای محترم حرف شما درست اما کارهایی هست که خانمها میتونن انجام دهند که آقایان نمیتونن شاید شما مخالف کارکردن خانمها نباشید اما قبول کنید که اکثریت آقایان مخالفند

[پاسخ]

سلام خداروشکر خانم مرادپور تایید شد ،انشالله موفق بشن

[پاسخ]

لور پاسخ در تاريخ جمعه ۱۷ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۰:۵۹:

نگاه جنسیتی وقطب بندی جامعه به زن ومرد و کلا شقه شقه کردن اجتماع” کار درستی نیست.

[پاسخ]

خوشناموند در گفته :

فریبا مرادپور اول میشه . شیر زن لرستان پیشاپیش پیروزی ات مبارک

[پاسخ]

سلام به امید خدا و با کمک همه خانمهای کوهدشتی رای اول مال خانم مرادپوره

[پاسخ]

اینجور خانمهای شیر و دلیر تو کوهدشت کم داریم انشالله خانم مرادپور نماینده همه خانمهاست و اول میشه

[پاسخ]

کیانوش رشیدی در گفته :

به لطف حول و قوه الهی خانم مرادپور اوله

[پاسخ]

ازشما اصلح تر بلد نيستم

[پاسخ]

فریبا خانم شما همیشه اول بودی وبلاشک این بارهم اولی .

[پاسخ]

حرفای نژاد پرستانه میگین

[پاسخ]

فريبا مرادپور پاسخ در تاريخ جمعه ۱۷ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۷:۴۹:

سلام بر سبا
شايدلازم باشد يك بار ديگر مطلب را بخوانيد دعوت از زنان براي مشاركت در انتخابات و همكاري با آقايان در اداره ي شهر نژادپرستانه نيست.استفاده از ظرفيت قانوني ايجادشده است. متشكرم سبا

[پاسخ]

عشق منه مرادپور -از نسل قدم خير!

[پاسخ]

زاهدکاظمی در گفته :

انشالله که موفق و پیروز باشی و به عنوان بانوی کوهدشتی سهمی در مدیریت شهری شهرمان داشته باشی

[پاسخ]

یه دوست در گفته :

خانم مرادپور ثابت میکنه که دلسوز شهر ماست

[پاسخ]

همشهری در گفته :

این حق مسلم هر قشریه که توی سرنوشت شهرش دخیل باشه واگر کسی مثل خانم مراد پور احساس مسولیت کردن باید بهشون تبریک گفت واین مسولیت بزرگ رو روی شانه هاشون گذاشت.زنان کوهدشت به یک پنجره ی باز البته در چار چوب درست ومنطقی نیاز دارن که میسر نمیشه مگر با حضور یکی ز جنس خودشون….چه رای بیارین چه نه من به زنان شهرم افتخار میکنم که در صحنه بودن موفق باشید……

[پاسخ]

همشهری در گفته :

رجال سیاسی!!!!!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

داوي رش در گفته :

مرادپورامروزي و باسواد و غير متحجروآوانگاردوآزادانديشه /شهرك فرهنگيان

[پاسخ]

همکار فرهنگی در گفته :

با ارزوی توفیق برای سرکار خانم مراد پور باید عرض کنم که:
نیمی از شهروندان شهر ما زنان و دختران هستند و اگر نتوانند نماینده ای در شورای شهر داشته باشند پذیرفته اند که در تصمیم گیری نقشی ندارند ودر آخر ،حضور یک خانم در شورای شهر از هر نظر برای زنان این شهرستان الزامی است/

[پاسخ]

زیادی شلوغش کردید.
یه زن هیج کاری ازش بر نمیاد اینم لنگه ی همون خانم چند ساله پیشه که تنها کاری که تونست بکنه استخدام برادر گرامشون بود.

[پاسخ]

فريبا مرادپور پاسخ در تاريخ جمعه ۱۷ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۷:۵۹:

درودبر زن!
فكر نمي كنيد”هيچ كاري”حكمي خيلي كلي و استثنا ناپذير است؟!به نظرت اگه وزيري يا وكيلي اشتباه يا كم كاري يا قصوري داشت و يا شرايط تاثير گذاري و خدمت ايجاد نشد ديگر بايد همه ي اين پست ها را حذف كرد؟اگر حتا در مورد آن خانم چنين باشد و بر فرض روند قانوني را طي نكرده باشند يك نفر كه بيشتر از ده ها نفر احتمالي بقيه است!!از طرفي بهتر است قضاوت ما نه كلي باشد نه غير مستند.پيروز باشيد

[پاسخ]

کامبیز غضنفری پاسخ در تاريخ شنبه ۱۸ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۱:۲۲:

نمی دانم شما واقعاً زن هستید یا نه؟!
ولی بهرحال فرقی ندارد چون بنده از نگاه انسانی به سخن ناسنجیده ی شما می پردازم نه جنسیتی. چه کسی می گوید هیچ کاری از زنان بر نمی آید؟ با کدام منطق و به استناد چه چیزی این حرف بی پایه و اساس را می زنید. بفرض که خانم محترم قبلی موفق نبوده باشند ، آیا این می تواند علتی باشد برای عدم کفایت خانم مرادپور؟!!!!
این استدلال شما در منطق، استقراء ناقص است که به هیچ وجه قابل اعتنا نیست.
حال بفرض که خانم عضو شورای شهر سابق برادر خود را استخدام نموده باشند و در انجام وظایف ناموفق، مگر آقایونی که در این سال ها زمام امور شهر را بر عهده داشته اند چه گلی بر سر این شهر زده اند؟ مگر جز این است که با ایجاد باند ها و رانت و ایجاد یک حلقه ی فاسد، شهر را به تباهی کشانده اند؟ حال اگر بخواهیم سهم هرکدام از افراد را در ویرانی این شهر مشخص کنیم به خوبی عیان می شود که سهم خانم ها به 5درصد هم نمی رسد. پس با استدلال خود شما هم که شده باید به هیچ کدوم از آقایون رای نداد.
این نوشته ی بنده دال بر حمایت از سرکار خانم مرادپور نیست چون از ایشان هیچ شناختی ندارم، فقط خواستم از یک تفکر غلط انتقاد کرده باشم. ولی برای تمام زنان فرهیخته و پیشرو شهرمان آرزوی پیروزی و بهروزی دارم.و امیدوارم که روزی برسد که با پرهیز از نگاه های جنسیتی،قومیتی و نژادی، تمام انتخاب هایمان بر اساس شایستگی افراد باشد.

[پاسخ]

لالا پاسخ در تاريخ شنبه ۲۵ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۶:۴۶:

اقای غضنفری بازم غرور غضنفری گونه ات گل کرده یه کم اسب غرور را کمتر شتاب ده انسانیت معنای دیگه ای دارد

[پاسخ]

قاسمی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۶ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۲:۳۰:

نمیدانم ما چرا با دیدی بازتر اطرافمونو نگاه نمیکنیم یعنی چی کارهای دیگر به چشم نمیخورد فقط استخدام برادرش به چشم میخورد خداوکیلی خودشما بودید چکار میکردید آیا درکنار کارهاتون نزدیکترین کس خودتو سرکار نمیبردید نگید نه که امکان نداره.

[پاسخ]

سلام
خانم مرادپور من تمام دست نوشته ى شما خوندم همه بوى عقيده فمنيس ت ، ميده بهتر بود بجاى بيان اين طرز عقيده( كه بهتون هم حق ميدم) برنامه هاتون را بيان ميكرديد! انتخابات نزديكه اين نوع نوشته ها مال زماني ست كه فعلا انتخابات به أوج نرسيده باشه، دست نوشته ى شما بيشتر يك درد دل زنانه بود . بايد قبول كنيد كه جامعه ٥٠ در صدى زنان اين شهر اختيار رأى دادن اختيارى را ندارند و معمولا مطيع همسر ، پدر، برادر و … بوده اند. اين واقعيت غير قابل إنكار شهر ماست. لياقت خانم هاى زجر كشيده اين ديار بيش از اينهاست و بر كسى پوشيده نيست. اگه قرار باشه اين رويه رو تغيير بديد بايد از سالها قبل شروع به ساخت فرهنگ آن ميكرديد. شايد درگذشته مجالى براى نشان دادن لياقت همنوعان خود إيجاد كرديد ولى درست از اين فرصت استفاده نشد( همين شورا)
من با اين تفكر موافقم كه نيمى از آراى انتخابات اين شهر مال خانم هاست اما دريغ از يك كرسى در هر سمت يا مقامى! اين حق خانم هاست كه فرصت را از برخى آقايانى كه عدم توانايى خود را ثابت كردند، بگيرند و براى پله ى اول ، خود را در أداره و توانايى مديريت شهرى به إثبات برسانند. ( به دور جناح بازى هاى سياسى ) اميدوارم متوجه عرضم شده باشيد. موفق باشيد.

[پاسخ]

فريبا مرادپور پاسخ در تاريخ جمعه ۱۷ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۸:۱۶:

سلام برتورج
فكر نمي كنم دعوت زنان به استفاده از فرصت قانوني ايجادشده فمنيستي باشد. حرف من روشن است:ماخواستارم مشاركت و همكاري زنان و مردان در اداره ي شهريم همين!حقي كه قانون به همه ي مردم از زن و مرد داده است و اجبار به انتخابي خاص از طرف هر كس را تخلف شمرده است.
اگر هم به قول شما از سال ها قبل شروع به ساخت فرهنگ نكرده ايم نمي شود كه ديگر نقطه ي آغازي نداشته باشد.از طرفي من فقط به اندازه ي كلاس درسم مسئوليت ،امكان و فضا براي كار فرهنگي داشته ام و نه بيشتر.براي تغيير فرهنگ هم زمان و هم آدم هايي كه هزينه هاي مختلف و گزافي پرداخت مي كنند لازم است.پايدار باشيد

[پاسخ]

تازه ابادی در گفته :

سلام تورج جان
لطف کن برامون توضیح بده فمنیست یعنی چه؟

[پاسخ]

تورج پاسخ در تاريخ جمعه ۱۷ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۰:۱۵:

مختصر عرض کنم .
فمنیسم از ریشه ی لاتین فمینا به معنی زن گرایی ، آزادی خواهی زنان و زنانه نگری است .
نيازى هست بيشتر بگم؟

[پاسخ]

نادر پاسخ در تاريخ شنبه ۱۸ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۹:۱۷:

بعضیا فقط می خوان با به کار بردن یک کلمه لاتین خودشون رو به دیگران معرفی کنن

[پاسخ]

کمیر پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۲ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۹:۵۱:

الان که معنی شو فهمیدی دیگه چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[پاسخ]

یامهدی ادرکنی واقعا جای تاسف داره عکس زن باارایش دست نامحرم باشه خانماحق دارن کاندیدابشن ولی چراعکس شونو پخش کنن این دیگه اخرزمانه

[پاسخ]

فريبا مرادپور پاسخ در تاريخ جمعه ۱۷ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۸:۲۲:

درودبرياحق!
قانون ما از شرع برآمده و مرجع رسمي شرعي (شوراي نگهبان )آن را تاييد كرده است.ما هم قلبن راضي به اين كار نيستيم اما راه ديگري براي معرفي به مردم به نظر نمي رسد . ممنون مي شوم اگر شما پيشنهادي دارين ارائه بدين.ضمنا عكس رنگي با عكس مورد نظر شما متفاوت است.سلامت باشين

[پاسخ]

کمیر پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۹ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۷:۱۱:

چواب یاحق
با سلام
امیدوارم این حرفات جدی نباشه
که اگه این جوری باشه خدای ناکرده مشخص کردی که انسانیت را بایستی در شکل و فرم اعضا وجوارح بدن انسانها تعریف نمود که این بسیار نزدیک به افکار طالبانی است-بعدش آقای عزیز امام زمان از ظلم و بی عدالتی حق کشی ظهور خواهد کرد نه بخاطر آرایش زنانه که آنهم وِیژگی است که خداوند در ذات زنان نهاده و مطمئن باشید امام زمان آن را از من و شما بهتر درک خواهد کرد (من هم می گویم یا مهدی ادرکنی یا حق را).بنظرمن این دفاع شما خیلی شبیه به افکار طالبان است که زنان را جز آفریدگان خداوند نمی دانند -حالا اگر ایشان مشتی گل بر سر روی خود بمالند ویا روبندی بر روی خود بزنند ودر بین مردم تبلیغ کنند آیا این توهین به مردم نیست-خواهشاً در کار آفریدگار هستی دخالت نفرمایید اگه برای شما نگاه کردن به تصویر ایشان ضرر دارد خوب نگاه نکنید -بعدش با این ایده شما آیا بهتر نیست هیچ زنی از خانه بیرون نیاییند تا چشم مبارک جنابعالی گناه بار نشوند!!!!!!!!!!!!!!!!111

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

زن بايد كار خانه را انجام بده اون هم بهش زياده

[پاسخ]

احمدی پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۶ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۲:۳۷:

مطمئنم این شخص یکی ازهمان مردان حسود است که چشم دیدن کارکردن زنان بیرون ازخانه را ندارن.

[پاسخ]

براليوه در گفته :

خوشبختانه اين جهان جهاني مردانه است ولي متاسفانه بدون وجود زنان ارزشي زندگي كردن ندارد…
اين تقصير نوع بشر است منحصر به كوهدشت وايران نيست

[پاسخ]

سلام به نظر بنده خانمها باید در جایی دیگر خودشون رو نشون بدن و خدمت کنند شورای شهر کوهدشت جای کار برای اینجور افراد نیست

[پاسخ]

فريبا مرادپور پاسخ در تاريخ جمعه ۱۷ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۸:۲۷:

سلام رسول
مي شود لطف بفرمايين چند تا از اين جاهاي ديگر را معرفي كنين.اما هر جايي كه قانون و شرع براي حضور خانم ها منع نكرده باشد مناسب است.موفق باشين

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

با سلام خانم مرادپور ارزش زن برهيچ كس پوشيده نيست اصل خلقت هستي به خاطر وجود نازنين حضرت زهرا( س ) ميباشد.اين كه ازدامان زن مرد به معراج ميرود ارزش زن را مي رساند ومرداني كه به درجات معنوي وعلمي رسيده اند مطمئنا زنان موفقي كنارشان بوده اند. آيا عوض كردن فكر مردان لر باانتخاب شما ميسر مي شود؟ تا زماني كه رن ودختران ما به ارزش وجودي خود پي نبرند اين امر امكان پذير نيست حتي اگر بالاترين مقام ها را داشته باشند متاسفانه در خانواده هاي عشايري ما براي دختران ارزش قايل نيستند شايد حق دارند چون زنان ودختران ما براي اثبات خود هيچ تلاشي نكرده اند آياتلاش كرديم تااين باورهاي غلط راازبين ببريم؟در شهر ما اگر زن مقام ومنصبي داشته باشد هزاران حرف برايش درست ميكنند بغير از آن اگر شما براي شورا انتخاب شويد كار برايتان سخت ميشود و…..بهتر نيست ابتدا باور هارادرست كنيم تابا فراغ خاطر آينده خوبي را براي شهرمان ترسيم كنيم . ومن الله توفيق

[پاسخ]

فريبا مرادپور پاسخ در تاريخ جمعه ۱۷ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۸:۳۶:

درود بر ناشناس
من به تنهايي ادعاي تغيير نگرش مرد ها يا زن ها را نداشته و ندارم اما در نوشته ي شما معلوم نيست فكر مردها بايد عوض شود يا زن ها ارزش وجودي خود را بشناسند؟ به نظر من هردو.حضور در عرصه ي شورا ها تلاشي قانوني است كه مي تواند قدمي به پيش باشد.تغيير باورها نقطه ي شروعي دارد و آغازي براي شروع.

[پاسخ]

ناشناس2 پاسخ در تاريخ جمعه ۱۷ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۲:۲۱:

سلام خانم مرادپور به نظر بنده حضور در شورا مشكلي راحل نمي كند بغير از آن شما اگر انتخاب شويد چطور مي توانيد در جلسه مردانه شورا با اين طرز تفكر مرد هاحضور داشته باشيد بغير ازآن براي هر تصميمي باعده اي موافق هستيد با عده اي مخالف وبعد نوبت تخريب ميرسد انسان اگر احساس مسوليت ميكند بايد در فضايي وارد شود كه مورد اتهام قرار نگيرد من مخالف حضور زن در اجتماع نيستم ولي بايد شرايط رادر نظر گرفت

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۱ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۲:۳۹:

در کجا بایستی باورها درست شوند آیا تا در بین جامعه نباشی و خانمی مانند ایشان در صحنه نیایند این صحبت ها مطرح میشود -همین اقدام این خانم نقطه شروع خوبیه تا بحث های پیرامون آن مطرح شود – اگه ایشان کاندید نمی شدند آیا این بحثها مطرح می شد-هر چیزی تمرین می خواهد -هیچ باوری بدون تمرین تغییر نخواهد کرد ساز است.

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۱ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۲:۴۹:

با سلام
خوب باورهای اشباه مردم را با خانه نشینی زنان که نمی شود حل کرد -تغییر باورها تمرین و حضور در اجتمات می خواهد

[پاسخ]

داوي رش در گفته :

آخرش معلوم نشد جناب ناشناس با حضور زنها موافقند يا مخالف؟!!تلاش بكنند يا نكنند؟!اگر نيايند (همچنان كه سال هاست چنين بوده است )آيا وضع درست مي شود؟چون احتمالن برايش حذف درست مي كنند توي خانه بماند؟ تاكي بماند؟ لابد تا وقتي همه مردها قول بدهند و قسم بخورند كه برايش حرف درست نمي كنند!!!
چه توجيهاتي درست مي كنيم ما!

[پاسخ]

ناشناس2 پاسخ در تاريخ جمعه ۱۷ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۲:۳۷:

ناشناس اول مخالف ولي بنده معتقدم در شهرما نبايد زن درمحيط مردانه كنوني شركت كند چون فرهنگ شهرما اين اجازه رانمي دهد

[پاسخ]

آآ پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۱ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۲:۵۵:

با حضور و انتخاب خانمها در چنین رخداد های این زمینه فرهنگی ایجاد خواهد

[پاسخ]

سلام خانم مرادپور عزیز به نظر بنده شما تنهایی از عهده این کارا بر نمیایید بهتر است که دو نفر باشید تا سهم شما از تصمیمات شورا به ربع برسد شاید بتونید برنامه هاتونو برای اجرایی شدن پیش ببرید ، منظورم اینه که با یکی دیگه از خانمهای کاندید صحبت کنید یا یکی بشید که در آرا موفق باشین ، با امید موفقیت شما

[پاسخ]

فريبا مرادپور پاسخ در تاريخ جمعه ۱۷ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۸:۳۹:

سلام بر امير
مردم حق انتخاب نه نفر را دارندو مي توانند از اين امكان استفاده كنند.مهمتر از همه انتخاب خوب است كه مي تواند برنامه ها را به پيش ببرد.موفق باشيد

[پاسخ]

سلام وخسته نباشی :
ما اهالی کوی پاسداران بهتون رای میدیم
درحدتوان

[پاسخ]

فريبا مرادپور پاسخ در تاريخ جمعه ۱۷ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۷:۴۵:

درود بر خانم ها و آقايان:(پاپتي-رشيدي-خوشناموند-رحمتي-قدمي-كيانوش رشيدي-حجتي-فاميل-زهرا-زاهدكاظمي-يه دوست-همشهري-داوي رش-همكارفرهنگي-تازه آبادي-براليوه-اهالي)
ازلطف شما و صرف وقت به خاطر خواندن وكامنت به نوشته ي صدر سپاسگذارم .دست همكاري و هم فكري همه ي شهروندان شهر را مي سازد .شهر خانه ي همه ي شهروندان است وما به اين تعامل براي پيشرفت نيازمنديم .ممنون از لطفتون

[پاسخ]

بهزاد گراوند وکیل دا دگستری در گفته :

سلام و درود بر خانم مرادپور و بر همه کوهدشتیهای عزیز ، مردان غیور و شیرزنان شیر ، در پیشگاه خداوند متعال انچه باعث برتری و سروری است زن بودن یا مرد بودن نیست بلکه تقواست…..قطعا زنان جامعه من نیز که نیمی از جمعیت هستند حق دارند نماینده ای در شورا داشته باشند ، هرچند متن نوشته سرکار خانم را نمیپسندم و به قول ان دوست عزیز ، اگر برنامه های خودشان را اعلام میکردند به نظر مقبول تر میآمد ، لیکن وجود خانمی تحصیلکرده از بین زنان به نظر باعث رشد و شکوفایی بیشتر شورا میشود.

[پاسخ]

فريبا مرادپور در گفته :

سلام بر آقاي گراوند
با نظر شما كه منطبق بر آموزه هاي ديني ماست كاملن موافقم.همچنان كه مي دانيد ما قصدو نيت برتري جويي نداريم ما حرف روشني داريم كه البته بسياري سعي در آلودن آن دارند .ما مي خواهيم در زيبايي خانه ي خود نقش داشته باشيم و در زحمت چندين ساله ي آقايان مشاركت نماييم . حتما در روز هاي آتي برنامه ها نيز به نظر مردم عزيز خواهد رسيد. از لطف عالي بسيار خرسندم

[پاسخ]

بهزاد گراوند وکیل دا دگستری پاسخ در تاريخ شنبه ۱۸ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۲:۲۴:

تشکر و سپاس ، امید دارم موفق باشید متاسفانه بعلت سکونت در تهران امکان انتخاب شما را ندارم ولی به احترام همه شیرزنان کوهدشتی ، قطعا اگر کوهدشت مظلوم بودم حتما به شما رای میدادم. به هرحال ارزوی موفقیت میکنم.

[پاسخ]

یاحق در گفته :

باسلام خدمت خانم مرادپور اسم شخص رونمیشه بنویسم ولی یکی ازخانمها عکس خو دشوتوی شهرپخش میکردیکی ازعکساشودست من دادظاهرصورتش حداقل نوددرصدباعکسش فرق داشت به خدا کارخیلی زشتی بود.راههای دیگه ای وجودداشت که میتونستیدبین مردم خودتونومعرفی کنیدمثلاهزینه چاپ عکس روصرف دعوت خانمهابه جلسه وسخنرانی میکردید وحضورا خودتونوبه مردم معرفی میکردید

[پاسخ]

اسفند در گفته :

با سلام
دوست وهمکار عزیزم:
آرزو می کنم همانند دیگر موقعیت های زندگیت موفق باشید

فریاد زنانی باش که در عین غیرت شهامت فراموش شده اند!

از راه دو برای موفقیتت دعا می کنم
مازنیم مازنده ایم!

[پاسخ]

خلیل در گفته :

سلام،

تلاشتان پاینده باد.

[پاسخ]

میرزایی در گفته :

با سلام و خسته نباشید امیدوارم موفق باشید و بشید ………میخواستم یه کمی از برنامه هاتون بگید ممنون

[پاسخ]

ناشاس در گفته :

حجت بر زنان تمام شد فقط فریبا مرادپور

[پاسخ]

پاسخ ناشناس پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۹ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۸:۲۸:

چه حجتی آقای ناشناس
مگه زنها در طول تاریخ برایران حکومت نکرده اند توسط شوهرانشان
به صرف اینکه در مسند یک پست قرار گیرند که نمی شود گفت مشارکت ندارند

[پاسخ]

ان شاالله که نامزد انتخابات بشوید تا ببینید که شما هم نمی توانید کاری بکنید.
بعضی زن ها مثل شما فکر می کنند،وقتی زن هایی مثل شما را می بینم به این همه جسارتشان آفرین می گویم اما دلم برایشان می سورزد که شاید نمی دانند اینجا ایران است،ایران اسلامی،ایران مرد سالاری و ایرانضایع کننده ی حقوق زن.
با آرزوی فتح بلند موفقیت برای شما سرکار خنم مرادپور.

[پاسخ]

امرایی در گفته :

برای برخی از افراد فوق که نظر دادن چرا خانمها عکس خودشونو توزیع کردن باید به شدت تاسف خورد . مگر جامعه ما اونقدر بیچاره است که با دیدن عکس یک خانم آن هم با حجاب کامل متاثر بشن . پس این همه خانم که اونا رو مستقیما میبینیم یا از صدا و سیما تصویرشون پخش میشه باید سنگسارشون کرد . بابا اینقدر دیگه کوته فکر نباشیم . طالبان هم دیگه این طرز نگاه رو کنار گذاشته .

[پاسخ]

یاحق پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۰ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۱:۰۲:

جوابتون نسبت به نظر من تعجب نداره برااشخاصی بافکرواعتقادی درحدشمااین که چیزی نیست خیلی زنهاهستندکه اعتقاداتی دارن ویه کارای …میکنن واصلا براشون بدنیست خیلی هم به خودشون مینازن .انشاالله روزی میرسه وجواب این دیدگاهت نسبت به زنان راخواهی گرفت یاصاحب ازمان ادرکنی

[پاسخ]

کمیر پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۱ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۱:۳۱:

عزیزم جناب یا حق
با سلام واحترام
پیامبر و امامان ما در 1400 سال پیش برای پاک کردن ذهن مردم دنیا از این افکار یک طرفه شما به رسالت و امامت رسیدند در آن هنگام که زنان و دختران مانند کالا بطور روزانه در بازار دست به دست و به بفروش می رسیدند -این انسانها از طرف خداوند برای مبارزه به این پدیده به پا خواستند و توانستند جایگاه زنان را بهتر کنند –جناب یا حق از نوشته هات مشخص است که شما با شنیدن کلمه زن یک موجود ناقص الخلقه در ذهنتان شکل می گیرد که هیچ اختیاری از خودش نداره و کسانی دیگر بایستی برایش برنامه ریزی کنند – اینرا بدان که پیامبر و امان بیشترین عزت و احترام را نسبت به زنان داشتند و این جور که شما در ذهن دارید نبوده -هر جا که می رفتند زنان را درکنار خود داشتند در مجادله ها و حتی در جنگها ودر شرایط سخت زندگی -مطمئنا هر چه زنان جامعه ما آگاه تر باشند و قدرت تجزیه و تحلیل بیشتری داشته و به این باور برسند که 50% جامعه هستند و در حل مسایل بشر بیشتر وارد شوند این بنفع مردان جامعه نیز هست چراکه با هم اندیشی مسایل جامعه کاملتر دیده می شود و بهتر بررسی و حل خواهند شد-پروردگار جهان نیز هیچ دونفری را مثل هم نیافریده است و این بزرگترین ویژگی بشر است و بزرگترین پیام برای ما که بدانیم هر کسی در این جهان بایستی نقش خودش را بازی کند نه اینکه دیگران برایش برنامه ریزی کنند -خواهشاً شما کاسه داغتر از آش نباشید و بجای امام زمان(عج) هم تصمیم نگیرید امام زمان عصر به فرمان خداوند خودشان زنده هستند و مطمئن باشید از همه چیز آگاه هستند

[پاسخ]

یاحق پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۲ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۱:۱۶:

خدمت شماجناب عرض کنم که منم یک زن هستم . ازاینکه یک زن هستم خیلی شکرگزاروراضی هستم .واقعاوضع بعضی اززنان دراین زمان خیلی بدوشرم اورشده وفقط بایدتاسف خورد .فهم شما نسبت به مطلبی که من نوشتم کم هست کسی نمیتواندبرای اوتصمیم بگیرد.نوشتم انشاالله روزی میرسد و………..یاصاحب الزمان ادرکنی

[پاسخ]

کمیر پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۲ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۰:۰۰:

جناب یا حق
اگه دوست دارید بیشتر توضیح بدهید تا اینکه ما هم استفاده کنیم و بیشتر درک کنیم -ممنون حق نگهدارت

[پاسخ]

م. امرایی در گفته :

خانم مرادپور بنده برای شما آرزوی موفقیت میکنم . همین که شهامت پا گذاشتن به این عرصه را با وجود تمام نا ملایمات و مصائب ان را داشته اید نشان از شجاعت و شهامت شما ست . اگر موفق به اخذ رای شدید که جای بسی مسرت می باشد و اگر هم موفق نشدید چیزی از ارزش شما کم نمی شود و همان شیر زن با بصیرت که قبلا بوده ای ،خواهی ماند .

[پاسخ]

انسانها دوجنبه دارند یک جنبه عقلی و یک جنبه احساسی و همچنین گفته می شود که زنها از جنبه احساسی و عاطفی بیشتر برخورداند و مردها از جنبه عقلی بیشتری در نهایت وجود این دوجنبه در انسانها مایع تداوم زندگی آنهاست -اگر این تعاریف را قبول داشته باشیم پس 50 % جامعه که زنان باشند دارای قدرت احساسی و عاطفی هستند و 50% دیگر دارای قدرت عقلی بیشتر -در طول تاریخ بشر قسمت 50% مردانه که از قدرت عقلی بیشتری برخوردار بوده حاکم بلا منازع بوده است وبشر به این روز رسیده و مشخص است که بشر فقط از نیمی از استعداد خود استفاده کرده آیا بهتر نیست برای تکامل سریعتر، بشر بسمت استفاده بیشتر از نیمه دوم خود یعنی قدرت احساس هم حرکت کند -شرکت و حضور شما خانم محترم با هر اندیشه ای که دارید را خیر مقدم می گویم و شاید این راهی باشد برای حضور بیشتر خواهران و مادران نجیب ما در عرصه وجود

[پاسخ]

شهر ویران در گفته :

سینه مالامال درداست ای دریغا مرهمی

[پاسخ]

عله گراوند در گفته :

با سلام خانم مراد پور
مگر نه اینکه هرگروهی اگر نخواهد سرنوشتش عوض نمی شود؟
مگر نه اینکه گروه شما زنان در بسیاری صنوف حضور دارید ؟
پس موثر و متعهد و خواهان تغییر سرنوشت خود و ما باشید
ولی چه تضمینی هست اگر موفق شدید در آنجا هم از حق خود وما نگذرید؟ همین نوشته مملو از حس مسولیت گریزی و جلب ترحم است
و این چنین طبیعتی با مسولیت و رهبری نا سازگار است.

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

سعی کنید پاتونو بیشتر از گلیمتان دراز نکنید چون مانیز چیزهایی را میدانیم

[پاسخ]

محمد پاسخ در تاريخ سه شنبه ۲۱ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۳:۵۵:

آقای ناشناس بی ادب! خدا می بیند و می پوشد اما بنده نمی بیند و می خروشد . چرا هرکی میخواد دو کلمه حرف حساب بزنه فوری ایمان نداشته تونو زیر پا میزارید و علم تهمت و افترا را بلند می کنید. مگه این خانم چی گفته که جوش آوردی . برو استغفار کن . به ريالرآن من هیچگونه نسبتی با این خانم ندارم ولی ایشون نباشه هر خانم دیگه باشه باید حرمتش حفظ بشه .

[پاسخ]

سلام خانم مرادپور ارزوی پیروزی شما رو داریم.حرفای خوبی زدین ایده هاتون عالیه .دوست دارم بهت رای میدیم.س.گلستان6

[پاسخ]

آقای غضنفری من واقعا زن هستم!
و خوشحال از اینکه شما رو مدافع حقوق زنان می بینم!!!
شما گفتید که شناختی از این خانم ندارید پس بدون شناخت دفاع کردن جایز نیست.

[پاسخ]

فریبا میبره مطمین باشید

[پاسخ]

عضو کوچکی ازکوهدشت در گفته :

باسلام موفق باشید شیر زن

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

با سلام خانم مرادپور چرا کمی از برنامه هاتون نمیگید هدفت از شورا شدن چیست

[پاسخ]

میرزایی در گفته :

با سلام یه بار دیگه بهتون پیام دادیم خانم مراد پور خیلی مایلم از برنامهاتون بگین و هدفتون از شورا شدن چیست .ممنون میشیم

[پاسخ]

رای من فریبا خانم مرادپور

[پاسخ]

فريبا مرادپور در گفته :

باسلام و سپاس از همه ي دوستان .متاسانه با اشغال همه ي فضاهابا تبليغات نامتعارف و غيرقانوني عملا در اين هياهو صداي ما به جايي نمي رسد.با وجود اين مختصري از برنامه ها (مطلب جوانان :اميد و آينده قابل دسترسي در همين سايت)جهت اطلاع دوستان در ذيل درج مي شود.

اینجانب برای تک تک بند های وظایف شورا راهکار و برنامه مدون دارم اما برنامه های کلی و اجمالی برای اجرایی کردن و عملیاتی شدن وظایف شورا و صرفا ویژه ی بندهای فوق(موضوع بندهای۵-۶-۷و۲۸)که بیش از سایر وظایف شورا به مشکلات پیش گفته مربوط می شود به قرار زیر است :
۱- تعریف،تبیین وتصویب نقشه ی توسعه ی همه جانبه ی شهر و مشخص شدن این گونه فضاها(بند ۵-۶-۷و۲۸)برای ۲۰سال آینده در راستای تحقق اهداف برنامه ی چشم انداز
۲- دعوت از سرمایه گذاران وهمشهریان علاقه مند به سرمایه گذاری و ایجاد تسهیلات برای سرمایه گذاری در بخش های مربوط
۳-ایجادسازوکارهای ضابطه مند و قانونی برای واگذاری بخش های موجود یا تاسیسی موضوع بند ۵و۶ به بخش خصوصی با اولویت جوانان و تحصیل کردگان
۴- ایجاد NGOها ،انجمن ها و نهادهای مردم بنیان با مشارکت و اولویت جوانان
۵- ایجاد پایگاه های مجازی برای ارائه خدمات الکترونیکی شهرداری به شهروندان
۶- ایجاد و ساخت میادین فروش انواع کالا و تولیدات کارگاهی و خانگی در نقاط مشخص شهر
۷- تعریف و ساخت فضاهای نمایشگاهی برای استفاده شاغلین در بخش های هنری ،تولیدی ،خدماتی و غیره
۸-ساماندهی و تعریف بازارهای هفتگی مانند پنج شنبه بازار ایجادشده در بهشت زهرا
۹- ساخت فرهنگسرا و واگذاری بهره برداری از آن به هنرمندان و دست اندرکاران امور هنری و فرهنگی با اولویت جوانان
۱۰- ایجاد پایگاه های مجازی در فضای وب به منظور استفاده از نظرات ،خلاقیت ها ،طرح ها و برنامه های همه ی شهروندان
۱۱- تخفیف و تقسیط وجوه صدور انواع پروانه ی کسب برای جوانان و تحصیل کردگان سرپرست خانوار
۱۲- کاهش عوارض ساخت و ساز ساختمان برای زوج های جوان و اقشار آسیب پذیر اجتماعی و زنان سرپرست خانوار
۱۳- تسهیل ایجاد و تشکیل تعاونی ها ی تولیدی با تقسیط و تخفیف وجوه مربوط به شهرداری و صدور پروانه آن ها
۱۴-تلاش در جهت رفع مشکل شهرک های صنعتی و تخصصی مانند شهرک بهساز

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ جمعه ۲۴ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۲:۲۵:

شورای شهر و با ریاست جمهوری اشتباه گرفتی خانم!
سنگ بزرگ برداشتن نشانه ی نزدن است!
اگر برنده شدی بعدش نیایی بگی پول نبود؟
برنامه هات شده عین مثال پشه و مناره! ببخشید
بند 12 فقط باید سازماندهی و شفاف بشه نه کم و کسر چون این بند بر اساس هیچ قانونی نیست برای یک نفر هزار تومان و برای یکی یک میلیون! یا بصورت لقمه هر کی هرچی بده بگو خدا بده برکت

[پاسخ]

فريبا2 پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۶ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۱:۴۳:

كاش يه بار قانون وظايف و اختيارات شورا را مي خوندي تا مي ديدي كه اين وظايف دقيقا نوشته شده اند. راستي كه ناشناسي!

[پاسخ]

کارمندی از شهرداری در گفته :

سلام خانم مرادپور به نظر می رسد که نمیتوانی بند 12 برنامه تان را اجرایی کنید چون اگر قانون باشد باید برای همه باشد در ضمن درآمد شهرداری اینقدر نیست که بذل وبخشش کنی

[پاسخ]

کمیر پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۲ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۷:۵۸:

اگه در آمد شهرداری کمه پس این همه تلاش کاندیدها برای چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟این ساختمان های 5 طبقه 10 واحدی اعضا شورای شهر از کجا آمده

[پاسخ]

با سلام به شما خانم مرادپور
به نظر بنده زنان در تمام عرصه ها باید حضور فعال داشته باشند و در این هیچ شکی نیست ولی خانما هنوز خودتونو باور ندارید به عنوان مثال همین عنوان تیتر نوشته شما(ما زنیم ما زنده ایم) خوب همه میدونیم زنان زنده اند.حالا دور از جون کی گفته شما مرده اید یا بهتر بگم که شما نیستید.
متاسفانه خانما خودتون کار خودتونو خراب می کنید یا اینکه خود را ضعیف جلوه می دهید مثلن در اتوبوس یا مینی بوس چرا مثل مردها وسط نمی شینید یا سر پا نمی ایستید یا در صفهای مختلف از قبیل خودپرداز بانک صبر نمی کنید نوبتتان بشود،سریع می خواهید جلوی بقیه بزنید و برید چون زنید و ضعیفید،و خیلی از مثالهای دیگر که خودتان بهتر میدونید.پس اگر میخواهید زنده باشید پا به پای مردها و مثل مردها مسئولیت های بزرگ را قبول کنید مخصوصن تو صفها و تو ماشین!!! بنده خیلی عامیانه و خیلی ساده حرف زدم
امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید.

[پاسخ]

حامد و علی از اصفهان در گفته :

واقعا حیف شد که این حماسه ی سیاسی بزرگ با پیروز شدن شما توام نشد ارزوی موفقیت درتمامی مراحل زندگی را برای شما و خانوادتان دارم

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :