کد خبر : 26626
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 46 بازدید

سوری : غرب با توهم فعالیت هسته‌ای در پارچین، به ایران اتهام‌زنی می‌کند

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه کانادا برای عقب نماندن از قافله اتهام‌زنی به ایران درباره برنامه هسته‌ای به اظهارات غیر‌‌واقع‌بینانه می‌پردازد، گفت: پارچین منطقه‌ای نظامی است و هیچ‌گاه زیاده‌خواهی‌های غرب راه به جایی نمی‌برد. حجت‌الله سوری در گفت‌وگو با خانه ملت، در واکنش به بیانیه کانادا که ایران […]

21319_orig

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه کانادا برای عقب نماندن از قافله اتهام‌زنی به ایران درباره برنامه هسته‌ای به اظهارات غیر‌‌واقع‌بینانه می‌پردازد، گفت: پارچین منطقه‌ای نظامی است و هیچ‌گاه زیاده‌خواهی‌های غرب راه به جایی نمی‌برد.
حجت‌الله سوری در گفت‌وگو با خانه ملت، در واکنش به بیانیه کانادا که ایران را متهم به مخفی کردن شواهد فعالیت‌های هسته‌ای در پار‌چین کرده است، گفت: کانادا برای عقب نماندن از قافله اتهام‌زنی به ایران درباره برنامه هسته‌ای به اظهارات غیر‌‌واقع‌بینانه می‌پردازد.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران در قالب معاهده ان.پی.تی. و مقررات آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای انجام می‌شود و جمهوری اسلامی ایران همواره نهایت همکاری را با بازرسان آژانس برای بازدید از تاسیسات هسته‌ای انجام داده است.
سوری، ادامه داد: بر اساس مقررات بین‌المللی آژانس و هیچ نهاد بین‌المللی دیگری حق بازدید از مراکز نظامی کشورها را ندارد و با این‌همه جمهوری اسلامی ایران برای نشان دادن شفافیت برنامه هسته‌ای خود و همکاری با بازرسان این سازمان، اجازه بازدید از پارچین را صادر کرد که هیچ نوع فعالیت هسته‌ای در این مرکز نظامی مشاهده نشد و دولت ایران بیش از این اجازه دخالت غرب در مراکز نظامی را نمی‌دهد.
نماینده مردم در مجلس نهم، تاکید کرد: تاکید بر هسته‌ای بودن پارچین، بهانه‌جویی آمریکا و غرب است تا مانع از انجام فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران شوند چرا که دستیابی جمهوری اسلامی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، کشور را در بسیاری از زمینه‌ها بی‌نیاز می‌کند و این امر عامل نگرانی شدید غرب است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، یادآور شد: همچنین ایرانی با داشتن انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای که به خودکفایی در نیاز‌های پزشکی، کشاورزی، صنعتی و … رسیده باشد، می‌تواند الگوی کشور‌های دیگر جهان قرار گیرد و انحصار بسیاری از کالاها و تجهیزات را از دست آمریکا و کشور‌های غربی مانند کانادا خارج کند که این مساله زیان‌های بسیاری را متوجه منافع غرب می‌کند.
دولت کانادا در بیانیه ای که نماینده کانادا در آژانس خواند، ایران را به پاکسازی مرکز نظامی پارچین و تلاش برای مخفی کردن شواهد فعالیت‌های هسته‌ای خود در این مرکز متهم کرد.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

تورنتو در گفته :

جناب سوری خوب است هراز چند گاهی سرکی در گزارشات خبری میکشی و فرمایشاتت فقط نقل قول و چون از خودت حرفی نداری حرف دیگران را تکرار میکنی . یا در مجلس غایبی یا گاف میزنی

[پاسخ]

يك شهروند دلفاني در گفته :

سوري مايه شرمساري دلفان و سلسله است چرا كه وقتي حضور در انتخابات در الشتر120 درصد استس بايد هم چنين باشد به گفته تورنتو ايشان حق دارد غايب باشد چرا كه حرفي براي گفتن ندارد، ايشان نماينده نيست شنيده ها و ديده ها حاكي است كه 2 نفر از اقوام ايشان بنام نماينده عزل و نصب ها هستند
انتظار دارم اگر راست مي گوئيد اين مطلب را سانسور نكن چرا كه نه بي ادبي كرديم و نه توهين حرف دل دلفان وسلسله را زديم

[پاسخ]

یکی از الشتر در گفته :

ما که از رای دادن به سوری از پشیمانی شاخ دراورده ایم
ایشان تمام اختیار خود را به برادرش و چند نفر دلال داده اند
مردم را سرخورده و پشیمان کرده اند خدایا ما را ببخش بخاطر این انتخاب توبه توبه توبه…

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :