کد خبر : 26736
تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 244 بازدید

شهرام گیل آبادی : صدا و سیما برای یک کاندیدا نیست؛ از جانبداری دست بردارید

      صدا و سیما راه خود می‌رود. از یک کاندیدای خاص حمایت می‌کند. دیگرانی را سانسور می‌کند و برایش پاسخگویی به مردم ضرورتی ندارد. معاون رسانه‌ای در نامه‌ای به معاون سیاسی سازمان صدا و سیما، آنها را به صراط مستقیم دعوت کرده است. اگر صراط مستقیم برای آنها، حمایت ازیک کاندیدای خاص نباشد. […]

IMG_9169
 
 
 
صدا و سیما راه خود می‌رود. از یک کاندیدای خاص حمایت می‌کند. دیگرانی را سانسور می‌کند و برایش پاسخگویی به مردم ضرورتی ندارد. معاون رسانه‌ای در نامه‌ای به معاون سیاسی سازمان صدا و سیما، آنها را به صراط مستقیم دعوت کرده است. اگر صراط مستقیم برای آنها، حمایت ازیک کاندیدای خاص نباشد.
شهرام گیل آبادی، معاون هنری رسانه‌ای محسن رضایی در نامه‌ای که مخاطب آن معاون سیاسی سازمان صدا و سیما (آخوندی) بود، به پخش گزینشی و غرض‌ورزانه تبلیغات انتخابات نامزدهای ریاست جمهوری در بخش خبری 30/20 اعتراض کرد.

به گزارش میرملاس ، گیل آبادی در این نامه که نسخه‌ای از آن در ختیار ما قرار گرفته است، یادآور شده که به صورت پرسش‌برانگیزی تصاویر و اوج خلق حماسه مردم در نگاه قشری انتخابگران حذف شده و مصلحت اشخاص به مصالح نظام ترجیح داده شده است. همچنین در این بخش خبری به سخره گرفتن جمعیت و شور مردمی، باعث اعتراضات بسیاری شده که این اعتراضات مقصری جز بدخواهان مردم و رسانه ملی ندارد.

اشکال دیگری که معاون هنری و رسانه ای محسن رضایی به بخش خبری 30/20 وارد دانسته، کادر و زوایای انتخابی است که متأسفانه نه استحکام دارد، نه شور حماسی مردم را نشان می‌دهد، نه به مساوات بین کاندیداها تقسیم شده و نه هویت استانی را در خود نشان می‌دهد.

موارد‌ دیگری که مورد انتقاد جدی قرار گرفته نیز به شرح زیر است: تصاویر «بخش خبری 20:30» رسانه ملی مورخ پنجشنبه 16/3/92 حماسه مردم اصفهان را در خود نداشته و رادمردی و حماسه سیاسی مردم چهارمحال و بختیاری را به گونه‌ای حقیر در تصاویر جمعیتی در حد چند ثانیه نشان داد. قبلاً هم این عناد آشکار در پخش تصاویر کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، ساری، گرگان و … شهرها و استان‌های دیگر به چشم آمد. که این موضوع ظلم به مردم ایران و جایگاه رشادت‌های این ولی نعمتان ماست.

پخش تبعیض آمیز تصاویر مردمی کاندیداها نیز اشکال دیگری است که به اعتقاد گیل آبادی، باعث شده شائبه طرفداری رسانه ملی از کاندیداهایی شکل بگیرد که هرچند ممکن است این خواست مربوط به زحمتکشان و سرآهنگان رسانه‌ای جمهوری اسلامی نباشد،‌ شاید ‌بدخواهانی در اندیشه این کار سخیف و دون از شأن کشور باشند؛ که البته باید بدانیم مردم بصیر ایران اسلامی در چنین صحنه‌های تبعیض آمیزی، بارها هشیاری خود را نشان داده و تصمیمات مقتضی را به درستی گرفته‌اند.

معاون هنری رسانه‌ای محسن رضایی در پایان از معاون سیاسی رسانه ملی خواسته است، برای پاسخگویی به افکار عمومی و رفع این اشکالات، ‌دستور عاجل صادر و این ستاد را از کارهای عملی مثبت آگاه کند.

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر آخوندی
معاون محترم سیاسی صدا و سیما و رییس ستاد انتخابات رسانه ملی

با سلام و احترام

پیرو مکتوبه‌های مورخ 12/3/92 و13/3/92 و اعتراض‌های مکرر حضوری و تلفنی به نحوه پخش تصاویر جمعیت و سخنان جناب آقای دکتر محسن رضایی به اطلاع می‌رسانم نحوه پخش تصاویر از سیمای جمهوری اسلامی ایران خصوصاً «بخش خبری 20:30» اشکالات مطروحه زیر را دارد:

1 ـ به صورت سوال برانگیزی تصاویر و اوج خلق حماسه مردم در نگاه قشری انتخابگران حذف شده و مصلحت اشخاص به مصالح نظام ترجیح داده شده است.

2 ـ این حرکت مشکوک که جمعیت و شور مردمی را به سخره گرفته است، باعث اعتراضات بسیاری شده که این اعتراضات، مقصری جز بدخواهان مردم و رسانه ملی ندارد.

3 ـ کادر و زوایای انتخابی متأسفانه نه استحکام دارد، نه شور حماسی مردم را نشان می‌دهد، نه به مساوات بین کاندیداها تقسیم شده و نه هویت استانی را در خود نشان می‌دهد.

4 ـ تصاویر «بخش خبری 20:30» رسانه ملی مورخ پنجشنبه 16/3/92 حماسه مردم اصفهان را در خود نداشته و رادمردی و حماسه سیاسی مردم چهارمحال و بختیاری را به گونه‌ای حقیر در تصاویر جمعیتی در حد چند ثانیه نشان داد. قبلاً هم این عناد آشکار در پخش تصاویر کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، ساری، گرگان و … شهرها و استان‌های دیگر به چشم آمد؛ که این موضوع ظلم به مردم ایران و جایگاه رشادت‌های این ولی نعمتان ماست.

5 ـ قیاس تبعیض آمیز بین پخش تصاویر مردمی کاندیداها، باعث شده شائبه طرفداری رسانه ملی از کاندیداهایی شکل بگیرد که اگر این خواست مربوط به زحمتکشان و سرآهنگان رسانه‌ای جمهوری اسلامی نباشد، اما ممکن است بدخواهانی در اندیشه این کار سخیف و دون از شأن کشور باشند، که البته باید بدانیم مردم بصیر ایران اسلامی در چنین صحنه‌های تبعیض آمیزی بارها هشیاری خود را نشان داده و تصمیمات مقتضی را به درستی گرفته‌اند.

خواهشمندم برای پاسخگویی به افکار عمومی و رفع این اشکالات، ‌دستور عاجل صادر و این ستاد را از اقدامات عملی مثبت آگاه کنید.

شهرام گیل آبادی
معاون هنر، تبلیغات و اطلاع رسانی

رونوشت:
• جناب آقای مهندس ضرغامی، ریاست محترم سازمان صدا وسیما
• شورای محترم نگهبان، جهت استحضار

 
 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

تورج در گفته :

در بخش خبرى ٢١ ديشب هم كاملا مشخص بود كه جانبدارى ميكنن. متاسفم كه اين دوگانه رفتار كردن صدا وسيما در استان ها هم وجود داره! فقط به شبكه هاى سر أسرى ختم نشده! متاسفانه بخش خبرى ٢٠/٣٠ از ماهيت و اساس نامه ى خود خارج و افسار گسيخته شده است.

[پاسخ]

گراوند در گفته :

خدالعنت کند نا عادلان وظالمان را

[پاسخ]

داماد لرستان پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۹ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۸:۱۹:

اوه اوه !!

[پاسخ]

اصولگرای پشیمان در گفته :

تا بوده همین بوده مگر در 4 سال پیش اگر فرصت دفاع به آقایان هاشمی ، موسوی و کروبی داده می شد تا اعتراض خود را از راه قانون به گوش ملت برسانند و از خود دفاع کنند چنان مشکلی پیش ممی آمد روز جمعه هم آقای عارف اشاره کردند که سهم هر کدام از مسولین در پیش آمدن وقایع سال 88 باید بررسی بشه که هرکدام چقدر مسولیت داشتند . همه از زیر مسولیت خود فرار می کنند وهمه تقصیرات را به گردن موسوی وکروبی وخاتمی می اندازند صدا وسیما در سال 88 بیش از همه اینها خطا کرد وهیچگاه فرصت حرف زدن به آنها نداد جای تاسف داره در قرن 21 ما کجاییم؟

[پاسخ]

داماد بيرجند پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۹ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۳:۱۸:

خانم رهنورد با منطق قوي واستدلال علمي ثابت كردند كه موسوي راي داشته و تقلب شده بود ايشان همان موقع قاطعانه گفتند چه طور ممكن است مردم لرستان به داماد خودشان راي ندهند؟ كروبي هم بامنطق واستدلال مختص خودشان فرمودند جه طور ممكن است سه ميليون اهل حق همه به من راي نداده باشتد چون من حلقه دراويش گنابادي را درقم تاييدكرده ام!!

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

اين حرف كامل درسته ولي مردم شعور شان بيشتر از اين فيلم هاست

[پاسخ]

باشناس پاسخ در تاريخ یکشنبه ۱۹ خرداد , ۱۳۹۲ ۱۵:۴۰:

مردم! مردم !مردم !این مردم !چه قدر دلسوز وسخنگو دارندیکیش هم همین ناشناس فوقانی!

[پاسخ]

من میگم میرملاس جان ای عزیزدل برادر اگر خیال میکنی محسن رضایی طرفدارفتنه گران هستند سخت دراشتباه تشریف دارید.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :