کد خبر : 26950
تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 173 بازدید

17‌ میلیون تومان ؛قیمت جدید پراید!!

      در حالی که بازار خودرو همچنان منتظر اعلام تورم جدید بخشی در این بازار است، قیمت‌ها بار دیگر با افزایش روبرو شده است. به گزارش میرملاس ؛ در حالی که بازار خودرو همچنان منتظر اعلام تورم جدید بخشی در این بازار است، قیمت‌ها بار دیگر با افزایش روبرو شده است.    طبق گزارش […]

index
 
 
 
در حالی که بازار خودرو همچنان منتظر اعلام تورم جدید بخشی در این بازار است، قیمت‌ها بار دیگر با افزایش روبرو شده است.
به گزارش میرملاس ؛ در حالی که بازار خودرو همچنان منتظر اعلام تورم جدید بخشی در این بازار است، قیمت‌ها بار دیگر با افزایش روبرو شده است. 
 
طبق گزارش خبرگزاری‌ها سایپا 131 ای‌ایکس به 16‌میلیون و 800 هزار تومان و سایپا 111 ای‌ایکس به 17‌میلیون و 800 هزار تومان در بازار رسیده است. 
 
این در حالی است که پیش از این در آخرین اعلام قیمت شورای رقابت قیمت پراید بیش از 14‌میلیون تومان اعلام شده بود. در همین میان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرده است که مجلس باید با اتخاذ تصمیمات کارشناسی همچون آزادسازی واردات خودروهای ارزان قیمت زیر۲۰ هزار دلار به کاهش قیمت‌ها در بازار خودرو کمک کند.
 
 در همین میان و در حالی که قرار است به زودی نتیجه تحقیق و تفحص از صنعت خودرو منتشر شود، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهار کرده که اختصاص مقطعی ۲ میلیارد دلار ارز در این مسیر می‌تواند بسیار کارآمد باشد.
 
 در همین میان بسیاری نیز معتقد هستند که دولت باید با حمایت منطقی از صنعت خودرو و با برنامه‌ریزی و راهکارهای کارشناسی قدرت خرید مردم را افزایش دهد تا بتوان از تحریم‌ها عبور و آن را به فرصت تبدیل کرد.
 
 در همین میان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن انتقاد از روند جدی کاهش تولید خودرو در کشور تصریح كرد: تا زمانی كه تولید خودرو افزایش نیابد قیمت‌ها همچنان رشد خواهند داشت، البته در این مسیر باید بحث كیفیت جدی‌تر از گذشته پیگیری شود تا مردم بیهوده هزینه نكنند. 
 
ایلنا نوشت، حسین گروسی با بیان اینکه حمایت از تولید مورد توجه کاندیداهای ریاست‌جمهوری قرار گرفته است، اظهار کرد: تا زمانی که عرضه و تقاضا تنظیم نشود نوسان قیمت خودرو ادامه خواهد داشت. 
 
وی به ۵۵ استاندارد اجباری صنعت خودرو که ۴۲ استاندارد آن مربوط به خودروهای سواری بنزینی است اشاره کرد و افزود: استانداردهای اجباری خودرو از جمله موضوعات غیرقابل چشم‌پوشی در همه دنیاست و موضوعاتی مانند تامین ایمنی، مصرف سوخت و کیفیت از الزامات اجباری است که به‌دلیل ارتباط مستقیم با جان مصرف‌کنندگان هیچ قصوری در اجرای آن پذیرفته نیست. 
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن انتقاد از روند جدی کاهش تولید خودرو در کشور تصریح کرد: تا زمانی که تولید خودرو افزایش نیابد قیمت‌ها همچنان رشد خواهند داشت، البته در این مسیر باید بحث کیفیت جدی‌تر از گذشته پیگیری شود تا مردم بیهوده هزینه نکنند. اما برهمین اساس فعالان بازار از رشد قابل توجه قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی خبر می‌دهند.
 
ایسنا نوشت، قیمت خودروهای داخلی روز گذشته با نوسان قابل توجهی همراه بوده است. در این زمینه فعالان بازار کاهش عرضه و در کنار آن افزایش تقاضای خرید این محصولات را مهم‌ترین دلیل رشد قیمت‌ها می‌دانند. در این شرایط افزایش قیمت خودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از به نتیجه رسیدن تحقیق و تفحص صنعت خودرو خبر داده است که به گفته وی نتایج آن به زودی اعلام می‌شود.
 
خانه ملت نوشت، موید حسینی صدر گفت: به‌رغم وعده‌های مسئولان در خصوص ساماندهی وضعیت قیمت خودرو، متاسفانه هیچ اقدام موثری در این زمینه صورت نگرفته و همچنان مردم از وضعیت موجود در بازار خودرو ناراضی هستند. اما در این شرایط خبری از شورای رقابت که قرار بود با دستورالعمل قیمت‌گذاری خود قیمت خودروها را کاهش داده و کنترل کند، نیست. 
 
از سوی دیگر نیز یک کارشناس صنعت خودرو گفت: افزایش قابل توجه نرخ ارز موجب شده که دیگر برخی قطعه‌سازان نتوانند قطعات بی‌کیفیت را از چین وارد کرده و به اسم تولید داخل تحویل خودروسازان دهند. امرا… امینی، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی اظهار کرد:‌ افزایش نرخ ارز اگرچه مشکلاتی را در اقتصاد ایجاد کرده اما از آن سو هزینه‌های واردات را افزایش داده و توجیه تولید کالا در داخل کشور را افزایش داده است.
 
 وی با بیان این‌که پیش از افزایش نرخ ارز برخی قطعه‌سازان قطعات بی‌کیفیت را از چین وارد کرده و به عنوان تولید داخلی تحویل خودروسازان می‌دادند، خاطرنشان کرد: با این حال از حدود یک سال اخیر این روند به شدت کاهش یافته و دیگر برای این قطعه‌سازان صرف نمی‌کند که با ارز بازار آزاد اقدام به واردات قطعات کنند.
 
 همچنین رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با بیان اینکه دولت باید سیاست‌های مؤثری را برای رفع کمبود نقدینگی صنعت خودرو به‌کار گیرد، گفت: اختصاص مقطعی ۲ میلیارد دلار ارز در این مسیر می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

 

 
 
 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

از اين پس بجاى واژه ى ناهنجار و بيگانه ى ” شوراى حمايت از مصرف كننده” ، بگوييم : شوراى حمايت از توليد كننده!!!

[پاسخ]

الف پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲۲ خرداد , ۱۳۹۲ ۰۸:۱۶:

ويا شوراي حمايت از سرمايه داري

[پاسخ]

آزادبخش در گفته :

این یه خبر معمولی بود ..

[پاسخ]

تنها راه کاهش قیمت خودرو توقف خرید و فروش آن است

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :