کد خبر : 27032
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 103 بازدید

رهبری: حضور حداکثری در انتخابات از هر چیز دیگر برای کشور مهمتر است

          رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، بر اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات تاکید کردند و افزودند، ملت با حرکت مقتدرانه در روز جمعه، دشمنان را ناامید خواهد کرد. حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، صبح روز چهارشنبه (۱۲ ژوئن، ۲۲ خرداد) در خجسته میلاد اسوه «عشق و ایمان و ایثار» حضرت […]

 
IMG17383344
 
 
 
 
رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، بر اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات تاکید کردند و افزودند، ملت با حرکت مقتدرانه در روز جمعه، دشمنان را ناامید خواهد کرد.

حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، صبح روز چهارشنبه (۱۲ ژوئن، ۲۲ خرداد) در خجسته میلاد اسوه «عشق و ایمان و ایثار» حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، در دیدار پرشور هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، قانون‌گرایی را گفتمان تحسین‌برانگیز ملت در انتخابات ۲۴ خرداد خواندند و با تجلیل از شور و شوق مبارک مردم برای شرکت در انتخابات تأکید کردند: توصیه اول من حضور پرشور پای صندوق رای است، ممکن است کسی به دلیلی نخواهد از نظام اسلامی حمایت کند، اما از کشورش که می‌خواهد حمایت کند؛ همه باید بیایند، هرکس که انتخاب شد اگر دارای رای سدید و محکم باشد بهتر می‌تواند مقابل دشمنان و معارضین بایستد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان این که حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی از هر چیز دیگر برای کشور مهمتر است، خاطر نشان کردند: ملت با حرکت مقتدرانه روز جمعه، ارتباط و اتصال مستحکم خود را با نظام اسلامی اثبات، و دشمن را بار دیگر ناکام و ناامید خواهد کرد.

ایشان با تبریک میلاد پربرکت حضرت امام حسین (ع) شور و اشتیاق انتخاباتی ملت را نشان‌دهنده شکل‌گیری حماسه سیاسی برشمردند و افزودند: حماسه سیاسی از همین امروز شروع شده و انشاءالله روز جمعه با امید، توکل و همت مردم، به نقطه اوج خود خواهد رسید و به معنای واقعی تحقق خواهد یافت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای انتخابات ۲۴ خرداد را برخوردار از رنگ و بویی خاص دانستند و خاطرنشان کردند: دشمنان اسلام و انقلاب و ایران، همه امکانات مالی، رسانه ای و سیاسی خود را بکار گرفتند تا مردم را از نظام جدا و به «انتخابات و دستگاه برگزار کننده آن» بدبین کنند اما ملت روز جمعه با حضور حداکثری در پای صندوق های رأی، ارتباط و اتصال مستحکم خود را با نظام اسلامی اثبات می‌کند و با نمایش قدرت عظیم خود، دشمن را بار دیگر شکست خورده و مأیوس خواهد ساخت.

ایشان، انتخابات ۲۴ خرداد را تجربه‌ای مهم و بزرگ برای ملت ایران برشمردند و افزودند: حضور یکپارچه، متحد، پرشور، قدرتمند و امیدوارانه ملت در انتخابات و حفظ و تقویت اعتماد متقابل مردم و مسئولان موجب یأس دشمن، کاهش فشارها و از دست رفتن کارایی دشمن می‌شود.

رهبر انقلاب اسلامی روال انتخابات را تا امروز روالی خوب خواندند و تصریح کردند: گفتمان مردم در این انتخابات، قانون‌گرایی است و همه مردم در همه جا از ضرورت پایبندی به قانون سخن می‌گویند که این مسأله، بسیار با ارزش و برجسته است.

ایشان عدم تبعیت از قانون را مبنای حوادث سال ۸۸ دانستند و خاطرنشان کردند: مردم و کشور از آن بی‌قانونی لطمات فراوان دیدند و این واقعیت باعث شده، ملت در انتخابات پیش رو درباره ضرورت قانون‌گرایی، کاملاً حساس باشد.

رهبر انقلاب در همین زمینه افزودند: مسئولان و نامزدهای مختلف و محترم هم تاکنون جهات قانونی را رعایت کرده‌اند که انشاءالله این روند ادامه خواهد یافت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، سخنان هشت نامزد با هشت گرایش و هشت نوع نگاه را در مناظره‌های صدا و سیما، باعث آگاهی مردم از افکار و دیدگاه‌های مختلف نامزدها و نشان دهنده آزادی بیان در ایران اسلامی خواندند و با قدردانی از این حرکت مفید و با ارزش رسانه ملی افزودند: تهمت‌زنندگان به نظام جمهوری اسلامی سال‌ها نعره می‌زدند که در ایران آزادی نیست و تریبون نمی‌دهند اما اکنون خجالت‌زده شده‌اند.

رهبر انقلاب، حضور کامل همه جریان‌های سیاسی و فکری کشور در مناظره‌ها و بیان دیدگاه‌های متفاوت را از نقاط قوت انتخابات امسال دانستند و افزودند: البته من درباره بعضی حرفهایی که در مناظره‌ها زده شد، حقایق و مطالبی دارم که انشاءالله بعد از انتخابات بیان خواهم کرد اما به هر حال این حرکت خیلی خوب و خوشحال کننده بود.

ایشان گرایش‌های پرشور مردم در انتخابات امسال را مشابه شور و شوق انتخابات سال ۸۸ خواندند و در عین حال افزودند: خوشبختانه امسال از بی‌ادبی و بی‌احترامی که گاه در احساسات و گرایشات سال ۸۸ بروز می‌کرد، خبری نیست که این پیشرفت بسیار با ارزش را باید شکرگذاری کرد.

رهبر انقلاب اسلامی، حضور حداکثری در پای صندوق‌های رأی را مهمترین و اولین توصیه و خواست خود عنوان کردند و افزودند: این حضور عمومی، از هر چیز دیگر برای کشور مهمتر است و به همین علت حتی کسانی که فقط دلبسته به ایران هستند، باید در انتخابات حضور یابند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: هیچ کس از تقدیر الهی ملت در روز جمعه خبر ندارد اما منتخب ملت هر قدر با آرای بیشتر و محکم‌تری انتخاب شود می‌تواند با قدرت بیشتر در مقابل دشمنان کشور و ملت بایستد و از منافع ملی دفاع کند.

ایشان با بیان این که عرصه بین‌المللی، عرصه تعارف و رودربایستی نیست، افزودند: هر قدر شما ضعف نشان دهید و عقب بنشینید دشمن جلوتر می‌آید.

رهبر انقلاب در اثبات واقعیت یادشده خاطرنشان کردند: گاهی به خاطر مصلحت، بعضی حرف‌ها را قبول کردیم اما دشمن پا روی حرف خودش گذاشت و با جسارت بیشتر جلو آمد، بنابراین باید در مقابل خواسته‌های نامشروع بیگانگان با قدرت ایستاد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پایداری و استقامت در مقابل دشمن بین‌المللی را نیازمند «اعتماد به ملت شجاع و رشید ایران، اتکاء به عزت ملی، توکل به خدا و حسن ظن به وعده‌های پروردگار» دانستند و تاکید کردند: باید در راه پرعزتی که ملت و نظام انتخاب کرده اند عاقلانه و مدبرانه پیش رفت.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان ابراز امیدواری کردند: امتحان مهم روز جمعه به فضل الهی و در پرتو حضور پرشور و یکپارچه ملت در پای صندوق‌های رأی، به آزمون موفق و پیروز دیگری برای ملت ایران و نظام اسلامی تبدیل شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان روز با عظمت سوم شعبان را پرتوی از عظمت قیام بی نظیر حضرت اباعبدالله الحسین دانستند و افزودند: امام حسین علیه‌السلام برای بقای اسلام و باقی ماندن ظلم‌ستیزی به عنوان یک اصل در تاریخ بشریت با فداکاری بزرگ و تقدیم جان خود و عزیزان خود و اسارت خانواده و حرم اهل بیت علیهم السلام الگویی پرشکوه و ماندگار در مقابل همه بشریت قرار دادند.

ایشان سراسر زندگی امام حسین علیه السلام را درس و الگو خواندند و خاطرنشان کردند: البته عظمت حادثه کربلا و درخشندگی آن به قدری است که همه نورها را تحت الشعاع قرار می‌دهد.

رهبر انقلاب اسلامی مهمترین درس قیام امام حسین علیه السلام را آمادگی همیشگی برای اقامه حق و عدل، و مقابله دائم و همه جانبه با ظلم و ستم عنوان کردند و افزودند: کسی که در مسیر امام حسین علیه السلام قدم می‌گذارد باید آماده شهادت باشد البته حرکت در این مسیر همیشه به شهادت منجر نمی‌شود اما در هر حالت موجب سعادت و عزت است.
ایشان با اشاره به حرکت قاطبه ملت ایران در مسیر حرکت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام خاطر نشان کردند: ملت ایران با روحیه حسینی و عاشورایی وارد میدان شد و توانست یک بنای ظلم ملّی و بین المللی را ویران و به جای آن یک بنای رفیع اسلامی را پایه گذاری کند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: ملت ایران، این مسیر را تا به امروز ادامه داده است و پیشرفت‌های ملت نیز به دلیل حرکت در همین مسیر است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تفاوت بسیار زیاد ایران ۵۷ با ایران ۹۲ و پیشرفت‌های چشمگیر در علم، سیاست، امنیت، امید، اعتماد به نفس و تأثیرگذاری در حوادث منطقه و جهان تأکید کردند: ملت ایران اکنون به مرحله‌ای رسیده است که در مسیر سعادت و عزت پیش می‌تازد و به فضل خدا این حرکت، پر شتابتر خواهد شد.

ایشان همچنین با اشاره به فضیلت ماه شعبان بعنوان ماه عبادت و توسل و مناجات افزودند: باید از برکات این ماه بزرگ به‌ویژه مناجات شعبانیه برای ارتباط بیشتر با خدا و جلب رحمت و مغفرت الهی استفاده کرد.

رهبر انقلاب اسلامی، راه عزت و عظمت ملت ایران را توکل به خدا و ارتباط با پروردگار دانستند و خاطرنشان کردند: نقش ارتباط با معدن نور و عظمت بسیار فراتر از تکیه صرف بر محاسبات مادی و دنیوی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای وضع کنونی دنیای غرب را نمونه غفلت از ارتباط با خداوند برشمردند و افزودند: با این که مستکبران عالم، دارای محاسبات مادی و دنیوی دقیقی هستند اما هر روز مشکلات و ضعف‌های آن‌ها بیشتر می‌شود و این مشکلات روزافزون، سرانجام تمدن غرب را از پا خواهد انداخت.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

قبادامرایی در گفته :

انتخابات شورای شهر چقابل باطل شد

با توجه به هجوم مردم برای رای دادن به کاندیدهای شورای شهر چقابل وبی نظمی در صندوقهای اخذ رای ناظرین اقدام به جمع آوری این صندوقها نمودند همچنین ناظرین صندوقها را برای کسب تکلیف به بخشداری رومشگان ارسال کردند که یک جلسه باحضور تمام کاندیدهای شهر چقابل ومعاونت استانداری برگزار شد در این جلسه از تعداد نوزده کاندید پانزده نفر از آنان به چگونگی برگزاری انتخابات اعتراض و انصراف خود را اعلام کردند که در نهایت جلسه رای به ابطال انتخابات شورای شهر چقابل صادر کردتا شهر چقابل برای چهار سال بدون شورا بماند .

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :