کد خبر : 27032
تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 127 بازدید

رهبری: حضور حداكثری در انتخابات از هر چیز دیگر برای كشور مهمتر است

          رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران، بر اهميت حضور حداکثري مردم در انتخابات تاکيد کردند و افزودند، ملت با حرکت مقتدرانه در روز جمعه، دشمنان را نااميد خواهد کرد. حضرت آيت‌الله سيد علي خامنه‌اي، صبح روز چهارشنبه (۱۲ ژوئن، ۲۲ خرداد) در خجسته ميلاد اسوه «عشق و ايمان و ايثار» حضرت […]

 
IMG17383344
 
 
 
 
رهبر معظم انقلاب اسلامي ايران، بر اهميت حضور حداکثري مردم در انتخابات تاکيد کردند و افزودند، ملت با حرکت مقتدرانه در روز جمعه، دشمنان را نااميد خواهد کرد.

حضرت آيت‌الله سيد علي خامنه‌اي، صبح روز چهارشنبه (۱۲ ژوئن، ۲۲ خرداد) در خجسته ميلاد اسوه «عشق و ايمان و ايثار» حضرت اباعبدالله الحسين (ع)، در ديدار پرشور هزاران نفر از قشرهاي مختلف مردم، قانون‌گرايي را گفتمان تحسين‌برانگيز ملت در انتخابات ۲۴ خرداد خواندند و با تجليل از شور و شوق مبارك مردم براي شركت در انتخابات تأكيد كردند: توصیه اول من حضور پرشور پای صندوق رای است، ممکن است کسی به دلیلی نخواهد از نظام اسلامی حمایت کند، اما از کشورش که می‌خواهد حمایت کند؛ همه باید بیایند، هرکس که انتخاب شد اگر دارای رای سدید و محکم باشد بهتر می‌تواند مقابل دشمنان و معارضین بایستد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان این که حضور حداكثري در پاي صندوق‌هاي رأي از هر چيز ديگر براي كشور مهمتر است، خاطر نشان کردند: ملت با حركت مقتدرانه روز جمعه، ارتباط و اتصال مستحكم خود را با نظام اسلامي اثبات، و دشمن را بار ديگر ناكام و نااميد خواهد كرد.

ايشان با تبريك ميلاد پربركت حضرت امام حسين (ع) شور و اشتياق انتخاباتي ملت را نشان‌دهنده شكل‌گيري حماسه سياسي برشمردند و افزودند: حماسه سياسي از همين امروز شروع شده و انشاءالله روز جمعه با اميد، توكل و همت مردم، به نقطه اوج خود خواهد رسيد و به معناي واقعي تحقق خواهد يافت.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي انتخابات ۲۴ خرداد را برخوردار از رنگ و بويي خاص دانستند و خاطرنشان کردند: دشمنان اسلام و انقلاب و ايران، همه امكانات مالي، رسانه اي و سياسي خود را بكار گرفتند تا مردم را از نظام جدا و به «انتخابات و دستگاه برگزار كننده آن» بدبين كنند اما ملت روز جمعه با حضور حداكثري در پاي صندوق هاي رأي، ارتباط و اتصال مستحكم خود را با نظام اسلامي اثبات مي‌كند و با نمايش قدرت عظيم خود، دشمن را بار ديگر شكست خورده و مأيوس خواهد ساخت.

ايشان، انتخابات ۲۴ خرداد را تجربه‌اي مهم و بزرگ براي ملت ايران برشمردند و افزودند: حضور يكپارچه، متحد، پرشور، قدرتمند و اميدوارانه ملت در انتخابات و حفظ و تقويت اعتماد متقابل مردم و مسئولان موجب يأس دشمن، كاهش فشارها و از دست رفتن كارايي دشمن مي‌شود.

رهبر انقلاب اسلامي روال انتخابات را تا امروز روالي خوب خواندند و تصريح کردند: گفتمان مردم در اين انتخابات، قانون‌گرايي است و همه مردم در همه جا از ضرورت پايبندي به قانون سخن مي‌گويند كه اين مسأله، بسيار با ارزش و برجسته است.

ايشان عدم تبعيت از قانون را مبناي حوادث سال ۸۸ دانستند و خاطرنشان كردند: مردم و كشور از آن بي‌قانوني لطمات فراوان ديدند و اين واقعيت باعث شده، ملت در انتخابات پيش رو درباره ضرورت قانون‌گرايي، كاملاً حساس باشد.

رهبر انقلاب در همين زمينه افزودند: مسئولان و نامزدهاي مختلف و محترم هم تاكنون جهات قانوني را رعايت كرده‌اند كه انشاءالله اين روند ادامه خواهد يافت.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، سخنان هشت نامزد با هشت گرايش و هشت نوع نگاه را در مناظره‌هاي صدا و سيما، باعث آگاهي مردم از افكار و ديدگاه‌هاي مختلف نامزدها و نشان دهنده آزادي بيان در ايران اسلامي خواندند و با قدرداني از اين حركت مفيد و با ارزش رسانه ملي افزودند: تهمت‌زنندگان به نظام جمهوري اسلامي سال‌ها نعره مي‌زدند كه در ايران آزادي نيست و تريبون نمي‌دهند اما اكنون خجالت‌زده شده‌اند.

رهبر انقلاب، حضور كامل همه جريان‌هاي سياسي و فكري كشور در مناظره‌ها و بيان ديدگاه‌هاي متفاوت را از نقاط قوت انتخابات امسال دانستند و افزودند: البته من درباره بعضي حرفهايي كه در مناظره‌ها زده شد، حقايق و مطالبي دارم كه انشاءالله بعد از انتخابات بيان خواهم كرد اما به هر حال اين حركت خيلي خوب و خوشحال كننده بود.

ايشان گرايش‌هاي پرشور مردم در انتخابات امسال را مشابه شور و شوق انتخابات سال ۸۸ خواندند و در عين حال افزودند: خوشبختانه امسال از بي‌ادبي و بي‌احترامي كه گاه در احساسات و گرايشات سال ۸۸ بروز مي‌كرد، خبري نيست كه اين پيشرفت بسيار با ارزش را بايد شكرگذاري كرد.

رهبر انقلاب اسلامي، حضور حداكثري در پاي صندوق‌هاي رأي را مهمترين و اولين توصيه و خواست خود عنوان کردند و افزودند: اين حضور عمومي، از هر چيز ديگر براي كشور مهمتر است و به همين علت حتي كساني كه فقط دلبسته به ايران هستند، بايد در انتخابات حضور يابند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تصريح کردند: هيچ كس از تقدير الهي ملت در روز جمعه خبر ندارد اما منتخب ملت هر قدر با آراي بيشتر و محكم‌تري انتخاب شود مي‌تواند با قدرت بيشتر در مقابل دشمنان كشور و ملت بايستد و از منافع ملي دفاع كند.

ايشان با بيان اين که عرصه بين‌المللي، عرصه تعارف و رودربايستي نيست، افزودند: هر قدر شما ضعف نشان دهيد و عقب بنشينيد دشمن جلوتر مي‌آيد.

رهبر انقلاب در اثبات واقعيت يادشده خاطرنشان كردند: گاهي به خاطر مصلحت، بعضي حرف‌ها را قبول كرديم اما دشمن پا روي حرف خودش گذاشت و با جسارت بيشتر جلو آمد، بنابراين بايد در مقابل خواسته‌هاي نامشروع بيگانگان با قدرت ايستاد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي پايداري و استقامت در مقابل دشمن بين‌المللي را نيازمند «اعتماد به ملت شجاع و رشيد ايران، اتكاء به عزت ملي، توكل به خدا و حسن ظن به وعده‌هاي پروردگار» دانستند و تاکيد کردند: بايد در راه پرعزتي كه ملت و نظام انتخاب كرده اند عاقلانه و مدبرانه پيش رفت.

رهبر انقلاب اسلامي در پايان سخنانشان ابراز اميدواري كردند: امتحان مهم روز جمعه به فضل الهي و در پرتو حضور پرشور و يكپارچه ملت در پاي صندوق‌هاي رأي، به آزمون موفق و پيروز ديگري براي ملت ايران و نظام اسلامي تبديل شود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در بخش ديگري از سخنانشان روز با عظمت سوم شعبان را پرتوي از عظمت قيام بي نظير حضرت اباعبدالله الحسين دانستند و افزودند: امام حسين عليه‌السلام براي بقاي اسلام و باقي ماندن ظلم‌ستيزي به عنوان يك اصل در تاريخ بشريت با فداكاري بزرگ و تقديم جان خود و عزيزان خود و اسارت خانواده و حرم اهل بيت عليهم السلام الگويي پرشكوه و ماندگار در مقابل همه بشريت قرار دادند.

ايشان سراسر زندگي امام حسين عليه السلام را درس و الگو خواندند و خاطرنشان كردند: البته عظمت حادثه كربلا و درخشندگي آن به قدري است كه همه نورها را تحت الشعاع قرار مي‌دهد.

رهبر انقلاب اسلامي مهمترين درس قيام امام حسين عليه السلام را آمادگي هميشگي براي اقامه حق و عدل، و مقابله دائم و همه جانبه با ظلم و ستم عنوان کردند و افزودند: كسي كه در مسير امام حسين عليه السلام قدم مي‌گذارد بايد آماده شهادت باشد البته حركت در اين مسير هميشه به شهادت منجر نمي‌شود اما در هر حالت موجب سعادت و عزت است.
ايشان با اشاره به حركت قاطبه ملت ايران در مسير حركت حضرت اباعبدالله الحسين عليه السلام خاطر نشان كردند: ملت ايران با روحيه حسيني و عاشورايي وارد ميدان شد و توانست يك بناي ظلم ملّي و بين المللي را ويران و به جاي آن يك بناي رفيع اسلامي را پايه گذاري كند.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: ملت ايران، اين مسير را تا به امروز ادامه داده است و پيشرفت‌هاي ملت نيز به دليل حركت در همين مسير است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به تفاوت بسيار زياد ايران ۵۷ با ايران ۹۲ و پيشرفت‌هاي چشمگير در علم، سياست، امنيت، اميد، اعتماد به نفس و تأثيرگذاري در حوادث منطقه و جهان تأكيد كردند: ملت ايران اكنون به مرحله‌اي رسيده است كه در مسير سعادت و عزت پيش مي‌تازد و به فضل خدا اين حركت، پر شتابتر خواهد شد.

ايشان همچنين با اشاره به فضيلت ماه شعبان بعنوان ماه عبادت و توسل و مناجات افزودند: بايد از بركات اين ماه بزرگ به‌ويژه مناجات شعبانيه براي ارتباط بيشتر با خدا و جلب رحمت و مغفرت الهي استفاده كرد.

رهبر انقلاب اسلامي، راه عزت و عظمت ملت ايران را توكل به خدا و ارتباط با پروردگار دانستند و خاطرنشان كردند: نقش ارتباط با معدن نور و عظمت بسيار فراتر از تكيه صرف بر محاسبات مادي و دنيوي است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي وضع كنوني دنياي غرب را نمونه غفلت از ارتباط با خداوند برشمردند و افزودند: با اين كه مستكبران عالم، داراي محاسبات مادي و دنيوي دقيقي هستند اما هر روز مشكلات و ضعف‌هاي آن‌ها بيشتر مي‌شود و اين مشكلات روزافزون، سرانجام تمدن غرب را از پا خواهد انداخت.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

قبادامرایی در گفته :

انتخابات شورای شهر چقابل باطل شد

با توجه به هجوم مردم برای رای دادن به کاندیدهای شورای شهر چقابل وبی نظمی در صندوقهای اخذ رای ناظرین اقدام به جمع آوری این صندوقها نمودند همچنین ناظرین صندوقها را برای کسب تکلیف به بخشداری رومشگان ارسال کردند که یک جلسه باحضور تمام کاندیدهای شهر چقابل ومعاونت استانداری برگزار شد در این جلسه از تعداد نوزده کاندید پانزده نفر از آنان به چگونگی برگزاری انتخابات اعتراض و انصراف خود را اعلام کردند که در نهایت جلسه رای به ابطال انتخابات شورای شهر چقابل صادر کردتا شهر چقابل برای چهار سال بدون شورا بماند .

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :