کد خبر : 2725
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۳:۳۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 785 بازدید

بعد ازخط انتخابات( خطاب به آقای ملکشاهی )

بعد ازخط انتخابات حشمت‌اله آزادبخت: دونده‌ها ازمیان انبوه تماشاچی‌ها و چنگ و دندان هواداران آخرین گام‌های خود را بلندکردند و بالاخره یکی از دونده‌ها که هواداران بیش‌تری پای راستش را گرفتند و آن سوی خط گذاشتند دست‌های پیروزی‌اش را درهوای هیجان چرخاند.هنوز پای چپش را به آن سوی خط نشان نداده بود که هوادارانش درخیابان‌های […]

بعد ازخط انتخابات

حشمت‌اله آزادبخت:

دونده‌ها ازمیان انبوه تماشاچی‌ها و چنگ و دندان هواداران آخرین گام‌های خود را بلندکردند و بالاخره یکی از دونده‌ها که هواداران بیش‌تری پای راستش را گرفتند و آن سوی خط گذاشتند دست‌های پیروزی‌اش را درهوای هیجان چرخاند.هنوز پای چپش را به آن سوی خط نشان نداده بود که هوادارانش درخیابان‌های شهرجاری شدند و بوق‌های شادی را تا آخرچسباندند و در نهایت، صدای گلوله‌های “هُمالی” از بیخ گوش خانه‌ی رقبا گذشت… مردم شهرمن شبی را در بغض شکست و نبض پیروزی به خواب رفتند و شهر رفت تا دنباله‌ی خود را به صبحی آرام، چون تکرار روزان گذشته برساند و روز از نو و…بازپرتاب موشک نماینده‌ای به فضای شلوغ بهارستان و بدرقه‌ی دلهره‌ی نگاه مردمی با اندیشه‌ها وخواسته‌هایی متفاوت.

بازی، شروع شد و من ضمن تبریک صمیمانه به کاندید پیروز شهرم، آقای ملکشاهی، این‌بار میکروفن قلم را به سمت دروازه‌ی مسئولیت ایشان می‌چرخانم، شاید به گوش دیوار توجه دیگر نامزدهای پیروز استانم نیزبرخوردکند:

-آن‌چه سروگردنی از همه‌ی بحث‌ها و جدل‌های روزان پیش ازخط انتخابات بالاتر داشت و از دل غبار درگیری‌ها و جار و جنجال‌هایش سربرافراشت، زمزمه‌ی ناپخته‌ی حاکمیت رومشکان و ترس برخی مردم کوهدشت از عواقب آن بود. تیغ تیز این بحث، شکافی عمیق درصورت تصور مشترک مردم دوخطه کشیدکه سال‌هاست دست درگردن لبخندها، رفت‌وآمدها و مهربانی‌ها کنار هم نفس می‌کشند.البته درگیری‌های برخی هواداران درقدکشیدن این ذهنیت، بی‌تاثیرنبود. برای شاهد ادعایم پتک سنگین حرف یکی از فامیل‌های رومشکانی‌ام رانشان می‌دهم که گفت:« رومشکو بی وِ مسند قدرت.» البته خدا را شکرکه من سرِباورم را کمی عقب کشیدم و مغزم هنوز سرجای فرمان خود ایستاده که شلیک توپ این جمله از دهان یک نفریا چند نفر نمی‌تواند اعلام ذهنیت تمام مردم رومشکان باشد.مردمی باپیشانی پیشینه‌ای بلندفرهنگی و تاریخی و سابقه‌ی مهمان‌نوازی و مهربانی کم‌نظیر.یا تابلوی دوستی با نام مستعارِ« مردی ازشهرستان رومشکان» که برای میرملاس‌نیوز کامنت تبریک پیروزی گذاشته بود. اما امتداد سخن را باز، به سمت آغاز عملکرد مسئولیت شما، چپ می‌کنم که خدای کرده پس ازرسیدن به دیازپام کرسی نرم  نمایندگی، آبی باشد برآتش سوزنده‌ی این بلوا.

– صندلی خسته‌ی ریاست و مسئولیت این شهر دیگر از کت و شلوارهای خالی انتصاب‌های –به روایت پلاکاردها-شایسته بالا می‌آورند. زخم‌های ادارات کوهدشت از ریزبارش نمک عزل ونصب‌های آغاز نمایندگی پُر است و قصه‌ی دراز تکراری ریاست، نقطه‌ی پایان شایسته‌سالاری می‌خواهدکه تفکرش عمریست از دهان تنگِ قلمِ هیچ حکمی صادرنشده است. عزل و نصب‌های جناحی و ناسیونالیستی انتخاباتی،کلیشه‌ای‌تر از آمدن شهرداران جدید و رنگ‌آمیزی مجدد بلوارها، اولین گام سنگینی‌ست که برمی‌خیزد و برساقه‌ی پیشرفت این شهر، محکم فرود می‌آید. شهری که به جای سر به آسمان‌های عزل ونصب‌های ویران گرش، دود بلندکارخانه‌ای می‌خواهد و کلنگ محکم پروژه‌ای که سال‌هاست تنها چندطبقه‌ی وعده‌های دروغشان برسینه‌ی دشت‌های تشنه‌اش قدکشیده است. کلاس این شهر، چنگ سمج مبصرچالاکی می‌خواهد که دور ازتقویت منافع شخصی و رسیدن به بانک‌های خصوصی، مدام یقه برگلوی نگاه وزیران بچسباند و دهان پهن هوارخواسته‌های مردمش باشد. این شهر، نماینده‌ای می‌خواهد که حق سالیان درازش را از بیخ دندان تبعیض و جناح‌بازی و فامیل‌سالاری و…بیرون بکشد و زلف آشفته‌ی کودکان فقر و بوی سوخته‌ی دختران درد و دست‌های بیرون زده ازخاک و آهن وسیمان سعادت آبادهای سرزمینش، امان ازخواب وجدان وظیفه‌اش ببرد. انتظار می‌رود به جای مثلاً تکرارگماردن معلم ابتدایی برصدارت بهزیستی یا هلال احمر و از این دست عجایب هزارگانه، بامشورت اهل نظر، از شایسته‌ها وکاربلدان از هرنگاهی استفاده شود.

– مطمئن باشیدچیزی کمتر از صددرصد کسانی که تا خط سپیدپایان، شانه به شانه‌اتان ساییدند، نه به خاطرچشم و ابروی پیروزی شما، که به خاطرخواسته‌های سیاه خود، دندان ساییده‌اند. و این از ادعای برخی نزدیکان هوادار شما کاملا مشهوداست که قراراست مرا رئیس کجا و  مرا رئیس ناکجا بکند که بهتر است ادامه‌اش را با اشاره به داستان طلعه و زبیر، نقطه چین بگذاریم…..اما شما بهتر از من می‌دانیدکه درکمترخانه‌ای ازکوهدشت (منظورکوهدشت و حومه) چندفارغ ازتحصیل، برزانوی بی‌کاری مچاله نشده‌اند و همه هم به خاطر رساندن انگشت یخ کرده‌ی امید برتَرک صخره‌ی کاری و قرص سیاه نانی به دامان حمایت کاندیدی، چنگ زده‌اند و اگرخلاف هواداران شما، رای دادند، به هیچ وجه ازسرکدورت نبوده و انتظار می‌رود دست برآمده از باتلاق همه را ببینید و طناب نگاهتان تنها به سمت هوادارنتان حلقه نشود.

– هنرمندان این شهرشاید مهجورترین قشر سوخته از لهیب همه‌چیزباشند. هنرمندانی که اکثرا با وجود بی‌کاری و بی‌نانی درکشورشناخته هستند و  نام کوهدشت بر بلند هنرشان می‌درخشد.تا به حال دیده وشنیده نشد ازنظرموثرشان درکار پیشرفت و آبادانی شهراستفاده شود. اگر شمع دغدغه‌ی هنر و هنرمند در ایده و تفکرتان روشن است بازانتظار می‌رود دست کم، پست‌ها و مسئولیت امورهنری به آنان سپرده شود.

چه بسیارکودکان ارزشمند آثارهنری این شهر، زیرآوار بی‌کاری و بی‌پولی هنرمندانش زنده به گور شده‌اند…

– باگذشتن از کنار شانه‌ی لرزان خیلی از کارمندان مخالف رای شما حس می‌شود که برق سه فازنگرانی شغلی برتنشان گره شده است که “بیچاره شدیم”. این سنت قدیمی نیز ریشه در زمین نحس همان عزل و نصب‌ها و چرخاندن شمشیرکهنه‌یِ پاییز ِنحسِ نجسِ جناح‌بازی و فامیل پرستی و تبعیض در شاخ وبرگ ادارات داردکه کبیسه‌ی هرچهارسال یک‌بار باید منتظر تحویل آن بود .امیدواریم شما اولین نماینده‌ای باشیدکه بر این قصیده‌ی بی‌وزن و قافیه نقطه‌ی مقطع بگذارید.

– شما تنها نماینده‌ی چهل و چندهزار نفر نیستید که پا برپله‌ی اندیشه‌اشان گذاشته و به صندلی بلندپیروزی رسیده‌اید. حالا دیگر نماینده‌ی یک‌صدوپانزده هزار نگاه می‌باشید که چهارسال عملکردتان را به بررسی پلک می‌زنند. کاری کنید چهارسال آینده پابر شانه‌ی دوستی یک‌صدوپانزده نفربگذارید.

دیگران رفتند و ماه شدند ما چون پلنگان زخمی چنگمان به کرسی‌اشان نرسید و حالا ما مانده‌ایم و چنگ‌های زخمی دیگری و نگاه مضطرب بر ریسمان سیاه و سفیدکرسی نمایندگی دیگر.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

رومشگانی در گفته :

درود بر شما آقای آزادبخت عزیز.

[پاسخ]

نظري ندارم

[پاسخ]

اصلاح طلب در گفته :

سلام آقای آزادبخت اینکه عملکرد سیاسی ایشون را پلک بزنید کار بسیار خوب و شایسته ایست ولی بنده دلم از این میگیره که حضرت عالی 12 سال امامی و 4 سال قبادی را پلک نزدی و چشم بسته نظاره گر بودی چه شده است بوق های امامی و قبادی از سر شادی و هیجان بود و عیبی نداشت حالا بوق ما همالی با شماها بود. نه عزیزم این بغض ما بود که 12 سال در ته گلویمان مانده بود و به یکباره آزاد شد و دیدید که چه دلنشین با برف شادی خداوند متعال مزین شد. در آخر از شماها که خود را روشنفکران این شهر زخم دیده می پندارید خواهش می کنم همیشه دو طرفه قضاوت کنید و …

[پاسخ]

حشمت اله آزادبخت پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۸ اسفند , ۱۳۹۰ ۲۳:۰۵:

سلام اصلاح طلب عزیز.اگربه مطالب گذشته ی حقیر درآرشیوسیمره مراجعه کنید حتما نظرتون عوض می شه. به هرحال ممنون که خواندی ام.خداکنه برف شادی همیشه باپیروزی دل های مردم همراه باشه.

[پاسخ]

وطن پرست در گفته :

آقای آزادبخت دنبال چی میگردی دلت خوشه بابا مطمئن باش آقای ملکشاهی خودش کار بلده میدونه چکار کنه مارو سننه.خدا رو شکر قبادی نبرد و گرنه پوست از کله منو تو در میاورد افتخار ما این بود که نزاشتیم قبادی پیروز بشه چون نوک پیکان های زهر آلود و کشندشون به طرف امسال من و جناب عالی بود.حالا به آینده امیدواریم چون آقای ملکشاهی حداقلش اینه که انسان جوانمردی تشریف داره.
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خوشنود باشی و ما رستگار

[پاسخ]

حشمت اله آزادبخت پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۸ اسفند , ۱۳۹۰ ۲۳:۰۸:

بدبختی ماهمینه دوست عزیز که به این راضی می شیم که مثلا قبادی نبرده وملکشاهی برده ودیگه پوست کله مان سرجاشه…یه نگاه به کله ت بکش ببین اصلا پوستی به سرت مونده؟

[پاسخ]

وطن پرست در گفته :

خجالت هم چیز خوبی است ما دیگه همه میدونیم که دور گذشته چه بلایی سر سوری بیچاره آوردید حالا هم این کار خداست که میخاد سایه شوم صندلی پرستی رو از سر این شهر این ویرانه بر داره من خودم طرفدار سخت و پرو پا قرص امامی بودم و اعتراف میکنم که آقای ملکشاهی رای داشت و اگه قرار باشه در وضعیت فعلی انتخابات مجددی برگزار بشه ۹۰ درصد طرفداران امامی به آقای ملکشاهی رای میدیم و قطعا از ایشون پشتیبانی میکنیم برا آقای امامی مهم این بود که با حضور خودش مشت محکمی به تمام کسانی بزنه که بهش چه برچسب هایی که نزدند دیدید که ترازوی خدا میزانه. ودر آخر از اینجا از طرف کلیه عزیزان همفکر خودم به آقای ملکشاهی تبریک عرض میکنم و امید وارم که در مدیریت و مسولیت خطیری رو که بر عهده دارن موفق و چنان عمل کنند که فردا در پیشگاه خداوند بتواند جوابگو باشد. خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار

[پاسخ]

x پاسخ در تاريخ جمعه ۱۹ اسفند , ۱۳۹۰ ۱۹:۳۶:

باهات موافقم

[پاسخ]

الهام پاسخ در تاريخ شنبه ۲۰ اسفند , ۱۳۹۰ ۱۰:۵۲:

نه ما طرفداران امامی راد هروقت ایشون کاندیدا بشن ازشون حمایت میکنیم و به کسی دیگه رای نمیدیم

[پاسخ]

رومیانی پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۲ اسفند , ۱۳۹۰ ۱۴:۲۱:

متاسفم چون من هم سه دوره بهش رای دادم ولی پشیمانم چون کراراشو تازه از روی منطق بررسی میکنم

[پاسخ]

ع-خدايگان در گفته :

مطلب خوبي بود” اما كاش در خط آغازين عبارت: (چنگ و دندان) را نمي ديدم. ضمنا به جاي( طلحه ) طلعه تايپ شده بود.گرچه زياد مهم نيست ولي از زيبايي متن مي كاهد ” بهتر است اصلاح شود.

[پاسخ]

سجاد. ا در گفته :

سلام آقای آزادبخت، با تشکر از نوشته تان و نگاه متفاوت شما به وقایع شهرمان …
با عرض پوزش نه از باب خورده گیری، که صرفا به عنوان کسی که نوشته های شما را دنبال می کنم عرض شود که کلمه “کاندید” در انگلیسی به معنی احمق است و “کاندیدا” صحصح است. هرچند مطمئنم که اشتباه تایپی باعث این اشکال شده

[پاسخ]

حشمت اله آزادبخت پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۸ اسفند , ۱۳۹۰ ۲۳:۰۲:

سلام دوست عزیز.اینونمی دونستم ممنون از دقت و تذکرتان.

[پاسخ]

سید مجتبی... پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۱ اسفند , ۱۳۹۰ ۱۶:۰۳:

معنای لغوی کاندید در زبان انگلیسی به معنای زیر است:
منصفانه
بی پرده
راست
بی تزویر
قلبی
بی ریا
صمیمی
راستگو
صاف و ساده

نمیدونم آقا سجاد احمق رو از کجا درآورده؟!!!!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

عبدی پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۳ فروردین , ۱۳۹۱ ۱۶:۵۹:

کاندید در زبان فرانسه به معنی احمق است برای نمایندگی کاندیدا درست است به معنی نامزد می باشد

[پاسخ]

محمد پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۱ اسفند , ۱۳۹۰ ۱۸:۱۷:

سلام بر آقا سجاد گل
خودتون هم اشتباه تایپی داری

[پاسخ]

م ابراهیمی در گفته :

با سلام خدمت آقای آزادبخت
من همیشه مقالات شما را می خونم و از انتقادات سازنده ی شما و به چالش کشاندن معضلات مختلف کوهدشت لذت می برم ولی نوشتن مقالات علیه آقای ملکشاهی (در بهبوهه تبلیغات) نه انتقاده و نه کار علمی یا فرهنگی…

[پاسخ]

این نوع نگاه و احساس مسئولیت ستودنی است. نویسندگان شاخکهای حساس اجتماع هستند.بهتر است به جای تخریب نویسنده و متلک پرانی کمی به حرفهایش دقت کنیم.

[پاسخ]

حافظ در گفته :

از یاد نبریم که پایه ی این عزل و نصبهای دوره ای و وابسته به آمد و شد نمایندگان و به قول شما “پایان شایسته سالاری” از دوره ی آقای امامی بنیان گذاشته شد.

[پاسخ]

سعید پاسخ در تاريخ جمعه ۱۹ اسفند , ۱۳۹۰ ۱۹:۰۱:

واقعا…. اینو خوب اومدی…

[پاسخ]

جوان ناکام در گفته :

این بار یکی اومده میخواهد واسه شهرمون کاری بکنه توهی مطلب بنویس .

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ شنبه ۲۰ اسفند , ۱۳۹۰ ۱۲:۳۷:

حتما؟…..سادگی!!!

[پاسخ]

مریم در گفته :

ملکشاهی عدالــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت
پیروزیت مبـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــارک.

[پاسخ]

ضرونی در گفته :

چراقدراین مطالب رونمیدونیم؟این مطلب درکمال ادب وروشنفکری نوشته شده من شک ندارم اگه آقای ملکشاهی بخونه حتما خوشش میادو استفاده می کنه.خوب راست گفته بدبختی ما توی نداشتن کارخانه است یا عزل ونصب؟

[پاسخ]

اولادقباد+عباد اولادی در گفته :

آ قا یا خانم وطن پرست!
شما یک اصولگرا هستید نه وطن پرست. استفاده اشتباه از واژه ها ممنوع

[پاسخ]

زنده باد اصلاحات در گفته :

آقای اصلاح طلب!
اول بررسی و آگاهی؛ بعد قضاوت.
آیا شما مقالات حشمت آزادبخت را در این ده سال خوانده ای؟ یقیناً نه. اگر اهل مطالعه و روزنامه خوانی بودی، چنین قضاوت ناعادلانه ای نمی کردی. تعجب میکنم ؛ چطور ممکن است یک اصلاح طلب اهل روزنامه خوانی نباشد و مقالات آزادبخت را نخوانده باشد! آیا واقعا شما اصلاح طلب هستی؟

[پاسخ]

مرادی در گفته :

اما ای برادران وخواهران کوهدشتی دلفان مظلوم ،خوب اندکی هم برای ما اشک ماتم بریزید که نماینده ما تنها دارای5000 رأی دلفانی است به نظر آقای آزادبخت مرثیه ما چه رنگی است به چشمان کدام دلفانی بگریم که نزدیک 500روستا وجوددارد وهرکدام تشنه نگاهی …
کجای این عدالت است که نماینده از شهرستانی 200هزار نفری تنها 5000هزار طرفدار داشته باشد
افسوس که کلمات قادر به بیان شرح درد درنمان نیستند وبه شرعت از دایره ذهنمان فرار می کنند کاش کسی بود شرح مصیبت تاراج آبروی دلفان را می نوشت تا باخواندن آن آنقدر می گریستیم تا از جاری شدن اشک زنان ودختران معصوم دلفانی برادران وپهلوانان غیورکوهدشتیمان بیدار می شدند
ودیگر هیچ…

[پاسخ]

ناشناس پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۱ اسفند , ۱۳۹۰ ۲۳:۳۷:

آقای مرادی عزیز
مدینه گفتی و کردی کبابم.
نیمی از مردم طرهان دلفانی اند یا به قولی دلفان و طرهان یکی بوده و هستند و طوایف بزرگ میربگ،ایتیوند،اولاقباد،نورعلی و ……… مجه مشترکمان می باشند،و باید گفت که دلفان همواره مظلوم بوده ،صداقت و پاکی و در عین حال صلابت دلفانی ها هیچ وقت فراموشمان نخواهد شد . ضمنا مسئله انتخابات هم در دلفان مشکل خاص خود را داشت متاسفانه علی رقم تلاش های حجت الا سلام آل کاظمی به خاطر وحدت کاندیداها در آن دیار نتیجه ای حاصل نشد و خود ایشان از این مسئله ناراحت شده و استئفا دادند،سایت میرملاس نیز مسئله را به خوبی منعکس نمود .متأسفانه عدم اتحاد و وجود تفرقه در بین کاندیداها باعث شد تا سلسله با وجود جمعیتی کمتر از نصف جمعیت ددلفان ولی با وحدت به پیروزی برسند هر چند در دلفان به قول شما فقط 5 هزار رأی داشتند

[پاسخ]

رحمان در گفته :

اميدوارم حرمت قلمتو حفظ كني… يادت نرفته كه ((نون والقلم و ما يسطرون…………………..

[پاسخ]

پویان در گفته :

اقای ازادبخت این قد از ملکشاهی بد نوشتی داری کم کم نویسنده میشی قدر ملکشاهی رو بدون

[پاسخ]

حشمت اله آزادبخت پاسخ در تاريخ یکشنبه ۲۱ اسفند , ۱۳۹۰ ۲۳:۳۵:

جالب بود.

[پاسخ]

ازادبخت در گفته :

بيايد عينك بد بيني را بر داريم ايشان انسان تحصيل كرده محترمي ميباشند اين پيشنهاد ها اگه از روي غرض ورزي نباشه خوبه به اميد خدا نماينده 115000نفري ميباشن

[پاسخ]

اشكان در گفته :

درود بر شما آقاي آزادبخت بخاطر مقالات رك و بدون حاشيه اي كه لرزه بر اندام بعضي ها انداخته

[پاسخ]

امرایی در گفته :

بسمه تعالی:

برادر ارجمند جناب آقای آزادبخت.

از اینکه در زمان بهبوهه انتخابات آن نامه را منتشر کردید از دست شما ناراحتم(نامه از طرف خودم میباشدوحرفهایم نظر شخصی ام میباشد)چرا که انتظار میرفت در آن زمان اگر نقدی بود باید از بقیه کاندیداها هم میشد که متاسفانه انجام ندادید.

واما …

حال که مردم عزیز شهرستان کوهدشت این پیروزی بزرگ را به دست آورده اند سعی نکنید با پاشیدن بذر نفاق بین اقوام مختلف فتنه ایجاد کنید که با بصیرت این مردم نمیتوتنید موفق شوید .بماند قبلا هم اینکار را کردید.

من ساکن رومشگان هستم وبا این حرفهای شما موافق نیستم ،اولا نمیشود جلوی دهان مردم را گرفت .ممکن است کسی یا از روی نادانی ویا به شوخی گفته باشد (رومشکو بی وِ مسند قدرت)این حرف یک یا چند نفر البته زخم خورده از مسئولین قبلی میباشد .

اینکه آقای ملکشاهی در رومشگان هستند بله برای ما افتخار است نه فقط به ایشان افتخار میکنیم بلکه به تمام افرادی که در شهرستان کوهدشت وبخشهای تابعه برای این مردم زحمت میکشند افتخار میکنیم.

شما چرا در آن زمان انتخابات که اقدام به نوشتن ان نامه نمودید چرا عملکرد نمایندگان قبلی را مورد واکاوی قرار ندادید(چون با آنها همسو بودید)چرا این بدبختیهای شهرستان را که الان بازگو میکنید در آن زمان ننوشتید.چرا؟

من به نمایندگی از جوانان رومشگان اعلام میکنم که ما مخلص برادرانمان در جای جای شهرستان کوهدشت وبخشهای تابعه هستیم وقدر این عزیزان را میدانیم واز شما میخواهیم گول این حرفها را نخورید که اینها از علائم فتنه است وحالا که در انتخابات شکست فضیحانه ایی خورده اند سعی دارند بین ما تفرقه بیندازند

همیشه پیروز باشید.

قباد امرایی.

[پاسخ]

حشمت اله آزادبخت پاسخ در تاريخ شنبه ۲۷ اسفند , ۱۳۹۰ ۱۳:۲۶:

سلام جناب امرایی.ممنون ازنامه ی خوب ومنطقی شماعزیز.
اگر پیش از خط انتخابات شماره ی 1-2-3-4-5 راخوانده باشید حتما نظرتان عوض می شود که حقیر رویه ی انتخاباتی همه ی آقایان را به نقد کشیدم…بازهم ممنون از شما عزیز.

[پاسخ]

باسلام بردوست گرامی وارزشی جناب آقای آزادبخت
نوشته تون خیلی زیبا بود
ولی باید عرض کنم خدمتتون که جمعیت رای دهنده دوره اخیر این تعداد بوده ولی جمعیت کل شهرستان بالغ بر 200000 نفر وجمعیت افراد واجد شرایط بالای 125000نفر است
باتشکر

[پاسخ]

زنده باد اصلاحات در گفته :

پویان خان! فرموده ای:

«آقای ازادبخت این قد از ملکشاهی بد نوشتی داری کم کم نویسنده میشی قدر ملکشاهی رو بدون»

پویان حان! راستی میدانی با نوشتنِ این جمله چه کسی را به تمسخر گرفته ای!؟!!!!!!
میدانی چه چیزی را ثابت کرده ای!؟!!!!!
بهت میگم؛ ثابت کرده ای که به قول خودت این قد از عالم روزنامه و سایت و نوشتن و اطلاع رسانی و عالم سیاست و فرهنگ به دور هستی که هنوز نمیدانی آزادبخت که برای امثال من و تو مینویسد تا شاید نسیم آگاهی به خشکیده خارزارِ ذهن مان بوزد، سالهای سال است که از بخت بدش نویسنده است وگرنه چونان بی استعدادهای بیسواد اکنون شغلی و جاهی و مقامی داشت.
اما جواب سوال دوم را تو به من بده. با نوشته ات راستی چه کسی را به تمسخر کشیده ای!؟

[پاسخ]

حشمت اله آزادبخت پاسخ در تاريخ دوشنبه ۲۲ اسفند , ۱۳۹۰ ۱۲:۳۸:

سلام دوست عزیز.به قول خودتون زنده باشید.حقیقتا وجود شما وامثالهم انرژی قلم همچون منی ست واگر تاالان روی پای قلم ایستاده ام به یمن آینه ی وجود شماست.سپاس.

[پاسخ]

درود به شرفت

[پاسخ]

مخاطب در گفته :

چرا نظر منو تایید نکردی؟

[پاسخ]

رضايي در گفته :

درود بر آقاي كوشكي ع كه واقعيت را بيان نمودند.جناب آقاي ملكشاهي نماينده تمامي مردم شهرستان كوهدشت هستند و براي ايشان آرزوي موفقيت داريم.

[پاسخ]

یاسین در گفته :

برادر ارجمند جناب آقای آزادبخت نسیم سخنت نوید بهاردارد اما چه کنیم شهر ماراکه سالهاست بهار شهرمارا خزان سیاسیون درنطفه خفه می کنند .درد من ما در این شهر همین است اما چرا همه این فکررانداریم .تشکر از سخن زیبای قلمت که حرف نوعی گفتی که سالهاست در انبار وجدان دوستان مردم زیر لگد سیاست زدگیمان له شده.

[پاسخ]

مخاطب در گفته :

شهر ما شاعر اگر داشت هوا بهتر بود

[پاسخ]

کوهدشت در گفته :

خسته نباشید هم شهرییان
درد کشیده ی من، که هر کدام از کامنت های شما
برای خودحاکی از درد عمیقی است
{{ بنام من هم زنده ام … }}

دوست من حشمت جان، باز هم بنویس دلمان خیلی پر از این حرف ها است …
بنویس شاید رسالت هنرمندان و نویسندگان این شهر را برای آیندگان و حال ادا کرده باشیم.

چون همه مان به شهرمان آنطور که باید وشاید خدمت نکردیم.
امیدوارم بزرگتر به اندیشیم.

باید باهم ((هم پیمان)) شویم.

[پاسخ]

خندم میگیره وقتی فکر میکنم و میبینم که همین اقای ملکشاهی 5دوره تلاش کرد که قبادی نماینده کوهدشت در مجلس باشه و حالا شده کاندیدای محبوب اصلاح طلب ها
سرم رو تکون میدم و یه لبخند میزنم

[پاسخ]

حشمت اله آزادبخت در گفته :

دوستان عزیز ضمن سپاس از مهربانی همه ی شما، این هم کامنتی که برای وبلاگ من اومده.فکرکنم بهتره توضیحش رو به نگاه ریز شما بسپارم:
آههههههههای مردک…
باتوهستم
خوب گوشهایت را باز کن
خواهی دید فردا شیطانکی
قلمت را میشکند
پس زبان در دهان نگه دار
راستی…
اگر قلمی نتراشیده تر میداشتی
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قلمت فردا کار دستت میدهد
آهایییییییییی بس کن
بس کن بس کن……. قلمت را میشکنند
همان پسرکان اربده جو
××××
حشمت:
ٱهای شیطانک عربده ست نه اربده…

[پاسخ]

حشمت اله آزادبخت پاسخ در تاريخ شنبه ۲۷ اسفند , ۱۳۹۰ ۲۱:۱۱:

ببخشید دوستان بنده به این قصد این کامنت رو نمایش دادم که بدونید بعضی افراد معلوم الحال وبی خ…با گذاشتن این چنین کامنت هایی مزد شب نخوابی های امثال مرا کف دست نوشته هایمان می گذارند. وبه این خاطر باز نمایش دادم که بدانید ما نویسنده ها با این گونه افراد عقده ای سر و کار داریم ولی می نویسیم. اما در کل وجود این گونه اشخاص طبیعی ست واگر سر راهتان قرار گرفتند بی خیال باشید و نیش عقرب بدانید.

[پاسخ]

اصغرازادبخت پاسخ در تاريخ جمعه ۲۹ دی , ۱۳۹۱ ۱۳:۱۶:

قلم شکستنی است ولی افکار را چگونه می شکنید.مرد می خواهد بیاید افکار ازاد مرا بشکند.

به قول مرحوم شاملو
اندیشیدن در سکوت آن که می اندیشد

به ناچار دم فرو می بندد

اما آن گاه که زمانه

زخم خورده و معصوم

به شهادت اش طلبد

به هزاران زبان سخن خواهد گفت.
زنده باد حشمت خان

[پاسخ]

کوهدشت در گفته :

باز سلام
بنظرت حشمت جان تا حالا مگر حرمت قلم ها را این افراد حفظ کرده اند که الان
بار اولشان باشد این لحن سالهاست حرف میزند…
شاید از نگاه این افراد حشمت ازادبخت وامثالهم ما (( مررررررررردک)) باشیم
نه انسانهای زجر کشیده سال ها عمر از دست داده.

این افراد اگر قدرت تکلم و بحث داشتند که اینگونه توهین آمیز حرف نمی زدند،

[پاسخ]

برگ پاييز در گفته :

ول كنيد بابادل خوشي داريد هر كه برنده شد واسه خودشو جيبش شده به من وشما چه

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :