کد خبر : 27715
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 92 بازدید

در سال حماسه اقتصادي/ تجارت لرستان جان تازه اي گرفته است

    در سال حماسه سياسي و اقتصادي اقدامات انجام گرفته در زمينه فعاليت هاي تجاري و بازرگاني، جان تازه اي به تجارت لرستان داده است.  لرستان از ديرباز به عنوان يك استان سرشار از نعمت هاي الهي و استعداد انساني شناخته مي شده اما اين نعمت ها و مواهب به دلايل بسياري مغفول مانده […]

88509

 

 

در سال حماسه سياسي و اقتصادي اقدامات انجام گرفته در زمينه فعاليت هاي تجاري و بازرگاني، جان تازه اي به تجارت لرستان داده است.

 لرستان از ديرباز به عنوان يك استان سرشار از نعمت هاي الهي و استعداد انساني شناخته مي شده اما اين نعمت ها و مواهب به دلايل بسياري مغفول مانده و عاملي در راستاي توسعه و پيشرفت استان به شمار نيامده است.
ایرنا : با شروع سال ۹۲ و نامگذاري سال حماسه سياسي و اقتصادي، تلاش ها براي تحقق اين خواسته رهبري دو چندان شد.
آغاز كننده اين مهم در لرستان اتاق بازرگاني خرم آباد، صنايع و معادن، و جهاد كشاورزي لرستان بود ، و در نخستين گام سفير تايلند در راس هياتي به لرستان قدم گذاشت.
آدام ساك سريتانگوس در اين سفر اذعان كرد كه به رغم حضور در ايران براي نخستين بار به لرستان سفر كرده و در اين سفر اطمينان يافته كه لرستان به واسطه‌ي سرسبزي و زمين‌هاي كشاورزي حاصلخيز، ظرفيت‌ مناسبي براي واردات و صادرات دارد.
اتاق بازرگاني خرم آباد، پس از سفر هيات تايلندي، يك هيات توانمند تجاري را به عراق اعزام كرد.
اعزام اين هيات منجر به عقد سه تفاهم نامه همكاري با تجار و بازرگانان اين كشور و توافقاتي در خصوص ارتباطات تجاري اقتصادي، در زمينه هاي گوناگون ميان اتاق خرم آباد و اتاق سليمانيه شد.
ديدار با مشاور اقتصادي جلال طالباني رييس جمهور عراق در اين سفر، و نيز پيرو آن سفر محمد طاهر مصطفي، رييس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن سليمانيه به لرستان، به منظور افزايش همكاري هاي دوجانبه ي اقتصادي از دستاوردهاي اين سفر بود.
مي توان گفت كه اين اقدام هاي پي در پي و به دور از هرگونه شعار محوري موجب شده جان تازه اي در كالبد نيمه جان تجارت لرستان دميده شود تا همگي بار ديگر به ايستادن و قد علم كردن تجارت لرستان اميدوار شويم.
در اين ميان اتاق بازرگاني خرم آباد، برنامه بعدي را در سفر به گرجستان اعلام كرده تا تجارت اين استان بيش از پيش مسيرهاي جهاني را پيش روي خود به نظاره بنشيند.
رييس اتاق بازرگاني، صنايع معادن و كشاورزي خرم آباد گفت: صنعتگران و بازرگانان اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي خرم‌آباد در قالب هياتي چهارم تير به كشور گرجستان مي‌روند تا در زمينه‌هاي مختلف اقتصادي راه‌هاي همكاري‌هاي دوجانبه را مورد بررسي قرار دهند.
حسين سلاح ورزي با اشاره به اينكه اين اعزام در قالب برنامه‌هاي تدوين‌شده‌ي اتاق، براي تعامل و ارتباط بيشتر با كشورهاي مختلف است، گفت: ديدار و گفت‌وگو با عباس طالبي‌فر سفير و رايزن كشورمان در تفليس گرجستان از جمله برنامه‌هاي اين سفر چهار روزه است.
وي افزود: ديدار و گفت‌وگو با رييس و اعضاي اتاق تفليس هم در دستور كار قرار دارد كه اميدواريم نتايج مثبتي را براي صنعت و تجارت لرستان به همراه داشته باشد.
وي گفت:بيشترين حجم كار در قالب رايزني رو در روي تجار و صنعتگران لرستاني، با طرف‌هاي گرجي برنامه‌ريزي شده تا به صورت ملموس‌تري مذاكرات انجام بشود و نتيجه‌بخش هم باشد.
رييس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي خرم‌آباد اظهاركرد: اين برنامه، دومين اعزام هيات تجاري بازاريابي است كه اتاق خرم‌آباد امسال برنامه‌ريزي كرده و برنامه‌هاي ديگري هم تدوين شده كه در زمان خودش اطلاع‌رساني خواهد شد.
به هر حال اين اعزام ها و اين ديدار ها به منظور توسعه بازار صادرات لرستان است كه شناسايي بازار هدف اين محصولات كار بسيار مهمي است كه اتاق بازرگاني خرم آباد بر اين مهم واقف شده و براي صادرات محصولات استان دست به كار شده است.
انتظار مي رود با ادامه اين روند و همكاري و يكدستي همه مسوولان و متوليان ، توليدات و محصولات كيفي لرستان، جايگاه واقعي خود در سطح كشور و منطقه و حتي در بازارهاي جهاني كسب كند تا در اين صورت گام مهمي در راستاي تحقق حماسه اقتصادي و رهانيدن قشر جوان استان از بند بيكاري برداشته شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :