کد خبر : 27738
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۱
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 99 بازدید

فعالان اردوهای جهادی لرستان تجلیل شدند

  50 نفر از فعالان اردوهای جهادی لرستان در همایش رسم هجرت دانشجویان جهادی لرستان تجلیل شدند.        به گزارش میرملاس ، حجت الاسلام متقی نیا، رئیس دانشگاه آزاد خرم آباد روز گذشته در اختتامیه همایش رسم هجرت و آیین تجلیل از فعالان اردوهای جهادی دانشگاه های لرستان که به میزبانی دانشگاه لرستان برگزار شد، […]

IMAGE634420914013084075

 

50 نفر از فعالان اردوهای جهادی لرستان در همایش رسم هجرت دانشجویان جهادی لرستان تجلیل شدند.
    
   
به گزارش میرملاس ، حجت الاسلام متقی نیا، رئیس دانشگاه آزاد خرم آباد روز گذشته در اختتامیه همایش رسم هجرت و آیین تجلیل از فعالان اردوهای جهادی دانشگاه های لرستان که به میزبانی دانشگاه لرستان برگزار شد، گفت: نزدیک ترین و شبیه ترین حالت به فضای جبهه همین فضای اردوهای جهادی است.
 

وی با بیان خاطره ای از شیخ محمد وحیدی، نویسنده کتاب احکام بانوان افزود: او در یکی از خاطرات خود می گوید: سال 1361 برای سخنرانی به یک دبیرستان پسرانه  در شمال تهران رفتم ورود من همزمان با زنگ تفریح دانش آموزان بود و با این حال به محض ورود من به دبیرستان صدای سوت و کف دانش آموزان بلند شد و من هم با کمال احترام و برای اینکه شان آخوندی خود را حفظ کنم از آنها تشکرکردم و سریعا خود را به دفتر مدرسه رساندم.
 

رئیس دانشگاه آزاد خرم آباد ادامه داد: شیخ محمد وحیدی می گوید: وقتی وارد دفتر مدرسه شدم مسئول دفتر با کم توجهی به من گفت بفرمایید کاری داشتید؟  گفتم وحیدی هستم و برای سخنرانی برای دانش آموزان به مدرسه آمده ام. پس از مخالفت اولیه مسئول دفتر و اصرار بنده با اجرای این برنامه موافقت شد و دانش آموزان را در یکی از سالن های مدرسه جمع کردند.
 

حجت الاسلام متقی نیا تصریح کرد: شیخ وحیدی می گوید: در سالن هرکدام از بچه ها با حالتی نشسته بودند و همین که  من شروع کردم برای دانش آموزان سخنرانی کنم صدای سوت و کف بلند شد و اجازه سخنرانی را از من گرفت و با این حال برای اینکه اوضاع را عوض کنم گفتم بچه ها دوست دارید برای شما لطیفه تعریف کنم؟ که  آنها با کمال میل قبول کردند.
 

 وی افزود: شیخ وحیدی می گوید: در آن شرایط  من  شروع کردم به گفتن جوک و همین طور که پیش رفتم جو داشت رو به وضعیت بهتری پیش می رفت و ذهن ها برای ایراد سخنرانی آماده تر می شد.
 

رئیس دانشگاه آزاد خرم آباد گفت: شیخ وحیدی می گوید: به همین ترتیب در دفعات مختلف در این دبیرستان مشغول سخنرانی شدم به نحوی که از این مدرسه تعداد زیادی عازم جبهه شدند و تعدادی از آنها در جبهه های نبرد حق علیه باطل به فیض عظیم شهادت نایل آمدند.
 

حجت الاسلام متقی نیا تصریح کرد: بعدا از شیخ محمد وحیدی سوال کردند که چطور شد در کارت موفق شدی و چطورآموزش درست شهادت طلبی دادی؟ که او در جواب راز موفقیت خود را یک آیه قرآن و یک حدیث ذکر کرد.
 

وی ادامه داد: شیخ وحیدی می گوید: هر وقت احساس ناراحتی در کارم کردم با خودم گفتم: «الم یعلم بان الله یری» و هرگاه که سختی کشیدم یاد حدیث پیامبر (ص) افتادم که فرمودند: «بهترین اعمال، سخت ترین آنهاست.» و همین  باعث تداوم من برانجام کارم و در نهایت رسیدن به موفقیت شد.

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ع.احمد.زال پور در گفته :

بسم الله
خدای متعال به همه ی مسئولین اردوهای جهادی عاقبت بخیری و سعادت این دنیا و سرای دیگر را عنایت کند،که بدون هیچگونه چشم داشتی به محرومین، از لحاظ اعتقادی،علمی و حتی کارهای عملی،همچون خدمات عمرانی خدمت رسانی می کنند که خود با توجه به یک دوره سعادت خدمت در این گروه را داشته ام ، این همه تلاش مخلصانه را دیده ام.
خدای متعال همه ی آنها را برای اسلام حفظ کند.
تا درود

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :