کد خبر : 27750
تاریخ انتشار : ۳۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 447 بازدید

سد بختیاری بیش از 10 هزار شغل در لرستان ایجاد می‎کند

  مجری طرح سد بختیاری گفت: در زمان پیک عملیات اجرایی بلندترین سد بتنی جهان برای بیش از 10 هزار نفر به شکل مستقیم فرصت شغلی فراهم خواهد شد. به گزارش میرملاس ، حسین رنجبران با اعلام این خبر افزود: با شروع عملیات اجرایی اصلی طرح سد و نیروگاه بختیاری گام بلندی در جهت اشتغال‎زایی […]

139201060000295

 

مجری طرح سد بختیاری گفت: در زمان پیک عملیات اجرایی بلندترین سد بتنی جهان برای بیش از 10 هزار نفر به شکل مستقیم فرصت شغلی فراهم خواهد شد.

به گزارش میرملاس ، حسین رنجبران با اعلام این خبر افزود: با شروع عملیات اجرایی اصلی طرح سد و نیروگاه بختیاری گام بلندی در جهت اشتغال‎زایی در استان لرستان برداشته خواهد شد.

وی اضافه کرد: در دوره زمانی پیک عملیات اجرایی این پروژه، برای بیش از 10 هزار نفر بطور مستقیم در بخش‎های مختلف و بیش از 30 هزار نفر به شکل غیرمستقیم فرصت شغلی فراهم خواهد شد.

مهندس رنجبران ادامه داد: از سال 1384 تاکنون در عملیات اجرای زیرساخت‎های طرح، 900 نفر به طور مستقیم و 3000 نفر به طور غیرمستقیم در بخش‎های فنی، تأسیساتی و خدماتی مشغول به کار شدند که اغلب این افراد بومی منطقه هستند.

مجری طرح بختیاری در ادامه گفت: سد بختیاری با ارتفاع 325 متر از نوع بتنی دوقوسیو با حجم بتن‎ریزی 4 میلیون و 800 هزار متر مکعب در 80 کیلومتری جنوب شرقی خرم‎آباد در حال احداث است.

وی با بیان اینکه نیروگاه سد بختیاری توانایی تولید سالانه 3 هزار گیگاوات ساعت برق را دارد، خاطرنشان کرد: سد بختیاری پس از آبگیری دارای دریاچه‎ای با حجم 5 میلیارد و 200 میلیون مرت مکعب آب و طول حدود 60 کیلومتر به عنوا بزرگترین مخزن آبی پس از مخزن سد کرخه در کشور خواهد بود.

رنجبران افزود: از اهداف مهم این طرح می‎توان به افزایش تولید برق کشور، افزایش حجم آب قابل تنظیم در حوزه رودخانه دز، جلوگیری از ورود رسوبات به سد دز و در نتیجه افزایش عمر مفید سد و نیروگاه دز، تنظیم آب برای نیروگاه‎های جریانی دز 1، 2 و 3 در پایین دست خود، کنترل سیلاب‎های مخرب فصلی، اشتغال‎زایی و افزایش قابلیت‎های گردشگری منطقه اشاره کرد.

مجری طرح سد بختیاری یادآور شد: تاکنون بالغ بر 200 میلیارد تومان در این پروژه هزینهش ده و پیشرفت فیزیکی کل طرح نیز حدود 15 درصد است.

به گزارش ایسنا، سد بختیاری به عنوان بلندترین سد بتنی دوقوسی جهان در 80 کیلومتری جنوب شرقی خرم‎آباد و در میان ارتفاعات سر به فلک کشیده زاگرس در مجاورت ایستگاه تنگ پیچ راه‎آهن سراسری(هشتمین ایستگاه حد فاصل دورود – اندیمشک) ساخته می‎شود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

توفیق اجباری در گفته :

ببخشید چه خبر از معشوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

احمد در گفته :

سلام. به دليل تغيير اقليم. كنسل شد!!!

حسین در گفته :

با سلام و خسته عرض نباشی
به نظر من این طرح برای استان لرستان بیشترین اشتغال را برای جوانان استان انجام می دهد میباشد که نظیر ان در استان وجود ندارد

حسین یوسفوند در گفته :

با سلام
برای پیشرفت ایران عزیزمان باید سختی ها را تحمل کرد تا فردایی بهتر داشته باشیم

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :