کد خبر : 28184
تاریخ انتشار : ۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 120 بازدید

برخورد قاطع دادگستری لرستان با تخریب منابع طبیعی/ صدور حکم برای برخی متخلفان

      رئيس حفاظت و اطلاعات اداره کل دادگستري لرستان از برخورد قاطع دستگاه قضایی لرستان با تخریب کنندگان منابع طبیعی خبر داد. سید رحیم کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تدابیر دستگاه قضایی استان در خصوص حفاظت از منابع طبیعی اظهار داشت: در این راستا ستاد حفاظت از منابع ملي […]

0-101
 
 
 
رئيس حفاظت و اطلاعات اداره کل دادگستري لرستان از برخورد قاطع دستگاه قضایی لرستان با تخریب کنندگان منابع طبیعی خبر داد.

سید رحیم کاظمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تدابیر دستگاه قضایی استان در خصوص حفاظت از منابع طبیعی اظهار داشت: در این راستا ستاد حفاظت از منابع ملي در دستگاه قضايي استان فعال است كه به اينگونه جرائم رسيدگي مي كند.

وی با بیان اینکه این ستاد با دبیری دادستان به صورت مستمر تشکیل جلسه می دهد، بیان داشت: در صورتیکه در جايي در این زمینه كوتاهي شده باشد در این ستاد مطرح و به طور جدی با تخلفات برخورد مي شود.

رئيس حفاظت و اطلاعات اداره کل دادگستري لرستان یادآور شد: از سوی دیگر هم در دادسراها و هم دادگاهها شعب ویژه برای رسیدگی به پرونده های مرتبط با تخریب منابع طبیعی و اراضی ملی وجود دارد.

کاظمی تصریح کرد: وضعیت پیگیریهای دادگستری در این زمینه به گونه ای است که می توانیم ادعا کنیم که از دستگاههای متولی امر در این زمینه دلسوزی و جدیت ما کمتر نیست.

وی به برخورد با معدن دارانی که منجر به تخریب طبیعت در منظقه چگنی شده اند نیز اشاره کرد و بیان داشت: در این زمینه پرونده های متعددی تشکیل شده که برخی از آنها منجر به صدور حکم نیز شده است.

رئيس حفاظت و اطلاعات اداره کل دادگستري لرستان با یادآوری اینکه دستگاه قضایی برای برخورد جدی و صدور حکم قاطع و قوی متناسب با جرم نیاز به تحقیقات زیادی دارد، عنوان کرد: با این وجود در زمینه تخریب جنگلهای چگنی احکام خوبی نیز صادر شده است.

کاظمی تصریح کرد: تلاش دستگاه قضایی در این راستا است که گامی در مسیر حفاظت از این سرمایه ملی بردارد.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

ناشناس در گفته :

بايد مسئولين در برخورها قاطعيت بيشتري نشان دهند وجريمه بيشتري را براي كساني كه مراتع را جهت اضافه كردن به املاك خود شخم زده وتصرف ميكنند در نظر بگيرند

[پاسخ]

حامد در گفته :

انشالله

[پاسخ]

باسلام خدمت تمامی مردم خوب لرستان تخریب منابع طبیعی کشور جدی است !!!

رشد فزآینده واگذاری عرصه های منابع طبیعی ، ضعف دستگاه ها ی مسئول در زمینه اجرا و نظارت ، نارسایی و یا فقدان قوانین مناسب و ناکارآمدی اقدامات جهت پیشگیری و برخورد اصولی با متجاوزان و به طور کلی تخریب و تصرف اراضی منابع طبیعی ، همه و همه دست به دست هم داده تا امروز شاهد نابودی منابع طبیعی لرستان باشیم .

امروز به هر طرف که چشم می اندازیم از زمین و هوا گرفته تا رودخانه ، جنگل و .. همه چیز در حال نابودی است .

منابعی که برای مردمان امروز فقط یک امانت گرانبها است اما دیگر چیزی از آن برای نسل آینده باقی نمانده است .

آنچه مسلم است ، نابودی منابع طبیعی را باید در نبود مدیریت زیست محیطی ، اقتصادی و انسانی و همچنین نبود بستر فرهنگی مناسب جستجو کنیم .

حفظ و حراست بدون تردید یکی از مهمترین عوامل جلوگیری از نابودی و تخریب منابع طبیعی است ، امری که تا کنون از سوی دستگاه های مسئول و به خصوص سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری و سازمان حفاظت محیط زیست کم تر مورد توجه قرار گرفته است .

در این صورت حفاظت از منابع طبیعی باید به صورت وظیفه ای ملی وسیعی تلقی شود و همه مردم اعم از مسئول و غیر مسئول به سازمان های زیربط کمک کنند در غیر این صورت مناطق گوناگون لرستان کماکان صحنه تاخت و تاز این جریان فاسد خواهد بود و به تدریج شاهد بروز کانون های بحران در حوزه تضییع اراضی ملی خواهیم بود .

به امید روزی که تمام مردم برای حفظ و حراست و همچنین گسترش این منابع ارزشمند کوشا باشند .

میرملاس با عرض تشکر سعی کنید بیشتر دراین خصوص خبربزارید باتشکر از لطفتون یک شهروند لرکه عاشق کوههاودشتهای این دیارم

[پاسخ]

m.m در گفته :

قسم نمرم اما وه دینم درو

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

از زحمات شما سپاسگزارم

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :