کد خبر : 28290
تاریخ انتشار : ۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 203 بازدید

کلاه برداری‌ با استفاده از Missed Calls

   ميرملاس نيوز:شیوه این کلاهبرداری های جدید به این ترتیب است که طعمه ها اسیر شماره هایی می شوند که به قصد فریب دادن آنها گرفته شده و سپس قطع می شوند. کنجکاوی افراد برای پی بردن به اینکه Missed Call مربوط به چه کسی است، باعث می شود تا کلاه برداری از آنان ممکن […]

 

 ميرملاس نيوز:شیوه این کلاهبرداری های جدید به این ترتیب است که طعمه ها اسیر شماره هایی می شوند که به قصد فریب دادن آنها گرفته شده و سپس قطع می شوند. کنجکاوی افراد برای پی بردن به اینکه Missed Call مربوط به چه کسی است، باعث می شود تا کلاه برداری از آنان ممکن شود.اکنون سوال این است که این حُقه چگونه است؟ در پاسخ به آن باید گفت: یک کامپیوتر شماره هایی را انتخاب می کند و سپس بصورت اتوماتیک با آنها تماس می گیرد.

پس از آنکه زنگ تلفن طعمه یا هدف مورد نظر یکبار به صدا درآمد، کامپیوتر مذکور از کار متوقف می شود و گوشی در منوی فهرست تماس ها یک تماس از دست رفته را نشان می دهد.تا اینجا تکمیل طرح مذکور به این بستگی دارد که صاحب تلفن به شماره ای که به عنوان تماس از دست رفته در فهرست تماس های دستگاه وی نشان داده شده است، پاسخ دهد یا خیر.

کنجکاوی یکی از مهمترین عواملی است که منجر به موفقیت چنین نقشه هایی می شود و حتی کلاهبرداران هم خود می دانند که بسیاری از مردم به راحتی به تماس های از دست رفته خود پاسخ می دهند تا در نهایت به دلیل برقراری آن تماس پی ببرند.به هر حال با پاسخ دادن به تماس از دست رفته، صاحب تلفن بی آنکه متوجه باشد به یک سرویس پرداخت نقدی تلفنی وصل می شود که به سرعت به ضرر وی نرخ هایی محاسبه می شود.کلاهبرداران نیز از این فرصت استفاده کرده و اطمینان حاصل می کنند که حداکثر مبلغ مالی از این تماس به دست آمده است و سپس زمانیکه قبض ماهانه مشترکین به دست آنها می رسد، افرادیکه مورد چنین سو استفاده های مالی قرار گرفته اند تازه به حقیقت ماجرا پی می برند.

در حال حاضر هیچ راهی وجود ندارد که از طریق آن بتوان از وقوع چنین حوادثی جلوگیری به عمل آورد و بهترین راه برای جلوگیری از چنین سو استفاده هایی این است که مشترکان تنها به آن دسته از تماس های از دست رفته پاسخ دهند که شماره های مالکان آنها را می شناسند.

درج شده توسط : محمد ابراهیمی فرد/ دبير سرويس فناوري و دانلود"ميرملاس "

دیدگاه ها

سرویس هنری/علیآقا حسین پور در گفته :

سپاس از اطلاع رسانی جناب آقای صفایی عزیز.

[پاسخ]

نیما صفایی / دبیر سرویس فناوری و دانلود "میرملاس" پاسخ در تاريخ شنبه ۸ تیر , ۱۳۹۲ ۱۵:۲۴:

سپاس از شما آقاي حسين پور كه وقت گذاشتين

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

ya abalfazl

[پاسخ]

سرویس شهدا / سعید بالنگ در گفته :

سلام نیما جان
ممنون بابا اطلاع رسانی به موقع تون

[پاسخ]

سیا در گفته :

جل الخالق

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :