کد خبر : 28692
تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 50 بازدید

دلايل تاخير در واگذاري VPNقانوني

دبير شورايعالي فضاي مجازي از ارائه فرصت 2 هفته‌اي به شركت ارتباطات زيرساخت خبر داد تا طرح عملياتي خود را در خصوص ارائه VPN قانوني به کاربران حقيقي به اين شورا ارائه كند و گفت: در صورت تاخير شركت ارتباطات زيرساخت از اپراتورهاي بخش خصوصي براي ارائه VPN استفاده خواهد شد. به گزارش میرملاس نیوز […]

دبير شورايعالي فضاي مجازي از ارائه فرصت 2 هفته‌اي به شركت ارتباطات زيرساخت خبر داد تا طرح عملياتي خود را در خصوص ارائه VPN قانوني به کاربران حقيقي به اين شورا ارائه كند و گفت: در صورت تاخير شركت ارتباطات زيرساخت از اپراتورهاي بخش خصوصي براي ارائه VPN استفاده خواهد شد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از مهر، مهدي اخوان بهابادي با تشريح آخرين وضعيت ارائه خدمات VPN قانوني و نيز دلايل تاخير در ارائه آن اظهار داشت: در راستاي ساماندهي ارائه خدمات VPN در كشور از ابتداي سال گذشته مصوب شد كه براي ساماندهي خدمات VPN داخل كشور به صورت متمركز شركت ارتباطات زيرساخت وابسته به وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات نسبت به ارائه اين خدمات در كشور اقدام كند و به صورت موازي جلوي فعاليت ساير ارائه‌دهندگان خدمات VPN كه شركت‌هاي متفرقه‌اي بودند گرفته شود. وي ادامه داد: در فاز ابتدايي قرار شد با توجه به ظرفيتي كه اين شركت در اختيار داشت، ثبت‌نام از اشخاص حقوقي در اولويت قرار گيرد و پرتالي هم به همين منظور ساماندهي و ثبت‌نام از اشخاص حقوقي شروع شد در حال حاضر هم تعداد قابل توجهي از شركت‌ها، موسسات و بانك‌ها در حال دريافت اين خدمات در كشور هستند. دبير شوراي‌عالي فضاي مجازي با تاکيد براينکه در حال برنامه‌ريزي براي ارائه خدمات VPN قانوني به اشخاص و کاربران حقيقي هم هستيم، گفت: البته اين ارائه خدمت قرار بود زودتر از اين براي اشخاص حقيقي محقق شود اما با توجه به ظرفيتي كه وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات اعلام كرده بود و ورود به ايام انتخابات كه معمولا حجم كاري شركت‌هاي دولتي خصوصا حوزه فناوري ارتباطات و فناوري اطلاعات سنگين مي‌شود درخواست داشتند كه ثبت‌نام از اشخاص حقيقي با تاخير اقدام شود. وي از فرصت 2 هفته‌اي به شركت ارتباطات زيرساخت خبر داد تا طرح عملياتي خود را در خصوص ارائه VPN قانوني به کاربران حقيقي به اين شورا ارائه كند و گفت: در صورت تاخير شركت ارتباطات زيرساخت از اپراتورهاي بخش خصوصي براي ارائه VPN استفاده خواهد شد. رئيس مرکز ملي فضاي مجازي با اشاره به جلسه‌اي که مسئولان شرکت ارتباطات زيرساخت در اين مرکز داشتند، گفت: در اين جلسه مقرر شد ظرف هفته آينده طرح عملياتي وزارت ارتباطات در زمينه ارائه VPN قانوني براي تصويب به كميسيون شوراي‌عالي فضاي مجازي ارائه شود.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

وروجک در گفته :

نه بابا
بگو بخداااااااااااا!!!!!!!

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :