کد خبر : 28692
تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۴۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 49 بازدید

دلایل تاخیر در واگذاری VPNقانونی

دبیر شورایعالی فضای مجازی از ارائه فرصت ۲ هفته‌ای به شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد تا طرح عملیاتی خود را در خصوص ارائه VPN قانونی به کاربران حقیقی به این شورا ارائه کند و گفت: در صورت تاخیر شرکت ارتباطات زیرساخت از اپراتورهای بخش خصوصی برای ارائه VPN استفاده خواهد شد. به گزارش میرملاس نیوز […]

دبیر شورایعالی فضای مجازی از ارائه فرصت ۲ هفته‌ای به شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد تا طرح عملیاتی خود را در خصوص ارائه VPN قانونی به کاربران حقیقی به این شورا ارائه کند و گفت: در صورت تاخیر شرکت ارتباطات زیرساخت از اپراتورهای بخش خصوصی برای ارائه VPN استفاده خواهد شد.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از مهر، مهدی اخوان بهابادی با تشریح آخرین وضعیت ارائه خدمات VPN قانونی و نیز دلایل تاخیر در ارائه آن اظهار داشت: در راستای ساماندهی ارائه خدمات VPN در کشور از ابتدای سال گذشته مصوب شد که برای ساماندهی خدمات VPN داخل کشور به صورت متمرکز شرکت ارتباطات زیرساخت وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به ارائه این خدمات در کشور اقدام کند و به صورت موازی جلوی فعالیت سایر ارائه‌دهندگان خدمات VPN که شرکت‌های متفرقه‌ای بودند گرفته شود. وی ادامه داد: در فاز ابتدایی قرار شد با توجه به ظرفیتی که این شرکت در اختیار داشت، ثبت‌نام از اشخاص حقوقی در اولویت قرار گیرد و پرتالی هم به همین منظور ساماندهی و ثبت‌نام از اشخاص حقوقی شروع شد در حال حاضر هم تعداد قابل توجهی از شرکت‌ها، موسسات و بانک‌ها در حال دریافت این خدمات در کشور هستند. دبیر شورای‌عالی فضای مجازی با تاکید براینکه در حال برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات VPN قانونی به اشخاص و کاربران حقیقی هم هستیم، گفت: البته این ارائه خدمت قرار بود زودتر از این برای اشخاص حقیقی محقق شود اما با توجه به ظرفیتی که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده بود و ورود به ایام انتخابات که معمولا حجم کاری شرکت‌های دولتی خصوصا حوزه فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات سنگین می‌شود درخواست داشتند که ثبت‌نام از اشخاص حقیقی با تاخیر اقدام شود. وی از فرصت ۲ هفته‌ای به شرکت ارتباطات زیرساخت خبر داد تا طرح عملیاتی خود را در خصوص ارائه VPN قانونی به کاربران حقیقی به این شورا ارائه کند و گفت: در صورت تاخیر شرکت ارتباطات زیرساخت از اپراتورهای بخش خصوصی برای ارائه VPN استفاده خواهد شد. رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به جلسه‌ای که مسئولان شرکت ارتباطات زیرساخت در این مرکز داشتند، گفت: در این جلسه مقرر شد ظرف هفته آینده طرح عملیاتی وزارت ارتباطات در زمینه ارائه VPN قانونی برای تصویب به کمیسیون شورای‌عالی فضای مجازی ارائه شود.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

وروجک در گفته :

نه بابا
بگو بخداااااااااااا!!!!!!!

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :