کد خبر : 28697
تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 19 بازدید

داروهای ایرانی ۴۰ و خارجی ۹۰ درصد گران شدند

معاون امور دارویی سازمان غذا و دارو از اتمام قیمت‌گذاری داروهای داخلی و وارداتی خبر داد و گفت: داروهای تولید داخل به طور متوسط ۴۰ درصد و داروهای وارداتی به طور متوسط حدود ۹۰ درصد گران شدند. به گزارش میرملاس نیوز ، رضازاده معاون امور دارویی سازمان غذا و دارودر گفتگو با خبرنگار فارس گفت […]

معاون امور دارویی سازمان غذا و دارو از اتمام قیمت‌گذاری داروهای داخلی و وارداتی خبر داد و گفت: داروهای تولید داخل به طور متوسط ۴۰ درصد و داروهای وارداتی به طور متوسط حدود ۹۰ درصد گران شدند.

به گزارش میرملاس نیوز ، رضازاده معاون امور دارویی سازمان غذا و دارودر گفتگو با خبرنگار فارس گفت : علت افزایش قیمت دارو، افزایش قیمت ارز برای واردات مواد موثره داروهای تولید داخل است که تا حدی بر قیمت تمام شده آنها تأثیر می‌گذارد اما در مورد داروهای خارجی افزایش دوبرابری قیمت ارز از ارز مرجع به ارز مبادلاتی به صورت مستقیم بر قیمت تمام شده دارو تأثیر می‌‌دارد به همین علت شاهد افزایش قیمت حدود ۲ برابری این داروها هستیم.

شمس علی رضازاده  افزود: ‌قیمت‌گذاری جدید داروها بر اساس درخواست شرکت‌های دارویی در سازمان غذا و دارو با ارائه مدارک و اسناد مربوط به درخواست افزایش قیمت آنها بررسی و انجام می‌شود. وی ادامه داد: در سال جاری قیمت‌گذاری‌حدود۲۲۰۰ داروی تولید داخل از مجموع ۳ هزار دارو انجام شده و با توجه به اینکه قیمت گذاری بقیه داروهای تولید داخل قبلاً انجام شده بود اکنون دیگر درخواستی برای افزایش قیمت داروهای تولید داخل نداریم و طی یک ماه گذشته هر درخواستی که ارائه شده ظرف ۴۸ ساعت در کمیسیون قیمت‌گذاری دارو در مورد آن تصمیم‌گیری شده است. وی گفت: اکنون کار قیمت‌گذاری داروهای تولید داخل تمام شده است و به طور متوسط داروهای تولید داخل بین ۳۵ تا ۴۰ درصد رشد قیمت داشته‌اند، کمترین رشد قیمت داروهای داخلی حدود ۱۹ درصد و بیشترین آن حدود ۷۵درصد افزایش قیمت داشته است. معاون امور دارویی سازمان غذا و دارو افزود: قیمت گذاری داروهای وارداتی هم تمام شده و به طور متوسط قیمت داروهای خارجی نیز در سال‌جاری حدود ۹۰ درصد بیشتر شده است.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :