کد خبر : 28697
تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 20 بازدید

داروهاي ايراني 40 و خارجي 90 درصد گران شدند

معاون امور دارويي سازمان غذا و دارو از اتمام قيمت‌گذاري داروهاي داخلي و وارداتي خبر داد و گفت: داروهاي توليد داخل به طور متوسط 40 درصد و داروهاي وارداتي به طور متوسط حدود 90 درصد گران شدند. به گزارش میرملاس نیوز ، رضازاده معاون امور دارويي سازمان غذا و دارودر گفتگو با خبرنگار فارس گفت […]

معاون امور دارويي سازمان غذا و دارو از اتمام قيمت‌گذاري داروهاي داخلي و وارداتي خبر داد و گفت: داروهاي توليد داخل به طور متوسط 40 درصد و داروهاي وارداتي به طور متوسط حدود 90 درصد گران شدند.

به گزارش میرملاس نیوز ، رضازاده معاون امور دارويي سازمان غذا و دارودر گفتگو با خبرنگار فارس گفت : علت افزايش قيمت دارو، افزايش قيمت ارز براي واردات مواد موثره داروهاي توليد داخل است که تا حدي بر قيمت تمام شده آنها تأثير مي‌گذارد اما در مورد داروهاي خارجي افزايش دوبرابري قيمت ارز از ارز مرجع به ارز مبادلاتي به صورت مستقيم بر قيمت تمام شده دارو تأثير مي‌‌دارد به همين علت شاهد افزايش قيمت حدود 2 برابري اين داروها هستيم.

شمس علي رضازاده  افزود: ‌قيمت‌گذاري جديد داروها بر اساس درخواست شرکت‌هاي دارويي در سازمان غذا و دارو با ارائه مدارک و اسناد مربوط به درخواست افزايش قيمت آنها بررسي و انجام مي‌شود. وي ادامه داد: در سال جاري قيمت‌گذاري‌حدود2200 داروي توليد داخل از مجموع 3 هزار دارو انجام شده و با توجه به اينکه قيمت گذاري بقيه داروهاي توليد داخل قبلاً انجام شده بود اکنون ديگر درخواستي براي افزايش قيمت داروهاي توليد داخل نداريم و طي يک ماه گذشته هر درخواستي که ارائه شده ظرف 48 ساعت در کميسيون قيمت‌گذاري دارو در مورد آن تصميم‌گيري شده است. وي گفت: اکنون کار قيمت‌گذاري داروهاي توليد داخل تمام شده است و به طور متوسط داروهاي توليد داخل بين 35 تا 40 درصد رشد قيمت داشته‌اند، کمترين رشد قيمت داروهاي داخلي حدود 19 درصد و بيشترين آن حدود 75درصد افزايش قيمت داشته است. معاون امور دارويي سازمان غذا و دارو افزود: قيمت گذاري داروهاي وارداتي هم تمام شده و به طور متوسط قيمت داروهاي خارجي نيز در سال‌جاري حدود 90 درصد بيشتر شده است.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :