کد خبر : 28707
تاریخ انتشار : ۱۱ تیر ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۳
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 190 بازدید

مسکن مضر برای بیماران قلبی

      پزشکان در یک مطالعه جدید هشدار دادند که بیماران مبتلا به ناراحتی‌های قلبی باید از مصرف مسکن «دیکلوفناک» پرهیز کنند چون مصرف این دارو خطر حمله قلبی را در این افراد تشدید می‌کند. به گزارش میرملاس به نقل از گاردین، کارشناسان آژانس کنترل محصولات دارویی و درمانی انگلیس دراین‌باره اعلام کردند: با […]

 

 

  پزشکان در یک مطالعه جدید هشدار دادند که بیماران مبتلا به ناراحتی‌های قلبی باید از مصرف مسکن «دیکلوفناک» پرهیز کنند چون مصرف این دارو خطر حمله قلبی را در این افراد تشدید می‌کند.

به گزارش میرملاس به نقل از گاردین، کارشناسان آژانس کنترل محصولات دارویی و درمانی انگلیس دراین‌باره اعلام کردند: با مشخص شدن ارتباط بین مصرف مسکن دیکلوفناک با سکته قلبی و مغزی به افراد مبتلا به امراض قلبی و عروقی توصیه می‌شود که از مصرف این دارو خودداری کنند. پزشکان انگلیسی با بیان اینکه میلیون‌ها نفر مصرف‌کننده این داروی مسکن هستند، اظهار داشتند: بیمارانی که از مشکلات قلبی و عروقی رنج می‌برند نباید این دارو را مصرف کنند چرا که مصرف آن تاثیر قابل توجهی در بروز سکته قلبی و مغزی در این بیماران دارد. بر اساس نتایج منتشر شده در سال ۲۰۱۱ میلادی، بیمارانی که از مسکن دیکلوفناک استفاده می‌کنند ۴۰ درصد بیشتر از افراد دیگر در معرض خطر حمله قلبی و سکته مغزی هستند. برای بسیاری از بیماران داروی دیکلوفناک موثرترین و ایمن ترین مسکن در نظر گرفته می‌شود اما مصرف آن برای برخی گروه‌های پرخطر توصیه نمی‌شود.

 

 

 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :