کد خبر : 28789
تاریخ انتشار : ۱۲ تیر ۱۳۹۲ - ۰۹:۰۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 644 بازدید

شهيد چاچ و سر بلندي از امتحان الهي

    پاينده باد، ياد انسانهايي كه شهادت در راه حق را برگزيدند؛ شهيد علي عباس چاچ مجاهدي غيور كه در وصيت نامه پرمغزش به همگان توصيه مي كرد، در جنگ كه يك امتحان الهي است، به فكر عمل خويش باشند، تا از گمراهي و هلاكت نجات يابند، زيرا اين دنيا ماندني نيست. مقام شهادت […]

80721945-4490180

 

 

پاينده باد، ياد انسانهايي كه شهادت در راه حق را برگزيدند؛ شهيد علي عباس چاچ مجاهدي غيور كه در وصيت نامه پرمغزش به همگان توصيه مي كرد، در جنگ كه يك امتحان الهي است، به فكر عمل خويش باشند، تا از گمراهي و هلاكت نجات يابند، زيرا اين دنيا ماندني نيست.

مقام شهادت اوج بندگي و سير و سلوك در عالم معني است و ما خاكيان محجوب چه مي دانيم كه اين ارتزاق عند رب الشهدا چه است؟ امام خميني(ره)
هرازگاهي چند از آناني بنويسيم كه عشق را در مسير رسيدن به معبود يافتند و اين راه را به سبكي بال پرندگان طي كردند. آنان كه روشني انديشه پاك شان در دل تاريكي هاي زمان، مسير هدايت و سخن شان پاسخ همه سوالات بي جواب است. دفتر پژوهش و بررسي هاي خبري به منظور پاسداشت مقام شهيد با ارائه سلسله گزارشهاي يادنامه سخن عشق همراه مي شود با عاشقان حقيقي كه معرفت الهي را به حق درك كردند.
و امروز همراه با شهيد علي عباس چاچ
علي عباس چاچ در بهمن ۱۳۳۹ در خانواده اي كشاورز در روستاي ده پير لرستان پابه عرصه گيتي نهاد، وي دوران ابتدايي را با موفقيت سپري كرد و در كنار درس به خانواده نيز كمك و براي محرومين و روستاييان دلسوزي مي كرد و از بي عدالتي هاي زمان طاغوت بشدت رنج مي برد.
او دوران راهنمايي را در خرم آباد به سر برد و سوم راهنمايي را همراه با كار به پايان رسانيد؛ با وجود هوش سرشاري كه داشت به علت فقر مادي نتوانست به تحصيل ادامه دهد.
در نخستين روزهاي پيروزي انقلاب اسلامي و با تاسيس سپاه پاسداران، به عضويت سپاه درآمد. علي عباس در غائله كردستان و جنگ با گروهك ها حضوري فعال داشت و با آغاز جنگ تحميلي عراق عليه ايران به خوزستان رفت و با تمام قدرت به مبارزه پرداخت و در بيشتر عمليات ها شركت كرد بطوري كه چهار بار مجروح شد اما هيچ وقت احساس خستگي يا كسالت نكرد و هر بار آماده تر از قبل به جبهه ها باز مي گشت.
سرانجام در مراحل پاياني عمليات والفجر۹ در مقابل تك رژيم بعث عراق مردانه ايستاد و مقاومت كرد و پس از نبردي سخت و نابرابر در ۲۰ فروردين ۱۳۶۵ به درجه رفيع شهادت نايل آمد و به هدفش كه شهادت در راه حق بود رسيد.
وي در طول انقلاب تا موقع شهادت هميشه در خدمت انقلاب و خط امام بود و به خط امام عشق مي ورزيد و علاقه شديدي به امام و روحانيون داشت و هيچ وقت از علاقه اش به امام و انقلاب كم نشد.
و گزيده آنچه بر صفحات سرخ وصيتنامه اين شهيد دلاور نقش بسته است:
…پروردگار خداوند بزرگ اي خداي همه جهان و همه موجودات روي زمين تو ما را به جهاد در راه حق و حقيقت است دعوت نموده اي و ما به دعوت شما لبيك گفته و در راه تو قدم برداشته ايم خدايا ما را در اين راه موفق بدار و ما را به راهي كه صلاح و خير خودت در آن باشد راهنمايي كن اي خداي رحمان و رحيم به حق همه پيامبران و امامان و به حق خون شهدا و اشك چشم مادران و تو را به حق بندگان صالح و مقربان درگاهت اين بنده ناچيزت را ببخش و بيامرز اي خداي بزرگ از كردارهاي زشتم به تو پناه مي برم خدايا از گناهان همه ي ما درگذر…سلام و درود به پيشگاه مقدس رهبر عاليقدر اين حسينِ زمان امام خميني و سلام بر كساني كه مخلصانه در راه خدا قدم بر مي دارند اين بنده ضعيف علي عباس چاچ كه خداوند مرا كمك كرده و اين سعادت را نصيب بنده نموده كه در بين برادران رزمنده باشم خيلي خدا را شكر مي كنم كه در همچين زماني قرار گرفته ام و چنين فرصتي را پيدا كرده ام كه در بين برادران رزمنده باشم تا لطف خدا شامل حال اينجانب شود…به تمام برادران و خواهران مسلمان توصيه دارم كه اين جنگ يك امتحان است تا كفر و اسلام از هم جدا شود و منافق و مؤمن مشخص گردد و اين كار شغل همه پيامبران و امامان ما بوده و از خلقت آدم تا به حال دين خدا دشمناني داشته و همه هلاك شده اند و آثاري از آن ها نيست ولي دين اسلام و قرآن كريم هميشه هست و خواهد بود و ما بايد به فكر عمل خويش باشيم تا خود را از گمراهي و هلاكت نجات دهيم و اين دنيا ماندني نيست و كوله بار ما همان اعمالمان مي باشد…

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

روحت شاد

[پاسخ]

خدارحمتت کنه شهید والا مقام

[پاسخ]

رز مریم در گفته :

خدا رحمتت کنه تمام شهدا روحتون شاد

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :