کد خبر : 29093
تاریخ انتشار : ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 519 بازدید

شاهکاری دیگر از شیرمردان ایران؛ پیروزی ایران برابر کوبا

    تیم ملی والیبال ایران در هفته ششم مسابقات لیگ جهانی والیبال در هاوانا به مصاف تیم ملی کوبا رفت به گزارش میرملاس نیوز ، تیم ملی والیبال ایران در هفته ششم مسابقات لیگ جهانی والیبال به مصاف کوبا رفت و پس از واگذاری ست اول با نتیجه 26 بر 24 ست دوم را […]

0d1d4fd7101d48ab06cc38974146c128_XL

 

 

تیم ملی والیبال ایران در هفته ششم مسابقات لیگ جهانی والیبال در هاوانا به مصاف تیم ملی کوبا رفت

به گزارش میرملاس نیوز ، تیم ملی والیبال ایران در هفته ششم مسابقات لیگ جهانی والیبال به مصاف کوبا رفت و پس از واگذاری ست اول با نتیجه 26 بر 24 ست دوم را نیز با نتیجه 25 بر 19 به حریف واگذار کرد.

کوبایی‌ها که در این دوره از رقابت‌ها با ترکیب جوانی پا میدان گذاشته بودند، پیش از این بازی‌های خود را مقابل صربستان و ایتالیا و آلمان واگذار کرده و تنها با یک برد برابر روسیه در قعر جدول رده بندی جای داشت. موضوعی که مسئولان فدراسیون کوبا و مردم این کشور اصلا از آن خشنود نبودند. آنها امید زیادی داشتند تا از ایران در خانه خود امتیاز بگیرند.

 

در مقابل شیرمردان والیبال ایران هم بعد از نمایش‌های فوق‌العاده مقابل صربستان و ایتالیا و کسب هفت امتیاز حالا دیگر به عنوان یک تیم مدعی به دنبال سوغات بردن از کوبا بودند.

سالن 15 هزار نفری شهر هاوانا که به نظر خیلی کمتر از این تعداد ظرفیت دارد، شاهد برگزاری مسابقه ایران و کوبا بود. از حدود 30 دقیقه قبل از این رویداد حدود یک سوم ظرفیت ورزشگاه پر شده بود. تعداد قابل ملاحظه ای از کارمندان سفارت جمهوری اسلامی ایران در هاوانا نیز برای تماشای این مسابقه به سالن آمده بودند. پیش از این گفته شده بود که ایرانی‌ها حدود یکصد بلیط را برای تماشای بازی والیبال ایران پیش خرید کرده اند.

 

تیم ملی والیبال ایران با ترکیب امیر غفور، عادل غلامی، سعید معروف، علی مباشری، رحمان داودی، محمد موسوی و لیبرو فرهاد ظریف با پیراهن های یکدست سپید مقابل کوبا به میدان رفت.

کوبا هم با پیراهن قرمز و ترکیب می‌سا، بی‌ست، کپدا، ماکیاز، گاتی یرز، آبراهان بازی با آغاز کرد.

 

*ست نخست: 26 بر 24 کوبا

تیم ملی والیبال ایران طبق دستور ولاسکو بازی را پر فشار آغاز کرد. ملی‌پوشان خوب می‌دانستند که حریف ترکیب جوانی در اختیار دارد و سعی می‌کردند از ابتدای کار بازیکنان رنگین پوست حریف را از نظر روانی تحت تاثیر بگدارند. عادل غالامی با سرویس های فنی و محمد موسوی با نقش آفرینی بی نظیرش کار را به سود ایران پیش می برد. در مقابل کوبای‌ها با تکیه بر بلند زن های چغر خود امتیاز می‌گرفتند. موسوی به خوبی از پاس‌های بریده معروف امتیاز می ساخت. وقت استراحت فنی اول با امتیاز 8 بر5 به سود ملی‌پوشان ایران تمام شد. تقریبا دو سوم سالن 15 هزار نفری شهر هاوانا پر شده بود. جمعیت یک صدا کوبا را تشویق می کردند. جو سالن کاملا به نفع تیم میزبان بود. در حالی که تیم ایران خیلی خوب در حمله کار می کرد اما چند اشتباه کوچک در دریافت موجب شد کوبا در امتیاز 15 کار را مساوی کند. یک رای مشکوک از داور هم موجب شد وقت استراحت فنی دوم به نفع کوبا تمام شود. ملی‌پوشان ایران که اجازه خودنمایی را به حریف نمی دادند همچنان پایاپای میزبان خود پیش می رفتند. بازی با حساسیت زیادی برای هر دو تیم دنبال می شد.

 

بازی 17 بر 17 پیش می رفت و دو تیم عملکردی آرام داشتند. اشتباه های سرویس باعث شد تا کوبایی ها 19 بر 18 از ایران پیش بیفتند اما دوباره آبشار مباشری کار را برابر کرد. حمله های هر دو تیم به امتیاز تبدیل می شد که خولیو ولاسکو برای شاگردانش وقت استراحتی گرفت و به دریافت و دفاع بهتر برای ادامه کار تاکید کرد. بازی همچنان گام به گام ادامه پیدا می کرد و در نهایت ملی پوشان ایران 26 بر 24ست نخست را به حریف واگذار کردند.

*ست دوم: 25 بر 19 کوبا

 

امیر غفور پشت خط زن ایران در ست دوم هوشمندانه آبشار می‌زد. سعید معروف هم که قدری از باخت در ست نخست عصبانی شده بود دیگر غیرتی کار می‌کرد و با تک دفاع به نبرد آبشارهای قدرتی حریف می‌رفت. سرویس‌های تماشایی کپدا در ادامه امان را از تیم ایران بریده بود. به جرات می‌توان گفت که او بیش از یک متر پرواز می کرد و سرویس های خیره کننده ای را به قلب زمین ایران می فرستاد. بازی خوب او و دریافت‌های ناقص ایران موجب می شد تا کار برای هر دو تیم پایاپای پیش برود.

گاهی ایران و گاهی کوبا در امتیازها جلو می افتادند. بازیکنان کوبایی به ویژه بی‌ست توانایی زیادی در ارسال آبشار‌های بلند داشتند. ولاسکو که هم نسبت به داوری و هم به عملکرد بازیکنانش معترض بود مدام از کنار زمین فریاد می‌کشید. هوای شرجی کوبا توپ را سنگین کرده بود و دریافت‌ها را مشکل می‌ساخت. داوری هم کاملا به سود کوبا بود. خط نگه دارها به هیچ وجه عملکرد خوبی نداشتند. در اواسط ست دوم کوبا چهار امتیاز از ایران جلو افتاد. بازی خوب بی ست، آبراهام و فی‌یل روند کار را به سود تیم میزبان پیش می برد. هواداران ایرانی حاضر در سالن یکصدا ملی پوشان را تشویق می کردند. هنوز بخش قابل توجهی از سالن مسابقه خالی بود. علی مباشری به سختی از بین دو دفاع بلند قامت کوبا توپ هایش را در زمین کوبا می نشاند. اما بلندزن های حریف خیلی راحت امتیاز می‌گرفتند. این ست در نهایت به سود کوبا به اتمام رسید.

 

*ست سوم: 25 بر 19 ایران

همچنان توپ های بریده سعید معروف و آبشارهای سرعتی موسوی برگ برنده ایران به شمار می رفت. ایران می توانست روی سرعت مقابل بازیکنان قدرتی اما سنگین کوبا نتیجه بگیرد. تنها چاره کار ارسال سرویس های مقتدرانه بود.

 

تیم ملی والیبال ایران در ست سوم بیشتر ترکیبی کار می کرد. حمزه زرینی که به جای داودی به میدان آمده بود، با تمام وجود آبشار می زد. ایران مثل ست های قبل شروع خوبی داشت و وقت استراحت فنی نخست ست سوم را با اختلاف چهار امتیاز به سود خود تمام کرد. داور بازی واقعا عملکرد پر نقدی داشت. او یک سوی زمین را نگاه می کرد و برای طرف دیگر سوت می زد!!! با این حال در ست سوم بازیکنان ایران دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند و با چنگ و دندان برای حفظ نتیجه می جنگیدند. سالن مسابقه همچنان پر می شد. هر لحظه هواداران بیشتری برای تماشای مسابقه به سالن می‌آمدند. ولاسکو از کنار زمین به غفور اشاره می کرد که با چشمان باز آبشار بزند. کپیدا تقریبا از تمام پاس‌ها برای کوبا امتیاز می گرفت.

ایران در ست سوم از حریف جلو افتاده بود و این برتری تا وقت استراحت فنی دوم ادامه داشت. ملی پوشان محتاط بازی می کردند. ولاسکو در ست سوم تشکری را به جای غلامی به میدان فرستاد تا باز هم بیشتر روی کار سرعتی تمرکز کند. ایران تا امتیازهای پایانی از حریفش جلو بود. با این حال کوبا به یک قدمی میهمان خود رسید و در امتیاز 18 کار را مساوی کرد. تماشاگران کوبای در سالن موج مکزیکی می رفتند و یکصدا کوبا کوبا می گفتند.

 

*ست چهارم: 25 بر 22 ایران کوبایی‌ها نمی‌خواستند بازی برده را به تساوی بکشانند. بازیکنان ایران هم خوب می‌دانستد چاره‌ای جز پیروزی در ست چهارم ندارند. ایران در چهار امتیاز اول بازی از حریف پیش افتاده بود اما باز هم نقش آفرینی خوب کپیدا کار را مساوی کرد. دو تیم نمایش پایاپایی داشتند. آرمین تشکری تعویض طلایی ولاسکو در ست سوم در ادامه هم نمایش بسیار دلچسب و مطلوبی داشت. بی ست از پشت خط کاملا دریافت کننده های ایران را آزار می داد. ولاسکو در وقت اسراحت فنی نخست فقط با معروف حرف زد. او می دانست هوشمندی پاسور توانای تیم ملی در این لحظات حساس چاره کار است. علی مباشری که برای دریافت هر توپ انصافا غیرتی می جنگید حتی تا پشت نیمکت کادر فنی هم روی زمین شیرجه میزد تا توپ ها را مهار کند. ملی پوشان ایران آنقدر جنگنده ظاهر شدند که سر انجام از لوکوموتیو کوبا سبقت گرفتند و سرمربی حریف را وادار کردند وقت استراحت بگیرد. هر گاه بی ست برای آبشار زدن می پرید زانوانش بالاتر از خط زیر تور می رفت. او انصافا مهره کارآمدی بود. ایران با پنج امتیاز اختلاف وقت استراحت فنی دوم را به سود خود تمام کرد. تفکرات ولاسکو جواب داده بود. روند بازی به سود ایران تغییر کرد. بازیکنان ایران در پی حفظ برتری خود بودند. پیروز این ست نیز در پایان تیم والیبال ایران بود.

 

*ست پنجم: 16 بر 14 ایران/// ست پنجم ست رقابت فشرده بود که به پیروزی ایران انجامید

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

لطفا اخبار بازشماری آرای شورای شهر نوراباد را پوشش دهید

[پاسخ]

رشنو. محمد در گفته :

افرين به ايران و ايراني. فقط واليبال. شانس ما ارش هم مصدوم شد. ايشالا عقاب كوهدشتمون رضا صفايي. خوب بشه تو مسابقات ببينيمش.

[پاسخ]

مهدي. از بروجرد در گفته :

سلام اقاي ازادبخت. مرسي اخبار به روزتون. يه سوال داشتم شما جرا به جا اين عكس كه زديد عكس رضا صفايي را نميزنيد؟ خداييش بايد يادي ورزشكاراي با اخلاقمونو بكنيم

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :