کد خبر : 29287
تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 225 بازدید

طلا گران می‌شود

      با توجه به افزایش عدم ثبات سیاسی در پرتغال و نگرانی‌ها در مورد بدتر شدن اوضاع بدهی اروپا و افزایش تقاضا برای جواهرات در پی ثبت رکورد کاهشی فصلی، اکثر شرکت‌کنندگان در آمارگیری هفتگی بلومبرگ انتظار افزایش قیمت‌ها دارند که بیشترین تعداد طرفدار افزایش قیمت در آمارگیری یک ماه گذشته هستند. ۲۷ […]

9920730120120916153658729
 
 
 
با توجه به افزایش عدم ثبات سیاسی در پرتغال و نگرانی‌ها در مورد بدتر شدن اوضاع بدهی اروپا و افزایش تقاضا برای جواهرات در پی ثبت رکورد کاهشی فصلی، اکثر شرکت‌کنندگان در آمارگیری هفتگی بلومبرگ انتظار افزایش قیمت‌ها دارند که بیشترین تعداد طرفدار افزایش قیمت در آمارگیری یک ماه گذشته هستند.

۲۷ نفر در آمارگیری بلومبرگ شرکت کرده‌اند. ۱۴ نفر رای به افزایش قیمت‌ها در هفته آینده داده‌اند در حالی که ۱۰ نفر طرفدار کاهش قیمت‌ها هستند و ۳ نفر اعتقاد به ثبات یا نوسانات اندک قیمت‌ها دارند. 

بر طبق گزارش استاندارد بانک، اکثر صندوق‌های هجینگ طرفدار کاهش قیمت‌ها هستند که یک رکورد در شش سال گذشته محسوب می‌شود و دارایی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری به پایین‌ترین سطح در سه سال اخیر رسیده است و تقاضای فیزیکی این فلز زرد بالا است. 

به گزارش اقتصاد آنلاین، بعد از اعلام خبر کاهش مبلغ سیاست‌های محرک فدرال رزور، علاقه برخی از سرمایه‌گذاران به بازار طلا کاهش یافت و قیمت طلا در حدود ۲۳ درصد در فصل گذشته کاهش یافت. بازار نزولی طلا در ماه آوریل باعث افزایش تقاضا برای جواهرات و سکه‌های طلا در دنیا شد و واردات ترکیه (چهارمین مصرف‌کننده طلا در جهان) به بالاترین سطح در چهار و نیم سال اخیر رسید (۴۵.۵ تن در آوریل و بالاتر از ۴۳ تن در می و ژوئن). در پی استعفای دو وزیر کشور پرتغال و افزایش هزینه‌های دریافت وام به بالاترین رقم در هفت ماه گذشته، قیمت طلا در ابتدای هفته گذشته با افزایش روبرو شد. 

مارک ابایرن (Mark O’byrne)، مدیر عامل یک شرکت سرمایه‌گذاری در زمینه طلا، معتقد است که “بهبود در وضعیت قیمت‌های طلا در ابتدا موقتی خواهد بود اما بازگشت دوباره بحران بدهی منطقه اروپا می‌تواند روند صعودی قیمت‌ها را تثبت کند. بسیاری از جواهرسازان از سطوح پایین قیمت در حال حاضر به عنوان فرصتی برای افزایش ذخایر خود استفاده می‌کنند.” 

با افزایش تنش‌ها در مصر و به دلیل به دلیل نگرانی‌های ناشی از کاهش عرضه نفت در خاورمیانه، در هفته جاری قیمت نفت به بالاتر از ۱۰۰ دلار در هر بشکه افزایش یافت که در نتیجه برخی کارشناسان معتقد هستند که افزایش در قیمت نفت باعث افزایش تورم و به تبع آن خرید طلا به عنوان سپر تورمی (هجینگ) خواهد شد. 

بر طبق آخرین اظهارات مدیر عامل سابق AngloGold Ashanti، سومین شرکت بزرگ استخراج طلا در دنیا، تولید طلا بیشتر از سطح مورد انتظار اکثر سرمایه‌گذاران کاهش خواهد یافت و باعث جهش ناگهانی قیمت‌ها خواهد شد. 

شرکت گلدمن سکس (Goldman Sachs Group Inc.) پیش‌بینی می‌کند که قیمت هر اونس طلا تا انتهای سال ۲۰۱۴ معادل ۱۰۵۰ دلار خواهد بود. بانک کردیت سوییس قیمت هر اونس طلا در ۱۲ ماه آینده را ۱۱۵۰ دلار پیش‌بینی می‌کند. بر طبق آخرین پیش‌بینی بانک دانمارکی دانسکه (Danske Bank) نیز قیمت هر اونس طلا در سه ماه آینده معادل ۱۰۰۰ دلار خواهد بود.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :