کد خبر : 29723
تاریخ انتشار : ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ۰۴:۳۷
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 64 بازدید

دهمرده:منطقه اقتصادی ازنا، زمینه ساز خلق حماسه اقتصادی

“منطقه اقتصادی ازنا، زمینه خلق حماسه اقتصادی در لرستان را فراهم خواهد کرد” ، استاندار لرستان بابیان مطلب فوق واشاره به ظرفیت های عظیم و غنی اقتصادی استان، گفت: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی ازنا، سرآغازی برای تحقق حماسه اقتصادی در تداوم خلق حماسه سیاسی مردم ولایی لرستان است. به گزارش میرملاس نیوز، حبیب الله […]

“منطقه اقتصادی ازنا، زمینه خلق حماسه اقتصادی در لرستان را فراهم خواهد کرد” ، استاندار لرستان بابیان مطلب فوق واشاره به ظرفیت های عظیم و غنی اقتصادی استان، گفت: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی ازنا، سرآغازی برای تحقق حماسه اقتصادی در تداوم خلق حماسه سیاسی مردم ولایی لرستان است.

به گزارش میرملاس نیوز، حبیب الله دهمرده در مراسم عملیاتی شدن منطقه ویژه اقتصادی ازنا، افزود: تلاش گسترده و هدفمندی براساس یک برنامه علمی و کارشناسی در راستای زمینه سازی برای رشد و توسعه همه جانبه و متوازن این استان انجام شده که فعالیت منطقه ویژه اقتصادی ازنا یکی از دستاوردهای این فعالیت ها محسوب می شود. وی اظهارداشت: راه اندازی و فعال کردن این منطقه ویژه اقتصادی و اخذ مجوزهای لازم و رفع موانع و کمبودهای قانونی موجود یک پروسه طولانی و زمان بر بوده که به لطف خداوند و تلاش و همت همه مسوولان و دلسوزان استان، به سرانجام رسیده است. وی گفت: فعالیت این منطقه ویژه اقتصادی با توجه به ظرفیت های گسترده معدنی، صنعتی و تولیدی استان لرستان و همچنین وجود نیروی انسانی ماهر و متخصص می تواند شرایط و بستر مناسب برای شکوفایی اقتصادی استان را با خلق یک حماسه اقتصادی به خوبی فراهم کند. استاندارلرستان با اشاره به پیگیری های گسترده و شبانه روزی مدیران اجرایی استان لرستان برای فراهم کردن شرایط قانونی فعالیت منطقه ویژه اقتصادی ازنا، افزود: این منطقه ویژه در سایه عنایت دولت خدمتگزار و سیاست عدالت محور نظام مقدس جمهوری اسلامی، با هدف رشد و شکوفایی اقتصاد استان و محرومیت زدایی از چهره این دیار، راه اندازی شده است. وی خاظر نشان کرد: در کنار این مهم، تهیه و تدوین سند آمایش استان لرستان که به عنوان یک برنامه راهبردی ، نقشه راه سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی و صنعتی استان را در یک دوره زمانی بلند مدت مشخص کرده، نوید آینده ای روشن و درخشان در عرصه تولید و صنعت استان را می دهد. استاندار لرستان با تقدیر از تلاش تمامی افرادی که به هر نحو در احداث و راه اندازی این منطقه همکاری داشته اند، اظهار کرد: مشکلات و عقب ماندگی های موجود در استان لرستان یک شبه ایجاد نشده که بتوان همه آنها را یک شبه و در کوتاه مدت حل و فصل کرد. استاندار لرستان افزود: فعالیت این منطقه شرایط لازم و مناسب برای سرمایه گذاری هدفمند و موثر در حوزه های اقتصادی، صنعتی، تولیدی و معدنی استان را فراهم کرده و با فعال شدن منطقه ویژه اقتصادی ازنا، بستر مناسب و قانونی برای حضور و مشارکت بخش خصوصی در عرصه رشد و توسعه اقتصادی استان لرستان مهیا شده است. دهمرده گفت: همچنین با پیگیری های انجام شده هیات دولت ، پرداخت شش هزار میلیارد ریال تسهیلات در یک دوره زمانی سه ساله را برای رشد و شکوفایی اقتصاد استان لرستان مصوب کرده که این مهم نیز اقدامی قابل توجه برای رفع مشکلات و توسعه اقتصادی استان محسوب می شود. دراین مراسم، فرماندار و امام جمعه ازنا نیز در سخنانی به طرح برخی از مسایل و مطالبات مردم شهرستان ازنا و همچنین اقدامات انجام شده در خصوص تامین نیازهای مردم پرداختند.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

موسی در گفته :

مثل همه استان که حماسه خلق کردید جناب ده مرده استاندار

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :