کد خبر : 30408
تاریخ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 177 بازدید

تولید سالیانه ۱۳۲میلیون قطعه بچه ماهی در لرستان

    لرستان با تولید سالیانه ۱۳۲ میلیون قطعه بچه ماهی حدود۳۰ درصد نیاز مزارع پرورش ماهی کشور را تأمین می کند.به گزارش میرملاس نیوز در لرستان ۵ سایت تولید و تکثیر بچه ماهی وجود دارد که سالانه ۱۳۲میلیون قطعه بچه ماهی قزل آلا تولید می کنند که از این لحاظ لرستان جایگاه نخست کشور […]

1282379954898

 

 

لرستان با تولید سالیانه ۱۳۲ میلیون قطعه بچه ماهی حدود۳۰ درصد نیاز مزارع پرورش ماهی کشور را تأمین می کند.
به گزارش میرملاس نیوز در لرستان ۵ سایت تولید و تکثیر بچه ماهی وجود دارد که سالانه ۱۳۲میلیون قطعه بچه ماهی قزل آلا تولید می کنند که از این لحاظ لرستان جایگاه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
به گفته طاهری مقدم رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ۵۰ درصد از بچه ماهی تولید شده در لرستان نیاز استان را تامین می کند و۵۰ درصد دیگر به خارج استان صادر می شود. 
لرستان با تولید سالیانه ۱۳ درصد معادل ۱۷ هزار تن ماهیان سردابی ، مقام دوم استان های غیرساحلی را نیز به خود اختصاص داده است.
در مجموع سالانه ۲۰ هزار تن انواع ماهی سردآبی ، گرم آبی و استحصال از منابع آبی در این استان تولید می شود که از این نظر لرستان در بین استانهای غیر ساحلی کشور مقام اول را دارد. 
۸۰ درصد از تولیدات ماهی گرمابی و سردآبی لرستان به خارج از کشور بویژه کشور عراق صادر می شود. 
هم اکنون ۱۱ هزار نفر در بخش شیلات لرستان فعالیت می کنند و بزرگترین مجتمع پرورش ماهیان سردآبی کشور در شهرستان دورود واقع شده است.
۴۲۰ مزرعه پرورش ماهی معادل۱۰درصد مزارع پرورش ماهی کشور در این استان وجود دارد.
به گفته طاهری مقدم در صورتیکه سرمایه گذاران و بخش خصوصی وارد کار فعالیت های آبزی پروری و شیلات شوند امکان تولید ۱۰۰ هزار تن ماهی در لرستان نیز وجود دارد. 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

شاید خسته... در گفته :

وای چقد خوشگلن

مهیار 12 ساله از خرم اباد در گفته :

لطفا ماهی های اکواریومی بچه زا هم پرورش دهید
باتشکر از تمامی کار کنانو مدیر

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :