کد خبر : 30408
تاریخ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 207 بازدید

تولید سالیانه 132میلیون قطعه بچه ماهی در لرستان

    لرستان با تولید سالیانه 132 میلیون قطعه بچه ماهی حدود30 درصد نیاز مزارع پرورش ماهی کشور را تأمین می کند.به گزارش میرملاس نیوز در لرستان 5 سایت تولید و تکثیر بچه ماهی وجود دارد که سالانه 132میلیون قطعه بچه ماهی قزل آلا تولید می کنند که از این لحاظ لرستان جایگاه نخست کشور […]

1282379954898

 

 

لرستان با تولید سالیانه 132 میلیون قطعه بچه ماهی حدود30 درصد نیاز مزارع پرورش ماهی کشور را تأمین می کند.
به گزارش میرملاس نیوز در لرستان 5 سایت تولید و تکثیر بچه ماهی وجود دارد که سالانه 132میلیون قطعه بچه ماهی قزل آلا تولید می کنند که از این لحاظ لرستان جایگاه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.
به گفته طاهری مقدم رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان 50 درصد از بچه ماهی تولید شده در لرستان نیاز استان را تامین می کند و50 درصد دیگر به خارج استان صادر می شود. 
لرستان با تولید سالیانه 13 درصد معادل 17 هزار تن ماهیان سردابی ، مقام دوم استان های غیرساحلی را نیز به خود اختصاص داده است.
در مجموع سالانه 20 هزار تن انواع ماهی سردآبی ، گرم آبی و استحصال از منابع آبی در این استان تولید می شود که از این نظر لرستان در بین استانهای غیر ساحلی کشور مقام اول را دارد. 
80 درصد از تولیدات ماهی گرمابی و سردآبی لرستان به خارج از کشور بویژه کشور عراق صادر می شود. 
هم اکنون 11 هزار نفر در بخش شیلات لرستان فعالیت می کنند و بزرگترین مجتمع پرورش ماهیان سردآبی کشور در شهرستان دورود واقع شده است.
420 مزرعه پرورش ماهی معادل10درصد مزارع پرورش ماهی کشور در این استان وجود دارد.
به گفته طاهری مقدم در صورتیکه سرمایه گذاران و بخش خصوصی وارد کار فعالیت های آبزی پروری و شیلات شوند امکان تولید 100 هزار تن ماهی در لرستان نیز وجود دارد. 

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

شاید خسته... در گفته :

وای چقد خوشگلن

[پاسخ]

مهیار 12 ساله از خرم اباد در گفته :

لطفا ماهی های اکواریومی بچه زا هم پرورش دهید
باتشکر از تمامی کار کنانو مدیر

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :