کد خبر : 30411
تاریخ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 203 بازدید

اقدام ارزنده شهروند فرهنگ دوست لرستانی

   یکی از کارمندان شرکت نفت لرستان بنام محمد نوریزدان ، یک قطعه ظرف مسی باستانی را به اداره کل میراث فرهنگی لرستان اهداء نمود .    به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان ، این شخص با بیان اینکه شیء تاریخی مورد نظر چندین نسل است […]

 

 یکی از کارمندان شرکت نفت لرستان بنام محمد نوریزدان ، یک قطعه ظرف مسی باستانی را به اداره کل میراث فرهنگی لرستان اهداء نمود .

   به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان ، این شخص با بیان اینکه شیء تاریخی مورد نظر چندین نسل است که در خانواده ایشان وجود دارد اظهار داشت : با تمام علاقه ای که به این اثر داشته ام و سالهاست زینت بخش دکوراسیون منزلم می باشد ، تصمیم گرفته ام آنرا به جایگاه اصلی اش یعنی موزه لرستان اهداء نمایم و اعتقاد دارم که بهترین مکان برای نگهداری ، نمایش و مطالعه بر روی آن میراث فرهنگی می باشد .

   این فرد فرهنگ دوست از کارشناسان شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه لرستان می باشد .

   عطا حسن پور باستان شناس میراث فرهنگی در مورد کارشناسی این شیء گفت : این شیء یک بشقاب مسی می باشد که مزین به نقوش اسلیمی گل و بوته در لبه های آن است و به قرون متاخر اسلامی تعلق دارد .

   این شیء پس از صورت جلسه تحویل امین اموال میراث فرهنگی لرستان شد و با نام اهداء کننده خود در محل گنجینه اشیاء تاریخی لرستان نگهداری خواهد شد

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :