کد خبر : 30441
تاریخ انتشار : ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ۲۱:۱۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 119 بازدید

خواب شب عامل مهمی برای سلامتی است

  پژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج بررسی های صورت گرفته نشان داده است که خواب خوب شبانه با تاثیر بر سلامت قلب و عروق به عنوان بخشی از یک زندگی سالم باید مدنظر قرار گیرد.   میرملاس نیوز/ سرویس سلامت: گرچه کارشناسان برای کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی رعایت مواردی مانند ورزش، […]

Sleepiness-Social-Media-And-Effect-Caffeine

 

پژوهشگران علوم پزشکی می گویند نتایج بررسی های صورت گرفته نشان داده است که خواب خوب شبانه با تاثیر بر سلامت قلب و عروق به عنوان بخشی از یک زندگی سالم باید مدنظر قرار گیرد.

 

میرملاس نیوز/ سرویس سلامت: گرچه کارشناسان برای کاهش خطر حمله قلبی و سکته مغزی رعایت مواردی مانند ورزش، رژیم غذایی، مصرف الکل و ترک سیگار را توصیه می کنند، اما لازم است که خواب کافی شبانه نیز به این لیست افزوده شود تا طول عمر زیاد شود.

ا گرچه مرگ در کسانی که هر چهار توصیه مربوط به سبک زندگی سالم شامل شامل ورزش، تغذیه سالم، کاهش مصرف الکل و نکشیدن سیگار را رعایت کنند کمتر می شود. اما وقتی خواب کافی یعنی هفت ساعت یا بیشتر در شب هم نیز رعایت شود این کاهش خطر و افزایش سلامتی بیشتر می شود.

مطالعات  نشان داده است  که رابطه ای واضح میان کم خوابی یا بدخوابی و بیماری قلب و عروق وجود دارد. اما این اولین بار است که نشان داده می شود خواب می تواند از خطر بیماری و مرگ بکاهد

n00053499-b

 

محققان عنوان کردند که پیام اصلی مطالعه صورت گرفته این است که باید خواب را عامل مهمی برای سلامتی بدانیم.

به گفته آنها باید مردم را به خواب کافی تشویق کرد و این هم مثل همه عادات خوب دیگر در زندگی باید در خانه به بچه ها آموزش داده شود.

تحقیقات نشان داده است که کمبود خواب موجب پیری زودرس بافت های بدن شده و پیر شدن پیش از موعد را در پی دارد.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

دله شر.دله شر.دله شر. در گفته :

خووووبه…

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :