کد خبر : 30466
تاریخ انتشار : ۳۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۲
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 2,215 بازدید

ولاسکو ۲۶ بازیکن را دعوت کرد / رضا صفایی در بین دعوت شده ها + بیوگرافی

    خولیو ولاسکو ۲۶ بازیکن را برای شرکت در اردوی آمادگی تیم های ملی الف و ب دعوت کرد. به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، خولیو ولاسکو از ۲۶ بازیکن را برای شرکت در اردوی آمادگی تیم های ملی الف و ب دعوت کرد. بر این اساس ۱۴ بازیکن به نام های سعید معروف، […]

 arash 085

 

خولیو ولاسکو ۲۶ بازیکن را برای شرکت در اردوی آمادگی تیم های ملی الف و ب دعوت کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، خولیو ولاسکو از ۲۶ بازیکن را برای شرکت در اردوی آمادگی تیم های ملی الف و ب دعوت کرد.
بر این اساس ۱۴ بازیکن به نام های سعید معروف، مهدی مهدوی، امیر غفور، شهرام محمودی، محمد موسوی، عادل غلامی، مسعود غلامی، سامان فائزی، قائمی؛ رحمان داوودی، علیرضا مباشری، حمزه زرینی ، فرهاد ظریف و مهدی مرندی به تیم ملی الف و ۱۲ بازیکن به نام های محمد طاهر وادی، مجتبی یوسفی، رشید یوسفی، رضا قرا، رضا صفایی، آرمین تشکری، مصطفی شریفات، حسین پور، محمد حسن سنوبری، آرش کشاورزی، پوریا فیاضی و آرش کمالوند را به تیم ملی ب دعوت شدند.
سرپرست تیم ملی والیبال در خصوص برنامه تمرینی تیم ملی الف و ب افزود: تمرینات بازیکنان دو تیم در کنار یکدیگر خواهد بود. البته اگر کشورهای روسیه و بلغارستان به زمان پیشنهادی ما برای دیدارهای دوستانه پاسخ مثبت بدهند، تیم ملی در بین این اردو راهی این کشورها نیز خواهد شد.
خوش خبر در ادامه به سه رویداد مهم پیش روی تیم ملی والیبال در سال جاری اشاره کرد و گفت: شهریورماه مسابقات انتخابی جهان در چهار گروه آسیا برگزار خواهد شد. در یکی از این گروه ها تیم های بحرین، پاکستان، اندونزی و ایران از ۱۹ تا ۲۱ شهریور در تهران به مصاف یکدیگر می روند که قهرمان این گروه مجوز حضور در مسابقات والیبال قهرمانی جهان سال ۲۰۱۴ را به دست می آورد.
وی از هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا که مهرماه در دبی برگزار خواهد شد به عنوان دیگر رویداد مهم سال جاری نام برد و گفت: تیم ملی والیبال ایران که عنوان قهرمانی در دوره گذشته این رقابت ها را پرونده کاری خود دارد، کار بسیار سختی در این دوره از مسابقات برای حفظ مقام قهرمانی خواهد داشت. به یقین تمامی تیم های مدعی در آسیا برای شکست ایران با تمام توان به میدان می آیند.
سرپرست تیم ملی والیبال ایران در ادامه افزود: اگر تیم ملی والیبال ایران موفق به کسب مجدد عنوان قهرمانی در آسیا شود، آبان ماه باید در مسابقات بین قاره ای ژاپن شرکت کند که این رقابت ها سومین رویداد مهم تیم ملی والیبال در سال جاری خواهد شد. البته اگر ژاپن قهرمان شود تیم دوم آسیا مجوز حضور در این رقابت ها را به دست می آورد.
وی در پایان تاکید کرد: خولیو ولاسکو بازیکنان ایران در لیگ جهانی و بازیکنان آینده دار را به اردوی تیم های ملی الف و ب دعوت کرده است که ترکیب نهایی تیم ملی برای مسابقات پیش رو حتما تلفیقی از آنان خواهد بود.

______________________________________

 

13+18 (2)

 

بیوگرافی رضا صفایی

رضا صفـــــایی متولد 1369/4/6 از شهرستان کوهدشت استان لرستان می باشد. او تک پسر خانواده است و دو خواهر بزرگتر از خودش دارد. رضا صفایی والیبال را از سال 1379 بدون هیچ نوع امکاناتی شروع کرد. او قبل از والیبال چند وقت به ورزش کشتی روی آورد اما به دلیل اینکه همه به او می گفتند که قد او مناسب برای ورزش دیگر مثل والیبال است و خود او هم کشتی را کنار گذاشت و به والیبال روی آورد. او باسختی و مشکلات فراوان و بدون هیچ گونه امکاناتی تمرین می کرد و ورزش را دنبال می کرد و پس از گذشت شش ماه به خاطر استعداد خوب و قوی او برای والیبال و همچنین قد او بلند و پرش زیادی داشت به سرعت برای چند مسابقه قهرمان کشوری انتخاب شد و چنان خود را مطرح کرد و خوش درخشید که یک مربی روسی به نام ایوان یوگانیکف ملقب به گاگاری (در زبان روسی به معنی پرنده) بود که همانطور از لقب او پیداست به بازیکنانی که پرش زیادی داشتند علاقه مند بود و رضا نیز به خاطر پرش زیادی که داشت مورد توجه ایوان یوگانیکف قرار گرفت و سرپرست هم آقای دلاور خان بود. رضا صفایی در آن مسابقات فوق العاده خوش درخشید که با حضور در اردوها خود را مطرح کرد که باعث شد او با مدارک خود به فدراسیون برود.

 سپس پس از مدتی به اردوی تیم ملی دعوت شد و بین صد بازیکن منتخب توانست جزو هفده بازیکن نخست قرار گیرد. مدتی بعد به تیم ملی جوانان نیز دعوت شد که آن زمان آقای مصطفی کارخانه هدایت تیم ملی را بر عهده داشت. او با تیم ملی جوانان در مسابقات هند شرکت کرد و موفق بود و سپس در مسابقات دانشجویان جهان در کشور ترکیه مقام نخست مسابقات را کسب کردند.

نخستین بار در سال 1385 به تیم دسته یک تربیت بدنی لرستان پیوست و با موفقیت های او باعث شد بعد به تیم لیزینگ پارچین برود و در سال 1386 به تیم استیل آذین تهران پیوست که موفقیت چشم گیری داشت و پس از آن در سال 1387 به تیم گل گهر سیرجان پیوست و در سال 1388 راهی تیم پتروشیمی بندر امام شد. در سال 1389 به تیم برق کرمان پیوست و چهار بازی نخست انجام دادند که در هر چهار مسابقه پیروز شدند اما به دلیل مشکلات مالی باشگاه برق کرمان سایپا تهران خواستار سریع انتقال وی از برق کرمان به سایپا تهران شد. در آن سال تیم سایپا به همت رضا صفایی توانست مقام نایب قهرمانی لیگ برتر را به نام خود کند. پس از پایان لیگ تیم پیکان تهران که مقام نخست مسابقات لیگ برتر را کسب کرده بود خواستار جذب او به تیم پیکان شد که به مسابقات آسیایی راه پیدا کردند و توانستند مقام نخست مسابقات و مقام پنجم باشگاه های جهان را کسب کنند. در اواخر فروردین ماه 1391 در حالی که در اردوی تیم ملی بزرگسالان به سر می برد سر تمرین لخته خونی در دست او پیدا شد که خولیو ولاسکو پس از مشاهده چنین لخته ای سریع او را به بیمارستان منتقل کردند که این خبر در تمام رسانه ها به گوش رسید و سپس طی یک جراحی به سلامت به عرصه والیبال بازگشت. هم اکنون در مرداد ماه 1391 خولیو ولاسکو سرمربی تیم ملی والیبال او را به اردو دعوت کرده جهت آمادگی او در لیگ برتر به علت مصدومیت و دور بودن حدود سه ماه از ورزش. رضا صفایی هم اکنون در تیم ملی ب حضور دارد و همچنین در کنار ورزش دانشجو است. او مدرک کاردانی رشته تربیت بدنی را گرفته و هم اکنون برای کارشناسی درس می خواند. رضا پسری آرام و فوق العاده خوش اخلاق و مهربان است و در بین تمام مردم دوست داشتنی است.  پست او در والیبال قطر پاسور (پشت خط زن) است که تمام بازی هایش دیدنی و همیشه بهترین بازیکن آن تیم و بازی بوده و خواهد بود.

 

 

از علایق او به غذا ابتدا می توان به غذای محبوبش کباب و سپس قورمه سبزی و خورشت بادمجان اشاره کرد و در بین فیلم های مورد علاقه او فیلم های اکشن است و تمام بازیگرای ایرانی را دوست دارد و احترام می گذارد و بازیگر مورد علاقه اش هم جمشید هاشم پور است. او به غیر از والیبال شنا و فوتبال را دوست دارد و تیم استقلال را دوست دارد. در زمانی که بیکار است برای اوقات فراغت خود به استخر می رود.  شماره مورد علاقه روی پیراهن را هم به شدت به شماره های 14 و 18 علاقه مند است و در تیم ملی و تیم های گل گهر، استیل آذین و پتروشیمی شماره 14 بوده اما در تیم های سایپا و پیکان شماره 18 را بر تن داشته است.

رضا صفايي در شهريور ماه 1391 باقراردادي يكساله عازم آلومينيوم المهدي بندرعباس شد و آنقدر نمايش خيره كننده اي در آنجا داشت كه خوليو ولاسكو سرمربي تيم ملي واليبال او را به تيم ملي واليبال جمهوري اسلامي ايران دعوت كرد، اما به مانند پارسال به علت مصدوميتي كه در بازي هاي ليگ در مقابل تيم ها داشت باعث شد كه زانوي خود را به تيغ جراحان بسپارد و نتواند همراه با تيم ملي واليبال عازم مسابقات ليگ جهاني واليبال شود.او پس از جراحي و با استراحت به تمرين هاي سبك و دويدن پرداخته است تا خودرا براي ليگ واليبال و مسابقات تيم ملي زير 23 سال در قزاقستان آماده كند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

كوناني. ح در گفته :

ايشالا موفق باشيد اقاي صفايي

[پاسخ]

مهدي. بروجرد در گفته :

خدا كمكت كن رضا جان. ايشالا مصدوميت خوب شده باشه. واقعا خوشحال شدم. هميشه واست دعا ميكنم.

[پاسخ]

شهرك شهيد رجايي. اكبر در گفته :

افتخار كوهدشت ولرستاني واقعا افرين

[پاسخ]

كامران حيدري در گفته :

اقاي ازادبخت مدير محترم. مرسي
واقعا رضا صفايي هم اخلاقش هم معرفتش قابل تحسين است

[پاسخ]

كاظمي. تهران در گفته :

رضا جان مايع افتخاري

[پاسخ]

خيابان رودكي. م در گفته :

داش رضا خيلي مردي. افرين به تلاشت. موفق باشي. هروقت كوهدشت ميبينمت خوشحال ميشم ازخاكي بودنت و شخصيتت

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

همه و همه دوست داريم به اميد موفقيتت رضا جان

[پاسخ]

فتحي. از خرم اباد در گفته :

رضا ايشالا كه مصدميتت خوب شده باشه. لرستان بهت افتخار مي كنه. اول اخلاقت تكه دوم عاشق بازيتم

[پاسخ]

علي سوري در گفته :

رضا دوست داشتني هستي. منم واست ارزوي موفقيت ميكنم

[پاسخ]

ازادبخت. علي محمد. شهرك شهيد رجايي در گفته :

اقا رضا. كوهدشت. ديدمت. مصدوم. بودي. خيلي. ناراحت. شدم.
ولي الان واقعا خوشحالم كه اردو دعوت شدي. خدا را شكر.
سربلند و موفق باشى

[پاسخ]

ا. دوستي در گفته :

با تشكر از اقاي ازدبخت مرسي
مشخصات رضا صفايي را به طور كامل اراه داديد. باعث افتخار كوهدشت كه همجين جوان خوش اخلاقي داره

[پاسخ]

صادق در گفته :

یک واحد ، چی؟؟؟؟؟ در تهران خریداری کرده؟؟؟؟
اتوبوس واحد؟
یک واحد خون؟
یک واحد آپارتمان؟
آقا رضا انشاالله که در تیم ملی الف قرار بگیری و باعث افتخار برای کوهدشت شوی.

[پاسخ]

نيما صفايي / دبيرسرويس فناوردي و دانلود "ميرملاس" پاسخ در تاريخ دوشنبه ۳۱ تیر , ۱۳۹۲ ۱۶:۲۷:

آقاي صادق عزيز.منظور واحد يك آپارتمان ميباشد.در ضمن ميتوانيد بيوگرافي بروز تر و كامل تر رضا صفايي را در آدرس safaei14.ir بخوانيد با تشكر

[پاسخ]

تورج خان كوناني پاسخ در تاريخ دوشنبه ۳۱ تیر , ۱۳۹۲ ۲۱:۰۹:

داشي صادق. اول بخوان بعد بنويس. رضا افتخار ماست. ما همه دوست داريم بزنيم تو سر مال خودمون به جا اينكه افتخار كنيم.

[پاسخ]

مهرداد ضروني پاسخ در تاريخ دوشنبه ۳۱ تیر , ۱۳۹۲ ۲۱:۱۹:

صادق جان درس خوندي ايا. يك واحد خون يعني……………………،،،!!!!!!!؟؟
تازه. الف و ب واسه ما مهم نيست همين كه از كوهدشت نمايندهاي تو اردو هست واسه ما كافيه. همين كه داره اسم كوهدشت و لرستان به زبان مياره كافيه. مثل بعضي ورزشكارا نيست.

[پاسخ]

تيم جوانان كوهدشت پاسخ در تاريخ سه شنبه ۱ مرداد , ۱۳۹۲ ۰۰:۰۸:

ميدوني كه اقا رضا مصدوم بوده حتي كمالوند هم مصدوم بود كه ب دعوت شدن. باز با وجود مصدوميت اقاي ولاسكو باز دعوتشون كرده

[پاسخ]

صادق پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲ مرداد , ۱۳۹۲ ۰۹:۴۴:

با سلام و عرض ادب حضور دوستان(نیما صفایی-تورج خان کونانی-مهرداد ضرونی-تیم جوانان کوهدشت)
در اینکه آقای رضا صفایی یکی از افتخارات کوهدشت ،لرستان،ایران،آسیا و یا حتا جهان می باشد هیچ شکی نیست
به وجودش افتخار میکنم به عنوان یک همشهری و یک ورزشکار حرفه ای.منتها عرض بنده این بود که این ادبیاتی که برای معرفی ایشان بکار رفته به نظر بنده نویسنده اش با عجله و شتاب و سرسری یه مطلبی را نوشته که بنده فقط در مورد این واحد!!! ایراد گرفتم.باز به نظرم نویسنده می تونست که بیشتر روی آقار رضا مانور بدهد.چرا؟چون لیاقتش بیشتر از این حرفاست.
بنده به هیچ عنوان به هیچ احد الناسی حتی یک آدم معمولی توهین نخواهم کرد.

[پاسخ]

نیما صفایی / دبیر سرویس فناوری و دانلود "میرملاس" در گفته :

سلام.وبسايت رسمي رضا صفايي به آدرس safaei14.ir ميباشد.
آگر اخبار،اطلاعات،تصاوير و ويديو هاي اين بازيكن را ميخواهيد به اين آدرس مراجعه كنيد.با تشكر
نيما صفـــــــايي

[پاسخ]

كوناني. موءيد در گفته :

اقاي صادق جان. ما رضا صفايي اول به خاطره خودش مي خوايم بعد واليبال. الف يا ب نداره. زياد ترش نكن.

[پاسخ]

صادق پاسخ در تاريخ چهارشنبه ۲ مرداد , ۱۳۹۲ ۰۹:۴۹:

کونانی جان سلام
تا حالا برا کسی دعا کردی؟یا آرزو؟مثلن یه نفر میره زیارت امام رضا(ع) مردم میگن انشاالله زیارت کربلا-میره کربلا میگن انشالله زیارت حج.
بنده برای همشهریم مراتب بالا تر را آرزو کرم تا در بالاترین نقطه والیبال از لحاظ فنی قرار بگیره.
موفق باشی

[پاسخ]

Gravand. parvyz در گفته :

درود بر رضا. افرين به كر با غيرت طرهاني

[پاسخ]

كورش. امرايي در گفته :

دايي رضا ايشالا موفق باشي. يك تازي كن. باور كن زمان مصدوميتت ناراحت بودم

[پاسخ]

رومياني. ك در گفته :

حالكد جوينه قوم سر برزم/ رفيقكه خاص وبراكه فرضم/يادتو و ناو يادمان هر هس/ هايه هر كوره علي ياردبو/ اربام حسين نكهدارت بو/

[پاسخ]

م. عباسي در گفته :

رضا جان تبريك

[پاسخ]

مهكي. از تهران در گفته :

نازه نفس رضا جان. افرين تو خوبي اميدوارم قدر خودت را بداني. موفق باش

[پاسخ]

ادينه وند در گفته :

خدا قوت داش رضا
وقتي از پشت سه متر بلند ميشي من هم خودمو كج مي كنم

[پاسخ]

محمد. نازاريان در گفته :

از شنيدن اين خبر خوشحالم داش رضا. مواظب سلامتيت باش ليك داره شروع ميشه مصدوم نشي
خدا كنه مصدوميتت ازيت نكن ميدونم تازه شروع به تمرين كردي. بهت افتخار ميكنم

[پاسخ]

خزايي در گفته :

ارزو بهترين ها را واست دارم رضا جان

[پاسخ]

س. رشيدي در گفته :

رضا جان تبريك

[پاسخ]

مهدي. فرهادي در گفته :

رضا لياقتش داري. ١٠٠٪ موفق هستي و خواهي بود

[پاسخ]

تيم جوانان كوهدشت در گفته :

اقا رضا تبريك هر وقت مياي سالن كوهدشت واقعا از كشش و دويدن و اخلاقتون استفاده ميكنيم. همه ي تيم شاد ميشم. واقعا باعث خوشحاليه كه دوباره اقاي ولاسكو شما را دعوت كرده معلوم دوست داره هم اخلاقت هم بازيت. معلومه باورت داره با اين حال كه مصدوم هستي دوباره تيم ملي ميري. موفق باشيد

[پاسخ]

سیروس جعفری در گفته :

جناب صفایی ازدانشجوههای خوب خوش اخلاق ماست ایشان یک اسطوره ورزشی والگوی خوبی برای جوانان کوهدشتی ست امیدواریم مسئولین مشوق چنین افرادی بشن.رضا جان موفق باشی

[پاسخ]

طهماسبي فر از سايپا ديزل در گفته :

آقا رضا عزيز بهبودي جنابعالي و دعوت به حق جنابعالي به تيم ملي را صميمانه تبريك مي گم انصافا جاي جنابعالي در مسابقات ليگ جهاني خالي بود .

[پاسخ]

گراوند در گفته :

افتخار کوهدشت همیشه سر بلند باشی و نام کوهدشت در همه جای دنیا رو بر سر زبان بیاری

[پاسخ]

ارمين. ن در گفته :

درود بر تو داش رضا

[پاسخ]

اكبر. ك در گفته :

تبريك رضا خان واقعا افتخار مي كنيم

[پاسخ]

صفايي زلزله دمت خوشششششششششش

[پاسخ]

علي. ش در گفته :

اقا رضا افتخار كوهدشتي. اميدوارم به همه جا برسي واقعا حقت هست ، اخلاقت ،معرفتت،ادبت، وجودت باعث افتخاره

[پاسخ]

.................ن در گفته :

خسته نباشيد رضاي عزيز تلاشت قابل تحسين هست. اميدوارم قدر دان باشند دوستان مسئول استان و شهرستان

[پاسخ]

سهیل رضایی در گفته :

افرین برپسرخوش اخلاق والیبال

[پاسخ]

گراوند. علي در گفته :

پيروز وسربلند باشيد. شهرستان كوهدشت پهلوان خيزه. إي كاش كسي بود فقط يه حالي از اين ورزشكارامون بپرسه. فقط همين

[پاسخ]

هم ولایتی در گفته :

دمت گرم رضا جان .
به امید بازی های درخشانت.

[پاسخ]

نجاتي در گفته :

خدا را شاكر هستيم كه يه نماينده اي داريم. سلام وتندرست باشي اقاي صفايي

[پاسخ]

م. عباسي گراوند در گفته :

افرين دايي جان معلومه كوهدشتيا با تعصب هستن.

[پاسخ]

سيد حسيني در گفته :

تبريك

[پاسخ]

محمودي در گفته :

به خانواده محترم صفايي تبريك ميگم. خداييش خوشحال شدم كه اقا رضا اول سلامتي بعد به خاطره موفق بودنش

[پاسخ]

س امرایی در گفته :

رضا جان انشاله موفق باشی

[پاسخ]

ناشناس در گفته :

دکتر شهاب الدین عزیزی خادم

[پاسخ]

آموزشگاه آزاد هنری میرعماد،صمد زال پور در گفته :

یاد اون روزهای اول رضا میفتم که میومدن والیبال!!!استیلش معلوم بود که بازیکن خوبی میشه البته تا این حد حدس نمیزدم!!!درود بر رضا برای پشتکار و افتخاراتش

[پاسخ]

ارمان بروجرد در گفته :

همه دوست داريم رضا جان

[پاسخ]

عسكري پلدختر در گفته :

سلام. خسته نباشي ميرملاس وتبريك به صفايي

[پاسخ]

سعيد در گفته :

داش رضا عزيز پيروز باشي قهرمان

[پاسخ]

علي حيدري در گفته :

باور كنيد رضا خيلي زحمت كشيده بابا از كوهدشت تا اوج خيلي راه زيادي ست. واقعا افرين به پشتكارت. اميدوارم قدردانت باشيم. كوهدشت ورزشكاراي خوبي داره اما حيف كسي( مسئولين) توجهي نمي كننننننننن. اميدوارم. مير ملاس بداده ورزشكارا برسه

[پاسخ]

غلامي در گفته :

افرين بر تو اي صفايي

[پاسخ]

علي. ياري در گفته :

هم شهري باعث افتخاري

[پاسخ]

علیرضا در گفته :

آقا رضا موفق بوین ..ایشالاه ایلل بپایمر جنابعالو خیرت بگریم …
علی ا دیار سرتا بو ..

[پاسخ]

باآرزوی موفقيت برای رضاصفايی عزيز
بيوگرافی كه نوشتين خوبه ولی كمی شبيه انشاهای دوره دبستانه‏!بيشتر رومطالب كاركنين

[پاسخ]

مهدی از کوهدشت در گفته :

با سلام
اقای رضا صفای تو بازیکون خوبی هستی و اخلاقتم خوبه امید وارم به هر جا که دلت می خواهد برسی
از طرف بچه های کوهدشتی
واز طرف بچه های شهرک شهید رجایی

[پاسخ]

حميدرضاعباسي در گفته :

از خبرسلامتيت واقعا خوشحال شدم بهت افتخار ميكنم هميشه قهرمان

[پاسخ]

آرزوی بهبودی برات دارم رضا جون موفق باشی.امیدوارم یه روزی به تیم بازیکن همشهریم میرزاجانپور بری.

[پاسخ]

سجاد در گفته :

دمت گرم شیره کور

[پاسخ]

ایوب امرایی در گفته :

داش رضا بازی های قزاقستان عالی بودی

[پاسخ]

زن داداش در گفته :

بهت افتخار میکنیم اقای صفایی

[پاسخ]

رومیانی خواهرزادت در گفته :

موفق باشی بهت افتخار میکنیم

[پاسخ]

داداش رضامابهت افتخارمیکنیم امیدوارم همیشه موفق باشی خیلی دربازیات خوش درخشیدی ایشالاهمیشه سلامت باشی

[پاسخ]

خسته نباشی رضا چون حق برزیلیا بود…

[پاسخ]

سلطان پشت خط اسیایی …..شایعه ها چیزی ازت کم نمیکنه..ثابت کردی پیکان بی تو فلجه ..

[پاسخ]

مهران یوسفی فر گراوند در گفته :

درود بر رضا صفایی عزیز و دوست داشتنی یار دبستانی ما آرزوی سلامتی و موفقیت برات دارم.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :