کد خبر : 30875
تاریخ انتشار : ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 70 بازدید

تولید 20 هزار تن انجیر در باغات لرستان‌

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان از تولید 20 هزار تن انجیر از باغات استان خبر داد. بهروز بهاروند با اعلام این خبر افزود: در استان یک‎هزار ‌و 116 هکتار زیر کشت انجیر سیاه بوده که از این تعداد یک‎هزار هکتار بارور است. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، بهروز بهاروند مدیر باغبانی جهاد […]

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان از تولید 20 هزار تن انجیر از باغات استان خبر داد.

بهروز بهاروند با اعلام این خبر افزود: در استان یک‎هزار ‌و 116 هکتار زیر کشت انجیر سیاه بوده که از این تعداد یک‎هزار هکتار بارور است.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، بهروز بهاروند مدیر باغبانی جهاد کشاورزی لرستان اضافه کرد: پیش‌بینی‌های صورت گرفته از برداشت بیش از 20 هزار تن خبر می‌دهد، این در حالیست که سال گذشته 18 هزار تن میزان تولید بوده است.

مهندس بهاروند ادامه داد: شهرستان پلدختر در تولید این میوه در استان رکورد دار بوده و با توجه به آب و هوای منطقه، درختی سازگار با این منطقه نیست.

این مقام مسوؤل اظهار کرد: با توجه به اینکه استان در تولید این میوه در سطح کشور جزء استان‌های مطرح بوده متأسفانه محصول به صورت خام و تازه‌خوری از استان صادر می‌شود.

وی تصریح کرد: باید شرایط را برای فرآوری این محصول در استان فراهم کرد.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

میثم در گفته :

باید دقت داشت که این میوه در شهرستان پلدختر به دلیل شرایط خاص آب وهوایی ، یک ماه قبل از انجیر ایران(شیراز) بلکه زودتر از انجبر ترکیه (اصلی ترین رقیب ایران در بازار جهانی) به عمل میاید ولی متاسفانه در بحث صادرات اصلا عملکرد خوبی مشاهده نمیشود
فقط کافیه در بحث بسته بندی و انتقال به مقصد کمی سلیقه به خرج داد

[پاسخ]

بهتريت انجير ايران در روستاي سرسبز چهارقعله از شهرستان كوهدشت مي باشد كه الان از مشكل بي آبي رنج مي كشند از مسئولين محترم تقاضاي كمك به اين روستا و منطقه حاصلخيز كه مي تواند انجير و انار و زيتون فراواني به بازار كشور عرضه كند .

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :