کد خبر : 31421
تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 172 بازدید

خروج گندم از استان لرستان به سایر مناطق کشور ممنوع شد/40درصد طلب کشاورزان پرداخت شده است

  فرشاد بهاروند  با اشاره به اینکه سال گذشته 13 هزار و 500 تن گندم از کشاورزان لرستانی خریداری شده بود، گفت: این رقم به دلیل خشکسالی نسبت به سال 90 که 201 هزار تن بوده کاهش چشمگیری داشته است. وی با بیان اینکه در سطح لرستان 12 کارخانه آرد و 1800 نانوایی وجود دارد، […]

 

فرشاد بهاروند  با اشاره به اینکه سال گذشته 13 هزار و 500 تن گندم از کشاورزان لرستانی خریداری شده بود، گفت: این رقم به دلیل خشکسالی نسبت به سال 90 که 201 هزار تن بوده کاهش چشمگیری داشته است.

وی با بیان اینکه در سطح لرستان 12 کارخانه آرد و 1800 نانوایی وجود دارد، افزود: پیش‌بینی امسال خرید گندم در لرستان بیش از 300 هزار تن بوده که به دلیل خشکسالی در دو شهرستان کوهدشت و پلدختر لرستان، این آمار به زیر 200 هزار تن رسیده است.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس ، مدیرعامل شرکت غله‌ لرستان با اشاره به اینکه در سطح استان 101 مرکز خرید غله وجود دارد، اضافه کرد: هم اکنون 46 مرکز خرید در استان فعال هستند که براساس میزان افت مفید و غیرمفید این محصول نرخ‎گذاری و از کشاورز خریداری می‎شود.

بهاروند با بیان اینکه مصرف سالانه گندم لرستان 220 هزار تن است، تصریح کرد: وضعیت ذخیره‌سازی سیلو و انبارهای گندم لرستان 533 هزار تن است.

این مسئول با بیان اینکه خروج گندم از استان لرستان به سایر کشور ممنوع شده، گفت: بدون مجوز شرکت غله لرستان، حمل گندم و آرد به خارج از استان ممنوع است که در صورت مشاهده، محموله توقیف و به تعزیرات حکومتی معرفی می‌شود.

مدیرعامل شرکت غله‌ لرستان ابراز داشت: براساس چهار درصد افت مفید و دو درصد غیرمفید، گندم معمولی هر کیلو گرم 720 تومان از کشاورزان لرستانی خریداری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که گندم معمولی هیچ گونه آفتی نداشته باشد، تا هر کیلوگرم 734 تومان از کشاورزان خریداری می‌شود.

مدیرعامل شرکت غله‌ لرستان متذکر شد: گندم دروم هر کیلوگرم 764 تومان از کشاورزان خریداری می‌شود.

بهاروند با اشاره به اینکه بیش از 100 میلیارد تومان طلب کشاورزان لرستانی بوده که تاکنون بیش از 40 میلیارد تومان پرداخت شده، اذعان داشت: به محض خریداری محصول از کشاورزان، پول از طریق بانک سپه به حساب کشاورزان لرستانی واریز می‌شود.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :