کد خبر : 31646
تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۰
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 116 بازدید

محمدزاده: خبرنگاري، نه يك حرفه كه رسالتي پايان‌ناپذير است

    محمدجعفر محمدزاده معاون امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي امروز- پنجشنبه- با ارسال نمابري به ايرنا روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبريك گفته و خبرنگاري را نه يك حرفه كه رسالتي پايان ناپذير توصيف كرد. به گزارش میرملاس به نقل از ایرنا ، محمدزاده در بخش ديگري از […]

80767216-4664278

 

 

محمدجعفر محمدزاده معاون امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي امروز- پنجشنبه- با ارسال نمابري به ايرنا روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبريك گفته و خبرنگاري را نه يك حرفه كه رسالتي پايان ناپذير توصيف كرد.

به گزارش میرملاس به نقل از ایرنا ، محمدزاده در بخش ديگري از متن تبريك روز خبرنگار آورده است، خبرنگاران، هواداران دانايي و روشنگري‌اند؛ همانان كه خداوند بر قلم ايشان سوگند خورده است؛ خداوندي كه جز به پديده‌هاي باعظمت سوگند نمي‌خورد. همانان‌اند كه حقيقت را بازتاب مي‌دهند و بذر خوبي‌ها را مي‌پراكنند و از اين حيث، رسالتي پيامبروار دارند؛ همانان كه در روزگاري نه ‌چندان دور، بيرق بيداري و آگاهي بر دوش افكندند و در نگارش خبر از خون خويش مايه گذاشتند.
براساس اين گزارش در بخش ديگري از اين متن تبريك اشاره شده كه خبرنگاري، حرفه و شغل نيست؛ فراتر از آن نوعي «رسالت» و گونه‌اي هدايت و مديريت خواست‌ها و نيازهاي جامعه است. برترين بندگان خدا، پيام‌آوران او بوده‌اند. همانان كه از پس سال‌ها تزكيه و تقوا و مرارت و مجاهدت به افتخار خبررساني نايل آمدند و كسوت نبوت درپوشيدند.
محمدزاده همچنين در بخش ديگري از متن تبريك روز خبرنگار يادآور شده خبرنگار، بيرق چنين رسالتي را بر دوش دارد.
معاون امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به
رفعت جايگاه خبرنگار از منظر فرهنگ اسلامي اشاره و تاكيد كرده است آن‌گاه به‌راستي تحقق مي‌يابد كه به اخلاق و منش پيام‌آوري آراسته باشد. در اين صورت است كه بالاترين شأن و جايگاه از آن خبرنگار خواهد بود.
محمدزاده در بخش ديگري از متن تبريك خود آورده است: امروز و از پس قرن توفان‌زده گذشته، رسانه‌هاي بومي و منبعث از فرهنگ و تمدن‌هاي اصيل در جاي‌جاي جهان در حال رشد و رويش‌اند. رسانه‌هايي كه در روزگاري نه‌چندان دور در شرايط تقليد از جوامع غربي زاده شدند، امروز به بركت بيداري ملت‌ها، روي در مسير خودباوري و هويت‌يابي دارند و فراتر از آن به الگوها و روش‌هايي نو براي گفت‌وگو با مخاطبان بومي مي‌انديشند.
وي تاكيد كرد: در چنين شرايطي چشم‌انداز رسانه‌هاي كشور، حركت به‌سوي تهذيب و تعالي رسانه‌اي متناسب با ارزش‌هاي الهي است؛ افقي كه جز با قلم تواناي خبرنگاران متعهد و حق‌جو ترسيم نخواهد شد. اگر امروز از مسووليت رسانه‌اي سخن مي‌گوييم، جلوه‌گاه آن قلم خبرنگاران و تعهد خبري آنهاست و اگر به تهذيب رسانه‌اي و گسترش چتر فرهنگ بر صفحات مطبوعات و خبرگزاري‌ها اميد مي‌بنديم، عنصر اصلي و بنيادين آن، قلم خبرنگاران است.
وي در پايان متن تبريك خود آورده است، قلم خبرنگار، وجدان بيدار جامعه‌اي است كه علاوه بر هويت ملي با آرمان‌هايي فراتر از خاك و خون پيوند دارد. تقارن شميم عيد رمضان را با روز خبرنگار كه روز «انباء» و پيام‌رساني است، با اين اميد گرامي مي‌داريم كه قلم خبرنگاران كشورمان همواره در مسير حق‌جويي، شايسته سوگند خداوند و امانت اعتماد ملت باقي بماند.

 

 

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

دیدگاه ها

يك خبرنگار لرستاني در گفته :

ازادبخت عزيز سلا و ارادت

يك سئوال چرا هر موقع ما در جمعي به اقاي محمدزاده ميرسيم و يا در تهران در جلسات ميديديم با او لري حرف ميزديم و اين بزرگوار با زبان و لهجه فصيح فارسي جوابمان را ميدادند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[پاسخ]

رضا پاسخ در تاريخ پنج شنبه ۱۷ مرداد , ۱۳۹۲ ۱۵:۵۳:

چون ایشان نویسنده هستند و فارسی را پاس میدارند

[پاسخ]

تورج پاسخ در تاريخ جمعه ۱۸ مرداد , ۱۳۹۲ ۰۷:۳۸:

دوست خبرنگار لرستانى
ابتدأ روز خبرنگار برشما مبارك سپس عيد تون مبارك
خدمت شما عرض كنم كه آقاى محمد زاده درجايگاه معاون وزير است وچون تمام مصاحبه هاى ايشان جنبه رسمى دارد پس مجبورن به احترام تمام ملت ايران فأرسى صحبت كنند.
موفق باشيد

[پاسخ]

يك خبرنگار لرستاني در گفته :

دوست ناشناخته ام سلام

حرف حضرتعالي درست است لكن مگر ما در اين مملكت وزير و و كيل ترك و وووووووورا نداريم پس انها چگونه حتي در جمع با زبان مادري خود با همتبارانشان ارتباط برقرار ميكنند…………هزاران نمونه هست….پس خواهشا توجيه نفرماييد ……..

[پاسخ]

سعیدی در گفته :

من هم یک خبر نگارم تا حالا که چند بار با محمدزاده مصاحبه و ملاقات داشته ام ندیدم فارسی بگه تا ایام عید هم که در برنامه زنده تلویزونی لرستان شرکت کرد به احترام همه مردم لرستان هم لری حرف زدند هم لکی .حرف همکار خبر نگارم کمی دور از واقعیته یا محمدزاده رو ندیدند یا نمی شناسند

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :