کد خبر : 32004
تاریخ انتشار : ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۴
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 259 بازدید

همراهي مجلس با كابينه تدبير و اميد/سکوت مجلس در برابر سخنان نجفی/نگران جان رييس جمهور هستم اجازه دهيد هوا بخورد

 نشست علني صبح  سه شنبه مجلس شوراي اسلامي براي بررسي برنامه هاي وزراي پيشنهادي اطلاعات، آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوري اطلاعات دولت يازدهم با حاشيه هايي همراه بود. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، نجفي نخستين وزير پيشنهادي دولت يازدهم بود كه پس از پايان سخنان موافقان و مخالفان با برنامه هاي […]

 نشست علني صبح  سه شنبه مجلس شوراي اسلامي براي بررسي برنامه هاي وزراي پيشنهادي اطلاعات، آموزش و پرورش و ارتباطات و فناوري اطلاعات دولت يازدهم با حاشيه هايي همراه بود. 
به گزارش میرملاس نیوز به نقل از ایسنا، نجفي نخستين وزير پيشنهادي دولت يازدهم بود كه پس از پايان سخنان موافقان و مخالفان با برنامه هاي او براي دفاع از برنامه هايش پشت تريبون قرار گرفت. 
بررسي صلاحيت وزير پيشنهادي آموزش و پرورش از روز گذشته در صحن علني مجلس آغاز شد و مخالفان اتهامات زيادي به وي وارد كردند كه نجفي به تمامي اتهامات مخالفان پاسخ داد، به طوري كه هنگام پايان سخنراني بيشتر نمايندگان با فرياد «احسنت، احسنت» از سخنانش دفاع كردند. 
وزير پيشنهادي آموزش و پرورش در بخشي از سخنانش خطاب به نمايندگان مجلس گفت: اقدامي كه مخالفان روز گذشته انجام دادند باعث شد امروز مجبور شوم۱۰ تا ۱۲ دقيقه از وقت خود را به دفاع درباره مسايلي كه مطرح كرده اند اختصاص دهم، در حالي كه مي توانستم به جاي صحبت درباره مسايل سياسي، برنامه هاي آموزشي خود را مطرح كنم. 
هنگام سخنراني نجفي در مورد فتنه ۸۸ و ديدارهايش با رهبر معظم انقلاب مجلس را سكوت فراگرفته بود و نمايندگان تلاش مي كردند كه با سكوتشان بيشتر صحبت هاي وي را بشنوند، به طوري كه در ساعات ابتدايي مجلس «علي لاريجاني» رييس مجلس شوراي اسلامي بارها به نمايندگان تذكر مي داد در صندلي هاي خود بنشينند ولي زماني كه نجفي سخنراني مي كرد همه با نظم و ترتيب در جاهاي خود نشسته بودند و گوش مي دادند. 
نجفي در بخشي از سخنانش گفت: سه شنبه بعد از انتخابات رياست جمهوري از سوي رهبر معظم انقلاب به من زنگ زدند و مرا براي ديدار با رهبري دعوت كردند. 
وي افزود: من از طرف هيچ شخصي در آن ديدار حضور نداشتم و تنها از سوي دفتر رهبري دعوت شدم كه البته دو نفر ديگر از وزراي پيشنهادي دولت يازدهم نيز در آن ديدار حضور داشتند و اين افتخار ماست كه توانستيم در حضور رهبري به مسايل فتنه بپردازيم. 
وزير پيشنهادي آموزش و پرورش اظهارداشت: عده اي مي گويند به رهبري اعتقاد ندارم ولي مي گويم كه نظام اسلامي نظامي الهي است و در راس آن، جان آن و محوريت آن رهبري قرار دارد. 
پس از سخنراني و پاسخ محمدعلي نجفي به شبهات برخي نمايندگان مخالف بسياري از نمايندگان با فرياد «احسنت، احسنت» پاسخ دفاعيات محمدعلي نجفي را دادند. 
نجفي در ادامه سخنان خود يادآور شد: بيش از ۵۶۰ پيام كوتاه (اس.ام.اس) و ۷۰۰ پست الكترونيك (ايميل) از هموطنان دريافت كرده است كه در آنها اعلام شده بود براي اين كه وزارت آموزش و پرورش را بر عهده بگيرم از جمله نذر ختم كل قرآن كرده اند. 
«علي لاريجاني» رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه گفت كه عده اي از نمايندگان درباره معلمان شركتي از شما سوال كردند چه پاسخي داريد؟ كه نجفي پاسخ داد كه در اين رابطه بعدا اظهارنظر مي كنم. 

** لاريجاني: اجازه دهيد رييس جمهور هوا بخورد 
رييس مجلس شوراي اسلامي به دليل تجمع بيش از حد نمايندگان اطراف رييس جمهوري در هنگام سخنراني « محمود واعظي» وزير پيشنهادي ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت كه اجازه دهيد رييس جمهوري هوا بخورد. 
پس از قرارگرفتن «محمود واعظي» وزير پيشنهادي ارتباطات و فناوري اطلاعات در پشت تريبون براي دفاع از برنامه هاي خود بسياري از نمايندگان اطراف حجت الاسلام والمسلمين دكتر«حسن روحاني» تجمع كرده و با وي به گفت و گو پرداختند. 
تجمع و ازدحام در كنار صندلي دكتر روحاني به حدي بود كه لاريجاني خطاب به نمايندگاني كه اطراف رييس جمهوري جمع شده بودند گفت: نگران جان رييس جمهور هستم اجازه دهيد هوا بخورد. 

**روبوسي وزير اطلاعات با نماينده مخالفش 
وزير پيشنهادي اطلاعات پس از آن كه نماينده مردم بروجرد به عنوان مخالف برنامه هايش سخنراني كرد، به استقبال وي رفت و پيشاني وي را بوسيد كه اين حركت «محمود علوي» با احسنت احسنت نمايندگان همراه بود. 
نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در سومين جلسه علني مجلس كه صبح امروز سه شنبه برگزار شد، به بررسي برنامه هاي وزير پيشنهادي اطلاعات پرداختند كه در حين سخنراني «بهرام بيرانوند» نماينده مردم بروجرد، تعدادي از نمايندگان با دكتر حسن روحاني در حال گفت و گو بودند. «بهروز نعمتي» نماينده اسدآباد در مجلس در حين سخنراني نماينده مردم بروجرد كه به عنوان مخالف برنانه هاي وزير اطلاعات سخن مي گفت، خواستار تذكر بود كه لاريجاني گفت: زمان ارائه تذكر يا اخطار را من تشخيص مي دهم، شما وقتي دكمه خود را زديد اين جا معلوم مي شود. 
در حين صحبت هاي مخالف برنامه هاي وزير اطلاعات، وزير پيشنهادي نفت نيز با حضور در كنار صندلي برخي از نمايندگان با آنان به گفت و گو پرداخت. 
پس از آن كه «رضا عبدالهي» نماينده ماهنشان به عنوان موافق اول برنامه هاي وزير پشنهادي اطلاعات صحبت كرد، بخشي از وقت خود را به «جواد جهانگيرزاده» نماينده اروميه داد كه در پايان نمايندگان با گفتن احسنت احسنت سخنان وي را تاييد كردند.
«حميد رسايي» نماينده مردم تهران، ري، شميرانات و اسلامشهر كه به عنوان مخالف دوم برنامه هاي وزير پيشنهادي اطلاعات در حال رفتن به سمت جايگاه بود به سوي وزير پيشنهادي اطلاعات رفت و با وي روبوسي كرد كه در اين حين «عليرضا منادي» عضو هيات رييسه مجلس گفت: چقدر مخالف ايثارگري هستي؟ 
در حين سخنراني «حميد رسايي» به عنوان دومين مخالف برنامه هاي وزير پيشنهادي اطلاعات، «ايرج نديمي» نماينده لاهيجان نيز خواستار ارائه اخطار بود كه اين وقت به وي داده نشد. در حين سخنراني رسايي برخي نمايندگان، سخنان وي را به صورت سرپايي گوش مي دادند. 
رسايي در مخالفت خود با برنامه هاي وزير پيشنهادي به سال هاي ۷۶ و اتفاقات ۷۸ اشاره كرد كه در اين حين «محمد رضا تابش» خواستار ارائه تذكر شد كه اين وقت هم به وي داده نشد. در ادامه «مهدي كوچك زاده» و «جواد كريمي قدوسي» با تابش گفت و گو كردند. 
تابش پس از ناكامي در ارائه تذكر، صندلي خود را ترك كرد و به جايگاه هيات رييسه رفت و با دكتر لاريجاني گفت و گو كرد و پس از آن به سمت محمود علوي وزير پيشنهادي اطلاعات آمد و با وي نيز به گفت و گو پرداخت. 
« هادي قوامي» نماينده مردم اسفراين نيز كه به عنوان دومين موافق برنامه هاي وزير پيشنهادي اطلاعات سخن مي گفت پس از سخنانش با احسنت احسنت نمايندگان مواجه شد. 
پس از پايان سخنان موافقين و مخالفين برنامه هاي وزير پيشنهادي اطلاعات مي بايست « سيد محمود علوي» به تشريح برنامه هاي خود و پاسخگويي بپردازد كه به دليل پايان جلسه علني صبح امروز، رييس جلسه اعلام كرد كه در جلسه عصر به سخنان وزير پيشنهادي اطلاعات گوش خواهيم داد.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه برای این مطلب امکان پذیر نمیباشد .