کد خبر : 32289
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 37 بازدید

پرداخت طلب گندم‌کاران لرستانی آغاز شد

فرشاد بهاروند گفت: تاکنون ۱۹۰ هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی خریداری شده است. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس، مدیرعامل شرکت غله‌ لرستان با بیان اینکه ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از طلب کشاورزان لرستانی پرداخت شده است، افزود: ارزش ریالی این مقدار گندم بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان است که تاکنون […]

فرشاد بهاروند گفت: تاکنون ۱۹۰ هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی خریداری شده است.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس، مدیرعامل شرکت غله‌ لرستان با بیان اینکه ۱۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از طلب کشاورزان لرستانی پرداخت شده است، افزود: ارزش ریالی این مقدار گندم بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان است که تاکنون بیش از ۵۵ میلیارد تومان آن  پرداخت شده و امیدواریم به زودی مابقی طلب کشاورزان این استان پرداخت شود.

وی با بیان اینکه در سطح لرستان ۱۲ کارخانه آرد و ۱۸۰۰ نانوایی وجود دارد، افزود: پیش‌بینی امسال خرید گندم در لرستان بیش از ۳۰۰ هزار تن بوده که به دلیل خشکسالی در دو شهرستان کوهدشت و پلدختر، این آمار به ۲۰۰ هزار تن رسیده است.

مدیرعامل شرکت غله‌ لرستان با اشاره به اینکه در سطح استان ۱۰۱ مرکز خرید غله وجود دارد، اضافه کرد: هم اکنون ۴۶ مرکز خرید در استان فعال هستند که براساس میزان افت مفید و غیرمفید، این محصول نرخ‎گذاری و از کشاورز خریداری می‎شود.

بهاروند با بیان اینکه مصرف سالانه گندم لرستان ۲۲۰ هزار تن است، تصریح کرد: وضعیت ذخیره‌سازی سیلو و انبارهای گندم لرستان ۵۳۳ هزار تن است.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :