کد خبر : 32289
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۶
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 38 بازدید

پرداخت طلب گندم‌کاران لرستانی آغاز شد

فرشاد بهاروند گفت: تاکنون 190 هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی خریداری شده است. به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس، مدیرعامل شرکت غله‌ لرستان با بیان اینکه 12 میلیارد و 700 میلیون تومان از طلب کشاورزان لرستانی پرداخت شده است، افزود: ارزش ریالی این مقدار گندم بیش از 150 میلیارد تومان است که تاکنون […]

فرشاد بهاروند گفت: تاکنون 190 هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی خریداری شده است.

به گزارش میرملاس نیوز به نقل از فارس، مدیرعامل شرکت غله‌ لرستان با بیان اینکه 12 میلیارد و 700 میلیون تومان از طلب کشاورزان لرستانی پرداخت شده است، افزود: ارزش ریالی این مقدار گندم بیش از 150 میلیارد تومان است که تاکنون بیش از 55 میلیارد تومان آن  پرداخت شده و امیدواریم به زودی مابقی طلب کشاورزان این استان پرداخت شود.

وی با بیان اینکه در سطح لرستان 12 کارخانه آرد و 1800 نانوایی وجود دارد، افزود: پیش‌بینی امسال خرید گندم در لرستان بیش از 300 هزار تن بوده که به دلیل خشکسالی در دو شهرستان کوهدشت و پلدختر، این آمار به 200 هزار تن رسیده است.

مدیرعامل شرکت غله‌ لرستان با اشاره به اینکه در سطح استان 101 مرکز خرید غله وجود دارد، اضافه کرد: هم اکنون 46 مرکز خرید در استان فعال هستند که براساس میزان افت مفید و غیرمفید، این محصول نرخ‎گذاری و از کشاورز خریداری می‎شود.

بهاروند با بیان اینکه مصرف سالانه گندم لرستان 220 هزار تن است، تصریح کرد: وضعیت ذخیره‌سازی سیلو و انبارهای گندم لرستان 533 هزار تن است.

درج شده توسط : امین آزادبخت (مدیر سایت )

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :