کد خبر : 32324
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۱:۰۸
نسخه چاپی نسخه چاپی
تعداد بازدید 180 بازدید

محمدعلی نجفی معاون رئیس جمهور شد / سکان سازمان میراث فرهنگی به نجفی داده شد

  پس از عدم رای اعتماد به محمدعلی نجفی برای وزارت آموزش پروروش، او به سمت جدیدی در دولت منصوب شد. نجفی معاون رییس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب شد. وی که پیشتر به عنوان وزیر آموزش و پرورش معرفی شده بود، با ۱۴۲ رای موافق، ۱۳۳ رأی مخالف […]

45931_165

 

پس از عدم رای اعتماد به محمدعلی نجفی برای وزارت آموزش پروروش، او به سمت جدیدی در دولت منصوب شد.

نجفی معاون رییس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب شد.

وی که پیشتر به عنوان وزیر آموزش و پرورش معرفی شده بود، با ۱۴۲ رای موافق، ۱۳۳ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نهم نشد. او تنها با اختلاف یک رای از مجموع ۲۸۴ رای (نصف کل آرا + ۱) نتوانست در راس این وزارتخانه حضور یابد.

ساعاتی  پیش رییس جمهور وی را به این سمت منصوب کرد.

سوابق نجفی

نجفی که متولد 1330 در تهران است، ریاست دانشگاه صنعتی اصفهان از سال ۱۳۵۹ به مدت یکسال به عهده داشت. وی توسط دکتر باهنر به عنوان معتمد وی برای تصدی پست وزارت آموزش و پرورش انتخاب و از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفت، وی در چندین دوره در دولت‌های دکتر باهنر، میر حسین موسوی و هاشمی رفسنجانی چندین دوره به عنوان وزیر آموزش وپرورش خدمت کرد.

از مهمترنی اقدامات وی در زمان تصدی وزارت آموزش و پرورشش، تغییر نظام آموزشی به ترمی واحدی، افزایش بی‌سابقه حقوق معلمان و ایجاد مدارس نمونه دولتی و غیرانتفاعی می‌باشد. پس از دولت هاشمی با حکم سید محمد خاتمی به ریاست سازمان برنامه و بودجه انتصاب یافت.

او در پاییز ۱۳۸۵ با قرار گرفتن در لیست ائتلاف اصلاح طلبان نامزد شرکت در انتخابات شورای شهر تهران شد و توانست همراه با احمد مسجد جامعی، معصومه ابتکار و هادی ساعی از لیست ائتلاف اصلاح طلبان در جمع ۱۵ نفره شورای شهر تهران قرار بگیرد.

 

 

درج شده توسط : سرویس خبر و رسانه " میرملاس "

دیدگاه ها

ایشان متخصص بود ولی متعهد نبود و برای قل قم کردن آمد رای نیاورد

[پاسخ]

چشم بیدار چغابل در گفته :

نجفی یعنی خاتمی خاتمی یعنی آمبرتو اکو و یورکن هاورماس و اینها یعنی مدرنیته و مدرنیته یعنی تقدس زدایی و این یعنی لیبرالیسم و اجرای لیبرالیسم یعنی به محاق بردن اسلام . این خطریست امام امت و رهبر و نمایندگان مچلس و بسیاری دیگر آن را حس کردند.

[پاسخ]

بیان دیدگاه !

نام :
رایانامه :